23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

POLITIKA: Tak už zase ty dělnické peníze

Předseda SPD pan Tomio Okamura v důsledku absence statisíců migrantů v ČR našel nového nepřítele a tím je svobodný český lékař.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Šimáček 17.4.2019 17:14

Re: pan Vodvářka se mám tu zase vodvařil

jejda Kmoníčku vy musíte být takový duševní alternativec, že vás ani ti soudruzi nechtěli, že jste vůči nim tak zahořklý.... pro info jsem volič svobodných, co vy ona..eee anonista?

R. Mladek 17.4.2019 11:24

Co to meleš ichtyle..četl jsem ten článek a o dělnických penězích ani slovo...

M. Mikulec 17.4.2019 9:21

Odliv mozků

nelze nahradit přílivem holých zadků, jak si to Němci naplánovali.:-)

A. Nový 16.4.2019 23:08

Re: Vy víte kulové, soudruhu ekonomický analfabete

Tím svým kydem jste se právě přiznal, že víte kulové, ekonomický analfabete.

V. Braun 16.4.2019 21:39

Re: Jinak, říkal bývalý děkan z jedné vysoké školy že ví o

Jen poznámka k té zastaralosti - "pokud chtějí, aby se jim doba započítávala na důchod" svědčí o tom, že informace mám aktuální

K. Pavlik 16.4.2019 20:24

Re: dodatek

Kamaradka nekeca ale je to slozitejsi.

Pred moji operaci mne rekli ze mam 5% sanci ze umru (pri te operaci). Takze tech 5% se usetri kdyz se neoperuje. Ten fakt ze kdyz se nedam operovat tak umru do 2 let (to mne tez rekli) se v te kratkodobe statistice neprojevi.

R. Vacek 16.4.2019 19:44

Co je špatného na tom,

že bohaté země vysávají kvalifikovanou pracovní sílu z těch chudších zemí? Přece vůbec nic. Systém, kdy chudá země vychová kvalifikovaného pracovníka, který následně odejde za lepšími platovými podmínkami k bohatému sousedovi je ten optimální. Bohatá země ušetří za 20 let výchovy odborníka a v té chudé zůstávají už stejně jenom důchodci, kteří jsou skromní.

V. Čermák 16.4.2019 18:43

Nevím, co s tím má společného Okamura.

Snad jen to, že je ve velké Nenávisti u pana Vodvářky, který rád Kope. Za komoušů někteří kovaní ( né všichni), tuto hloupou frázi o čemkoli "za dělnické peníze", používali. Správně to bylo "za státní peníze", takže až tak nepravdivé to nebylo. Úplně stejně dneska kdejaký moula používá frázi o "čemkoli za peníze daňových poplatníků. A zrovna u Doktorů a také dalších vysokoškoláků, kteří studují "Zadarmo", to také není úlpně od věci. Dobře víme, že u našich Spojenců je Vysokoškolské studium dosti drahé, tedy pro ty vysokoškoláky. Myslím, že pokud takový Vysokoškolák, Doktor např., rychle "utíká" do ciziny za lepším, zvláště, když je potřeba v ČR, měl by svoje studium v ČR zpětně Zaplatit. Na tom nevidím nic divného. A Dělnické peníze tam nějak nevidím a toho Okamuru tam taky pořád nějak Nevidím. Toš tak, pane Vodvářko....

Z. Frys 16.4.2019 18:40

Re: Ono to "studuješ za naše peníze" není vůbec od věci, jen

V tom výpočtu je to už započítáno. Tedy přímé daně, DPH, spotřební daně, majetkové, silniční atd. Je tam uvedena i struktura daní i metodika výpočtu.

J. Kulheim 16.4.2019 18:30

Re: Ono to "studuješ za naše peníze" není vůbec od věci, jen

Pokud bychom připočítali ještě další daně, tak bychom se pohybovali kolem 80%. Daně a poplatky, které platíme

Daň z příjmů + sociální a zdravotní pojištění cca 45%. Dále daň z nemovitostí, daň z nabytí nemovitých věcí, silniční daň. Daň dědická, darovací a z převodu nemovitosti

Daň spotřební, DPH /podnikatel, zákazník v obchodě/, ekologická (daň z elektřiny, ze zemního plynu a z pevných paliv), poplatky za znečištění vzduchu či vody, poplatky za odpad, solární daň /po dobu 20-ti let 40-50 miliard ročně.

Poplatky dálniční, koncesionářský, soudní, notářský, správní, poplatky místní/např. lázeňský pobyt, ubytovací, psi, parkovací a p./, déle clo, bankovní, komora, poštovné, balné, atd. rozhlas, televize, komora, ap

Z. Frys 16.4.2019 18:19

Re: Není jediný důvod

Ano, čistě komerční zdravotní pojištění má jen málo států, což ale neznamená, že to státní, povinné, vynucené násilím, je lepší. Přinejmenším je to neetické. Nechť stát nabídne státní zdravotní pojištění, ale umožní těm, který ho nechtějí, komerční pojištění i platby cash. Samozřejmě těm stát žádnou zdravotní službu platit nebude.

