19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Zamyšlení nad Muellerovou zprávouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 27.3. 2019 23:52, přehled diskusí

Re: Diky:
Autor: T. Kočí Datum: 27.3.2019 10:40

podepisuji

Co tak asi...:
Autor: A. Hlaváček Datum: 27.3.2019 10:34

na tu zprávu říct, prostě " vlk se nažral a koza zůstala celá " to je celý výsledek!!!

Re: Ano,:
Autor: P. Han Datum: 27.3.2019 10:03

Cožpak to, to se dá čekat. Ale co potom na Netzerovou Trump???

Re: Malá poznámka:
Autor: M. Valenta Datum: 27.3.2019 10:02

To já ne, to on.

Re: jakási? - neomarxistická!:
Autor: V. Novák Datum: 27.3.2019 9:53

Dnes se to hází na Putina a jeho hekry.

Tu kampaň povedou nejen do příštích voleb, ale i po celé:
Autor: V. Novák Datum: 27.3.2019 9:50

druhé Trumpovo období...

Na něj nemají.:
Autor: L. Severa Datum: 27.3.2019 9:47

Kdysi jsem studoval grafologii. Stačí se podívat na jeho podpis. Ostrý jak břitva s překypujícím sebevědomím. Takoví lidé se nevzdávají.

Děkuji, je to jako jarní vláha.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 27.3.2019 9:44

Osobně mi to připomíná rok 1984, kdy OH byly v nějakém americkém městě a "země socialistického tábora" je bojkotovaly. Byli jsme tenkrát v zahraničí a jako jedni z mála nechávali jsme si posílat noviny z domova. Takže jsme měli srovnání. Ty místní psali o všem, co se na OH šustlo, ty naše jen něco, čemu jsme říkali "černá kronika". Totéž si myslím, že je dnes s Trumpem. Píší jen o jeho "neúspěších", ale úspěchy nechávají stranou.

Re: Malá poznámka:
Autor: J. Zima 869 Datum: 27.3.2019 9:34

Za Obamy ten dluh rostl ještě utěšeněji a navíc se peníze vyhazovaly za zelené kraviny nebo na podporu netáhel.

Malá poznámka:
Autor: M. Valenta Datum: 27.3.2019 9:24

osobně si myslím, že Trump si problémy s tiskem a opozicí z velké části navařil sám (skoro to vypadá, že se v tom střetu vyžívá - to známe z Čech dobře, že). Kdyby totiž zpočátku (teď už se drží zpět) tak okatě nenadbíhal Putinovi, netweetoval jednou to a podruhé ono, vyšetřování už dávno skončilo s výsledkem, na kterém se shodnou téměř všichni - "Rusko se montovalo nepřípustně do amerických voleb" a možná by i tu zeď měl o něco dříve a vyšší.

A ještě jedna maličkost - státní dluh neutěšeně roste.

(v létě se tam chystám, tak jsem zvědavý co se dozvím na místě)

Re: Ano,:
Autor: J. Lepka Datum: 27.3.2019 8:51

Analyzuje situaci. To znamená, že se celý tým ještě nesešel, buď někdo vyspává včerejší oslavu nebo jim došel zelený proud v zásuvkách.

Re: Proměnu :
Autor: M. Mikulec Datum: 27.3.2019 8:50

Zrušení návštěvy profesora Jordana Petersona v Cambridgi je opravdu trapné. On totiž děla rozhovory v televizi, dokonce hostoval ve známém pořadu Question Time, kde se debatovalo o útocích nožem a smrti mnoha mladých lidi v Británii, pouliční kriminalitě ap. Vedle Davida Wooda a Billa Warnera je Jordan Peterson odbornik, kterého slunickari a různě zabarvení progresiviste nenávidí úplně nejvíc, protože není politicky korektní, ale pravdivý.

Díky pane Neumanne, vaše články jsem vždy rád četl.:
Autor: J. Lepka Datum: 27.3.2019 8:50

A když mi teď ještě potvrzujete přímo z místa dění mé odhady o situaci, jsem potěšen. Podle mě Donald občas střílí od boku a zhusta mluví rychleji než domýšlí důsledky, ale od toho má pluky poradců a pokud se v odhadu nemýlím, tlak médií a demokratů dokáže i v dalších volbách vychýlit kyvadlo do protisměru a zajistit mu tak další pobyt ve White House.

Ano,:
Autor: R. Tesařík Datum: 27.3.2019 8:49

výborně napsáno. Teď, co na to Netzerová?

Já mám jediné. Levičáci jsou schopni všeho.:
Autor: K. Janyška Datum: 27.3.2019 8:46

Jsou to zlí lidé... Dzp.

Re: jakási? - neomarxistická!:
Autor: J. Lepka Datum: 27.3.2019 8:42

Proboha, odkud jste vylezl? Už celé století rozjebává náš svět bolševik a vy teď přijdete s tak objevnou myšlenkou! Leninův termín

"užitečný idiot" charakterizující jedince s mozkem ovládaným probolševickou propagandou jistě znáte, stejně jako zcela zanedbatelné procento intelektuálú majících možnost poznat diamerální rozdíl mezi slovy a činy bolševického Ruska jak mezi válkami, tak i teď.

Dušane, díky!:
Autor: M. Prokop Datum: 27.3.2019 8:41

.

Re: jakási? - neomarxistická!:
Autor: M. Prokop Datum: 27.3.2019 8:41

Dříve se tomu říkalo "Velký Žid tahá za provázky". Dnes někdy taky, jen jinými slovy, viz Soroš.

