26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Špatně, nebo s KlausemŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 96, poslední: 24.3. 2019 23:40, přehled diskusí

Re: Od premiéra nevyžaduji vyrovnanou hormonální :
Autor: M. Prokop Datum: 23.3.2019 11:14

Kratochvíl pobaví. Člověk by nevěřil, že taková naivita je vůbec možná. To i ti komouši lžou chytřeji.

Re: Od premiéra nevyžaduji vyrovnanou hormonální :
Autor: J. Kratochvíl Datum: 23.3.2019 11:27

Je lepší věřit Babišovi ten dokáže s penězi hospodařit na rozdíl od takového Klause. Jistě vy antikomunistický čučkaři, Klausové se pouze mýlí a zatloukají a zatloukají a ještě v případě mladého jsou sprostí a antikomouši jim na to skáčí.

Re: Od premiéra nevyžaduji vyrovnanou hormonální :
Autor: M. Prokop Datum: 23.3.2019 11:54

Viz výše. Taková naivita (dalo by se použít i výstižnější slovo hloupost) se hned tak nevidí. Pak to má Bureš fakt lehké, ty své dotační zlodějny.

Re: Od premiéra nevyžaduji vyrovnanou hormonální :
Autor: L. Novák 475 Datum: 23.3.2019 12:10

Má pravdu, pokud má na mysli Babišovo "hospodaření" do vlastní kapsy. To Babiš umí nepochybně dobře, resp. umí si na to najít lidi, kteří to udělají za provizi... :-P

:
Autor: M. Krčmář Datum: 23.3.2019 11:12

Agent Bureš rozdává úplatky jak může,kam se hrabou socani s pastelkovným,ale bacha,už mu došli frfně,tak se nedivte až vám zítra vezme to,co vám včera dal.

Re: Od premiéra nevyžaduji vyrovnanou hormonální :
Autor: J. Lepka Datum: 23.3.2019 20:17

No jo, marjánka je OK, blbne se po koblihách.

Re: Od premiéra nevyžaduji vyrovnanou hormonální :
Autor: P. Pavel Datum: 23.3.2019 20:30

Čímž chceš říct, že když jsi žebral před úřadem vlády, tak ti agent bureš milostivě hodil pár korun do klobouku. A není to málo Jiří Kratochviloviči?

Na diskusi:
Autor: K. Salajka Datum: 23.3.2019 8:53

je zajímavá nevšímavost k textu o sponzorech strany. Klaus byl u toho, když se tady zhaslo, aby šla privatizace hospodářství rychleji od ruky. A důslednost při rozhodování o amnestii ? No nekup to !

Je na něm vidět jak by nám prospělo, kdybychom si utáhli opasky jako on. Mohli jsme dnes bydlet na zámku u kámoša.

Re: Na diskusi:
Autor: M. Prokop Datum: 23.3.2019 11:56

Ono to bez toho "zhasnutí" prakticky nešlo. Jinak byste ještě stál ve frontě před Pramenen.

Re: Na diskusi:
Autor: K. Salajka Datum: 23.3.2019 14:43

Ale šlo. Vytvořit skutečně funkční právní a daňový rámec šlo. Byly tu k dispozici vzory. Ani to rozdělení nebyl majstrštyk. Mohli jsme mít ekonomiku pro 15 mil. lidí a ta už by byla zajímavý trh. Chtělo to jen dát Slovákům větší autonomii a nechat rozhodnutí na lidech obou zemí a ne dvěma alfasamcům.Ve dvou bychom spíše odolávali revanšistickým tlakům z Německa a Maďarska.

No a že jste ten skutečně funkční právní:
Autor: F. Houžňák Datum: 23.3.2019 16:23

a daňový rámec nevytvořil. Kvalifikaci na to nepochybně máte, když se o tom s takovým přehledem vyjadřujete. Proč jste ho nevytvořil, kdo vám v tom bránil, co vám v tom bránilo? Mohl jste být slavný a národ by vás miloval, a místo toho si teď tady jenom stěžujete na pitomém chatu.

