26.6.2019 | Svátek má AdrianaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Už máme instrukce, co si myslet o Notre-DameŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 224, poslední: 21.4. 2019 10:49, přehled diskusí

Re: Dokonalé.:
Autor: V. Novák Datum: 18.4.2019 9:41

Autorka žádné spekulace neuvádí.

Jako obvykle jste mimo.

Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: Z. Lapil Datum: 18.4.2019 8:56

I to, že paní Šichtařovou platí Putin a Trump ze společného účtu.

Co se týká Notre Dame: myslím, že k teroristickému útoku by se už někdo dávno přihlásil. A pochybuju, že se turisté vodí do technického prostoru mezi klenbu a střechu, notabene v době, kdy je tam staveniště. Takže to nejspíš opravdu bude nějaká nehoda, jistě podpořená nějakým šlendriánem.

Co se týká médií: pokud mě paměť neklame, požár vznikl před Velikonocemi a ve Francii, neboli v zemi, kde je nábožensky dost výbušná situace jak ve vztahu muslimové - křesťani, tak ve vztahu neznabozi (ateisti jsou neutrální pojem, to psát nechci) - křesťani, to vše okořeněno demonstrujícími žlutými vestami a ve velkém emigrujícími Židy. Proto se VŮBEC nedivím nikomu, kdo se pokouší situaci zklidnit. S čímž, nepletu-li se, nezačala média, ale francouzský šéfprokurátor nebo kdo to byl.

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: J. Kombercová Datum: 18.4.2019 9:13

Na Notre Dame probíhala rekonstrukce, tedy neúmyslné zapálení je nasnadě. Jen bych k tomu vašemu textu připodotkla, že to množství napadených kostelů také nemá viníka. Nikdo se nepřihlásil. Přesto jsou poničené zcela zvláštním způsobem.

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: Z. Lapil Datum: 18.4.2019 9:28

Psal jsem o Notre Dame, ne o množství napadených kostelů.

Ale ano: není třeba chytit viníka za ruku, pokud se tento podepíše. Kříž z výkalů, postínaní svatí a podobné věci jasně říkají, že dotyčný "má něco proti křesťanství", což - zohledníme-li, že v Evropě se podobné námitky obvykle prezentují ne vysloveným ničením, ale kreativně (byť třeba na způsob Pussy Ryot) - na muslimy jasně ukazuje.

Možná kromě toho kříže Z(to)hoven, ten si v nějaké galerii dovedu docela dobře představit. Nevětrané, protože člověk má vnímat umění všemi smysly.

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: K. Zelený Datum: 18.4.2019 9:28

Odkud psm o napadání kostelů a jakým zvláštním způsobem jsou poničené? Odkazy na PL, Eurabia, Blesk či podobné zdroje mě psm neunavujte.

Tohle jste četla?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesti-elfove-pro-seznam-retezove-e-maily-plne-lzi-miri-na-seniory-odhaleni-trollove-zmlknou-70575

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: J. Kombercová Datum: 18.4.2019 9:41

Včera byl mezi blogy na iDnes článek, vracející se do roku 2015, kdy se Hate Free usilovně věnovala vyvracení "hoaxů", týkající se tehdejší připrchlické invaze, sem na Psa přepastovaných panem Jílkem. Postupem času se ukázalo, že vyvracení údajných hoaxů bylo lživé ze strany Hate Free. Hezký den.

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: K. Zelený Datum: 18.4.2019 9:46

Tag určitě pokud "se ukázalo", pak přes to vlak nejede. Pani, blog je něčí názor, někoho "pravda" kterou má každý, stejně jako rektum. Na čem záleží jsou fakta.

A ty kostely?

A ti elfové?

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: J. Kombercová Datum: 18.4.2019 9:51

Když před časem přebral Chvojka po Dienstbierovi to zbytečné ministerstvo bez portfeje, jedním z jeho prvních počinů bylo zastavení financování Hate Free. Tehdy jeho jeden z pracovníků téhle také zbytečné neziskovky prohlásil (trošku furiantsky), že se nic neděje, nebude Hate Free, bude něco jiného. Zkusím si tipnout... elfové?

