20.7.2019 | Svátek má IljaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Další dějstvíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 524, poslední: 18.4. 2019 23:52, přehled diskusí

Re: Klaus ml. odborník na školství:
Autor: M. Moravcová Datum: 18.4.2019 9:37

Inkluze je sesypání blbých, chytrých na jednu hromadu. A to není dobře, protože chytré to zastaví, blbé poníží a stejně se nic moc nenaučí. Nemají žádný pocit úspěchu, jen možná vylhanou, pozitivně diskriminační pochvalu.

Vážený p. NEFFE:
Autor: V. Hájková 383 Datum: 18.4.2019 8:16

PŘEDSTAVA- že by státní zástupce, který už víc jak 3 roky dozoruje , vyšetřování podvodu BABIŠE- BUREŠ- a již 3X žádal jeho vydání k trestnímu stíhání- najednou prozřel a smetl žalubu ze stolu je jaksi mimo realitu!

Proto také ten slov. fízl chystá výměnu na minin. spravedlnosti, protože jak pan KNĚŽÍNEK - tak nejvyšší státní zástupce ZEMAN , mu nejdou na ruku a proto musí být odvolán nejprve KNĚŽÍNEK a poté dosazen nový min. spravedlnosti , který jako jediný muže odvolat ZEMANA!! To co bude následovat - za TYÁTR si nikdo z nás neumíme představit a na 100% to bude trvat roky- protože BABIŠ do tepláku jen tak nepujde!!

Směšná je také vaše adorace V.Klause mladšího coby odborníka přes školství! To se to totiž řediteluje nejlepšímu gymnáziu - když si mohl za peníze ČEZU zaplatit nejlepší profesory- kteří na výsledcích měli 95% zásluhu :-))))

Re: Vážený p. NEFFE:
Autor: P. Zinga Datum: 18.4.2019 8:27

A ty seš belgická kráva, značkovaná.

Re: Vážený p. NEFFE:
Autor: V. Hájková 383 Datum: 18.4.2019 8:33

Ulevil jste si- vy komunistické prase?

Re: Vážený p. NEFFE:
Autor: P. Zinga Datum: 18.4.2019 10:02

Ulevil.

Re: Vážený p. NEFFE:
Autor: E. Derat Datum: 18.4.2019 8:30

Jo, roky to trvat bude. Ten tyátr si nemusíme představovat, známe ho z případů Ratha, Nagyové-Nečasové, Parkanové atd. A máte pravdu, ODS byla hloupá když Klause juniora protlačila do toho školského výboru, když to byl totální amatér.

Re: Vážený p. NEFFE:
Autor: P. Boublíková Datum: 18.4.2019 8:42

Jen pro zajímavost - nevíte, čím se VKjr zabýval 5 let mezi promocí a nástupem na funkci ředitele gymnázia? Někde učil? Nemůžu to nikde najít.

Re: Vážený p. NEFFE:
Autor: E. Derat Datum: 18.4.2019 8:47

Bohužel, také nevím.

Re: Vážený p. NEFFE:
Autor: P. Boublíková Datum: 18.4.2019 8:45

Tak on nikdo netvrdí, že úspěchy PORGu jsou výhradně Klausova zásluha, ale prostě 15 let řediteloval a praxi ve školství má.

Re: Vážený p. NEFFE:
Autor: M. Martinelli Datum: 18.4.2019 10:16

asi máte pravdu, ale u toho klause ml., kterého nemusím, zkuste se oprostit od politiky a uznejte, že asi má kvalitní vzdělání, je inteligentní a i tu praxi ze školství vykazuje, i když pro něj pracovali kvalitní profesoři za peníze čezu a ten baxa, co ho měl nahradit mu v tomto nesahá ani po kotníky, čili podle mě měla ods najít ve svých řadách podobně kvalitního odborníka a nikdo nemohl nic namítat, takhle to vypadá pouze jako obyčejná msta...a propós, že si nepamatuji diskuze ohledně odbornosti takových premiérů jako lampasák topolánek, žokej nečas, pingl paroubek, zdroj špidla, křišťálová lokomotiva gross nebo pouze mateřským jazykem mluvící sobotka...

Celé je to právnický nesmysl.:
Autor: P. Čech Datum: 18.4.2019 7:33

Žádný rozumný státní zástupce nemůže z tohoto nikoho obžalovat. Jde konkrétně o to, že paragrafy "dotační podvod" a "poškození finančních zájmů Evropské unie" nebyly v době, kdy nikoliv Babiš, ale nějaká paní Majerová žádala o evropskou dotaci na Čapí hnízdo a kdy byla dotace schválena, vůbec obsahem platného trestního zákona a tudíž nemohly ani být tresnými činy. Celá tato "kauza" plave na vodě a byla vyvolána anonymním udavačem či přímo panem Chovancem z ČSSD. Jde v zásadě jen o to, že diletantským přístupem konkrétních lidí není Babišovi kladen za vinu podvod, ale dotační podvod (§ 212) a poškození finančních zájmů EU (§ 260), paragrafy trestního zákonníku z roku 2009, kdy dotace na Čapí hnízdo byly již dávno schváleny.Schváleny v době, kdy tyto paragrafy vůbec nebyly obsahem platného trestního zákona.

