23.7.2019 | Svátek má LiborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Diskuze s organizátory stávky pro klimaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 153, poslední: 19.5. 2019 18:47, přehled diskusí

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: J. Vintr Datum: 23.4.2019 10:56

Ty hloupé zmanipulované děti kvůli těmto blbostem nevidí reálné nebezpečí, které ovlivní jejich život tisíckrát víc, než nějaká pitomá hypotetická změna klimatu. A tím je předávání Evropy agresivnímu Islámu, které je v plném proudu.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: P. Rada Datum: 23.4.2019 11:10

Pane Wintr jakákoli neopodstatnělá víra ba dokonce jakýkoliv fanatizmus je s životem neslučitelný. Konkrétně problémy s islámem ale aktivovala chtivost rozvinutého světa po ropě s oblastí kde dominuje a suchem tam navozené války.

Konkrétněji v Sýrii nastoupilo sucho které tam nebylo 900let kam jen sahají dendrologické záznamy. Důsledkem byla migrace kočovného obyvatelstva které ztratilo obživu do měst a zoufalá snaha řešit životní ohrožení přikloněním se k nějaké silné víře.

Kde kdo s mocných si tam poté a proto začal angažovat. Jakýkoliv člověk má v sobě geneticky zabudovanou schopnost zabíjet pro potěšení a pokusit se alespon svět zničit pokud život nemůže rozvíjet. Takovým jevům může ale nemusí zabránit kulturnost. Toto vše platí i pro naše děti a jejich šance na využití času který lidský druh má na svůj biologický rozvoj. Tento prostor konzumní civilizace zásadním způsobem zůžila.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: J. Vintr Datum: 23.4.2019 13:04

Jak souvisí nějaké sucho v Sýrii s ignorováním imigračních zákonů a lákáním muslimských imigrantů do Evropy? Humanita to rozhodně není, to je jen záminka. Politikům nezáleží ani na obyvatelích vlastních zemí a tím míň na lidech z jiných zemí.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: P. Rada Datum: 23.4.2019 18:36

Sucho souvisí s nervozitou v obyvatelstvu až váklami. Je příznačné, že sucho postihlo i oblast Krymu.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: V. Novák Datum: 24.4.2019 10:06

Sucho postihlo oblast Krymu, protože kyjevská věrchuška se rozhodla potrestat Krymčany za jejich rozhodnutí o separaci a nechala postavit hráz, jež přerušila tok v Severokrymském kanálu. Čímž potrestala zejména tamní zemědělce, tedy hlavně Krymské Tatary.

Platné to kyjevským je stejně málo, jako přerušení dodávek elektřiny a plynu.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: P. Grigar Datum: 23.4.2019 18:12

.. a jakáže to klimatická či jiná pohroma dotlačila Turky k Vídni, v letech 1529 a 1623 ? Můžete také přidat příčiny vpádu muslimů do Španělska po r.711 n.l. Kdo z mocných se angažoval?

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: P. Grigar Datum: 23.4.2019 18:15

.. opravuji - Turci u Vídně v r.1673. A můžete začít...

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: J. Lepka Datum: 23.4.2019 11:05

Jsem vždy rád, když mohu vyvrátit některé vaše iluze, teď tedy to sucho v Česku, které nás sužuje již několik let a nesporně má podíl na onom schnutí stromů a lesů, včetně explozivního rozšíření parazitů. na něm se podepsalo i již čtvrtstoletí převládající šílenství se Šumavou a jejím problémem s kůrovcem. Proč někdo z vás, zelených MAŠÍBLů už konečně nespočítá, kolik tun CO2 mohly asimilovat mezitím zničené smrkové lesy? Kdo je odpovědný za změnu atlantického proudění do střední Evropy, které nám už nepřináší dešťové mraky? Proč se vaši ideoví souputníci brání studiím o vlivu větrníků v Severním moři na klima v Evropě jako čert svěcené vodě? Ono odvádět pozornost od hlavního problému, totiž, že neprší, poukazováním na úpravy koryt řek a potoků a jejich kanalizování, je sice hezké, ale nazapomínejme, že to byli vaši ideoví předchůdci, co taky jen chtěli poroučet dešti, větru.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: I. Mertl Datum: 23.4.2019 13:03

Ulevil jste si, pane Lepko?

