22.6.2018 | Svátek má Pavla


EVROPA: 17 plus 6 důvodů,...

29.7.2014

... proč by Česko mělo být součástí Německa

Obdržel jsem mail, který se toulá po vlastech českých i zahraničních a kolotá ze schránky do schránky. Faktem je, že jeho úvod (viz titulek) je drtivě neodolatelný.
Stejně jako úvod: „Doba se změnila, tak nebuďme zastydlí nacionalisté, ale moderní pragmatici. Vidím tu jen samé výhody! Staňme se 17., 18. a 19. spolkovou zemí! Bude to výhodné!“

Na ukázku nový státní znak Německa:

001

Dva čeští lvi podpírají sličnou germánskou orlici. Nádhera, že?
Ta představa je rozkošná! Kdyby tohle viselo v Bundestagu místo té militaristické orlice, co tam mají, možná by jim věřilo víc lidí, že to myslí s nápravou toho, co provedli, vážně.

1. Byli bychom mistři světa!
No, byli bychom světoví. Jediný český fotbalista v týmu by byl asi brankář Čech, ale to je fuk, oni tam stejně nejsou skoro žádný Němci, ale samý Polák, Turek, Jugoslávec atd. Takže je otázka, zdali se tomu má říkat národní mužstvo.

2. Snížila by se razantně míra korupce. Mnozí současní i bývalí politici, včetně těch nejvyšších, by už dávno nebyli ve svých funkcích, ale za mřížemi.
Obávám se, že to by neprošlo. Do basy by museli jít taky Helmuth Kohl za čachry v milionech se státní a stranickou kasou a Gerhard Schröder za kšeft s plynem s Rusy a za „zneužití informací v obchodním styku“ a kdyby to dostala do ruky Bradáčová s Ištvanem, tak si jde Gerhard sednout za špionáž a práci pro ruskou GRU.
3. Rusové by si nás už netroufli okupovat a samotní Němci by to už udělat nemohli.

Rusové dnes vojensky okupují jen vzdálené státy. Ty evropské si kupují. Kdybychom se stali součástí SRN, mohlo by se dít plno věcí. Doporučuji přečíst si dějiny, když pruský král Vilém I. „mírově„ v letech před rokem 1871 sjednocoval Německo.

4. Jako národnostní menšina bychom dostávali strašný prachy, jaké dostávají Lužičtí Srbové v Sasku. A navíc bychom shrábli miliardy eur, možná i více, než jaké dostali východní Němci.
Autor ví o Lužických Srbech a jejich problémech prd. Jejich školy zanikají, celou oblast likvidují otevřené hnědouhelné doly. S nějakým Jiřetínem by se v Německu nes...ali. Staví a otevírají hnědouhelné elektrárny, jak když Baťa sekal cvičky. A bourají staré lužicko-srbské vesnice – historie nehistorie. Občas, aby se neřeklo, přestěhují kostel - třeba v Heuersdorfu - jako u nás v Mostě komunisti. Všechny procesy i s podporou našich „zelených“ obyvatelé Heuersdorfu prohráli s argumentem, že těžba je nutná pro posílení regionální ekonomiky. Rozhodnutí? Zbourat historické městečko a a vedle postavit domečky z dřevotřísky, ytongu a podobných pičumpajd. No a ty miliardy těm Osis žádný štěstí nepřinesly.
Prý se to vyplatí. Ty miliardy, jak říká autor. Zdá se že moc ne. Východní Němci utíkají a obce lákají k bydlení na svá území ze zoufalství i Poláky a Čechy a nabízejí jim levně byty a domky. Moc se to nechytá

5. Čechy, Morava a Slezsko by byly samostatné země, a tak by odpadla žárlivost, že Praha sežere všechno. Údajně ideální verze zemského uspořádání.

002

 
Nesmysl. Ani Hitler z rozumných důvodů nedovolil rozdělit „Böhmen und Mähren“, ač mu to mnozí radili. Bavorsko by totiž získalo moc velkou sílu.

6. Mohli bychom jezdit po dálnicích. Tedy skutečných dálnicích, hezčích, širších a levnějších a ještě k tomu neomezeně rychle až do Drážďan!
To je pravda. Co ovšem myslí dotyčný „skutečné dálnice“, to nevím. Ony jsou i v Německu „různé“ dálnice. To Francouzi mají lepší.

7. Odpadly by nám starosti s vízy do Kanady a jiných zajímavých zemí.

003

Pravda vítězí i v pase.
No, s Kanadou už je to celkem vyřízený, ale když jedete na jih a východ Evropy, není nic horšího než mít německý pas.