Ceny nájmů/bytů mají mnoho příčin: jsou to regulace, regulace, regulace ad infinitum...

Z. Frys 16.4.2019 18:11

Re: Ono to "studuješ za naše peníze" není vůbec od věci, jen

Daňové zatížení zaměstnanců je 62,45%. A čím vyšší příjem, tím je to zatížení vyšší. Jsme ze 2/3 nevolníci.

https://libinst.cz/danove-bremeno-zamestnancu-2018-6245/

Z. Frys 16.4.2019 18:08

Re: Jak už jsem napsal, je to paradoxně tím, že lékaři jsou

Lékařů je dostatek. Počet lékařů na 1000 obyvatel: Řecko 6,2 * Rakousko 4,9 * ČR 3,9 * Německo 3,7 * Nizozemí 2,9 * GB 2,7 * Polsko 2,2. Těch lékařů u nás je víc než je průměr EU.. http://www.zdravotnictvi2.cz/paradox/pocty-lekaru/

Vše samozřejmě řeší volný trh. Jak studium, tak zdravotní péči.

V. Kotas 16.4.2019 17:19

Re: Jak už jsem napsal, je to paradoxně tím, že lékaři jsou

S tím lze jen souhlasit.

J. Kulheim 16.4.2019 17:17

Re: dodatek

Nedostatek lídí je ve všech oborech, které jsou napojeny na státní peníze.

J. Kulheim 16.4.2019 16:09

Re: Ono to "studuješ za naše peníze" není vůbec od věci, jen

Vysoké daně platí všichni. Daˇz příjmu, sociální a zdravotní pojištění je cca 45%. To je složená daňová kvóta, ktrá je jedna z nevyšších v Evropě. Lékaři platí daně přiměřené svým příjmům.

P. Čech 16.4.2019 16:09

Re: Vy víte kulové, soudruhu ekonomický analfabete

Zkuste to vyvrátit, Vy chytráku. To nemá s komunisty nic společného. Ti pohnojili, co se dalo do roku 1990. Poté ovšem "antikomunisté" rozkradli a zničili téměř vše. A navíc zadlužili stát téměř 4 biliony korun. To se nepovedlo ani komunistům, byť se o to snažili.

V. Petr 16.4.2019 15:45

Jak už jsem napsal, je to paradoxně tím, že lékaři jsou

potřeba a jejich odchod je vidět. Ty půjčky se mě nelíbí, on totiž lékař skutečně má dost nadprůměrný plat, ALE je to až někdy po dosažení 30 let. Čerstvý absolvet totiž zdaleka ještě není hotový lékař, pokud nemá atestaci, nemůže si např. otevřít vlastní praxi a v nemocnici bývá objektem vykořisťování. To je, mimochodem, i na západě, ale tamnější plat i mladého lékaře je, pochopitelně, o moc větší, než u nás.

Takže bych zavedl vedle půjček i státní stipendia, která by pokrývala celé školné a jejichž počet by byl podle potřebnosti oboru. U mediků by je dostali všichni, kdo by se zavázali třeba 5 let po získání diplomu pracovat v ČR, jinak by museli poměrnou část vrátit. Podobně bych pokryl i technické obory a pedagogiku, jinde by byl počet stipendií silně omezen.

J. Křivánek 16.4.2019 15:21

Placené vysoké školství

Neznám jediný důvod proč by měli být biti jen absolventni lékařstvých fakult. Buď ať je vysoké školství zadarmo, jak je to mu dnes, nebo, a to si myslí by bylo lepší, ať všichni vysokoškoláci si platí svoje vysokoškolská studia. Bylo by to ku prospěchu všem. Studentům školám i závistivým "dělníkům". Co nic nestojí obvykle za moc nestojí. Bezplatné studium navádí k bezdůvodnému bezstarostnému lehkoživství studentů - chytrých zdravých mladých lidí, kteří mají malou motivaci začít pracovat a začít uplaťnovat nabyté znalosti a zkušenosti. Eliminovalo by to ty studia pro zábavu a pobavení s minimálním uplatněním.

Samozřejmě by měli k tomu být dostupné výhodné půjčky na studium s výhodným splácením po ukončení studia.

I. Janoušek 16.4.2019 15:12

Je to prostě Pitomio

Vážený pane Okamuro,

Nechte těch blbostí, protože v poslanecké sněmovně jste za dělnické peníze. A Vy je zneužíváte k vlastnímu obohacení a oblbování lidí stejné inteligence jako Vy.