Re: Celé je to právnický nesmysl.:
Autor: M. Němec Datum: 18.4.2019 7:55

Paragrafy bych nechal na posouzení soudu.

Nicméně jde o to, že tato Jana Mayerová, která měla v tý době u nás ustájenou svojí hajtru, se naprosto běžně vyjadřovala o tom, že vše na Čapák se chystá vše pro jejího šéfa, tedy Babiše. A Babiš udělal toto : převedl Čapák na děti, Mayerová v.z. požádala o dotaci, Agrofert by na ní nedosáhl, svejma známostma to protlačil ( opět cituju Mayerovou ) a pak si to převedl zpátky na sebe.

A dneska tento bojovník proti podvodům a korupci, tento velexindl má plnou hubu frází a o své čistotě a dokonce je premiérem. A Mayerová cintá v novinách, že "nevěděla", že je to všechno pro Babiše. Netušil jsem, jaká je to svině, ale zřejmě má strach, že .

A vo tom to je, Babiš je zkrátka podvodník a fidlik.

Re: Celé je to právnický nesmysl.:
Autor: M. Němec Datum: 18.4.2019 7:57

Jana Mayerová, tenkrát Nagyová, kdyby to někdo hledal.

Neplést s tou píchavkou Nečasovou, to je shoda jmen.

PARAGRAFY KONTROLUJE DOZORUJÍCÍ PROKURÁTOR:
Autor: J. Vobr Datum: 18.4.2019 8:03

... jinak by si policajti mohli dělat co chtějí !!!

_____________________________________________

NĚMEC ČEMYŠLOVAT !!!

Re: Celé je to právnický nesmysl.:
Autor: P. Hlosta Datum: 18.4.2019 8:21

Že v Česku je klientelistický hospodářský systém, se oficiálně nikde nepíše. Jenže občané už toto dobře vědí, protože to v praxi prožili. Doslova masy se domnívají, že tento stav je nezměnitelný a dalo by se říct, že už masy jsou s tím smířené. proto je i možné, aby Babiš byl premiérem i přes stálé útoky médií na něj. On nemusí ani hnout prstem a je volen. To je obstarané většinovým názorem ve společnosti, že klientelismus u nás nelze zvrátit.

Rád bych, kdybyste mi ukázal někoho, kdo ještě věří na spravedlnost a že lze se u nás obejít při podnikání bez korupce a klientelismu.

Re: Celé je to právnický nesmysl.:
Autor: M. Martinelli Datum: 18.4.2019 9:59

přesně tak, o tom vůbec nepochybuji a navíc babiš kleká na firmy, které mu nejdou na ruku a vše je v pořádku, ale je nutno připomenout, že než se osamostatnil, tak úzce spolupracoval jak s ods, tak s čssd, čili je to jen plod opoziční smlouvy, který se už nechce se svými bývalými parťáky dělit o koryto a proto tolik kvičí...nejhorší je, že nevidím nikoho, kdo by tento shnilý systém změnil...

Re: Celé je to právnický nesmysl.:
Autor: H. Omar Datum: 18.4.2019 8:15

Ano plácáte nesmysly. Podvod byl vždy podvod. To že následně došlo i k lepší specifikaci u podvodu na EU dotace na tom nic nemění.

Re: Celé je to právnický nesmysl.:
Autor: P. Jirkovský Datum: 18.4.2019 8:23

Jen bych upřesnil, že došlo v "rozdělení" skutkové podstaty podvodu na "podvod prostý" a podvod dotační. Právě pro upřesnění a definici oboru.

Re: Celé je to právnický nesmysl.:
Autor: E. Derat Datum: 18.4.2019 8:25

No, on i kdyby by to byl podvod, tak u podvodu se vždy posuzuje vzniklá škoda, a ta má i vliv na trestní sazbu. Tady ovšem žádná škoda nevznikla, peníze byly vynaloženy na účel, ke kterému byly vyplaceny. Takže podvod spočívá pouze v tom, že ty peníze mohl získat někdo jiný, a použít je na jiný účel. No, uvidíme jak se s tím tady případné soudy popasují.

Re: Celé je to právnický nesmysl.:
Autor: M. Moravcová Datum: 18.4.2019 9:33

Tenkrát nebyl sice titul dotační podvod, ale titul podvod byl. A tohle je podvod jako kráva.

Re: Celé je to právnický nesmysl.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 18.4.2019 13:35

Podle těchto paragrafů to bude souzeno, protože v době spáchání šlo o podvod. Pokud je na trestné jednání v mezidobí přijata legislativní úprava, která je pro případné pachatele příznivější, jsou tito souzeni dle této úpravy. Kdyby byla přijata legislativní úprava tvrdší, byli by souzeni podle té původní.

