23.2.2018 | Svátek má Svatopluk
Fabianova military Vždycky věrni

7.7.2009 0:05

Semper Fi Robert FabianTOPlistRecenze na nejnovější knihu sci-fi fantoma Roberta Fabiana.

Při pohledu na neakční (a přesto atmosferickou) obálku si čtenář znalý díla Roberta Fabiana může pomyslet, že jeho oblíbený autor napsal něco o vánočních tradicích a dárcích.

Po přečtení prvních několika stran však dojde ke změně názoru, protože autor se s hrdiny nepáře a posílá je z jednoho nebezpečí do druhého. Což je jedině dobře, protože díky tomu tato velice příjemná bichlička uteče tak rychle, až to není pěkné. Nehledě na závěr knihy, který naznačuje, že se v nejbližších několika letech dočkáme pokračování. Ale zpět k Semper FI.

Kniha volně navazuje na román Carpe diem (rozdělený do dvou svazků), což sice může zapříčinit neznalost některých důležitých věcí, pokud jste "Užij dne" nečetli, pro čtení a pochopení této knihy to však není nezbytně nutné. Fabian píše zatraceně dobře a celý příběh mu sežerete i s navijákem. Všechno až na jednu věc, kterou si pan autor vypůjčil z jednoho slavného a kultovního seriálu. Jistě, ne každému to bude vadit, mě to však vadilo a ostatní čtenáři to buď skousnou nebo ne.

Lidé zbožňující military sci-fi budou z této knihy nadšeni, stejně jako ostatní milovníci dobré dobrodružné fantastiky. Nemluvě o čtenářích, kteří ujíždějí na skvělých válečných románech. Protože hlavně tím tato kniha je. Je o vojácích – mužích, kteří dobře vědí, co je jejich povinností a umí použít zbraň, když je to třeba. Semper FI je povinností pro všechny čtenáře Roberta Fabiana, kteří dostanou všechno, co na knihách jediného zástupce military sci-fi na českém poli zbožňují. Přičemž právě oni mají další důvod držet se hesla: „Vždycky věrni.“ A Robert Fabian si to svou další knihou opět zasloužil.

Na závěr jedna vynikající zpráva pro všechny Fabianovy fanoušky, kteří nesledují stránky Strak na vrbě. Mariňáci – Fabianova prvotina - se dočkají nového, rozšířeného vydání, které bude opatřené bonusem. A pokud se nemýlím, měli by vyjít v pevné vazbě. Ale to už je jiný příběh…

Hodnocení: 65 %.

Semper fi
Fabian, Robert

Nakladatel: Straky na vrbě
Obálka: David Spáčil
Redakce: Michael Bronec, Jana Kopečková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2009
Počet stran: 440
Rozměr: 105 x 165
Provedení: paperback
Cena: 235 Kč

Martin Stručovský


Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...