20.10.2017 | Svátek má Vendelín


FEJETON: Štěnice

15.3.2017

Máte doma štěnici? Nemyslím onoho odporného parazita, spíše takové to nenápadné zařízení, které vám nepozorovaně kdosi, kdysi, kamsi namontoval a vy, pokud máte podezření, že tomu tak je, uskutečňujete citlivé rozhovory v koupelně za zurčení tekoucí vody. Možná ale máte doma ještě nebezpečnější, protože rafinovanější odposlech. Takový, který není nikde ukryt, ale máte ho stále na očích, který neoklamete ani v koupelně a může být aktivován tehdy, když jste naprosto bezbranní.

Myslím tím naše milé dětičky a vnoučátka. Mají oči všude, všeho se všimnou a všechno komentují, bohužel někdy zcela nevhod. Za někdejších a dávných časů náš blízký přítel tajně a protizákonně vyráběl domácí destiláty. Když tak jednoho večera měl příslušné zařízení k tomu určené rozložené na kuchyňském stole, přišel nečekaně něco vyřídit předseda tehdejšího Místního národního výboru a spolu s ním jeho malá vnučka. Soudruh předseda se choval jako dokonalý džentlmen a úspěšně se tvářil, že nic nevidí. Když v tom ta roztomilá potvůrka radostně vykřikla: „Jé, dědečku, tohle máme doma taky, viď?“

Jindy zase naše malá sousedka, která občas přišla okouknout, co je u nás nového, tak ač nevyzvána nám sdělila: „Když jsme tady včera byli, tak si teta utrhla kedlubničku.“ Což o to, o kedlubničku nám nešlo, tetě jsme ji přáli a u zahrádky, která nemá dokonalé oplocení, s něčím takovým počítáme. Ale byli jsme rádi, že to teta neslyší. Jistě by jí to bylo dost trapné. Daleko však dopadl neznámý spolucestující v tramvaji, když bylo v celém prostoru slyšet jasný a zřetelný hlásek: „Když mi to nedovolíš, tak mamince řeknu, že doma čůráš do umyvadla.“ Poté nezbylo tomu ubožákovi nic jiného než na nejbližší stanici vystoupit.Grafton Recruitment Praha
STROJNÍK

Grafton Recruitment Praha
Zlínský kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Diskuse


K. Oldřich
9:32
15.3.2017

V. Kolman
10:31
15.3.2017

P. Sulc
2:30
15.3.2017

J. Sever
8:55
15.3.2017

počet příspěvků: 5, poslední 15.3.2017 10:44

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.