23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

EVROPA: Konec EU?

Do voleb v Evropském parlamentu to jsou ještě dva měsíce, přesto přitáhly největší pozornost ze všech dosavadních voleb do zastupitelského sboru Evropské unie, přinejmenším pokud jde o tu část populace, která se o politiku zajímá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 25.3.2019 8:33

Lidem staci

jedna vláda bohatě . Považují za hloupé mít nad sebou vicestupnovou regulacně- buzeracni vládu, proto ten přirozený nezájem a odpor k volbám něčeho, s čím nesrostli a neztotoznili se. Nevidí v EU žádný přínos pro sebe a zcela správně.

Z. Lapil 25.3.2019 14:29

Re: Lidem staci

Demokratický deficit sem, suverenita tam, řekl bych, že jste právě vysáhla podstatu celého "problému EU".

M. Mikulec 25.3.2019 20:20

Re: Lidem staci

Děkuji, pane Lapile.

D. Stirský 25.3.2019 8:11

Hlavní problém je, že voleb se účastní - kolik? 15 % voličů. Nad tím by se měla EU zamyslet. Proč tomu tak je.

P. Götze 25.3.2019 8:21

Re:

Oni jsou mozna radi. kdyby se o to totiz zajimalo vice lidi, mozna by dopadli docela spatne. Zatim lidi vidi "opileho" Zemana misto "opileho" Junckera a ze sef EK oslavuje sochy Marxe v nemecku za Cisnke penize, to se v Cesku taky moc nerozmazava, kdezto koketovanis Cinany v Cesku mame na stole dnes a denne.

M. Valenta 25.3.2019 8:55

Re:

Je i teorie, že čím menší účast, tím větší spokojenost a skoro bych řekl, že případě EU bude dost blízká pravdě.

Jinými slovy nadávat a nejít k volbám s touhou po změně, tady něco nehraje nemyslíte?

J. Jurax 25.3.2019 12:50

Kdyby volby do putovního cirkusu EP měly šanci něco změnit, EU by je dávno zrušila ...

M. Frank 25.3.2019 6:57

Bude pokrokem

když evropské instituce obsadí průměrní lidé. Ti co jsou tam dnes jsou hluboce podprůměrní. Je to odpad evropské levice v čele s nesympatickým alkoholikem, který dělá jen ostudu.

F. De Winter 25.3.2019 6:45

Evropské instituce obsadí průměrní lidé...

Když vidím Junkera nebo Jourovou, tak pokud to budou průměrní lidé, tak to bude značný pokrok...

Co proti tomu mohou evropští voliči dělat? Špatně položená otázka. Spíš je třeba se ptát jestli proti tomu evropští voliči chtějí něco dělat. Inu, jak kdo. Já říkám: Jen houšť a větší kapky.

P. Portwyn 25.3.2019 18:38

Re: Evropské instituce obsadí průměrní lidé...

Předběhl jste mne, pane. Nenapsal bych to jinak.

Z. Rychlý 25.3.2019 6:34

Jsem skeptický stran voleb do EU.

K nějaké zásadní reformě i s "novými" tvářemi v EP nedojde. Tváří v tvář k těm platům a prebendám mnohý rebel zkrotne.

Spíše vidím proměnu EU v cosi podobného současnému OSN. Kdysi líbezná myšlénka spojených národů se změnila ve svou karikaturu. EU bude něco vznešeně podobného.

J. Cervenka 25.3.2019 2:34

trend

trend k normalnimu mysleni bude pokracovat a silit tak jak bude pokracovat az histericka snaha o multikuturismus,a vitani muslimskych imigrantu. Ne ekonomicke problemy - boj socialismu proti kapitalismu - ale "indenity politics", omezeni svobody projevu a vitami immigrace kulturne a socialne neasimilovatelnych rozhodne budoucnost. (Prumerne IQ je 100 - ale zda se ze na universitach je spis kole 80.)

P. Han 25.3.2019 1:36

Mohou proti tomu evropští voliči ještě něco dělat?

Proti čemu, proboha? To, co pana Holuba děsí, mi připadá jako přirozený vývoj. Spíš mě deprimuje, že to trvá tak dlouho. Ano, jistá setrvačnost v názorech voličů jistě existuje, ale vodcamcaď pocamcaď. A právě ona setrvačnost způsobila současný stav. Jakmile byla tzv. Evropská ústava, transponovaná po dvou neúspěšných referendech do Lisabonské smlouvy, která se voličů už na nic neptala, měli jít její předkladatelé i schvalovatelé do hajzlu v prvních volbách. Ano, třeba i včetně Klause, který to držel nejdéle, ale stejně neudržel. Jenže souhlasem s touto smlouvou byl vysloven souhlas s daleko větším okleštěním práv jednotlivých států (tj. i národů, tj. i voličů), než k jakému ty státy (tj. ...atd.) původně přistupovaly. No a teď, léta poté, snad dochází k zúčtování. K tomu, k čemu mělo dojít už dávno a nedošlo, takže si "majitelé EU" a jejich slouhové včetně pana Holuba zvykli na myšlenku, že to mají na věčné časy a nikdy jinak. No, doufejme, že nemají. S tím už máme zkušenosti.

J. Zima 25.3.2019 0:40

Eurohujerský autor

dělá jakoby za současné problémy EU mohli hloupí voliči nechápající vznešenou ideu EU podléhající propagandě extrémních a populistických stran. Vůbec si neklade otázku co stojí za vzestupem těchto stran a proč jim lidé popřávají sluchu. Kdyby se poctivě zamyslel, tak by musel napsat, že za tím stojí hlavně levičácké vedení EU, které dílem fanaticky prosazuje své zhoubné rudo-zelené ideje a dílem je to sbírka neschopných vyžírků v žoldu velkých evropských nadnárodních firem, hledících si hlavně bruselských prebend.

Kdyby byli aspoň trochu sebekritičtí, tak by musela Evropská komise v čele s Junckerem dávno odstoupit po takovém politickém debaklu jakým je brexit.

A mimochodem srovnání s rozpadem ČSFR a kladení Klause s Mečiarem na stejnou úroveň kulhá na obě nohy. Rozpad federace byl jasně dán touhou slovenských z velké části postkomunistických elit po moci a postech a pocitem většiny Slováků, že po 1000 letech budou mít konečně samostatný stát. Já se dobře pamatuju jak Klaus nabízel Mečiarovi minimální federaci, ale všechno ztroskotalo na požadavcích Slováků na mezinárodně-právní subjektivitu a vlastní emisní banku, což se rovná samostatnému státu.

J. Brunner 25.3.2019 1:04

Re: Eurohujerský autor

Máte pravdu.

M. Mikulec 25.3.2019 8:29

Re: Eurohujerský autor

Také si to pamatuji. Nebyla to izolovaná akce za národní svébytnosti: zároveň se přece rozpadla Jugoslávie a Sovětský Svaz. Různí levicoví intelektuálové jako Pithart nebo Havel to stále nechápali a vymýšleli nereálné dvojdomky. Zaplať pánbůh za Klause, mohlo to skončit i konfliktem jako v těch jmenovaných státech.