19.7.2019 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: O tancích kolem horké kašeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 137, poslední: 25.4. 2019 19:41, přehled diskusí

Re: Proč si autor myslí, ...:
Autor: D. Mach Datum: 23.4.2019 17:58

To já nevím, takže vám přeji úspěšné hledání. Osobně nehledám ani článek, kde Peroutka obdivuje Hitlera, i když je prý vlevo dole :)

Domnívám se, že obé je HOAX,

Re: Proč si autor myslí, ...:
Autor: J. Sedlář Datum: 23.4.2019 18:53

https://www.koranoislamu.cz/tema/nenavist-k-nemuslimum/

tak si to usnadníme, ja ? Nebo je ta kniha plná hoaxů ?

Re: Proč si autor myslí, ...:
Autor: D. Mach Datum: 23.4.2019 22:33

Nepsal jsem, že ta kniha (neboli korán) je plná hoaxů, ale že ten článek je hoax. To je rozdíl, tak mi neposouvejte něco, co jsem nenapsal. A ten odkaz je fakt "výborný". Věty vytržené z kontextu, navíc ani slovo o tom, že by se měli zabíjet křesťané, či vyznavači jiných náboženství. Totéž jistě koluje mezi muslimy, pouze jsou to úryvky z bible o svatých válkách a obraně svaté země.

Ale i toto je korán : Rozdávejte na stezce Boţí, avšak nevrhejte se do zkázy vlastníma rukama! Konejte dobré skutky, neboť Bůh miluje ty, kdoţ dobré skutky konají.

Re: Proč si autor myslí, ...:
Autor: J. Vintr Datum: 23.4.2019 23:58

Hledači mírumilovných pasáží v Koránu zapomínají na to, že Mohamedovo "učení" nebylo vůbec konzistentní a vyvíjelo se účelově v čase. V době, kdy měl Mohamed sotva pár desítek stoupenců, hlásal zcela jiné věci než v době, kdy ho poslouchaly tisíce hrdlořezů. V Koránu je ale bez ladu a skladu namašťěno všechno, co kdy údajně řekl. Ovšem na rozdíl od hloupých ďaurů muslimové dobře vědí, jak mají chápat Korán, přesněji řečeno jim to jejich "duchovní" vysvětlí podle momentální situace.

Re: Proč si autor myslí, ...:
Autor: J. Sedlář Datum: 24.4.2019 10:17

Jejda, tak si poslužte milionem jiných odkazů, není li Vám tento po chuti. V reakci na můj příspěvek kde se Vás ptám, zdali ta větička je nebo není: A ta o tom "Zabíjejte je všude, kde je dostihnete..." Jste napsal: To já nevím, takže vám přeji úspěšné hledání. Osobně nehledám ani článek, kde Peroutka obdivuje Hitlera, i když je prý vlevo dole :) Domnívám se, že obé je HOAX,

Pokud odpovídáte na mou otázku, pak lžete, ta věta HOAX není. Pokud je to reakce, že článek o Peroutkovi a tento jsou HOAX, pak jste nezodpověděl mou otázku.

V jednom máte pravdu: "ani slovo o tom, že by se měli zabíjet křesťané, či vyznavači jiných náboženství." Ale bezvěrci to je jiná liga co ?

Re: Proč si autor myslí, ...:
Autor: P. Han Datum: 23.4.2019 19:49

No dobrá, tak je to verš 191.

Krátko a jasne:
Autor: S. Pavuk Datum: 23.4.2019 17:16

Krátko a jasne popísaný problém. Čo môžeme urobiť pre to, aby sa situácia vo svete zlepšila ? Reálne to vidím len tak, že vo voľbách budeme voliť takých svojich zástupcov, ktorí sa nebudú prezentovať len módnymi heslami, ale aspoň iskierkou reálneho pozitívneho programu. Najbližšie voľby sú do EÚ parlamentu. Netreba sedieť doma, ale ísť voliť ! Voliť ľudí, u ktorých je aspoň nádej, že sa budú snažiť zlepšiť súčasný stav. Či je niekto pravičiar alebo ľavičiar, to sú dnes už pojmy s nejasnými kontúrami a s pohľadu katastrofy v ktorej sa nachádzame úplne irelevantné.

Či je niekto pravičiar alebo ľavičiar,:
Autor: M. Prokop Datum: 23.4.2019 17:42

to sú dnes už pojmy s nejasnými kontúrami - to tvrdí levičáci odedávna.

Přitom rozdíl je stále stejný, svoboda a zodpovědnost versus dirigismus, byrokracie, přerozdělování (i v prospěch migrantů).

