26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: O stresových testech civilizaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 16.3. 2019 7:50, přehled diskusí

JEDNODUCHE RESENI muslimske migrace:
Autor: P. Novak Datum: 16.3.2019 7:50

Kazdy vi, ze se jedna o NELEGALNI migraci. = Muslimove vstupuji do jinych zemi BEZ vstupnich viz. Reseni je jednoduche: Muslimove maji byti potrestani za poruseni zakonu, zrovna tak, jako kdyz Cech vstoupi nelegalne do jine zeme. Tecka.

Proc muslimove nemuseji dodrzovat zakony a nejsou trestani za poruseni zakonu? V dobe kdyz Cesi museli miti vstupni viza do USA, tak kdyz byli chyceni, tak byli ihned VYKOPNUTI z USA se zakazem budouciho legalniho vstupu na nekolik let.

Budoucí stresový test naší civilizace. Možná již za 2 roky:
Autor: M. Pivoda Datum: 14.3.2019 20:21

Minulý stresový test: "Novostavbu Nuselského mostu testovalo roku 1970 tuším šedesát šest tanků."

Budoucí stresový test Evropsko-Atlantické civilizace bude úplně jiný, než o jakém spekulují čeští důchodci na Neviditelném psovi:

China may overtake the US with the best AI research in just two years. The number of influential papers coming from China is increasing rapidly. (Zpráva ze dne 14. března 2019)

Re: Budoucí stresový test naší civilizace. Možná již za 2 roky:
Autor: P. Han Datum: 14.3.2019 20:27

Máte pravdu, český důchodče. Bude to zcela jinak, než spekulujete.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2019 13:59

A Frontex uspěl v zátěžovém testu asi tak jako drátěný plot v zastavení povodně.

Stress test:
Autor: V. Církva Datum: 14.3.2019 13:06

Skvělý článek, a s tím zátěžovým testem dobrá myšlenka. Přirovnání sebevědomé Evropy s Libanonem rovněž. Ještě krutější by bylo zmínit kolébku civilizace tehdejší Sumer,dnešní Irák. A poslední větu která vysvětluje proč voliči volí ty zpropadené postfaktické populisty, to by se mělo dát do kanceláří všech politických stran místo obrazu. A případně z odkazem na článek který tu nedávno kdosi napsal, že největší modernisté, křiklouni a politické neziskovky jsou nejvíc vidět v mediích. Ale jejich názory a zájmy nejsou zájmy většiny voličů!!!

No, oni ti právní puristé by si měli uvědomit Machivavelliho:
Autor: V. Petr Datum: 14.3.2019 12:51

tezi že "anarchie přináší právě tolik bezpráví, jako tyranie." Stručně řečeno, je úplně jedno, jestli někoho zavraždí čekista nebo migrant. A navíc lidé, terorizovaní anarchií hledají jedince, který ji odstraní.

Re: No, oni ti právní puristé by si měli uvědomit Machivavelliho:
Autor: F. De Winter Datum: 14.3.2019 13:15

Souhlasím.

Právo na bezpráví:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.3.2019 9:39

Právní stát předpokládá, že občané právo respektují. Proto tolik dbá v procesním řízení o to, aby se náhodou nestala občanům nějaká křivda. Pokud se vyskytne případ masového porušování zákonů, pak je právní stát v koncích. Na takovou situaci platí jen výjmečný stav.

A titíž politici:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.3.2019 9:18

a úředníci co se zaklínají slušností a právním státem právo fakticky zajistit nedokáží a vypadáto, že se o to ani nesnaží. Hlavní je vypadat hezky na "mezinárodní úrovni". Třeba do nějaké z těch zemí, odkud do Evropy proudí migranti budeme chtít něco prodat, zaplatí to sice nějaká "rozvojová agentura OSN" financovaná z peněz našich daňových poplatníků ale to je fuk, hlavně když se kola točí a peníze tečou. právo sice vymoct nedokáží ale odzbrojit jednotlivé občany, to je jiná. To je příspěvek k mezinárodnímu míru. Trapas.

Re: A titíž politici:
Autor: R. Langer Datum: 14.3.2019 9:19

On stát něco prodává? ;-)

Re: A titíž politici:
Autor: I. Vermis Datum: 14.3.2019 10:02

Inu, jak kterej ...

Kdo se chce pouštět do tak vysokých debat musí znát teorii :
Autor: K. Janyška Datum: 14.3.2019 9:03

spontánního řádu lidského světa, jako celku. Musí znát teorii civilizace z důsledků z obchodu a teorii soukromého práva tam kde na Zemi. Nesmí se nechat zmást hloupým lidským výmyslem zejména rudočerných, tzv. lidskými právy. Teprve pak může pochopit o co jde, když se řekne migrace a důvody, které k ní vedou.