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: J. Lepka Datum: 23.4.2019 15:07

Ulevovat si budu a nevybíravě až na podzim půjdu na houby a nebude kam.

Pokud by zelení na zlý CO2 SAMI VĚŘILI, museli by:
Autor: V. Petr Datum: 23.4.2019 13:34

podpořit jadernou energetiku. Protože co je nějaká Fukušima, nebo i Černobyl proti hrůzné představě stoupnutí mořské hladiny o 60 m.

Mimochodem, růst cen potravin nemá na svědomí sucho, ale produkce "biopaliv." Tyto následky ještě včas předpovídal Fidel Castro...

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: P. Remeš Datum: 23.4.2019 10:49

Tady se ale nemluvilo o "pravdě", ale o tom, jak měnit svět. A to je ten problém, z kterého pod vlivem ideologických klišé může jít strach. Autor článku pouze vybízí ke kritickému (tedy neideologickému) přístupu k problému. A tady zřejmě mají mladí aktivisté největší problém. Že svými rychlými "ideologickými" řešeními mohou způsobit totální katastrofu ...

Nejlepší příklad představuje jaderná energetika: Pokud se tak děsíme oteplování z nadprodukce CO2, proč tak tvrdohlavě odmítáme jadernou energetiku, která při výrobě elektřiny má nulovou produkci tohoto plynu?

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: P. Rada Datum: 23.4.2019 10:52

Jak si dáváte dohromady ideologické afekty autora vůči obecně čemukoliv zelenému s kritickým myšlením?

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: V. Wagner Datum: 23.4.2019 10:59

Můžete mi sdělit, kde jsem kritizoval racionální a kritické myšlení založené na vědeckém poznání u zelených aktivistických organizací? Co jsem kritizoval, byly jejich ideologické kampaně.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: P. Rada Datum: 23.4.2019 11:43

Pane Wágnere mě předně zaráží, že vůbec máte enormní potřebu jednostranně kritizovat jen zelené kampaně - jako by neexistovaly i jinak barevné nebo by jiná barva na míru demagogie už neměla vliv. Čím to, že nevystačíte předně s poznáním vědy? Vědy která říká, že je dnes krajně problematické zajistit efektivitu a spolehlivost fuhkce komplexu jaderný stroj + člověk právě pro poznání problematičnosti klíčového lidského subjektu.

Ve vědě - když už - tak selhala právě jaderná fyzika. Prvým selhávajícím byl ryzí vědec Haisenberg který přesvědčoval nedůvěřivého Hitlera o nezbytnosti vytvořit pro "Říši" jadernou zbran. Naštěstí neuspěl.

Civilní využití poté slibovalo ústy vědců tuto hrozbu kompenzovat. Poznání jaderné fyziky je sice dnes daleko rozmanitější (i Vy rád připomínáte to povedené) a to opravdu nese řadu pozitivních inovací.

Na druhou stranu se ale právě s energetických aplikací stala enormě nákladná obludnost ačkoliv před desetiletími byla vědou slibována energie prakticky jen za cenu distribuce. Poslední finanční excesy u nás byly se švindlováním při rentgenování svarů v Dukovanech. Opak nárůstu podcenovaných souvislostí a je jak sám dobře víte tedy každodenní pravdou. Rizika terorismu který i na zeužití JE starších typů míří jsou dnes také reálná. Dopad několika dopravních letadel typu 11září na naprostou většinu dnešních elektráren by mohl býk evropsky zničující. Nové reaktory jsou ale už tak drahé, že na obměnu nikdo nemá.

Vy dnes přesvědčujete obec o nutnosti stavět dalšího megalomanského jaderného giganta v zemi kde se doposud plýtvá kde čím pod záminkou nezbytnosti vzhledem ke klimatickému vývoji. V zemi, kde energetická efektivita na produkované HDP je jednou s nejhorších v EU atd. Jak se takový postoj slučuje s poznáním exaktního vědění o problematičnosti všeho co druh homo konzuments svým silovým převážně parazitickým (před průmyslovou érou ještě spíše symbiotickým) - způsobem života na planetě způsobuje?

Re: Zelený magor a MaŠíBl Rada:
Autor: L. Novák 475 Datum: 23.4.2019 16:54

Zelený magor "Rada" a jeho snůška blábolů jako obvykle...