Re: Či je niekto pravičiar alebo ľavičiar,:
Autor: S. Pavuk Datum: 23.4.2019 20:44

Pán Prokop, keď nám budú búchať okolo uší bomby ako je to (zatiaľ) v zahraničí, budete riešiť otázky dirigizmu verzus sloboda ? Aká sloboda, keď sa budete báť vyjsť von z bytu ? Všetky tie talafatky 19. storočia už dnes nemajú žiadny zmysel. Občania nemajú inú možnosť ako ovplyvňovať veci voľbami. Ak sa budú riešiť zástupné problémy stratíme slobu úplne. Ak ste si nevšimol, tak z tej našej slobody už bolo dosť odkrojené.

Predbezna opartrnost:
Autor: J. Sinnreich Datum: 23.4.2019 15:58

Obama a Clintonova vyjadrili litost a zdeseni nad utoky ve Sri Lance. Masakr oznacili svorne jako utok extremistu proti turistum a navstevnikum svatku Velikonoc (Travelers and Easter Worshipers) O zabijeni KRESTANU a islamskych teroristech ani slovo.

:
Autor: J. Jurax Datum: 23.4.2019 22:12

No jo, oni nám vlastně říkají, že muslim je extrémista. Nemýlí se ... :-)

Že by Francouzi - pionýři technického pokroku:
Autor: M. Krátký Datum: 23.4.2019 15:16

neměli v tom chrámu nainstalované požární hlásiče mi hlava moc nebere. Pak ale asi musí nastoupit pochybnosti o jejich disciplíně a organizačních schopnostech - a vzpomenout si jak se Francie bránila německé armádě a ustoupila do Paříže až druhá potom, kdy se již Hitler fotil s Eiffelovou věží v pozadí. A potom - v prvních obrázcích v ČT1 z toho požáru bylo jasně vidět záběry, že první dým stoupal za oltářem - než vyšlehly ty plameny na střeše atd i jinde. Kdo ty záběry v ČT stopil nevím, že se bojí je znovu ukázat ???

Připusťme cílené zapálení,:
Autor: M. Veleba Datum: 23.4.2019 14:46

pak se ale ptám, proč se (zatím) nikdo nepřihlásil. Při každé sebemenší akci se hlásí IS apod. pakáž a při takovém majstrštyku nic? A dále, zrovna u Vás bych čekal analýzu založenou na faktech a dostupných informacích a ne takovou slabotu (na podporu cíleného zapálení v současnosti neexistuje žádný důkaz ani indicie). Jinak Vaše články čtu s radostí, přeji tedy bohatou tvorbu.

Krátce po začátku požáru Notre-Dame jsme ještě pořádně ani:
Autor: J. Fridrich Datum: 23.4.2019 14:32

Krátce po začátku požáru Notre-Dame jsme ještě pořádně ani nevěděli, co se děje, zda se budova celá zřítí či ne, ale už jsme „věděli“, že pravděpodobně šlo o důsledek opravy. Přesněji – média to věděla. " EVROPA: Kostely poničené, pokálené nebo podpálené. Mnoho kostelů v západní Evropě je nyní dennodenně cíleně poškozováno. Ve Francii jsou podle německého webu PI-News každý den znesvěceny v průměru dva kostely. V roce 2018 ve Francii proběhlo 1 063 útoků na kostely a křesťanské symboly jako jsou kříže, obrazy a sochy. Kdo je za tento rostoucí počet útoků na kostely zodpovědný? Německá zprávanapovídá: „Zpřerážené kříže, zničené oltáře, podpálené výtisky Bible, převrácené křtitelnice a dveře kostela jsou počmárané islámskými výrazy jako třeba ‚Alláhu Akbar‘.“

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-kostely-ponicene-pokalene-nebo-podpalene-fu4-/p_zahranici.aspx?c=A190416_203753_p_zahranici_wag

pan Frýbort ví kulový:
Autor: Č. Berka Datum: 23.4.2019 13:14

ale bič z h.vna upletl pěknej

Re: pan Frýbort ví kulový:
Autor: V. Šedivý Datum: 23.4.2019 14:50

Vám přijde normální, aby se už v době, kdy ještě vůbec není jasné, co všechno hoří, objevovala oficiální prohlášení, že ten požár určitě nebyl založen úmyslně?

Ta křečovitá snaha vyloučit možnost, že by to snad mohlo

souviset s nějakou skupinou, jejíž příslušníci leckde po světě vypalují kostely, působí poněkud kontraproduktivně.

Re: pan Frýbort ví kulový:
Autor: E. Derat Datum: 23.4.2019 15:35

Přesně tak, i když možným důvodem byly i obavy, aby někde pro změnu nehořely mešity.