Nejsem příznivcem konspiračních teorií, tak to přičítám spíš stejným zájmům více lidí.

Proměnu :
Autor: K. Salajka Datum: 27.3.2019 8:38

akademické sféry dobře popsal David Lodge v románech Hostující profesoři /Changing Places/ a navazujícím Svět je malý /Small World. Srovnával konzervativního anglického profesora s americkým protějškem. Lodge se ovšem domníval, že jde o proměnu pozitivní.

Převrat je zřejmě dokonán, jak o tom svědčí aktuální rozhodnutí Cambridge o zrušení pozvání k hostování pro konzervativního profesora. Takže nejen " My máme pravdu nic než pravdu. My ji hlavně nebudeme obhajovat před profesory, když jí chápou i děti a studenti.

My jsme to už zažili v našem socialistickém táboře. Jak napsal sovětský básník: "Da vy zavidujte nam vy buduščeje. My strojili komunism." Pro latiníky : " ANO VY NÁM ZÁVIDTE VY LIDÉ BUDOUCNOSTI. MY JSME BUDOVALI KOMUNISMUS.

Re: Není co dodat k věci.:
Autor: M. Prokop Datum: 27.3.2019 8:37

Jako reklamní taktika jedinečné.

Není co dodat k věci.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 27.3.2019 8:18

Je to tak, jak je tu psáno. Podělím se o jednu myšlenku stran těch levicových celebrit, které mě vždy rozesmějí. Některé z nich (např. miliardář Bono z U2) tak úžasně soucítí s chudými lidmi, až každé oko musí zaslzet.

Akademické třídy jsou ve vyspělých:
Autor: D. Polanský Datum: 27.3.2019 8:11

zemích všude a namlouvají si, že jsou povolány nás "obyčejné" řídit. Naše rodina fandila Trumpovi od počátku, jelikož jsme si přečetli o hamižnosti Clintonových článek, jak si odnesli po skončení prezidentování věci, které jim nepatřili, z Bílého domu. To člověku stačí a nemusí číst ani politické komentáře. Kdo je hamižný, je i zlý.

:
Autor: Perryman Datum: 27.3.2019 7:40

Bezva pane Neumanne. Doufam ze si DT strihne i to druhe prezidentske obdobi.

Trump asi není spasitel Ameriky:
Autor: P. Kubáč Datum: 27.3.2019 7:32

ale je to byznymen, který jedná racionálně v rámci skutečné racionality - ne v rámci horečnatého socialistického snění - a politika ( nejen v Americe ) je na tom tak špatně, že tohle stačí aby byl dobrým perezidentem.

Re: jakási? - neomarxistická!:
Autor: I. Štípek Datum: 27.3.2019 7:30

Podle mne nelze vyloučit teorii, že kdosi v pozadí důsledně rozeštvává a oslabuje tak svět aby ho mohl ovládat. Média jsou jeho a i jejich prostřednictvím aktivizuje, a tedy i financuje, nátlakové menšinové skupiny organizované v NGO. Rozdělení společnosti je nejvýraznější co můžeme pamatovat. A jsme-li rozděleni, jsme snadnější kořistí.

Diky:
Autor: J. Berger Datum: 27.3.2019 7:23

Pane Neumanne, skvele shrnuto. Diky za tento clanek ! Mluvite mi z duse.

Díky panu Neumannovi,:
Autor: I. Polák Datum: 27.3.2019 6:57

za přesný popis situace.

Jen dotaz? Vydají Vím něco podobného v USA?

jakási? - neomarxistická!:
Autor: D. Bystriansky Datum: 27.3.2019 6:35

"Na pozadí amerického snu vznikla jakási akademická třída, která ovládla vzdělávání, média a zábavu, tedy nejvlivnější nástroje na formování myšlení nastupujících generací."

To stejné je u nás, od rána do rána, že ČT24, rajtování na EMOCÍCH. S jediným rozdílem, že ty svině nás to ještě nutí platit!

" Autor, pan Neumann píše - " Osobně jsem po dvou letech :
Autor: J. Fridrich Datum: 27.3.2019 6:35

" Autor, pan Neumann píše - " Osobně jsem po dvou letech Trumpovy vlády přesvědčen, že je dobrým presidentem " - a lze s ním určitě souhlasit. Myslím, že se mnoho našich mudrlantů nemusí obávat a mít strach o Ameriku pod vedením presidenta Trumpa, ale měli by mít zcela jistě obavy a strach o budoucnost Evropy pod vedením těch levicových multi-kulti šílenců v Bruselu, Berlíně, Paříži atd.. A jsem rád, že pan president Trump plní své sliby tak, jak žádný president před ním. Ono se zapomíná na důležitou věc - Amerika-USA má cca 330 milionů lidí a velká většina-sice někteří "potichu" s rozhodnutími svého presidenta souhlasí. On chce v Americe a ve Světě větší BEZPEČNOST a POŘÁDEK - A TO NENÍ MÁLO.. Ti křiklouni, které nám jejich i naše média neustále ukazují pořád dokola - to jsou ti, co se v Americe, ale i v Evropě jen vezou a svým zemím nic dobrého nepřináší, nic netvoří, ale naopak stále víc a víc ČERPAJÍ na nesmyslných sociálních dávkách a zvyšují kriminalitu.. Také chce zlevnit léky - no považte..

Diky Trumpovi se Amerika jeste snazi branit ...:
Autor: T. Pansky Datum: 27.3.2019 4:39

... levicovemu dovozu chudych bezencu, kteri by se brzy stali volici Demokratu. Evropa uz tuto bitvu ztratila.