8. Zvedla by se nám minimální mzda, platy a důchody. A za ty bychom si nakoupili levnější a kvalitnější potraviny a okolní země by se nám nesmály, že tady žereme odpadky, které si od nich tak rádi draze kupujeme.
Autor zřejmě nebyl dlóóóuho v Česku. Též zřejmě neumí německy, protože jinak by věděl, že v Německu je jeden malér s potravinami za druhým – zkažené uzeniny a ryby, v jídle nepovolené náhražky, podvody a problémy v potravinách od masa, přes buřty až po mléko a sýry.

004

Německé prase je dobré prase.
Němci umí fakt prase udělat. Ovšem autor zřejmě netuší, že takhle dnes vypadá běžný pult v běžném supermarketu v ČR. Asi má v hlavě, jako mnoho krajanů, obrázek pultu Pramene anebo Včely.

9. Na dovolené v Chorvatsku by se k nám místní hoteliéři chovali jako k normálním lidem.
Autor byl v Chorvatsku na dovolené zřejmě naposledy před rokem 1989. Dnes jsou Češi v Chorvatsku (2013 cca 800 tisíc) stejně jako v Řecku (287 tisíc organizovaných turistů) jedni z nejoblíbenějších turistů. Chovají se většinou slušně, neřvou, využívají houfně nabídky výletů lodí i do hor, vysedávají v kavárnách, nerozbíjejí nábytek jako mladí Italové nebo Skandinávci, neopíjejí se do bezvědomí jako Němci a Holanďané. Jezdí k Jadranu každý rok, už sto padesát let. A dnes, v době krize, by bez nich tříhvězdičkové hotely a všichni ti, co pronajímají apartmány a podobně, dávno zkrachovali. Jen majitelé autokempů si stěžují. Češi na ně kašlou. Raději jezdí pod střechu.

10. Našim firmám by se otevřel skutečně velký trh, což by přispělo k nastartování ekonomiky, kterou nám Němci v zásadě startují už teď.
Velký trh je již otevřen, problém je spíše v tom, že německé firmy si udělaly z českých „subdodavatele“ a ekonomickou smetanu slízávají ony. Autor nějak neví, že jsme „asijským ostrovem“ v EU, oblíbeným Jižní Koreou, kde jsou u nás pobočky firem Hyundai, Samsung, KIA, Korean Air, LG, Daewoo atd. Japonci jsou další. V České republice působí téměř 200 japonských firem (výrobních, nevýrobních, výzkumných ústavů atd.). Přímé investice z Japonska dosahují celkové částky 55,8 miliard Kč. Vytvářejí okolo 44 tisíc pracovních míst. Firmy ACCESS Motor, Toyota, Husin atd. Černým koněm je Tchaj-wan, a jeho firma Foxconn CZ s.r.o., která byla vyhlášena šestou nejvýznamnější firmou v České republice v rámci žebříčku CZECH TOP 100.

11. Naučili bychom se další z velkých jazyků a dokázali si tak přečíst Palackého Dějiny národu českého v Čechách i v Moravě v originále.
Němčina by nám jistě pomohla, bývala to naše „die zweite Muttrersprache“, ale dnes je to jen regionální jazyk. Autor asi neví, že většina žáků vychází u nás ze škol se schopností domluvit se anglicky. Skutečně mluví anglicky a ne jako my, když jsme se učili rusky a nic neuměli.

12. Naše (nové spolkové) země by byly čistější, kultivovanější a současný všeobecný chaos by byl organizovanější.
Jak toho dosáhnout? Dle mé zkušenosti třeba Mnichov za posledních dvacet let silně upadl z hlediska čistoty a vzhledu a Berlín taky, zvláště některé jeho čtvrti vypadají spíš jako Balkán.

13. Jedinci jako novinář Petr Bílek by konečně mohli nosit své kožené padací kalhoty nejen na dovolené v baltském Kühlungsbornu a doma v bytě, ale i v parku ve Strašnicích a vůbec v celé Praze.

005

Autor pokračuje: Petře, už nemusíš utíkat. Jsi tu doma …. Foto: Pavel Vondráček
Asi osobní vzkaz, oni dnes ani sudeťáci, když se léčí v lázních (takové Františkovy Lázně by bez nich nepřežily) a lezou po památkách, už nenosí Lederhosen.

