24.4.2024 | Svátek má Jiří


EVROPA: Kvóty a uprchlíci

22.6.2015

Jak jednoduše vyřešit krizi s imigranty z Afriky

Budu velice stručný:

1. Zachránit (pokud se topí).
2. Nakrmit a ošetřit.
3. Neudělovat azyl, ale vrátit odkud přišli.

Teď to trochu rozvedu.

Jsem toho názoru, že mnoho zdánlivě neřešitelných problémů společnosti jde vyřešit důsledným a rozhodným administrativním aktem. S trochou odvahy postavit se politicky korektním manipulátorům. (Těm stejně jde jenom o udržení a nebo získání moci, a když se příliv začne obracet, tak sami rychle otočí.)

Momentálně zažíváme situaci, že z mnoha různých důvodů se do Evropy hrne masa lidí nekompatibilního náboženství a kultury. Politicky korektní názory o náboženské toleranci k jakémukoliv náboženství se už teď ukazují jako holý nesmysl. Jestliže jsou do samotného náboženství zabudovány pokyny k netolerování jiné víry a ateistů, pak se jedná o nepřátelskou ideologii, se kterou se v budoucnu násilně střetneme, jakmile počet jejích vyznavačů dosáhne kritického množství.

Imigrační politika založená na soucitné mentální představě topícího se Afričana, kterého zachráníme, dáme mu azyl a sociální dávky a on nám vděčně pomůže vytrhnout Evropu z projektováného nedostatku pracovních sil, je obdobná chiméra. Mnohé země - jako Francie, Belgie či Anglie - už zažívají praktickou ukázku, jak to bude fungovat.

Nemyslím si, že nárok na evropské občanství by měl vznikat překročením moře, jakkoliv riskantním. A to ani když se uprchlík topí. Každá trochu inteligentní země trvá na tom, že žadatelé o přistěhování žádají zvenku, tedy z jiné země. Ne že se k nám nahrnou a teď mě tady máte a budu tady bydlet.

Je zapotřebí se dohodnout, případně uzákonit, že žádný uprchlík přijatý na území EU z humanitárních důvodů nemá nárok na trvalý pobyt a to se týká i jeho případných dětí narozených na území EU.
Naopak, EU by mělo udělat vše pro to, aby uprchlíci byli co nejdříve vráceni zpět. Loděmi, letadly, bez ohledu na náklady. Při důsledném uplatňování těchto zásad se příliv uprchlíků zastaví, jakmile se to roznese.

Náklady na vracení uprchlíků mohou být hodně velké – ale pořád to vyjde mnohonásobně levněji než budoucí občanská válka. EU by místo kvót na přijímání uprchlíků měla plánovat kvóty finančních podílů jednotlivých zemí na financování uvedených tří bodů – vracení uprchlíků.

Pokud se ukáže, že situace po návratu je pro uprchlíky nebezpečná, tak je tam NATO může jít chránit.

Pro pomýlené advokáty záchrany Evropy přílivem pracovních sil z Afriky uvedu následující: Na světě je nadbytek lidí. Vyspělé země jako Amerika, Kanada a jiné si vybírají vzdělané a neproblematické přistěhovalce. Proč by EU neměla dělat totéž.
Stačí se podívat na Čínu. Při populaci hodně přes miliardu lidí, řekl bych, že by nebyl problém nalákat vstřícnou imigrační politikou 50 milionů oněch projektovaných chybějících pracovních sil. Vzdělaných a pracovitých. A hlavně přizpůsobivých.
A nemusí to být Čína. Co takhle Vietnam, Indie?

To, co dělají byrokrati v EU s uprchlickou krizí, se v angličtině nazývá „knee jerk reaction“, krásný ekvivalent v češtině je „úleková reakce“. Jinými slovy, snaží se přesunout řešení krize na obyvatelstvo, aby zakryli vlastní neschopnost.

Myslím si, že kdyby dostatečné množství lidí tento názor (pokud s ním souhlasí) tlumočilo vládě, tak by se tato krize mohla zažehnat jenom za cenu dočasných finančních nákladů.

petr.kolar.canada@gmail.com