29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

39 do voleb

Devětatřicet subjektů usiluje o uplatnění v Evropském parlamentu. Posledně to bylo o jedno uskupení méně, účastnilo se osmnáct procent voličů. Ta čísla nabízejí groteskní interpretace. Je příliš laciné se k nim uchýlit

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 6.4.2019 6:29

Do Evropského parlamentu by měli jít lidé přející si reformu

Do Evropského parlamentu by měli jít lidé přející si reformu EU, tedy ne ti co chtějí Evropské západní společenství rozbít, ale vrátit toto společenství k správným kořenům při jeho poválečném vzniku - napřed to byla celní unie uhlí a železa, pak EHS a nyní EU.. Víme, že to jsou hlavně komunisté - pátá kolona Moskvy-Putina, ale nejen oni. Těch chyb je na nynějším směřování EU možné najít více, než uvádí někteří, když mluví jen o ekonomice. Myslím, že závažnější ohrožení obyvatel Evropy vyplývá z levičácko multi-kulti experimentu s otevřením Evropy nelegálním příchozím z nepřátelského civilizačního okruhu z muslimských zemí Asie a Afriky. Ti lidé ve velké většině již na první pohled neutíkají před válkou a nejdou do Evropy ani pracovat - oni ji jdou rozvrátit a " přebrat ".. Také čím dál silnější " komandování " suverénních členů EU z Bruselu nynějším nerozumným vedením EU je zcela za hranou základních myšlenek při zrodu EHS - nyní EU po II. světové válce..

P. Dvořák 6.4.2019 6:24

Koho by to dnes zajímalo a hlavně proč!?

"Eurovolby posledně nezaujaly ani jednoho Čecha z pěti."

Jestli to není tím, že kdysi strany zastupovaly svoje voliče. Zjednodušeně - agrárníci zemědělce, komunisti dělníky.

Kdo by se dnes obtěžoval volit pitomce, kteří zastupují "syrské sirotky" nebo eritrejské zbohatlíky, kteří si zaplatili ve člunech místo k doživotnímu nicnedělání.

Nebo pitomce, kteří budou mít největší starost o práva duchovních v Tibetu.

V. Kotas 6.4.2019 5:50

Naděje umírá poslední, Astone.

Takže doufám, že volební účast bude v ČR chvalitebná a nejvíce hlasů dostanou ti, kteří mají zájem/snahu o reformu současné EU.

V. Kotas 6.4.2019 5:37

Re: Británie vyštvaná neochotou.

S tím bílým lístkem při povinných volbách lze jen souhlasit. No a poplatek za neúčast ve volbách k tomu - zaplatit náklady na volební lístek ( 500,-Kč ).

Z. Rychlý 6.4.2019 5:32

Re:

To zní rozumně. Ale budete mít někoho na výběr? Aby vám nějaké uskupení vůbec zbylo.

Z. Rychlý 6.4.2019 5:28

Británie vyštvaná neochotou.

Konečně to tu zaznělo. Ona pravda je někde uprostřed, jak u rozvodů bývá. Jeden tlačí, druhý táhne. Zatím je slyšet pouze jednu stranu, jak řve, ať si jdou nevděčníci(!) a pěkně jim to osolíme. Hlupáci. Nechali odejít jednu z ekonomik, která jakž takž šlapala.

K povinným volbám. Právo nevolit - proč ne povinnost? Polovina lidí k volbám nejde - jaký vlastně mají názor? Souhlasí s dosavadním vývojem, nebo se jim sice nelíbí, ale zase ne tolik? Pak strany co vyhrají rády berou nevoliče jakože s nimi souhlasí. Ale ona to může být třeba pohodlnost, nebo nezájem, nikoli souhlas. Taky nevoliči rádi říkají: To já ne, to oni! Kdo ONI? Argument o socialistických povinných volbách je plytký, nevadila tehdá totiž povinnost voleb, ale vadil ten omezený výběr, koho že jsme to směli volit. Povinné volby - samozřejmě s možností bílého lístku, který říká: Ani jeden z navržených kandidátů se mi nelíbí, příště nabídněte někoho jiného a vy strany-šmudly hledejte jiné kandidáty. Jsou státy, kde to tak funguje - a světe zboř se - nejsou to žádné totality.

B. Baron 6.4.2019 3:48

Ale budeme volit jednotlivce. Resp. já nebudu volit ta uskupení kde jsou určití jednotlivci. Například určitě ne Teličku.