No, a vy jste těch elfů futrál.

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: Z. Lapil Datum: 18.4.2019 11:05

Možná zkuste dnešního Psa: http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-kostely-ponicene-pokalene-nebo-podpalene-fu4-/p_zahranici.aspx?c=A190416_203753_p_zahranici_wag

:-)

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: M. Prokop Datum: 18.4.2019 9:43

Jo, taky to tak vidím.

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: V. Novák Datum: 18.4.2019 9:45

Nejspíš máte pravdu - ale pokus pana šéfprokurátora byl mimořádně nešťastný, protože každému byť jen trochu informovanému člověku musí být jasné, že žvanil o něčem, o čem neměl páru.

Tedy se pokusil hasit ohýnek benzínem...

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu:
Autor: Z. Lapil Datum: 18.4.2019 9:59

Otázka je, mohl-li dělat něco jiného. Správně měl samozřejmě říct, že "nejsou indicie pro teroristický útok", jenže znáte noviny. Udělají z toho "nevyloučil" a už se to veze.

Mně z toho - pokolikáté už - vychází, že některé hry se musí hrát podle scénáře, přestože všichni vědí, že ten scénář je cinknutý. Viz "metro z technických důvodů nestaví ve stanicí Muzeum". VŠICHNI víme, že nejspíš někdo nahlásil bombu, ale v zájmu vlastního duševního zdraví předstíráme, že té paní v reproduktoru věříme. Rozhodně je to lepší, než v tunelu zatáhnout za záchrannou brzdu a vzájemně se ušlapat.

Mmch: v tunelech je evakuační chodníček, takže i když vlak nedojede do stanice, lze dojít pěšky a nesáhnout si omylem na nabíjecí lištu (je na druhé straně koleje). Nic pro opilce, ale dáma s kramflíčky to zvládne.

:
Autor: J. Poživil Datum: 18.4.2019 8:55

My tomu rozumíme. A víme, že ty mohamedansky oslavy podvrh z větší části nejsou. Ale sluncovym dusim to nevysvetlite, i kdyby to dostali naservirovany na zlatým podnose. Protože v Respektu a v Denniku N psali, že je to lež, a tam oni mají pravdu přece vždycky.

Ano, máte pravdu. Smrdí to tím, paní autorko. :
Autor: K. Janyška Datum: 18.4.2019 8:48

Ovládání hloupých lidí lidmi hloupými, ale bohatými, je velmi jednoduché. Nakecat jim cokoliv opravdu jde, když jsou prachy. Lidstvo je nevzdělané vědeckou kompozitivní teorií a tak nemá neutrální relevantní kotvu, které by se drželo a podléhá mýtům a pověrám velmi lehce... Dzp.

Re: Ano, máte pravdu. Smrdí to tím, paní autorko. :
Autor: Z. Lapil Datum: 18.4.2019 11:02

Za relevantní kotvu bych doporučoval spíš metodu. V případě médií něco jako "čti - ověř - rozhodni, uvěřil-lis".

Teorie se může ukázat nesprávnou (třeba ta o šíření světla éterem) nebo omezenou (třeba ta Newtonova, co s dostatečnou přesností platí jen pro dostatečně malé rychlosti a hmotnosti).

Kromě toho přiznávám, že mi naprosto uniká, jak souvisí z teorie o řádu lidského světa s fyzikální otázkou "jak vznikl konkrétní požár". Protože uvědomte si - on to ani nikdo zapálit nemusel, ať už omylem nebo úmyslně, mohly být někde shnilé kabely, při práci za ně někdo zatahal, aby - co já vím - snáz vyškrabal starou maltu ze spáry, čímž se setkaly dva holé dráty dost málo na to, aby shodily "středověké" pojistky, ale dost na to aby zdroj tepla podpálil nějakou hromádku pilin a neštěstí je na světě. Nebo nějaký pablb zapomněl vypnout nějaké nahřívadlo (že by chodili na kafe bůhvíkolik pater dolů?) a jiný trouba pojistky při odchodu z práce a ejhle, ono to chytlo.

