21.7.2018 | Svátek má Vítězslav


EEČZ: Elektronická evidence čištění zubů

17.4.2017

Před časem jsem zachytil jakýsi návrh, že lidé, kteří si poctivě čistí zuby, by měli být při stomatologické péči finančně zvýhodněni oproti špindírům, kteří si zuby nečistí. Zaslechl jsem i slova nějakého zubaře, že zkušený stomatolog umí rozlišit čištěný chrup od nečištěného.

Pochopitelně se nabízí myšlenka, že by váš zubař rozhodoval o tom, zda vás zkasíruje, nebo zda pošle účet vaší pojišťovně. Ale znáte to. Vzpomeňme si na legendární šimkovsko-grossmanovskou větu „Nechci slevu zadarmo“. Prostor pro korupci by byl otevřen dokořán. Nezapomeňme, že „všeci kradnú“.

Mám lepší řešení. Není zcela originální. Přiznám se, že jsem trochu opisoval, ale posuďte sami. Elektronická evidence čištění zubů neboli EEČZ. Co mám na mysli?

V každé domácnosti bude v koupelně instalována webkamera s příslušným softwarem. Tu si pochopitelně uživatel bytu pořídí na vlastní náklady. Kameru pak ten, co si hodlá čistit chrup, aktivuje pomocí třeba svého rodného čísla. Kamera pak zaznamená, zda a jak čištění proběhlo a záznam odešle třeba na ministerstvo zdravotnictví, kde bude k tomuto účelu zřízen speciální odbor OKÚH (Odbor kontroly ústní hygieny). Tam budou zaměstnány desítky a možná i stovky k tomu účelu vyškolených úředníků. Těch pochopitelně není nikdy dost. Aspoň nám ještě klesne nezaměstnanost.

Úředníci pak záznamy vyhodnotí pomocí speciálního software, který určí, kdo náklady na stomatologickou péči uhradí a kdo ne. Závěr tohoto šetření bude na požádání zaslán stomatologovi.

Chápu, že je to pouze hrubý náčrt, jistě bude třeba vychytat řadu much, ale jsem přesvědčen, že správná cesta je alespoň hrubě vytyčena.Diskuse


M. Šejna
11:34
17.4.2017

M. Pivoda
9:58
17.4.2017

B. Uhlich
0:40
17.4.2017

I. Babková
8:07
17.4.2017

počet příspěvků: 6, poslední 18.4.2017 12:46

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.