Re: No a že jste ten skutečně funkční právní:
Autor: K. Salajka Datum: 23.3.2019 17:23

Doporučená literatura : Václav Bartuška - Polojasno a Dolejší Zpráva o 17. listopadu. Moc předali komunisté komunistům a vybraným exkomunistům - např. těm, které KGB soustředila v Prognostickém ústavu. Jako syn velebníčka jsem měl to štěstí či smůlu, že mě do strany nepřizvali a to mi zabránilo být slavným.

Jinak mně ale napadá, že přesto, že se u nás Rusové stále dost roztahují, větší paseku v naší ekonomice dnes dělají Němci (pod přezdívkou EU) kteří je vytěsnili.

No jo, ale od 1990 jste snad mohl, ne,:
Autor: F. Houžňák Datum: 23.3.2019 18:53

tak proč jste tak neučinil a místo toho si teď stěžujete na pitomém chatu? Zkusil jste to? Pokud ne, tak proč si stěžujete? Pokud ano, kde a jak? Jeden můj přítel, takto právník, taktéž nestraník jako vy, se podílel v té době na přípravě jednoho zákona (úspěšně), takže to zjevně šlo, a vyjadřuje se ve smyslu, že si tenkrát každý myslel, udělá se zákon a pak to už půjde samo, a to že byla nebetyčná blbost. Tak nevím, jeho znám už dlouhá léta, vás ne. S Němci máte samozřejmě pravdu.

Re: No jo, ale od 1990 jste snad mohl, ne,:
Autor: K. Salajka Datum: 24.3.2019 7:03

Tento chat není pitomý, na rozdíl od dalších médií, zůstává prostorem, se kterým lze nakládat svobodně. Nejde jen o to, co patří Babišovi nebo komunistům /Haló noviny ale i podstatný vliv v Právu/ ale i o ostatní média, převzatá Němci, jejichž slouhové nám píšou, jak je trapný český nacionalismus /Šafr/. NP je ostrůvek v moři a i ten se má po boji proti Fake news potopit. Vracíme se do doby, kdy kontakt se světem představoval Hlas Ameriky a Svobodná Evropa.

Na přípravě zákonů jsem se nepodílel, protože strana, do které se vstoupil, se nikdy nedostala do sněmovny, jen posloužila jako zdroj pro pár darebáků. Už volba do OF v mém podniku byla viditelně zmanipulovaná. Především jsem vůbec netušil, že expanze demokracie má jediný cíl a to hospodářské ovládnutí dalších prostorů. Vlastně až teď po přečtení Carl Judt - " Poválečná Evropa" jsem pochopil, o co se hrálo. Je mi líto, že mně vnímáte jako kverulanta. Talent vést jsem nikdy neměl a pravda je, že jsem přehled získal až po prohrané bitvě ( a že demokracie dnes prohrává je jasné). To, co bylo v euroatlantické civilizaci pozitivní, dnes dostává viditelně na prdel. Dopřejte mi to potěšení alespoň nazývat věci pravými jmény, když už je nedokážu změnit.

V Evropě se prosadil materialismus a stalo se přesně jak předvídal TGM - "Nejde zapřahat vůz před koně." Domnívali jsme se, že etika a demokracie přijde s hospodářskou prosperitou a zatím nám vládnou bezskrupulózní kašpaři, kteří nás prodali imigrantům, nechávají nás živořit v montovnách, a sní o tom, jak vyzvednou odkloněné peníze z daňových rájů, a pak se vystřelí na měsíc, nebo přečkají v bunkru v Brdech, až nás ta potopa zaplaví.