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: J. Vintr Datum: 23.4.2019 10:51

To, jestli má lidmi produkovaný oxid uhličitý nějaký vliv na klima planety, není otázka nějaké diskuze mezi "vědci", ale otázka faktů. Soudruzi vědci se můžou většinově usnést na čemkoliv, ale přírodě poroučet nemohou.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: P. Rada Datum: 23.4.2019 11:01

Věda má právě tu vlastnost, že popisuje to čemu jsme v přírodě doposud nerozuměli tak, aby na základě tohoto popisu mohla být udělána věrohodná předpověd.

Ta předpověd ale lidstvu a součastné trajektorii nevěstí nic dobrého a mnozí to nemohou zkousnout. Malou nadějí jsou jen nové technologie (informatiky, elektronika...) a růst kritického myšlení. Energetika jako tahoun civilizační úrovně na základě zmnožení potenciálních sil transformujících ale zejména neobnovitelné nerecyklovatelným způsobem víceméně jako obor selhala. Efektivita těžby energií (EROEI) totiž dominantně už prakticky století klesá.

https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2008/cislo-9/ceka-nas-drasticka-zmena-zpusobu-zivota.html

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: J. Lepka Datum: 23.4.2019 11:17

Moc hezké fráze, ale takřka s nulovým dopadem. Ze 7,5 miliard člověků na této planetě, je cca 1.6 mld muslimů, ti na vaše fráze kašlou již z principu ignorování jinověrce. Další miliardy lidí, postrádající přístup ke vzdělání vůbec, netuší o čem jim chcete kázat. No a další pro změnu mají plnou hlavu starostí, jak se vůbec uživit a jistě nemají jinou myšlenku v hlavě, než jak si utrhnout i ten půlsousta co mají, jen aby vaše ideologie měla recht. Jen pro příklad, zkuste si vygooglovat, jak dopadá jistě bohulibá a ne nijak závratná pomoc v subsaharské Africe, kdy se jim nevím v které vesnici namontovala do vrtu na vodu elektrická pumpa poháněná soláry. Fungovala přesně do doby, než odešel poslední technik instalační firmy, pak někdo, patrně děcko, zkoušelo co tam všechny ty čudlíky mají za smysl a místo vypínače shodil jistič a tak hned druhý den ženské zase cválaly s kanystrem na hlavě pro vodu pár kilometrů do sousední vsi. A těmhle lidem chcete kázat o omezování CO2 ???

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: P. Rada Datum: 23.4.2019 12:02

Kázat nechci. Dalo by se ale snad tu a tam diskutovat. Zajímá mě co dělat dál. Vzdávám ale dokonce diskuse s takovými jako jste Vy.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: J. Schwarz Datum: 23.4.2019 21:30

Co dělat dál? Nic. Se "zelenými", Radou a podobnými exoty to nemá smysl. V té debatě to vyznělo jasně - ne jaderné energetice, ne fosilním palivům, ale přitom zachovat "Erasmus", cestování a vůbec radovánky "mládeže nové" sice už ne Gottwaldovy ale takový Rada si se soudruhem v ničem nazadá. Ono je fajn si ve dvaceti myslet že budu všude jezdit na kole, dělat "managera" nebo pracovníka neziskovky s počítačem napájeným solární baterií na zádech - nejspíš v oboru "kontrolní činnosti" - tedy buzerace a udávání těch, co se nevejdou do nových, "ekologických" standardů. Ale i oni nadšenci časem zestárnou / jako Pavel Kohout třeba /, na kole jim to tak nepošlape a pokud se neprocpou na místa šéfů pak se na jejich místa nacpou noví, zdatnější "nadšenci". Doufám, že ostatní civilizační okruhy tento typ demence nezvítězí a tak se tato blbost zničí sama - totiž vymře. Taková bude vaše "budoucnost", blbečkové.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: J. Lukavsky Datum: 23.4.2019 15:35

"hned druhý den ženské zase cválaly s kanystrem na hlavě pro vodu" No já četl něco podobného, ale mnohem pěknějšího. A to, že tu studnu zasypali muži z vesnice neb ženy neměly co na práci a tak rozhádaly celou ves. Takže teď na hádání zase nemají čas a je klid. Pěkné, že?

