19.4.2019 | Svátek má Rostislav


DRBY: Pila 4, nový šéfredaktor Weird Tales, ...

7.3.2007

Saw 4TOPlistDoposud třídílná série Saw (postery zde) utržila v kinech přes 400 miliónů dolarů a stála neporovnatelně méně (15,2). Producenti nejsou blázni a už delší dobu připravují čtvrté pokračování příběhů inspirovaných originálním spasitelem a vrahem Jigsawem. Saw 4 by měla být vpuštěna do kin již na letošního Halloweena. Darren Lynn Bousman se tak může už potřetí těšit na staré známé, protože znovu zaujme roli režiséra a v blízké době začne natáčet už čtvrtý díl s výmluvným názvem Saw IV. Pokračování se obejde bez scenáristy Leigha Whannella, kdo ho nahradí, není zcela jasné. Nezbývá nám, než čekat do osudného 26. října 2007.

Already Dead HustonPhoenix Pictures a Mike De Luca plánují celovečerní upírský film podle úspěšné série Already Dead Charlieho Hustona (zatím vyšly dva díly, plánují se ještě tři). Společnosti doufají, že úspěch filmu bude tak velký, aby mohly natočit filmy k celému cyklu. Na scénáři začal pracovat Scott Rosenberg (Con Air, Všechny moje lásky, Impostor nebo 60 sekund). Podle prvního románu můžeme vycházet z toho, že na Manhattanu žijí upírské klany, svádějící spolu lítý boj. Nájemné očko Joe Pitt se nakazí virem (stejně jako upíři), který ho nutí ke konzumaci krve. Jedna bohatá dáma si ho najme, aby našel její dcerku, přitom se po ulicích potuluje vampýr, který oběti nemění na upíry, ale na zabijácké zombie. Jeden z nejmocnějších klanů zároveň Pitta pověří likvidací onoho nositele zmutovaného viru. Autor má psát ve stylu noir (v současném světě). Od plánů k sehnání peněz a puštění snímku na plátna, uplyne ještě dlouhá cesta.

James CameronV současnosti se James Cameron zabývá natáčením akčního SF thrilleru Avatar (scénář a příběh si napsal sám), což může být velmi potěšující zpráva pro fanoušky jeho dávných nesmrtelných děl (Terminátor, Terminátor 2, Pravdivé lži, Titanic či Vetřelci). Vedle Sigourney Weaver by se ve filmu měli objevit Wes Studi, Peter Mensah, Joel David Moore, C.C.H. Pounder, Lola Herrera a Laz Alonso. Už je známo něco málo o příběhu: Bývalý mariňák Jake Sully (Sam Worthington) je vyslán na vzdálenou planetu, aby ji osídlil a prozkoumal, jenže se na planetě zaplete do války za přežití rasy Sigourney WeaverNa'vi. Cameron už má za sebou krátkou návštěvu a natáčení na jednom havajském ostrově a teď by se měl věnovat natáčení a práci s hlavními hrdiny. Cameron poznamenal, že se Sigourney si vždycky přáli opět pracovat společně, stejně jako kdysi ve Vetřelcích, což se jim po dvaceti letech opět povedlo (Weaverová by měla hrát roli Grace - vojenské průzkumnice). Za zmínku také stojí, že by film mohl být promítán ve 3-D. Premiéra filmu je chystána na 22. května 2009, nezbývá nám, než čekat, zda-li Cameron zaujme diváka tolik jako kdysi s Vetřelci nebo Terminátory.

Ann a Jeff VandermeeroviManželka (i u nás dobře známého) Jeffa VanderMeera Ann v říjnu 2007 převezme šéfredaktorské křeslo prestižního magazínu Weird Tales (vydávaného od roku 1923). Ann nepatří k žádným začátečníkům, protože doposud vedla The Silver Web a pomáhala spolueditovat několik knih se svým manželem Jeffem (např.: Best American Fantasy (Prime Books), The New Weird (Tachyon Publications) a Fast Ships, Black Sails (Night Shade Books)). Uvidíme, jak se na 347. čísle magazínu, které má vyjít v čase Halloweenu, podepíše.

V našich podmínkách se pouze doslechnete o navrácení povídkového žezla Ikarie z rukou Martina Šusta do rukou Ivana Adamoviče.

Ghost RiderÚsměvná a čistě průměrná akčňárna Ghost Rider, o které jsme se zmiňovali v minulých drbech, zlomila návštěvnický rekord, když během tzv. "prezidentského víkendu" (od čtvrtka do neděle) stihla vymámit z amerických peněženek 51,5 miliónů dolarů. Oproti minulému roku všechny promítané filmy také překonaly rekord a inkasovaly 165,5 melounů (minulý rok "jen" 105,9 mega). Ani pohádkový Most do Terabithie nezahálel a v konkurenci s Ghost Riderem mu připadlo výborných 29 miliónů. vidíme, jak tento snímek vtrhne do našich kin, přesto od něj neočekávejte příliš (od Ghost Ridera, naopak Bridge to Terabithia je srovnáván s lepší verzí Narnie).

Robert ShayeRobert Shaye, zakladatel a spolupředseda New Line Cinema, řekl New York Times, že lituje ztráty Petera Jacksona jako přítele. Už to vypadá oficiálně, od doby, kdy Jackson zažaloval New Line Cinema kvůli penězům za LOTRa, se mu studio pomstilo, protože s ním nepočítá při natáčení Hobita. Shaye se vyjádřil, že by rád viděl preguel k Pánu prstenů na plátnech v roce 2009. Naproti tomu zatím nepotvrdil drb, kterým pasuje na režiséra Hobita Sama Raimiho.

David Koepp předal Spielbergovi návrh scénáře pro Indyho IV, proslýchá se, že by Indy měl mít syna.

(podle FilmPub.cz a SciFi Wire)

Jan Pechanec


Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...