Ale já vás nevnímám jako kverulanta, pokud tyhle:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.3.2019 11:07

diskuse sledujete, tak už jste mohl častěji vidět, že se takto tážu. Tím se oddělí právě kverulanti (ti neodpovídají nebo použijí nějakou nadávku) od diskutérů, a vás vnímám jako diskutéra. "Pitomý chat" znamená, že názory na něm ventilované nemají žádné dopady či důsledky a každý si tam něco pindá, někdy inteligentněji, někdy blběji, ale tím to končí. Nebo máte jinou zkušenost? V tomto smyslu jsou prakticky všechny chaty pitomé. Můj přítel právník v žádné partaji nebyl a do žádných sněmoven nekandidoval, a přesto se na přípravě onoho zákona podílel, to je prostě fakt, takže to šlo. Že hodnoty a procedury euroatlantické civilizace dostávají na zadek, to kromě optimistických blbů vidí všichni, a že při "expanzi demokracie" šlo a jde primárně o trhy, bylo jasné vždy, na to není třeba nějaké zvláštní inteligence, Velká Británie taky nechránila námořní cesty z altruismu, ale aby mohla kšeftovat, ovšem z vedlejších účinků profitovala spousta lidí. Něco jako když nás osvobodili "Rusáci", jak jim říkají ti, co sami nebo jejich (pra)rodiče profitovali z těch mrtvých Rusů a Ukrajinců a Kazachů, co rozbili Němcům hubu, a plivou na ně a vykládají, jací jsou Němci, co nás chtěli vyvraždit, naši velcí přátelé. Materialismus vládl vždy, to se nemylte, a dnešní blouznivci vykládající o klimatické katastrofě to můžou dělat jenom proto, že nemusejí pracovat, aby se uživili, ale všechno jim lítá do huby, a následují svoje vůdce, kteří z toho mají samozřejmě zcela materialistický kšeft. Ti počítají s tím, že po zhroucení Evropy a zavedení islámu seberou svoje kufříčky s diamanty a odjedou do Ameriky k třídnímu nepříteli, jak to dneska vládnoucí garnitura zhusta dělá.

o opoziční smlouvu:
Autor: R. Meišner Datum: 23.3.2019 8:21

nestál nikdo--byla de facto vnucena velkým stranám tzv. čtyřkoalicí, která se řídila heslem čím hůř, tím líp. pan Ruml vám to klidně vysvětlí. jinak nevím co je špatného na většinovém systému---resp. co je dobrého na poměrném, kdy se ve sněmovně hádá X pidistraniček o nesmrtelnosti chrousta. nevím zda je Klaus st. malým člověkem, ale myslím že je dostatečně velkým na to, aby mu kdejaký bloger sahal sotva po kotníky.

Re: o opoziční smlouvu:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.3.2019 8:30

Asi tak.

Re: o opoziční smlouvu:
Autor: I. Štípek Datum: 23.3.2019 9:01

Ani po ty kotníky.

re::
Autor: M. Marek Datum: 23.3.2019 8:17

Chtělo by to připomenout proč byla smlouva uzavřena. Myslím, že tehdy pětiprocentní strany chtěly ministry financí, vnitra atd. Zkrátka chtěly vydírat. A dopadlo to k jejich vzteku ( asi i k Vašemu) jinak

Re: re::
Autor: Š. Hašek Datum: 23.3.2019 8:36

Je to marné, pane Marku .....

To je jak připomínat někomu vytržený kus věty "špinavé peníze", scény kolem podepisování Lisabonské smlouvy, kdy už jen za podání k Ústavnímu soudu hrozili "Rumlové" presidentu Klausovi velezradou/nemocnicí.

Všechno souvisí se vším, elegance sama ...... mám dojem, že jsem před dlouhými lety uzavřel velkokoaliční smlouvu s jednou dívkou. Říká se tomu manželství (jak dlouho ještě?). Myslím, že velká koalice není konec světa, ani hrdelní zločin.

Tak si recitujte s Kalouskem proevropsky ....:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.3.2019 8:14

nebo špatně, pane Vodvářko. Od rána do večera.

