27.6.2019 | Svátek má LadislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Hořící katedrála Notre-Dame, podezřelé souvislostiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 155, poslední: 23.4. 2019 0:49, přehled diskusí

Re: Už to pilně začíná:
Autor: D. Bystriansky Datum: 22.4.2019 11:29

Přísně, přesně tak.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: M. Mařák Datum: 22.4.2019 9:33

Vyšetřovatelé od začátku dávají přednost verzi, že se jednalo o neúmyslně založený požár. Mezi těmi třiceti týpky, kteří byli okamžitě vyslechnuti, je jen dvanáct zaměstnanců té stavební firmy, zbytek je ochranka. Myslím si, že katedrála byla pod dohledem a to jak za použití videosystému, tak hlídačů. Řekl bych, že ta videa si prohlédli velmi rychle a že prostě dospěli k jistému předběžnému závěru, jenž byl prezentován.

Šetření probíhá a není u konce, samozřejmě, že existuje mnoho různých možností, ale tady již jako obvykle skoro všichni ví...

Re: Už to pilně začíná:
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.4.2019 9:53

Stejně tak je jasné, že při dodržení všech pravidel bezpečnosti práce a norem pro předcházení požárů a jiných neštěstí. Při všech kontrolách dodržování těchto pravidel a vyhlášek a zákonů. Při výběru firmy, která splňuje všechna ISA a jistě má všechny certifikace, zkontrolované všemi komisaři, tudíž dodržuje certifikované postupy, nad čímž bdí několik kontrolních úřadů. Že lze vyloučit nějaké pochybení v oblasti dodržování předpisů a takto vzniklé náhody. Nebo ve Francii takové firmy nemají, oni na to nijak nedohlížejí? Copak nejsou v EU?

"...ale tady již jako obvykle skoro všichni ví...", kdežto tam neví nic, ale okamžitě vyloučili jednu z možných příčin.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: L. Novák 475 Datum: 22.4.2019 10:10

Už v 70. letech 20. století byla ve Francii jednou z metod, jak vyvolat neohlášenou stávku, zásada dodržovat striktně všechny bezpečnostní předpisy a technologické postupy. Už tehdy jich měli tolik, že blokovaly plynulost výroby.

O tom, co za předpisy tam platí dnes, po 50 letech byrokratického množení předpisů EU, si nedělám iluze.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: M. Mařák Datum: 22.4.2019 10:21

Když se napíše, že se dává přednost nějaké verzi, neznamená to, že se jiné verze vylučují. Jistě jste si všiml, že vyšetřování probíhá a doposud neskončilo.

Co se týče prvního odstavce, no, co na to říct. Je to stejně zbytečné, neboť tady všichni ví... Již jsem se na NP jinde k tomuto tématu dlouze vyjádřil. Pravidla bezpečnosti práce jsou tady skutečně drakonická, velmi kontrolovaná a zaměstnanci jsou školeni a ví, že se v případě nehody může jednat i o jejich odpovědnost, i o tu trestní. V nadnárodní korporaci, ve které pracuji, máme třeba program "0% úraz 100% bezpečnost". Jde to do takových extrémů, že to občas považuji za pakárnu. V podstatě má každý možnost okamžitě reagovat, poslat mail, či foto do ústředí a kontrola jde přímo z centra, minimálně jednou týdně se společně bavíme o bezpečnosti. Co by se mohlo zlepšit a tak, probírají se nehody, které se v korporaci staly a podobně.... Nicméně lidé jsou lidé, že, lidský faktor prostě není dokonalý.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.4.2019 10:38

No vidíte a přesto oficiální místa dávají přednost jedné verzi před jinou. To jsou právě maličkosti, které jakoby nezapadají a vyvolají i jiné myšlenky. Ta úpornost. Ta snaha, ta rychlost, se kterou dáme přednost jedné verzi...

Re: Už to pilně začíná:
Autor: M. Mařák Datum: 22.4.2019 10:50

Vy také již víte vše, jakékoliv argumenty jsou stejně zbytečné a nikdy Vás nepřesvědčí.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.4.2019 11:25

Jediné, co vím a od začátku říkám je: vyloučení jednoho směru vyšetřování není profesionální.Proč také nevyloučí pracovní náhodu? Vždyť je spousta norem a halda kontrol, k čemu pak jsou takové normy a příkazy a ISA a kontrolní úřady?

Ale Vy neslyšíte argumenty a přesně víte, jaký směr vyšetřování opustit. Blahopřeji.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: M. Mařák Datum: 22.4.2019 11:30

Nechápu, proč si vymýšlíte. To, že se zatím dává přednost jedné verzi neznamená, že všechny ostatní verze jsou vyloučeny. Vy ovšem předem víte vše, tečka...

Re: Už to pilně začíná:
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.4.2019 12:04

Kličkujete jako zajíc. Dávat přednost... vyloučit účast třetí osoby... slovíčkaření, kličkování, matení.Ale já chápu, proč si vymýšlíte Vy. Dáváte přednost jedné verzi, protože druhé se bojíte. Tak se ji snažíte upozadit. Snažíte se ji vyhodit. Rozmělnit.

Jako byste předem věděl a tečka.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: D. Bystriansky Datum: 22.4.2019 11:27

Nejlepší, nejskvělejší...EU. Vy byste měl u každého příspěvku psát, kdy šaškujete a tajdrdlíkujete a kdy ne.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: M. Vondráček Datum: 22.4.2019 13:29

Autor pouze vyslovuje pochybnosti, zda se případný "nekorektní" výsledek vyšetřování dostane na světlo boží. Já s ním ty pochybnosti sdílím. Vy ne ??

