21.7.2019 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Co znamená brexit?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 147, poslední: 20.4. 2019 9:20, přehled diskusí

Re: :
Autor: F. Svoboda Datum: 19.4.2019 19:29

Žádný průzkum není potřeba, stačí tyto vlastizrádce nevolit !!!

No tak pánové, co na to říká hlavní ideový dokument EU?!:
Autor: D. Bystriansky Datum: 19.4.2019 14:57

Soudruzi Svoboda, Mařák a spol. sní o socialistické EUniji a to je v souladu s dnes již jediným ideovým dokumentem EU, tak je to uvedeno v úvodu k Bílé knize o budoucnosti EU do roku 2025 z 1.3.2017. Tento jediný dokument, na který se v Bílé knize EU odvolává, je Manifest z Ventotene z pera A.Spinelliho a E.Rossiho. Ital Spinelli byl v třicátých letech minulého století vyhozený z komunistické strany za tzv. trockistickou úchylku. Společně s dalšími komunisty a socialisty byl vězněn Mussolinim a v roce 1937 internován na ostrov Ventotene, kde napsali vzpomínaný manifest pro Trockého IV.Internacionálu v opozici vůči Kominterně. Do původního EP, do kterého se ještě nevolilo, se dostal Spinelli na listině za Italskou KS. Celkem odsloužil v EP 10 let jako poslanec a 6 let ve funkci komisaře, celou dobu byl fanatickým federalistou a založil Unii evropských federalistů/MFE, členem a předsedou české sekce je lidovec, federalista Zdechovský!/. Stál za Klubem krokodýl ve Štrasburgu, Výborem pro instituce, Smlouvou o EU, Jednotném evropském aktu, který vedl k Maastrichtské smlouvě...Na počest jeho "díla" byla po něm pojmenována největší budova komplexu Evropského parlamentu v Bruselu.

Hlavní motto Manifestu z Ventotene je likvidace hospodářsky soběstačných a suverénních národních států včetně jejich národních armád a povolání EU armády pod centrálním velením Bruselu. Tomuto musí být podřízené všechny další kroky. Na konferenci v listopadu 2018 vyzvala Merkel zástupce členských vlád a parlamentů k urychlenému předání dalších kompetencí i bez odsouhlasení voliči!!!

Pro pana Mařáka, takovou unii nechtěl ani Charles de Gaulle a nechce ji ani lid VB. Do takto definované unie by vstoupil jenom debil, nebo příslušník předurčených řídících elit! Ty svoje kecy a šaškování na konto VB si laskavě nechte pro sebe, ledaže vám je někdo platí, pak jsou pochopitelné. U pana Svobody o tom není pochyb.

Ubi bene, ibi patria:
Autor: F. Navr8til Datum: 19.4.2019 14:55

Kde je dobře, tam je jeho vlast, a proto Svoboda dělá vše pro výkon dalšího mandátu. europoslance. Pro platy a benefity, kterými se lidovci nechávají zkorumpovat.

Re: Ubi bene, ibi patria:
Autor: I. Štípek Datum: 19.4.2019 15:48

Černokabátník Svoboda myslí jen na svoje prachy, kouska přesvědčení mu nelze věřit. Bude psát a říkat co po něm budou EU rudozelenočerní chtít.

Jenom otázku,:
Autor: V. Loula Datum: 19.4.2019 14:32

před dvěma lety byl Brexit výsledkem štvavé kampaně Kremlu a Putina s cílem rozleptat soudržnost Evropské unie. To bylo jasno jako Slunce a mainstream výsledek referenda v Britanii jednoznačně považoval za výsledek vměšování Ruska do záležitostí EU.

Zajímavé je, že dneska se o tom již jaksi nemluví. Proč asi?

Re: Jenom otázku,:
Autor: K. Pavlik Datum: 19.4.2019 14:37

Protoze to byla blbost tenkrat a je to jeste jasnejsi dnes.

Uvazovat o tom ze Boris je jen takovy agent Putina je opravdu opravdu podivne.

P R O B O HA, to je kravininum !:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.4.2019 19:00

Jste normální ???