To snad ne ;-):
Autor: P. Hlosta Datum: 18.4.2019 7:24

Ta "poznámečka v Time", že Jourová byla nespravedlivě vězněna, v kontextu s tím co píše o žádosti k obžalobě Babiše, jaksi pozměňuje původní smysl úvodníku. Snad nám Aston Babiše nestaví do lepšího světla než je žádáno. ;-)

Re: To snad ne ;-):
Autor: P. Čech Datum: 18.4.2019 7:35

To nemůže nekritický vzývatel ODS a TOP 09 nikdy udělat,

Re: To snad ne ;-):
Autor: M. Frank Datum: 18.4.2019 8:10

Ta poznámečka je lživá, byla vězněna spravedlivě, jen jaksi nebyl zájem to dokazovat, byli zlikvidováni svědci a nebyl zájem to dovést před soud, zasáhli mocní a Jourová nyní za to slouží těmto mocným.

Ale Jourová je v dobré společnosti bývalých levicových anarchistů, teroristů a té nejhorší sebranky v čele EU.

Re: To snad ne ;-):
Autor: M. Moravcová Datum: 18.4.2019 9:32

asi tak

Čapák, Klaus, Jourová:
Autor: P. Kučera 512 Datum: 18.4.2019 7:06

Teď tedy čekáme na poslední krok, štempl státního zástupce. Pak nastane obvyklý soudní ping pong, který může trvat léta, viz Dráth. Nejdřív ale ANO musí (jednomyslně, jak jinak) schválit změnu svých stanov, které se před 4 lety už kvůli AB měnily, když vykonavatelé vůle svého šéfa podmínili členství (a funkcionářství) v ANO s podmínkou absence trestního vyšetřování na podmínku absence sudní obžaloby. Teď tedy to tedy bude podmínka absence konečného rozsudku. Tedy - předpokládám, jinak by Babiš musel z politiky odejít. No, uvidíme, jestli žijeme v opravdu právním státu.

Aston prudiče K. obdařuje jmény odborník, pedagog a aktivní interesent. A prohlášením, že si svým krokem ODS ublížila. Tak se ptám: myslí to Aston vážně či ironicky?

Inspirováni Zuzanou Čaputovou hledají někteří Češi podobnou ženu na svoji příští prezidentku. Objevilo se i jméno Jourová. Já bych měl lepší tip: co tak Lenka Bradáčová? Proč? 1) Má mnohem silnější puvoár než (jinak "milá, to nemohu říct") Čaputová. 2) Její kroky se nedají srovnat např. s kolegou Ištvanem, zmatkařem. 3) Je nejen chytrá (dokonce i moudrá), ale i mladá a dobře vypadá. 4) Nemusela by začínat od nuly, všichni ji znají. 5) Prostě je víc než jen odbornice a "interesentka". A to nemyslím ironicky. Ale co by to udělalo s voličstvem, kdyby opravdu dostala Ondřeje B. do tepláků?

Dobrý den.

Re: Čapák, Klaus, Jourová:
Autor: P. Čech Datum: 18.4.2019 7:45

V našem neprávním politickém systému, kde je možné, aby každý anonymní udavač mohl rozhýbat nějakou kauzu, zejména tehdy, kdy je tato žádána v rámci "volné soutěže politických stran" některou či některými politickými stranami se běžně stává, že nevinný člověk je nejen vyšetřován, ale i obžalován, novináři všelijak dehonestován a napadán a soudy nakonec osvobozen. V takovém systému nemůže nic smysluplně fungovat a také nefunguje. Celý systém, (ne)fungující a vzcházející z naprosto volné soutěže politických stran, kdy tato volná soutěž probíhá bez jakýchkoliv předem daných pravidel, tedy anarchistickým způsobem, je svým způsobem zvrácený, nedemokratický a odsouzeníhodný.

Re: Čapák, Klaus, Jourová:
Autor: M. Martinelli Datum: 18.4.2019 9:42

srovnáme 2 příklady, netrestaná jourová křivě obviněna za pakatel a dána do vazby, spolek opoziční smlouvy ods a čssd, zastoupený exstarostou novákem, který již byl ve výkonu trestu za úplatkářství, a exhejtmankou vaňhovou plus mnoho dalších jejich nohsledů, vyšetřovaný za podvody s eu-dotacemi se škodou 14 miliard kč je vyšetřován na svobodě - no nemáme skvělý právní stát...

Re: Čapák, Klaus, Jourová:
Autor: J. Holíček Datum: 18.4.2019 8:54

To vaše momentální zanícení pro Bradáčovou má stejnou validitu jako ocenění Jourové časákem Time. Tamní hodnotitelé "znají" přitom Jourovou možná víc než vy Bradáčovou.

Jak asi k takovému hodnocení dojdou? Tuším to, ale zbytečné rozebírat.

Hezké Velikonoce. Celému ansámblu také. Pochybuji, že sem o svátcích vůbec zavítám. :-))

NEKECÁME MAKÁME:
Autor: M. Němec Datum: 18.4.2019 7:01

Hnutí ANO už se motá v potížích.

Další na řadě vládních škatulat je Kněžínek.

Možná makal, ale nebylo to vidět. Andreje tak Kněžínek vážně nebaví - nedělá totiž v médiích šaškarády pro voliče.

Makáš, makej, ale ještě je třeba hrát divadýlka pro voliče, aby si řekl - ti vážně šlapou.