17.7.2019 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Další dějstvíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 524, poslední: 18.4. 2019 23:52, přehled diskusí

Re: Kde domov můj ? Evropa. Volební kampaň bruselské ČT.:
Autor: A. Čepek Datum: 18.4.2019 18:52

Tím, že omíláte své nesmysly stále dokola z nich nesmysly být nepřestanou.

Re: Kde domov můj ? Evropa. Volební kampaň bruselské ČT.:
Autor: K. Janyška Datum: 18.4.2019 19:37

Tak dlouho až to dají pryč. Mám desítky kladných ohlasů z FB, kde ovšem nejsem, asi se to ke mně dostalo z webů, které jsou s FB přímo spojeny, ani nevím, zda ty záporné existují nebo FB pracuje jen s tzv. pozitivním, tedy socialistickým, elementem... Dzp.

Jak se pozná pravičák?:
Autor: A. Čepek Datum: 18.4.2019 18:46

Podle toho co dělá a jak myslí a ne podle toho jak žvaní ani podle stranické legitimace ani podle jakékoli příručky pravicového ideologa.

Re: Jak se pozná pravičák?:
Autor: K. Janyška Datum: 18.4.2019 19:39

Vážně ? To vůbec nepotřebuje kritéria ? No toto ? Dzp.

Re: Jak se pozná pravičák?:
Autor: R. Brzák Datum: 18.4.2019 20:05

činy, ne slova - to jsou kritéria...

Re: Jak se pozná pravičák?:
Autor: K. Janyška Datum: 18.4.2019 20:31

Ano ? A jak mají poznat neznalí, koho mají volit ? Dzp.

Re: Jak se pozná pravičák?:
Autor: R. Brzák Datum: 18.4.2019 19:51

naprostý souhlas. Ovšem je třeba dodat, že svými činy jsme všichni levičáci (jen občas se snažíme jimi nebýt). Samotné organizování moci nad sebou (či ve svých rukou nad druhými) vychází ze strachu a potažmo z levicovosti...

Re: Jak se pozná pravičák?:
Autor: K. Janyška Datum: 18.4.2019 20:20

Měl byste pravdu, kdybyste uznal, že stát je institucí evoluční a musí být zevnitř organizován. Ne občané, ale stát. Ti jsou spontánním řádem a jsou řízeni zákazovým, tedy zákazy, soukromým právem, ne státem. Vlády mají spravovat jen věc veřejnou, nesmějí zahrnout občany do prostředků k dosažení svých cílů a definovat co je to, je záležitostí jen kompozitivní teorie. Nikdo jiný a nic jiného to neumí... Dzp.

JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO. :
Autor: K. Janyška Datum: 18.4.2019 18:34

Ten, kdo nezná kompozitivní teorii, tedy vědecký výklad lidského světa, tedy principů, na kterých lidský svět v čase a v prostoru vyrostl a stojí, neni schopen skutečné a relevantní kritiky jakéhokoliv politického postoje, či ideologie. Prostě proto, neboť jen respekt k tomuto výkladu a jeho skutečná znalost, a zejména jeho pochopení, mu dává platnou munici pro takové počínání.

Jedinou osou, na které lze s určitostí zaběhlé pojmy levice-pravice vyjádřit a představit si, je kolektivismus kontra individualismus. Prostě proto, že takto se lidský svět vyvíjel a vyvíjí. Právě to nám kompozitivní, tedy skladná, metoda společenských věd, ze které vědecké informace pro kompozitivní teorii pocházejí, přikazuje.

Dávní, geneticky však již nám velmi podobní lidé, žili v malých tlupách, čítajících kolem 50 lidí. Tedy kolektivu, kde náš prapředek byl ve všem závislý na ostatních a altruismem doslova ke skupině přibit. Objevem obchodu však se situace razantně změnila a kulturní evoluce začala nabývat na síle. Obchodem více a více individualizovaní a subjektivizovaní obchodníci začali být svojí aktivitou, ne záměry, na to nikdy neměli a mít nebudou, motorem vzniku úplně nového lidského světa, světa svobodných a dále investujících a poté samozřejmě i v minulých dobách ovládajících ostatní.

Civilizovanější lidé, než ostatní, byli zdrojem a motorem vzniku samovolné řídící struktury, která vládne vesmíru na každém jeho šutru, tedy spontánního řádu, v lidském světě samozřejmě spontánního řádu lidské interakce a lidského světa. A ten se od té doby dále rozšiřuje a upřesňuje. Nutí ho k tomu jeho 3 základní vlastnosti, sebepořadatelnost,seberegulovatelnost a sebezáchovnost.

Re: JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO. :
Autor: K. Janyška Datum: 18.4.2019 18:34

O této věci nelze uvádět detaily, příspěvky by byly nekonečné, proto už jen na závěr. Celý popsaný proces je nekonečný, neosobní a nedá se s ním nic dělat. Lidským rozumem už vůbec ne, vždyť je jeho produktem, ne autorem. Hranice rozumu jsou dány onou obří interakcí velmi složitých spontánních neosobních sil a my můžeme jen vědět, že něco takového existuje. Nic jiného nám z popsaných důvodů pochopit nedovolí.