J.L.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: M. Mikulec Datum: 23.4.2019 12:43

Nějak mi v tom kritickém myšlení schází veličiny jako NOx, poléhavý prach, CO, SO2. Ti nekritičtí kriklouni se vymezují proti CO2, který potřebuje každá rostlina, proti slunečnímu svitu, za který vděčíme životu. :-)

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: M. Mikulec Datum: 23.4.2019 12:44

polétavý, samozřejmě :-) omlouvám se.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: P. Zinga Datum: 23.4.2019 11:30

Jste normální? "Ve vědecké" komunitě...je diskuse rozhodnuta?! Žádná není, žádnou nepřipustí!

Nebo věříte na tu 97% shodu? Od kdy rozhoduje ve vědě shoda a ne fakta? Co Galileo, co Darwin, co Einstein? Všichni šli proti shodě...Nehledě na to, že i tato shoda je podfuk.

Nakreslete si čtverec 10x10xcm a v tom čtverci udělejte 4 tečky o průmeru cca 1,1 mm : to je současná hustota CO2! Ty čtyři tečky mají ovlivňovat termické pochody, navíc od chladného k teplému?!

Atmosféra není skleník a Zeměkoule není absolutně černé těleso.

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: O. Kožušník Datum: 23.4.2019 12:15

Dobrý den, a nic není rozhodnuto, Asi vám není známo, že na první konferenci klimaskeptiků se oni rozhodli o kyslíkové stopě aklamací, ne na základě měření a vědeckého zkoumání. Nikde jsem nenašel změřenou závislost tepelné bilance země na obsahu CO2 - jestli něco takového máte, uvítám to. Je jisté, že klimatické změny byly, jsou a budou. Vliv lidské činnosti na ně je zanedbatelný a každá koruna utracená ve jménu kyslíkové stopy je zločinem proti lidstvu. Pro ilustraci uvádím, že v atmosféře je jedna molekula CO2 na cca 750 atomů dalších složek a jakýpak je rozdíl, jestli to je jedna ku 750 nebo 1 ku 740 ?

Je třeba začít aktivně vystupovat proti blábolu uhlíková stopa

Obětmi zločinných politiků se už stali!:
Autor: V. Petr Datum: 23.4.2019 14:55

Re: A co když ta nerozumná děcka:
Autor: J. Lukavsky Datum: 23.4.2019 15:46

"nestanou se bezbrannými obětmi mocných politiků" no obávám se, že se právě stala. Všechny všivé a hnusné režimy se opíraly o mladé (Hitler, Lenin, Stalin, Mao, Pol-Pot ....) neb jsou naivní a důvěřiví a dají se snadněji zblbnout než skeptický a zkušený stařík. Ten už totiž viděl tolik krásných snů co špatně skončily, že se nedá ulovit tak snadno. Cesta do pekla je spolehlivě vydlážděna dobrými úmysly. Mysleli jsme to dobře, dopadlo to jako vždy.

J.L. end

Klimaalarmismus je zločinná ideologie.:
Autor: P. Zinga Datum: 23.4.2019 10:00

Pamatujete na řev o "betobové loby", když jde o stavby např. jezů či dálnic? Kde jsou ti řvouni dnes, když jde o "záchranu světa"?.

Moderní Enercon E126 (7,5 MW) dosahuje výšky 198m a k tomu potřebuje základ o 1 500m3 betonu, armovaného 180tunami železa. Samotný základ váží 3 500 tun a aby půda unesla celkovou váhu přes 7 000 tun, musí být do hloubky 30 m zhuštěná kamenným granulátem.Její vrtule o průměru 124 m zabijí ročně tisíce ptáků a netopýru, podle posledních zjištění i tuny hmyzu. Kvůli stavbě jsou vykáceny hektary lesa, nízkofrekveční hluk poškozuje nejen zvířata, ale i lidi.

To vše ve jménu zločinné ideologie. A nenažranosti pár lidí.

Re: Klimaalarmismus je zločinná ideologie.:
Autor: V. Kolman Datum: 23.4.2019 11:02

Ono si pane Zingo nevyberete. Takové obří jámy, s "vonnými" čmoudíky doutnajících zbytků uhlí v bývalých povrchových dolech, odkladiště popílka z "uhelek" atd........