A musí bezpodmínečně vědět o zločinecké činnosti nejbohatších socialistů světa z Bilderbergu... Dzp.

Zátěžový test...:
Autor: F. De Winter Datum: 14.3.2019 8:01

...to byl nejen na instituce, ale také na jednotlivé lidi. Myslím, že se rychle ukázalo, kdo je kdo. Kdo co hájí a za koho kope. Zvláště u některých politiků a novinářů se v plné nahotě ukázalo co jsou zač.

Re: Zátěžový test...:
Autor: V. Církva Datum: 14.3.2019 8:56

Naprostý souhlas. Politici a politika se za posledních 5 let naprosto odkopali/y. Když si vzpomenu na dobu 10 let zpátky, moc jsme nevěděli (alespoň já a lidé v mém okolí) o komunistech ve vedení EU, o tom že Zelení jsou především uvnitř rudí, co je to AntiFa a že je to v Německu kamarádka nejen Zelených ale i SPD. A hlavně o dlouhém pochodu institucemi. Problémy Lisabonské smlouvy jsem trochu tušil ale detaily nevěděl. Mysleli jsme, že je politická korektnost nevinná, a neziskovky prudí ale jsou neškodné. Francouzská revoluce byla ta správná... A když Merklová řekla že multikulturalismus selhal, mysleli jsme že to myslí upřímě.

Dnes je doba naprosto jiná. Většina lidí vidí nebo tuší kdo je kdo. A proto elity kopou.

Re: Zátěžový test...:
Autor: P. Lenc Datum: 14.3.2019 9:17

Dovolím se připojit, souhlas.

Re: Zátěžový test...:
Autor: R. Langer Datum: 14.3.2019 9:18

Hm, škoda, já jsem tohle říkal už před těmi deseti lety. Ale nikdo neposlouchal. A teď také ještě pořád minimálně 50 % lidí neposlouchá. Nebo spíš nechtějí slyšet... :-(

Re: Zátěžový test...:
Autor: B. Boy53 Datum: 14.3.2019 10:49

Plny suhlas.

Staci si prezriet zivotopisy znamych politkov v EU, takmer vsetcia boli komunisti alebo maoisty ( na barikadoch v 1968), a pochádzaju z takych krajin, ktore ziju z kolonii alebo z financneho podvodu ( Luxemburg). Tito ludia nemaju s demokraciou nic spolocneho, len honosnymi recmi kryju neschopnost a financny záujem urcitych skupin a poucuju ostatnych - dokonca vedu trestne stihanie voci inym demokraciam ( PL, H a aj CZ). Tychto ludi a ich strany ( mame ich aj doma) treba ignorovat v buducich volbach do EU).

Bol by som rad, keby sa nasiel niekto, kto vie vysvetlit a presne definovat co su to:

europske hodnoty, pravny stát, a demokracia, Bez definicie su tie pojmy horsie, ako Leninove vizie komunizmu.Ten isty europsky parlament - ale zial aj v niektorych státoch Zapadu si dovolili, aby zakonodarcom sa stali sudy ( najvyssie alebo Europsky) namiesto parlamentov. ( napr v Nemecku najvyssi sud sa rozhodol, ze existuje vedla muza a zeny aj treti rod ( gender). V inom pripade Europsky sud rozhodol o tom, aky den má byt statnym sviatkom v danej krajine. A to vsetko sa deje pod ruskom demokracie a v danom state zaviedol chaos v demokracii, lebo o státnych sviatkoch rozhoduje vyhradne legalny miestny parlament - teraz udajne maju sledovat rozhodnutie EU sudu. ( Ten samozrejme neznása ziadnu zodpovednost pre svoje rozhodnutia).V inom pripade EU parlament pomocou sudov chce prinutit stát, aby zmenil skolsky zákon a uznal dekret neexistujucej záhranicnej univerzity.)

Ked urcite skupiny toto povazuju za demokraciu a pravny stát, potom je skutocne na zamyslenie ako dalej.

Re: Zátěžový test...:
Autor: V. Církva Datum: 14.3.2019 13:17

Určitě, pár Vás bylo, a ani dnes polovina spoluobčanů pořád nepochopila. Ale ledy se pohnuly, a lidé se probouzí. Nejhorší je, že na starém Západě jsou zblblejší, modernismus je už ideologicky zakořeněný (tak jak v nás komunismus), tam to ani těch 50 procent zatím není.

Re: Zátěžový test...:
Autor: F. De Winter Datum: 14.3.2019 9:25

Naprostý souhlas.