Tuším Průmyslový palác ve "Fučíkárně" chytil od nějakého zapomenutého vařiče. Mezi Prahou a Paříží je jistě mnoho rozdílů, ale fyzika tam platí stejná.

Podle:
Autor: K. Salajka Datum: 18.4.2019 8:20

Raymonda Ibrahima NP dnes byl před měsícem zapálen kostel sv. Sulpice - tam se mají přenést bohoslužby z Notre Dame. Takže prostě smůla a poprava dvojčat je taky Fake.

Pokrok nelze zstavit.:
Autor: P. Harabaska Datum: 18.4.2019 8:02

Zatímco dříve působily agentury pro výzkum veřejného mínění, např. onen zmíněný Gallup. Dnes působí agentury pro tvorbu veřejného mínění. Jména si jistě každý podle zkušeností doplní sám.

Re: Pokrok nelze zstavit.:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 18.4.2019 8:23

Marek Prchal.

Pěkný den.

Re: Pokrok nelze zstavit.:
Autor: I. Mertl Datum: 18.4.2019 8:49

I Neffův NP tak dozajista působí.

Re: Pokrok nelze zstavit.:
Autor: P. Dvořák Datum: 18.4.2019 8:57

Neffův NP je která agentura?

Přesné, paní Šichtařová.:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.4.2019 7:53

Jak snaživě uplést z nano pšouku:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 7:24

mega bič, aneb i paní Šichtařová vstupuje do VIP klubu profesionálních obchodníků se strachem.

Vyšetřování probíhá, všechny možnosti jsou otevřené a z nějakých důvodů se od začátku spíše počítá s variantou neúmyslného vzniku požáru. Článek, ve kterém k dokonalosti chybí již jen neomarxismus, býldrberg a totalitní EU, se však napsat musí, jinak by obrazně na chleba nebylo...

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku:
Autor: P. Hlosta Datum: 18.4.2019 7:57

A vy nevíte jak byste té Šichtařové zabránil, aby nepsala to, co vám je nepříjemné. Proto to osočení Šichtařové od vás.

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 8:00

Copak je mně podle Vás nepříjemné? To by mne docela zajímalo.

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku:
Autor: P. Hlosta Datum: 18.4.2019 8:08

Očividná pravda. Ztratil byste tvář, kdyby jste ji přijal. Rozhodně nejste sám, kdo očividnou pravdu musí popírat, aby zachoval vlastní pocit držitele pravdy. Vlastně je to pradávný příběh, popsaný například v Bibli. Nijak se nevymykáte vzorku části lidskosti. ;-)

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 8:26

A co je to ta Vaše očividná pravda, při které bych ztratil tvář, mohl byste být přesnější?

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku:
Autor: R. Chodovsky Datum: 18.4.2019 8:11

Nic Vám nemůže být nepříjemné. Vše je v pořádku a nic se neděje.Máme spousta norem na bezpečnost práce. Haldy komisařů a jiných hlídačů a kontrolních úřadů. A výsledek je toto?

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 8:28

Napsal jsem snad něco takového? Vás obklopí konspirace a blížící se apokalypsa i když jen otevřete ledničku, řekl bych...

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku:
Autor: R. Chodovsky Datum: 18.4.2019 8:31

Napsal jsem něco takového? Já souhlasím s Vámi. Nic se neděje. Nic s ničím nesouvisí. Prodavači strachu dealují strach.

Co je na tom konspirativního? Naznačujete, že je to jinak?

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku:
Autor: M. Mařák Datum: 18.4.2019 8:44

OK, sorry, mám něco jiného na práci a špatně jsem to pochopil.