Re: Už to pilně začíná:
Autor: P. Grigar Datum: 22.4.2019 14:40

.. pane Mařáku, skutečně nestranný vyšetřovatel nedává od začátku přednost žádné z možných verzí. Předem stanovené priority ovlivňují kvalitu úsudku. Čas, obzvláště na požářišti, totiž pracuje proti němu.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: J. Vintr Datum: 22.4.2019 11:22

Americké mrakodrapy byly zbourány kvůli pojistnému plnění a byly s tím spojeny další kšefty a zájmy. Podobnost s požárem Notre Dameje v tom, že se vůbec nevyšetřovala skutečná příčina.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: J. Lepka Datum: 22.4.2019 12:35

Nechci vám brát konspirační a konspirátorské iluze, ale ty útoky na Světové středisko jsem viděl v přímém přenosu. Přesněji řečeno ten druhý, samozřejmě. Chcete nám namluvit, že to byla animace a všechny světové agentury na to skočily jak myši na špek ???

Re: Už to pilně začíná:
Autor: J. Vintr Datum: 22.4.2019 22:43

Zkuste se na ty záběry "letadla, narážejícího do mrakodrapu" pořádně podívat. Na internetu je najdete všechny i pohromadě v jedné kompilaci. A zkuste si říct, jestli by tohle byl nějaký problém vyrobit. Obzvláště "povedená" je ta animace, v níž poloprůhledné letadlo zmizí celé v budově bez sebemenšího náznaku zpomalení a destrukce. Jinak, dopravní leadlo sestává ze spousty kovových částí, které se nemohou rozbít na prach ani shořet. Trosky budov byly velmi podrobně prohledávány kvůli hledání částeček lidských těl na identifikaci obětí. Takže kdyby do těch budov opravdu narazila dopravní letadla, našlo by se tam toho z nich pořádná hromada. Tou by se zaručeně veřejnosti pochlubili. Místo toho ukázali jen motor (podle znalců že zcela jiného typu letadla) a podvozkové kolo, pohozené někde na ulici. Jo ještě nepoškozený pas Mohamada Atty (zřejmě ho stihl v poslední chvíli vyhodil z okénka). Jinak, i kdyby do těch budov opravdu narazila dopravní letadla, tak by v žádném případě nemohla způsobit jejich destrukci.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: S. Netzer Datum: 22.4.2019 10:26

Problém je, že ty vaše pochybnosti jsou nezdravé a vaše vysvětlení všechno jiné než rozumné.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: P. Han Datum: 22.4.2019 10:34

Zdravé je nepochybovat. Hurá!

Re: Už to pilně začíná:
Autor: M. Mařák Datum: 22.4.2019 10:54

Normální je podle mne vyčkat si na závěr vyšetřování a pak se k němu vyjádřit. Vše před tím jsou prázdné plky o ničem, řekl bych...

Re: Už to pilně začíná:
Autor: J. Vintr Datum: 22.4.2019 12:32

Na co chcete čekat? Závěr vyšetřování už byl učiněn. Dřív než požár dohořel.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: I. Vermis Datum: 22.4.2019 11:29

K pochybnostem není důvod. "Kdo pochybuje, ať se obrátí k nějaké autoritě, ke slovům církevního otce, nebo učence a důvod k pochybnostem zmizí," - tak pravil ctihodný Jorge z Burgosu.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: D. Bystriansky Datum: 22.4.2019 8:46

Ale, už jste zkonzumoval ČT a CNN a co říkají, že za tím stojí Trump s Putinem, jako za vyhranými volbami v USA?

Re: Už to pilně začíná:
Autor: M. Mařák Datum: 22.4.2019 9:08

To přece tvrdím i já: "Požár katedrály, cui bono?":

https://martinmarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=709849

Re: Už to pilně začíná:
Autor: J. Lepka Datum: 22.4.2019 12:21

Souhlasím pane Mařáku, tuhle jsem viděl UFO, přesně podle popisu jiných MAŠÍBLů a právě sondovalo sídliště Modřany. Ovšem už při druhém pohledu to byl Měsíc v úplňku a nasouvaly se přes něj dvě vrstvy potrhaných mraků. Tady ale jde o to, že valná většina předem rozhodnutých, ten druhý pohled nebude riskovat, co kdyby jejich přesvědčení zklamalo.

Re: Už to pilně začíná:
Autor: M. Vondráček Datum: 22.4.2019 13:24

Takže v St.Sulpice a v Notre Dame vlastně vůbec nehořelo :-)

Co věděla ČT a CNN:
Autor: D. Bystriansky Datum: 22.4.2019 8:16

o spolupráci D.Trumpa s Putinem o ovlivnění voleb? Nic! Přesto dva roky očerňují Trumpa a lžou. A co vyšetřovací komise, nevinen!

Re: Co věděla ČT a CNN:
Autor: M. Koutný Datum: 22.4.2019 8:18

Podle levičáckých médií je vinen, protože i když byl nevinen, choval se jako by byl vinen a ovlivňoval vyšetřování - asi proto, aby se nikdo nedozvěděl, že je nevinen. Jestli to nechápete, chyba není na vašem přijímači.

Re: Co věděla ČT a CNN:
Autor: D. Bystriansky Datum: 22.4.2019 11:48

To jsem si oddechl, díky Vám dobrý člověče.

Problém je v tom,:
Autor: M. Koutný Datum: 22.4.2019 8:13

že záplava lží a manipulací, kterou na nás denně spouštějí neomarxisté v politice i v médiích, vyvolává takovou skepsi k jakýmkoli oficiálním tvrzením, že v ní zanikne i občasná pravda. Jinými slovy: je klidně možné, že za požárem byla nedbalost nebo nešťastná náhoda, ale málokdo tomu bude věřit.

Re: Problém je v tom,:
Autor: Z. Lapil Datum: 22.4.2019 9:03

Přesně.