No, Klaus, starý i mladý, mají zase pravdu,:
Autor: F. Houžňák Datum: 23.3.2019 7:57

a vodvářkové z toho mají pěnu u huby. Proč volit partaj, která se třinácti nebo kolika procenty má možnost jít do vlády a ovlivňovat tak dění v mém smyslu - když jsem ji volil - a místo toho řekne, že se jí nechce a nechá všechno na těch, co jsou proti mě. No a ODS je přesně taková, jak ji starý Klaus popsal, klanějící se Bruselu. Mladý Klaus měl se svým přirovnáním taky pravdu, já bych ho použil taky. Kdo se nad tím rozčiloval, byli akorát pokrokoví gójové, nevšiml jsem si, že by to rozhořčilo nějaké Židy.

Re: No, Klaus, starý i mladý, mají zase pravdu,:
Autor: J. Farda Datum: 23.3.2019 8:17

Chochem Houžňák, richtik richtik! :-)

Re: No, Klaus, starý i mladý, mají zase pravdu,:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.3.2019 8:41

Přesné, pane Houžňáku.

Václav Klaus ml. měl pravdu přímo krystalickou. Ale těžko chtít po referentce Mirce, aby to znala/pochopila!!! A Fiala snad i požaduje, aby mu manželka vařila bramboračku podle brusele. Ale ne moc pepřit, aby "to bylo přiměřené"!!!

Re: No, Klaus, starý i mladý, mají zase pravdu,:
Autor: R. Nenechal Datum: 24.3.2019 6:30

: Š. Hašek Stara knedla Hasek se zase zde projevil jako trubka

Re: No, Klaus, starý i mladý, mají zase prd a ne pravdu,:
Autor: P. Pavel Datum: 23.3.2019 8:59

pěno u huby. Otázka zní jinak, a to proč volit partaj, která by se paktovala se zločincem a vlivu by měla jen tolik, kolik by jí ten zločinec milostivě přidělil. Pro info, ovlivňovat dění a navrhovat zákony lze i z opozice, což mnozí jednodušší jedinci zřejmě netuší.

Klaus junior si jen jako obvykle tahal triko. Kdyby chtěl ve v dané věci něco dělat, tak to dělá v Bruselu a v roce 2016, kdy se nařízení o GDPR připravovalo a ne teď, kdy se jedná jen a pouze o schvalování místního prováděcího předpisu, který notabene měl být připraven už minimálně před rokem. (To by ale "makající" vláda musela opravdu makat).

Klausové pravdu nemají a nikdy neměli !!!:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 23.3.2019 10:45

Rozhořčilo to i židy, ale to vy nechcete vidět a také nevidíte. Klausové pravdu nemají.!!

A které a kdepak?:
Autor: F. Houžňák Datum: 23.3.2019 16:17

Poučte mě. Já jsem si ničeho nevšiml.

:
Autor: J. Jurax Datum: 23.3.2019 19:23

Inu, mají té pravdy podstatně víc jak Vy. Vlastně nekonečně víc, protože Vy ji nemáte vůbec.

Re: Klausové pravdu nemají a nikdy neměli !!!:
Autor: Z. Lapil Datum: 24.3.2019 9:19

Židy bych neargumentoval. Ti jsou zrovna tady ve střetu zájmů, těm to přirovnání šláplo na HODNĚ bolavej palec.

Protože ty výbory pro organizaci "odsunu" opravdu existovaly, i když na jejich omluvu lze uvést velmi pravděpodobnou hypotézu, že tak úplně nevěděly, co činí. Přesněji - kam a proč jsou vybraní odváženi.

Vlastně - podobný případ je i Hácha a celá protektorátní vláda a vlastně asi všechny velké osobní průšvihy: ze začátku to vypadá celkem neškodně, a pak člověk zjistí, že čím víc se cuká, tím víc do toho bahna zapadá.

A kolem milión soudců, kteří "to říkali", ale že by s tím zkusili něco dělat...