A teď zpět ke kritice jakékoliv politické činnosti. Je směšná, bez znalosti tohoto velmi zebrubně a krátce popsaného. Je směšná v porovnání se složitostí a rozsáhlostí díla mistrů, většinou nositelů Nobelových cen, kteří nám vzkazují. Nesnažte se lidský svět zorganizovat, tedy zpětně zkolektivizovat. Nejde to !!! Nedovolí vám to spontánní podstata lidského světa, která bude vaše cíle a důsledky z jejich plnění zařazovat do spontánního řádu lidského světa proti vám a vaši vůli. Nepáchejte věčné pokusy o sebevraždu a skloňte se před tímto přirozeným mechanismem. Nastudujte kompozitivní teorii, která je nejvyšším možným věděním lidstva a navždy bude. Je totiž neustále a samovolně doplňována a prokazována nejotevřenějšími mozky lidstva, ale i pozorovatelnou skutečností.

Tak se pozná pravičák. Respektem k přirozenosti a kompozitivní teorii. To ostatní jsou jen lidské nepoučené levicové tlachy... Dzp.

Re: JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO. :
Autor: R. Neveselý Datum: 18.4.2019 18:41

didoprdele, kompozitivní teorie neexistuje

Re: JAK SE POZNÁ PRAVIČÁK ? TAKTO. :
Autor: K. Janyška Datum: 18.4.2019 18:46

Neveselý Ilsner, už se tím netrapte, to stejně nedáte, falářníku... Dzp.

Prý to byl zkrat!:
Autor: M. Varadinková Datum: 18.4.2019 18:20

Sice se tam co chvíli po lešení promenádovali jacísi dobrodruhové, ale ti tam prý chodili až v noci nebo k ránu.

...Televize BFM TV podotýká, že po celou dobu stavby lešení poměrně často na místo pronikaly nepovolané osoby, přičemž k takovému incidentu došlo i den před požárem. Úřady ale podle informací BFM TV nepovažují podobný zásah za příliš pravděpodobnou příčinu požáru, protože v pondělí večer se nespustil alarm instalovaný na lešení. Navíc nejrůznější dobrodruhové se většinou na střechu Notre-Dame vydávali v noci či nad ránem...

Takže ne abyste si mysleli, že to mohl být někdo z těch dobrodruhů. Že si třeba předtím v noci vyzkoušel, kde jsou na lešení čidla toho alarmu, a pak tam šel hezky za světla, aby se těm čidlům vyhnul. Na to nesmíte ani pomyslet! Byl to zkrat a basta!

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: M. Varadinková Datum: 18.4.2019 18:20

ještě odkaz:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/502928-strechu-notre-dame-mohl-zapalit-zkrat-soudi-vysetrovatele.html

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: F. Doušek Datum: 18.4.2019 18:26

Že prý to stavěla odborně zdatná firma. Ve Francii asi neplatí celoevropské normy a staveništní rozvod zřejmě nemusí být chráněn proudovými chrániči. Ty jsou nejen proti úrazu, ale i proti zamezení vzniku požáru.

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: V. Kotas Datum: 18.4.2019 18:31

Tam se před opuštěním staveniště nevypíná hlavní jistič stavby ?

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 18:37

Vypíná, zamkne se staveniště a předá se klíč na sakristii, což se údajně stalo. Popsal jsem to v článku.

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: R. Neveselý Datum: 18.4.2019 18:40

A pak přišel jakýsi Mohamed a škrtl.

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 18:42

Je to jedna z mnoha možných variant.

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: E. Derat Datum: 18.4.2019 18:33

No, jak mi vysvětlil pan Mařák, tak oni to mají ve Francii, tak nějak jinak. Neznají pojem pomocný stavební dělník, ani kvalifikovaný dělník, pouze stavební dělník. Takže ten rozvod možná nedělal kvalifikovaný vyučený elektrikář, jak by tomu muselo být v ČR, ale nějáký šmudla pocházející kdoví odkud.

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 18:38

Nekecejte nesmysly, ta specializovaná firma, která má stavbu, žádné cizince nezaměstnává.

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: E. Derat Datum: 18.4.2019 18:47

Kdo píše o cizincích, třeba to byl naturalizovaný Francouz původem z ..........A v ČR se dělá revize elektro vč. revizní zprávy, i u provizorních rozvodů. Jo, a v čem spočívá ta specializace té firmy ? Ted jsem dělal nějáké posouzení cenové nabídky pro Znalecký ústav, akce Rekonstrukce Šlechtovy restaurace, vyhrála tam firma speciálizovaná na štukateské a restaurační práce, řadu akcí podobného typu má za sebou, hrady, zámka atd. Ale, na elektro, ZTI, ÚT atd. si najímá subdodavatelské firmy. Což v ČR dělají i velké firmy, žádná nemá kvalifikované dělníky na všechno, neuživila by je celoročně ve stavu.

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: E. Derat Datum: 18.4.2019 18:48

zámky

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 18:55

http://www.le-bras-freres.com

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: E. Derat Datum: 18.4.2019 19:04

Bohužel nevládnu jazykem diplomatů a krupiérů.

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 19:06

No, co se dá dělat...

Re: Prý to byl zkrat!:
Autor: K. Janyška Datum: 18.4.2019 18:24

Zkrat nějakého muslima ? Moc bych se nedivil. Ostuda Francie je to tak i tak... Dzp.

Požár katedrály, cui bono?:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 18:28

https://martinmarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=709849

Re: Požár katedrály, cui bono?:
Autor: P. Boublíková Datum: 18.4.2019 18:34

Píšete, že poslední dělník vypnul jističem proud.

V jaké poloze byl jistič se snad ví...?

Re: Požár katedrály, cui bono?:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 18:41

Pokud to nebyla ženská tak asi ano...