25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: O řemesle a přežití

Páteční parlamentní rozprava se aspoň v útržcích objevila v televizi a byly to záběry k puknutí. Jedna za druhou defilovaly lidské činnosti, které budou napříště předmětem zájmu finančního úřadu, slídění, udavačství a pokut.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 16.5.2019 22:18

Re:

..proboha svatého, vy už zase máte jistotu, kdo z čeho vychází, kdo z čeho čerpá? Nemožnost internetováho připojení je v zákoně o EET ošetřena, dohledejte si jak, vás totiž nemá cenu kvalifikovaně informovat. To jste exemplárně prokázal už v diskusi o problematice železničních přejezdů, vědomosti nemáte, ale v postoji jste pevný. S vámi se bavit tak leda o počasí, tam o nic nejde.

Z. Koutecký 17.5.2019 1:12

Re:

Tedy přesněji řečeno, pane Lapile, zaměstnanec žádné daně ze mzdy osobně neplatí, ty mu z platu strhává podle zákona zaměstnavatel, pokud ho nezaměstnává na černo.Mzda zaměstance je v účtárně permanentně pod kontrolou.Pokud by postavení zaměstnance mělo být stejné jako OSVČ, tak by musel dostat na ruku superhrubou mzdu, která by u zaměstnavatele byla zahrnuta jen anonymně do nákladů, a zaměstnanec by platil daně podle zákona na základě toho, jak by si sám vedl svoje účetnictví a jaký příjem by sám finančnímu úřadu přiznal. Byl bych skutečně zvědav, kolik by z těch dnešních cca 0,5 bilionu Kč pak doputovalo do státní pokladny. No, a pokud by to připadalo finančákům nějak podezřele málo, tak by za potenciální lumpy byli samozřejmě považováni i zaměstnanci. A jak moc naši občané dodržují zákony, se můžete přesvědčit třeba na silnici, jestli jezdíte autem. A to většinou nejde o peníze, nýbrž jen o čas. Radary na silnici vlastně taky představují podezření, že občané-řidiči jsou potenciální lumpové, které je nutno kontrolovat.

Z. Lapil 17.5.2019 10:54

Re:

Zaměstnavatel platí zálohu na daň podle pokynů, které od zaměstnance dostane (vyživované osoby, životní pojištění...). Daňové přiznání podepisuje zaměstnanec (nikoliv zaměstnavatel), případně, má-li ještě další příjmy (svého času jistý majitel nemovitostí spadl do kolonky "prostitutky a ostatní osoby bez pravidelného příjmu"; nekecám), pak si daňové přiznání dělá sám; samozřejmě započítává "zálohu na daň zaplacenou zaměstnavatelem.

EET není analogie radaru, nýbrž policajta na sedadle spolujezdce.