Lidovecké větry:
Autor: T. Wiszniewski Datum: 19.4.2019 14:03

V krátkém čase, po T. Zdechovslém, druhý zcela nesmyslný lidovecký blábol. Je zbytečné pátrat, proč lidovečtí soudruzi uveřejňují takové textty. Oni jenom ulevují svým větrům z lebečné dutiny.

Brexit:
Autor: M. Gottfried Datum: 19.4.2019 13:44

Ať dělají, co dělají, stejně tady zůstanou. Tak silný remorkér, aby ostrovy někam odtáhli, přece nemají.

To, jak se stále odkládá odchod Británie z EU:
Autor: J. Vintr Datum: 19.4.2019 12:35

je dalším důkazem, kam až sahají chapadla Bruselu. Jejich moc je hodně větší, než by odpovídalo formálním pravidlům fungování tohoto totalitního systému.

Re: To, jak se stále odkládá odchod Británie z EU:
Autor: S. Netzer Datum: 19.4.2019 13:08

Nesahají dost daleko, želbohu.

Kdyby byla EU tak všemocná, jak vám to namlouvají ti, kteří usilují o údajnou "svobodu a suverenitu", tak by se nenechala okrádat takovými darebáky jako Orbán nebo váš Babiš.

Re: To, jak se stále odkládá odchod Británie z EU:
Autor: K. Nový Datum: 19.4.2019 13:36

Zatímco Tvá Merkel by se ráda podělila, že? O migranty :-)

Re: To, jak se stále odkládá odchod Británie z EU:
Autor: D. Bystriansky Datum: 19.4.2019 14:52

A zůstalo ještě něco v kase po té zlodějské komisi unie, kterou vedl bývalý lucemburský premiér Jacques Santer?:-)))

Re: To, jak se stále odkládá odchod Británie z EU:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 19.4.2019 16:20

Díky za připomenutí této kapitoly historie EU.

Ale vzpomeňme i zloděje nehorázného rozměru a drzosti - francouzské ex-premiérky Edith Cresson, EU komisařky. Když nemohla jmenovat svého dentistu osobním poradcem, udělala ho "navštěvujícím vědcem" a i fondy na výzkum rakoviny "odkláněla" jemu.

Když už to ututlat nešlo, byla souzena, ale plný EU důchod komisaře jí byl zachován.

Re: To, jak se stále odkládá odchod Británie z EU:
Autor: S. Netzer Datum: 19.4.2019 17:47

Chcete vážně srovnávat její aféru s miliónovými podvody, kterých se dopouští Babiš nebo maďarští a balkánští dotační podvodníci?

https://www.zdf.de/dokumentation/zdfzoom/zdfzoom-366.html

"Chápu, nelíbí se jim, že bojuju v Evropě proti migraci za české zájmy, za zájmy našich lidí, a ne za zájmy velkých zemí, jako je právě Německo nebo Francie" :-(((.

Re: To, jak se stále odkládá odchod Británie z EU:
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 19:43

Tak ať je ZDF nebo někdo jiný zažaluje, pokud má důkazy. Jinak jsou to jenom slinty. U Babiše znám akorát Čapí hnízdo, nic víc nic méně.

Re: To, jak se stále odkládá odchod Británie z EU:
Autor: D. Bystriansky Datum: 19.4.2019 20:45

Straka jako Brno.

Re: To, jak se stále odkládá odchod Británie z EU:
Autor: J. Vintr Datum: 19.4.2019 22:39

Babiš a podobní neokrádají bruselské pány, ale evropské daňové poplatníky. Tohle tedy bruselským pánům vůbec nevadí. Hlavně že Babiš a podobní dělají, co se po nich chce.

Další komik...:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 13:13

:-)

Dobrý muži, mohl byste mně nějak rozumně vysvětlit, proč tady ti klauni v EU pořád smrdí, když brexit byl koncem března?

Re: Další komik...:
Autor: K. Nový Datum: 19.4.2019 13:36

Lid UK chce odejít ale poslanci UK jsou zbabělí.

Re: Další komik...:
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 14:57

Tomu se říká parlamentní demokracie, a UK je její kolébkou, pokud to nevíte. Nemají "chytrého" Macrona, který když se pokálí, tak se pokálí i celá Francie.

égalité, fraternité, merde:
Autor: A. Nový 840 Datum: 19.4.2019 16:11

Kdybyste si místo "vykřikování" o klaunech přečetl co T.May vyjednala, tak byste věděl proč ještě Britové neodešli z EU.