14. Někteří politici by se nemuseli cítit jako cizinci kvůli svému příjmení – Klaus, Schwarzenberg, Grulich, Gross, Ransdorf… A ti druzí by si zase připadali výjimečně.
No, doporučuji autorovi přečíst si seznam poslanců rakouského parlamentu a Bundestagu. Ovšem německá jména nebyla v Čechách nikdy „cizí“.

006

Takový multikulti politik Liška by měl radost. Vítat už umí.
Jistě, ten by hajloval jak protržený.

15. Nejvyšší čeští představitelé by se už nemuseli stydět udělat coming out. Německo je tolerantní země nejen ke gayům, ale i k jiným národnostním i etnickým skupinám. To by ostatně prospělo nám všem.
Autor asi neví, že Praha je střediskem setkávání gayů z celého světa, protože zde není žádná diskriminace. A lidem je to jedno, pokud nechtějí někteří z nich tančit kolem pomníku Jungmanna s pavími péry zastrčenými v zadku. Jediné skupiny které zde mají nějaké problémy, jsou nezvladatelní Cikáni původem ze Slovenska a Rumunska a pak je zde odpor k muslimům. Ale i v Praze jsou dnes běžně obchody označené jako „halal“, stejně tak restaurace a hotely. Autor zde již dlouho nebyl, že?!

16. Slováci by pukli závistí. To by vyléčilo i český závistivý mindrák z toho, že někde je lépe.
Slováci by nepukali. Se Slováky není problém. Žije a pracuje jich tady asi půl milionu, v Brně tvoří Slováci někde i většinu studentů na vysokých školách, rozdělením tyhle žabomyší pitomosti zmizely. Máme je obecně rádi a oni mají rádi nás (až na pár idiotů).Mladá generace, která má proježděný svět, je o tom, jak vypadá skutečnost „světa“, velice dobře informována. A klidu, míru a kulturní úrovně doma si velice váží. Stačí se jich zeptat.

17. Razantně by se zvedl počet vysokých, modrookých prsatých platinových blondýn. A také počet menších, černookých, plošších servírek – mulatek.

007

Přiznejme si to. Přistěhovalci přinášejí do nových zemí dobrou kuchyni a genetický materiál. 
Značnou část obsluhujícího personálu v asijských restauracích, co jich je jak naseto, u nás tvoří Vietnamci a Číňani (malá prsa), jinde mimo domorodce pak obyvatelé Ukrajiny, Ruska a Moldavy atd. - tedy velká prsa. V ČR je neuvěřitelné množství „národních kuchyní“, v módě jsou pravé vietnamské a arabské. Ale svůj k svému (tedy v hospodách). V jedné velké Brauerei ve Frankfurtu nosily pivo Vietnamky (unesly tak dvě, tři) a jako hudba hráli nějací Poláci jakoby dechovku - děs běs!

18. Měli bychom konečně vlastní velehory a moře (dokonce dvě – Severní a Baltské) a pořádné řeky, kde bychom mohli provozovat zemský (ne už národní) sport. Sázavu už všichni známe, ale co Isar, Inn, Dunaj a další?

008

Už se stalo. Když jdete ve střední Evropě po kopcích, zdraví se jen“Grüss Gott“ anebo „ahoj“. Totéž na vodě. Rakušáci si stěžují, že je to na řekách samý Čech.

19. Konečně bychom nebyli jednou z mála kulturních zemí, která ještě neměla premiérku. Kancléřka zvětšeného Německa Angela Merkel(ová) přijímá hold od českých důchodců, kteří již pobírají německou rentu - píše autor.

009

No, ještě tohle by nám chybělo! Ono stačí už jen to, že se vybírají podle dnešní módy eurokomisařky a ministryně podle toho, zda dotyčná osoba menstruuje, což je dostatečná kvalifikace. A president Zeman má český důchod a, jak říká, stačí mu to. .

20. Konečně bychom nebyli jednou z mála kulturních zemí, která ještě nemá světoznámou hudební skupinu.
Jakou? Nám i postarším Němcům stačí Gott.

21. Moselské a rýnské víno by bylo naše a Moraváci by konečně našli adekvátního domácího soupeře.
Jo, a můžete mi říct, co by pili Ostraváci?!?

22. Odpadl by problém se Sudety a sudetskými Němci.
Co jste si šlehnul? Že tak blábolíte? Ten problém je tady pod různými názvy nejméně od svatého Václava a nikdo s ním nehnul. I když byla Svatá říše římská lidu německého nebo Rakousko.

