21.7.2019 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


39 do volebŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 847, poslední: 8.4. 2019 6:00, přehled diskusí

Do Evropského parlamentu by měli jít lidé přející si reformu:
Autor: J. Fridrich Datum: 6.4.2019 6:29

Do Evropského parlamentu by měli jít lidé přející si reformu EU, tedy ne ti co chtějí Evropské západní společenství rozbít, ale vrátit toto společenství k správným kořenům při jeho poválečném vzniku - napřed to byla celní unie uhlí a železa, pak EHS a nyní EU.. Víme, že to jsou hlavně komunisté - pátá kolona Moskvy-Putina, ale nejen oni. Těch chyb je na nynějším směřování EU možné najít více, než uvádí někteří, když mluví jen o ekonomice. Myslím, že závažnější ohrožení obyvatel Evropy vyplývá z levičácko multi-kulti experimentu s otevřením Evropy nelegálním příchozím z nepřátelského civilizačního okruhu z muslimských zemí Asie a Afriky. Ti lidé ve velké většině již na první pohled neutíkají před válkou a nejdou do Evropy ani pracovat - oni ji jdou rozvrátit a " přebrat ".. Také čím dál silnější " komandování " suverénních členů EU z Bruselu nynějším nerozumným vedením EU je zcela za hranou základních myšlenek při zrodu EHS - nyní EU po II. světové válce..

Koho by to dnes zajímalo a hlavně proč!?:
Autor: P. Dvořák Datum: 6.4.2019 6:24

"Eurovolby posledně nezaujaly ani jednoho Čecha z pěti."

Jestli to není tím, že kdysi strany zastupovaly svoje voliče. Zjednodušeně - agrárníci zemědělce, komunisti dělníky.

Kdo by se dnes obtěžoval volit pitomce, kteří zastupují "syrské sirotky" nebo eritrejské zbohatlíky, kteří si zaplatili ve člunech místo k doživotnímu nicnedělání.

Nebo pitomce, kteří budou mít největší starost o práva duchovních v Tibetu.

Naděje umírá poslední, Astone. :
Autor: V. Kotas Datum: 6.4.2019 5:50

Takže doufám, že volební účast bude v ČR chvalitebná a nejvíce hlasů dostanou ti, kteří mají zájem/snahu o reformu současné EU.

Re: Británie vyštvaná neochotou.:
Autor: V. Kotas Datum: 6.4.2019 5:37

S tím bílým lístkem při povinných volbách lze jen souhlasit. No a poplatek za neúčast ve volbách k tomu - zaplatit náklady na volební lístek ( 500,-Kč ).

Re: :
Autor: Z. Rychlý Datum: 6.4.2019 5:32

To zní rozumně. Ale budete mít někoho na výběr? Aby vám nějaké uskupení vůbec zbylo.

Británie vyštvaná neochotou.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 6.4.2019 5:28

Konečně to tu zaznělo. Ona pravda je někde uprostřed, jak u rozvodů bývá. Jeden tlačí, druhý táhne. Zatím je slyšet pouze jednu stranu, jak řve, ať si jdou nevděčníci(!) a pěkně jim to osolíme. Hlupáci. Nechali odejít jednu z ekonomik, která jakž takž šlapala.

K povinným volbám. Právo nevolit - proč ne povinnost? Polovina lidí k volbám nejde - jaký vlastně mají názor? Souhlasí s dosavadním vývojem, nebo se jim sice nelíbí, ale zase ne tolik? Pak strany co vyhrají rády berou nevoliče jakože s nimi souhlasí. Ale ona to může být třeba pohodlnost, nebo nezájem, nikoli souhlas. Taky nevoliči rádi říkají: To já ne, to oni! Kdo ONI? Argument o socialistických povinných volbách je plytký, nevadila tehdá totiž povinnost voleb, ale vadil ten omezený výběr, koho že jsme to směli volit. Povinné volby - samozřejmě s možností bílého lístku, který říká: Ani jeden z navržených kandidátů se mi nelíbí, příště nabídněte někoho jiného a vy strany-šmudly hledejte jiné kandidáty. Jsou státy, kde to tak funguje - a světe zboř se - nejsou to žádné totality.

:
Autor: B. Baron Datum: 6.4.2019 3:48

Ale budeme volit jednotlivce. Resp. já nebudu volit ta uskupení kde jsou určití jednotlivci. Například určitě ne Teličku.