Brexit znamaná, že vám, rudočerným, nakopaly :
Autor: K. Janyška Datum: 19.4.2019 12:29

spontánní síly vývoje lidského světa do řiti... Dzp.

Re: Brexit znamaná, že vám, rudočerným, nakopaly :
Autor: A. Reček Datum: 19.4.2019 12:51

No pane, voni jsou hlava!!

Brexit si do ní kope sám sobě,:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 13:12

jinak to zatím s těmi spontánními silami nevidím. Vy asi nosíte nějaké halucinační brýle, nebo tak něco...

Re: Brexit znamaná, že vám, rudočerným, nakopaly :
Autor: V. Loula Datum: 19.4.2019 14:35

Brexit nenakopal nikomu do zadku, protože ty tanečky okolo Brexitu je taková šaškárna (nikdo nic neví, nikdo nechce o ničem rozhodnout, poslanci něco chtí, ale neví co a všechny návrhy shodí se stolu), že by to nevymyslel ani Hašek.

Re: Brexit znamaná, že vám, rudočerným, nakopaly :
Autor: K. Janyška Datum: 19.4.2019 21:36

Ten odporný rudý komisař ? Dzp.

Brexit je Brexit:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.4.2019 11:35

Přiznám se, že jsem četl pozorně jen Svobodovu první větu: "Brexit means brexit, brexit znamená brexit, oznámila premiérka Mayová po referendu před téměř třemi lety. ..."

Rohodnutí lidu bylo tehdy jasné jak facka, sice jen o málo hlasů, ale dle dohodnutých pravidel: Padni komu padni. A politik je od toho, aby realizoval vůli lidu. Proto postoj Mayové je zcela srozumitelný a má ho ta dáma určite ke cti (na rozdíl například od nekonaného referenda o rozdělení Československa).

Jenže, jak moudře vysvětloval už český voják Švejk "situace na bojišti se mění každou chvíli". Za tři roky od referenda už občané ví podstatně více, než jen to, co je přivedlo k tehdejšímu chasnickému bouchuntí do stolu.

Z čistě technického, nepolitického hlediska (tj. rozhodování při lepší informovanosti) by bylo proto užitečné se proto zeptat občanů podruhé: "Opravdu Brexit? A do týdne po provedeném druhém referendu?" --- A opět dle pravidla: padni komu padni (tzn., stačí rozdíl jednoho jediného hlasu).

Re: Brexit je Brexit:
Autor: I. Štípek Datum: 19.4.2019 13:10

Já jsem tvrdým zastáncem parlamentní demokracie. Když už referendum, pak s tím, že jeho vypsání je prakticky nezbytné a výsledek neodvolatelný. Jenže! Ukazuje se, jak nesmírně důležitá je výhoda zpětného pohledu při časovém odstupu. Lidi by měli být natolik odpovědní a předem rozmyšlení, že by je ani při tom pohledu do zpětného zrcátka nemělo nic zviklat. No jo, ale jak poznat, že těch nezviklaných je pořád ještě víc než lidí opačného názoru, tj. včetně těch nově zviklaných? Druhým referendem? Blbá situace. A je případné opačné rozhodnutí lidu opravdu výhradně výsledkem oné "lepší informovanosti" nebo jsou jen z těch tahanic otrávení? Pořád si myslím, že v konkrétním případě Británie ztrácí každým dnem, kdy je Brexit oddálen, kousek svého "Great" a Tereza se stala nejlepší pomocnicí Junckera a Corbyna. A druhé referendum by byl jen a jen útěk od odpovědnosti, paradoxně útěk od demokracie na všech frontách.

Re: Brexit je Brexit:
Autor: K. Nový Datum: 19.4.2019 13:45

"A druhé referendum by byl jen a jen útěk od odpovědnosti, paradoxně útěk od demokracie na všech frontách." - přesně.

Lid rozhodl, vláda jeho rozhodnutí uskuteční. To je demokracie.

Pokud se udělá druhé referendum před uskutečněním, určitě se najdou tací, kteří budou požadovat třetí, a pak čtvrté, a páté, ... To je opakování referend, dokud se vládě rozhodnutí lidu nezalíbí. Toto demokracie není.