Re: pan Frýbort ví kulový:
Autor: P. Sinclair Datum: 23.4.2019 16:12

V oficiálním prohlášení nebylo použito slovo "určitě", nýbrž "pravděpodobně náhodně, pravděpodobně následkem nehody".

Re: pan Frýbort ví kulový:
Autor: J. Sedlář Datum: 23.4.2019 17:54

Je pravděpodobné, že za jednotlivými nesouvisejícími útoky na Cejlonu stojí psychicky narušení jedinci, tzv osamělí vlci. Policie hledá komplice. Skočím to nesouvisí, už vůbec ne s tamtím. Bouchalo to pravděpodobně náhodně.

A teď tu o Karkulce...

Re: pan Frýbort ví kulový:
Autor: P. Sinclair Datum: 23.4.2019 19:23

Ne pravděpodobné ale jisté, ze za těmi útoky stali magoři. Máte tam ještě něco nezajímavého?

Re: pan Frýbort ví kulový:
Autor: J. Sedlář Datum: 23.4.2019 20:42

NO jasně, Jeden sám magor, druhý sám magor, třetí sám magor........N-tý sám magor. Ono by je mohlo spojovat to, že v palici místo mozku měli z jedné doktrýny pedofilního beduína vrhací kostku. Ale to s tím NESOUVISÍ. DYŤ VÍME. Istrukce jsme četli. Takže je to nezajímavé. Ehm tedy pro Vás.

Re: pan Frýbort ví kulový:
Autor: P. Sinclair Datum: 23.4.2019 21:44

Pokud vidíte do hlavy neznámým lidem na druhé straně světa, snad by bylo lepší, kdybyste si místo tlachání na internetu zkusil najít práci v nějakém kabaretu.

Re: pan Frýbort ví kulový:
Autor: J. Sedlář Datum: 24.4.2019 10:03

A já měl dojem, že je spojuje (minimálně) to, že vyzývali Olláha na bar. Aši nějaká mejlka. Vono už se k tomu snad i nějací další vyzyvatelé Olláha na bar přihlásili. Jako že si za tím stojí, že to zvorganizovali. Tak by snad bylo lepší jim vysvětlit, že jsou mimo, protože do hlav jejich soustruhů jim nikdo nevidí. I když po těch výbuších mám dojem, byly hlavy votevřený.

Tak snad by bylo lepší to jet vočíhnout, abychom si udělali jasno, ne?

Pár užitečných informací k tématu,:
Autor: V. Lunák Datum: 23.4.2019 12:54

které autor, vůbec ne překvapivě, vynechal:

https://www.snopes.com/fact-check/churches-destroyed-in-france/

https://www.snopes.com/fact-check/12-churches-france/

Na ty střeše jsem byl:
Autor: P. Stepanek Datum: 23.4.2019 11:27

zásuvky přibite hřebíky na ty vyschle trámy, pamatuji, jak jsem to viděl, říkal jsem si, co za prasata to tady tahali dráty? Pořád ještě může jít o šlendrián. Toť můj konzistentní názor od požáru.

Re: Na ty střeše jsem byl:
Autor: P. Černoch Datum: 23.4.2019 14:33

Elektrika byla nová,ale i kdyby stoletý dubový trám tím nezapálíte.Ono do něj nejspíš ani ten hřebík nezatlučete.A konstrukce krovů byla zvlášť památkově chráněná.800 let staré dubové trámy.Navíc v podkroví elektrika vůbec nebyla.A dělníci pracovali až nahoře na střeše kryté olověným plechem.

Díky za neuhýbavá slova, za popsání reality:
Autor: M. Moravcová Datum: 23.4.2019 11:11

"Teď ještě co proti tomu můžeme dělat my nevěřící. Asi jen neuhýbat před zodpovědností vlastní i jiných, nevymýšlet si bajky o instalatérovi, co mu odlítla jiskřička od vercajku a koukejme, ona hoří katedrála od střechy až po vrata, nepokoušet se zašmajchlovat tragickou skutečnost omluvnými slůvky Ona pravda beztak sakramentsky vítězí, ledaže to někdy může trvat dlouho."

feu Macron ?:
Autor: T. Hraj Datum: 23.4.2019 11:10

Ani bych se nedivil, kdyby požár byl na objednávku Makrona. Hroutí se mu to na všech frontách. Politické body za sjednotitelství a spasitelství národa musely být velmi lákavé.

Re: feu Macron ?:
Autor: S. Netzer Datum: 23.4.2019 11:30

A zapálil Notre Dame vlastnoručně?

Viděl ho někdo lézt po lešení?

Re: feu Macron ?:
Autor: I. Břízová Datum: 23.4.2019 11:35

Když už o faktech, Frau Netzer, tak když si někdo něco objedná, čili na objednávku, tak ani po tom lešení lézt osobně nemusí.