23. Přestali bychom mít mindrák, že jsme za druhé světové války nebojovali. Česká vlajka by v tuto chvíli dostala jiný rozměr. Nebyla by považována za vlajku kolaborantů.

010

Ale my jsme za druhé světové války bojovali, to autorovi v komunistické škole asi ušlo. Ostatní to ví. Letci v Anglii a Francii, pěšáci v Sýrii, Palestině a Tobruku a Francii, čs. jednotky osvobodily centrum Kyjeva atd. atd. Angličané našim letcům staví v Praze pomníky a Ukrajinci u nich památníky. Na počet obyvatel jsme měli za 2. světové války jeden z největších počtů zahynulých. Ta komunistická a nacistická propaganda vám v hlavě udělala pěkný guláš.
Nevím kde autor ten obrázek vzal, možná je to hned z první přehlídky Wehrmachtu na Václaváku. Ale tohle není vlajka Protektorátu, tu si najděte na Wikipedii (měla tři vodorovné pruhy). Jste, autore, ostatně první „nesudetský občan", který považuje naši vlajku za vlajku kolaborantů. Co vlajky Holandska, Belgie, Francie, Norska atd.? He? Stejné od války dodnes?

A další bonusy? (ptá se autor)

- Mapa Evropy by vypadala lépe bez té divné trojúhelníkovité vychlípeniny směrem na západ.
To už říkal jistý Hitler. Byl tím přímo posedlý.

- Rakušani by museli reagovat připojením, takže by se to vrátilo do územní situace, jaká fungovala až do roku 1806.
Autor neumí dějepis. Svatá říše římská byla proměnlivý svazek států od Francie, Španělska, Itálie až po Prusko.

- Babišovi by spadl hřebínek stejně jako dalším arogantním politikům-miliardářům (už by nebyli na prvních místech coby majitelé největšího bohatství).
Špatné informace - Babiš není rozhodně nejbohatší Čechoslovák

- Posílila by se židovská komunita (Židů je u nás 15 - 20 tisíc, v Německu 220 tisíc).
Ale vzrostl by zase antisemitismus a našimi spoluobčany by bylo cca 4,6 milionu muslimů.

- Česká dechovka by byla zase populární (protože je dnes možná populárnější v Německu než u nás).
To je pravda. A ještě víc je populární v Rakousku.

Nevýhody?

Zvedla by se produktivita práce.
A jak asi?!

Začali bychom si vážit armády a policie.
Armády si vážíme, ale policie pod „novým“ německým velením ani náhodou.

Zvedla by se částka vybraná na daních.
To jako myslíte, že by Německo kradlo údaje ze švýcarských bank i o Češích?

Prodavači by se začali zase usmívat a číšníci více kmitat.
To bych se zasmál. Po zkušenostech ze světa jsou nejprotivnější prodavačky v bývalé NDR (až prý na Afroameričanky v USA).

Všude by byly cyklostezky.
To by nám tak ještě chybělo. Už dneska se řeší, co s tím, všude jezdí bezohlední pupkatí cyklisti a porážejí děti a staré lidi a házejí kolem sebe láhve od „iontových nápojů“ (v Krušných horách je jich 80 % s německými nápisy - lze na místě překontrolovat.

Zásadně by narostla síla odborů.
Kdo o to stojí? Odboroví funkcionáři, kterým platily německé podniky z firemních peněz i kurvy?!

České noviny by konečně začaly přinášet i zpravodajství ze světa.
Podle toho, co předvádějí v poledních deseti letech německé noviny, o nic moc jsme nepřišli. Asi dotyčný čte jen Blesk. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Ale jsou to skutečně nevýhody? ptá se autor.

Já říkám: Na to si musí odpovědět každý sám.

Otázka zní: Máme se stát částí Německa?

Napsal jsem kamarádovi do Austrálie na jeho dotaz seshora uvedených mailem tuto odpověď:

O tomhle se diskutuje už asi 1400 let - od doby Sáma (toho „přemlouvali“ nejprve slovně, pak s mečem v ruce už vyslanci franckého krále Dagoberta I.). A svatého Václava, tomu zase přijela vysvětlit vhodnost spojení s Německem vojska Jindřicha Ptáčníka, vévody saského a krále východofranského (dnes Německo).

Jak to dopadne v praxi, zkusili Polabští Slované - už tu nejsou. Pak Prusové - to byli původně nám příbuzní Slované. Stali se z nich postupně němečtí nacionalisté, a to tak, že nakonec po roce 1945, respektive 1947 přišli o svoji vlastní zem. O tom se při plácání o „vyhnaných“ Sudeťácích „zbavených vlasti“ nemluví, ale je to fakt. A jako „německý“ národ pomohli Prusové nejprve v letech 1914 -1918 a 1940 - 1945 vyvraždit Lemky, většinu Rusínů, také Kašuby atd.