J. Fridrich 16.4.2019 14:49

Ano - studium za dělnické peníze takových těch " skoro

Ano - studium za dělnické peníze takových těch " skoro podezřelých " dětí z odporných intelektuálně založených rodin - to bylo oblíbené téma těch komunistických zrůdiček typu Grebeníčka seniora, co těch třídních nepřátel dost utloukl ve své vyšetřovně v Uherském Hradišti, ale on nebyl samozřejmě sám, na tuto bohulibou - sorry komunistickou činnost bylo v naší zemi a v celém " táboru míru " dost a dost podobných lidských zrůd..

I. Širůček 16.4.2019 14:46

Re: dodatek

Nikdo nemusí kecat - spíše bych věřil, že v jisté roční době se méně umírá, a že zrovna v té době je počasí příhodné na to, aby si čloujek vzal dovolenou. Ale jak by to vypadalo, kdyby někdo třeba napsal: nejméně lidí umírá, když mají učitelé dovolenou? Joj, to by bylo vřeštění!

V. Petr 16.4.2019 14:36

Ono to "studuješ za naše peníze" není vůbec od věci, jen

by to vyzadovalo nějaký podrobnější rozbor. Třeba, lékař dnes platí tak velké daně, že se tím rozdílem oproti průměru studium jeho dětí na medícíně spolehlivě pokryje (V tom má autor pravdu). Také bych řekl, že to "studuješ za naše peníze" říkají i lidé, kteří fakticky daně neplatí nebo jen v malé výši.

Na druhou strnu se platí i "studium" nesmyslů, které občan nikdy nebude potřebovat a absolventi příslušných oborů končí jako paraziti, přisátí na veřejné rozpočty. To bych neplatil VŮBEC, ať si to financují sami jako koníčka.

A také bych neplatil studium v celkové délce vyšší než 6 let, u medicíny 7 let bez ohledu na počet škol, které dotyčný vystřídá.

I. Štípek 16.4.2019 14:32

Re: Dobré téma,

A dnes to na idnes, kde je adminy a udavači považován za velmi důležitou osobnost, ještě hezky podtrhl nenávistnou smradlavou žlučovitou slinou proti Soukupovi z Barrandova a prezidentu Zemanovi. Ale jo, žijeme ve svobodné zemi, ať si píše, já tedy zase mohu svobodně napsat, že Bobligem opovrhuji.

V. Petr 16.4.2019 14:25

Jinak, říkal bývalý děkan z jedné vysoké školy že ví o

studentovi, který (tehdy, je to několik let) studuje už osmým! rokem a na žádné škole nedokončil ani první ročník! Na jeho škole prý už byl dvakrát...

Toto snad je ošetřeno jenom nad těch 26 let.

Jinak, Vaše údaje jsou z části zastaralé, "

"Od 1. ledna 2010 se pro výpočet starobního ani invalidního důchodu doba studia nehodnotí ani před ani po 18. roce věku. Předchozí nároky (doba do 31 .12 .2009) však zůstávají zachovány." https://www.naseduchody.cz/studium-duchod.html

I. Štípek 16.4.2019 14:12

Dobré téma,

které se vrací, a je užitečné o něm diskutovat, protože "studuješ za naše peníze", to bych vyletěl komínem, osvěta je hodně důležitá. Jenom ten Okamura, kvůli autorovu nepřátelství k němu článek bezpochyby vznikl, tak tahle konstrukce to panu autorovi celé shazuje.

V. Braun 16.4.2019 14:00

Re: Pokud by se na vysokých školách platilo školné, měl

Od 26ti let věku si studenti musí platit zdravotní a sociální, tedy pokud chtějí aby se jim roky studia započítaly na důchod. Platit za studium na večejných školách tuším musí za délku studia nad jeden rok proti běžné době. Takže současný stav již dost odpovídá vašim požadavkům.

V. Braun 16.4.2019 13:52

Re:

Svého času jsem tuhle myšlenku podporoval, nicméně přiznávám, že jsem se mýlil.

J. Jurax 16.4.2019 13:46

"mnozí studenti by se divili kolik jejich rodiče zaplatili na daních"

Inu, na dani z příjmů zaplatili míň, neboť student je pro účely výpočtu této daně vyživovaná osoba, na níž přísluší odpočet do dovršení věku 26 let (případně až do 28 let, jde-li o prezenční formu studia v doktorském programu). A to na jedno dítě či studenta 15 204 Kč ročně, na druhé dítě či studenta 19 404 Kč ročně, na třetí a každé další dítě či studenta 24 204 Kč ročně.

J. Jurax 16.4.2019 13:32

No jo, ono by možná nebylo od věci zvážit školné, samozřejmě s promyšleným systémem studentských půjček a stipendií.