Poněmčení Slezané (po porážce Rakouska Pruskem) zmizeli sami jako národ. Hlavně v posledních 100 letech (viz Petr Bezruč... tři sta tisíc před Těšínem tři sta tisíc za Těšínem a my tady hynem, hynem...), aby pak tyto národy vlastně zmizely vůbec, viz rozbor „Prusové - pruština - Prusko. Stěhování jména, zánik jazyka, zmizení lidí i země“, který vyšel ve sborníku Petra Zimy „Komunita a komunikace" (vydal Institut základů vzdělanosti UK v Praze 1999).

Formálně sice pruský stát existoval až do 25. února 1947, kdy byl rozhodnutím spojenecké kontrolní komise zrušen, ale fakticky nepřežil 2. světovou válku. Zbylo jen Braniborsko a „Land Berlin“, kde je dnes 25 až 50 % obyvatel neněmeckého původu, nejvíce Turci, Kurdové, Rusové (asi 400 000), dále Poláci, Srbové a asi 200 000 muslimů. Bezva výhled!

Mimochodem, korupce v Německu je větší než u nás, jen se jí říká jinak - lobbování a eurozájem. Skutečně malá je osobní, místní korupce, o to větší je ta „velká" a politická. To ví každý Němec Ale neříká se to!

Představa, že Lužičtí Srbové dostávají strašné prachy, je hloupost, bourají jim kvůli otevřeným uhelným dolům jednu vesnici a městečko za druhým, teď už se to projednává v Bundestagu jako problém..

Jako fórek je to dobré, jinak tím namíchne dotyčný většinu našinců. Evropa je dnes na Německo čím dál tím víc háklivá. A namíchnutá. A v souvislosti s Ukrajinou, plynem a eurem už naštvanost stoupá.

Bezva nápad, teď se přidat. Když se ze všech sil domlouvají Němci s Rusy přes hlavy ostatních.

Ale jak říkají Němci: „Es kommt der Tag.“Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


P. Sulc
20:51
29.7.2014

F. Hereit
15:25
29.7.2014

M. Prokop
21:50
29.7.2014

P. Urban
13:32
29.7.2014

V. Kusý
13:43
29.7.2014

P. Urban
14:03
29.7.2014

V. Kusý
14:54
29.7.2014

B. Rybák
16:07
29.7.2014

P. Urban
16:24
29.7.2014

V. Vlk
16:27
29.7.2014

B. Rybák
16:33
29.7.2014

S. Netzer
16:53
29.7.2014

P. Urban
17:21
29.7.2014

V. Kusý
16:51
29.7.2014

P. Sulc
20:43
29.7.2014

B. Fürst
13:20
29.7.2014

M. Mýval
13:10
29.7.2014

P. Urban
13:27
29.7.2014

P. Urban
13:07
29.7.2014

S. Netzer
12:33
29.7.2014

P. Sulc
21:00
29.7.2014

P. Selinger
12:25
29.7.2014

R. Langer
13:14
29.7.2014

P. Urban
13:16
29.7.2014

M. Prokop
10:11
29.7.2014

V. Vlk
9:41
29.7.2014

V. Kusý
9:53
29.7.2014

Š. Hašek
9:58
29.7.2014

Š. Hašek
9:59
29.7.2014

B. Rybák
16:30
29.7.2014

P. Urban
14:36
29.7.2014

M. Štván
10:27
29.7.2014

P. Sulc
21:03
29.7.2014

M. Mýval
9:03
29.7.2014

R. Langer
13:11
29.7.2014

M. Koutný
9:02
29.7.2014

P. Urban
14:41
29.7.2014

J. Mrázek
8:38
29.7.2014

J. Slanina
8:09
29.7.2014

P. Urban
14:43
29.7.2014

P. Lenc
7:51
29.7.2014

Š. Hašek
10:00
29.7.2014

P. Boublíková
6:37
29.7.2014

J. Rybenský
8:06
29.7.2014

M. Štván
10:23
29.7.2014

P. Sulc
21:11
29.7.2014

J. Mrázek
8:42
29.7.2014

Š. Hašek
10:02
29.7.2014

P. Boublíková
6:40
29.7.2014

počet příspěvků: 78, poslední 29.7.2014 09:50

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.