26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Dobře uzrálá faktaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 15.3. 2019 14:12, přehled diskusí

No:
Autor: V. Pavelka Datum: 14.3.2019 19:20

Boží mlýny , na čí straně a za koho melou?

Re: No:
Autor: M. Martinelli Datum: 15.3.2019 14:12

když to píše pan neff, tak za ods...

Už jsem to psal včera:
Autor: J. Ticháček Datum: 14.3.2019 18:00

M. Jackson se poslouchal, poslouchá a poslouchat bude kvůli tomu, že byl mimořádně talentovaným a pracovitým muzikantem. Tím to hasne. Vše ostatní patří do jiného příběhu.

Vidím to celkem jednoduše:
Autor: B. Rameš Datum: 14.3.2019 11:06

Jackson je mrtvý, jeho fanynky již na koncertech neomdlévají, svoje peníze (ani nic jiného) již nikomu nikam strkat nemůže a nebude, takže je daleko snazší jej vymazat, než když ještě omdlévaly a mohl. Na straně druhé, prohlásit "zneužil mě Michael Jackson" člověku zajistí slušné živobytí do konce života, když to umí hezky podat. Čímž netvrdím, že to nebyl prasák, ani že byl - jediné, co mohu tvrdit, je: já u toho nebyl.

Ze čtyř vlád ODS:
Autor: I. Vermis Datum: 14.3.2019 10:53

skončily tři předčasně nějakým průserem. Nemyslím si, že by lidé byli méně učenliví, nežli Pavlovovi psi - vlády vedené ODS prostě lidi vychovaly k jisté otupělosti vůči politickým malérům a Babiš přišel k vládě v té nejvhodnější chvíli. Věřím, že i k majetku přišel tak trochu (nebo hodně?) díky ODS...

Re: Ze čtyř vlád ODS:
Autor: M. Prokop Datum: 14.3.2019 11:54

S tím majetkem, to vidím spíš na STB, alespoň ze začátku.

Média nejsou soud.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 14.3.2019 10:51

To že něco někde čteme nebo syšíme v televizi neznamená, že to tak je. Novinář smotá fakta a doměnky a vystaví svůj názor. Televize sestříhá rozhovor tak, že jej původní řečník nepozná. V tomto umělém světě je pak na lidech aby rozhodli sami, čemu chtějí věřit.

Re: Média nejsou soud.:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.3.2019 11:06

Ano, moderátoři prosazují svůj názor. To je přece strašný.

Problém je v tom léty prověřeném starém přísloví:
Autor: P. Čížek Datum: 14.3.2019 10:10

Dav kapsářů, který řve "chyťte zloděje!".

Jak řekl jeden :
Autor: M. Mikulec Datum: 14.3.2019 10:08

moderátor, novináři se chovají jako další politická strana.

Kdo jim má věřit? Ta neprofesionalita už při výběru informací. Korea je denně na talíři, zatímco Polsko nebo Maďarsko existují pro novináře jen jako potížisti v souvislosti s Bruselem.

Hrnec jednou přeteče:
Autor: M. Zdobinský Datum: 14.3.2019 9:52

Problém české politické scény je, že voliči už byli tolikrát zklamáni, že nedůvěra v politiky a politiku dospěla téměř k vrcholu. Reakce lidí je dvojí. Buď rezignovali a přestali se o politiku zajímat a nechodí k volbám nebo neustále hledají a čekají na Godota, který přijde a konečně je nezklame. Godotem nebyli ani Věci veřejné,ani Úsvit ani Babiš. Po čase se vždycky ukáže, že je to jen další mazaný zlodějský šíbr, který šel do politiky kvůli svým zájmům a penězům. Blahobyt a prosperita země je na okraji jejich zájmu. Politika přestala být souboj idejí a ekonomických modelů, stala se soubojem peněz na kampaň a marketingových agentur. Novináři (kdysi hlídací pes demokracie) se (čest výjimkám) stali jen ratlíky na dvorech oligarchů. Každé větší vydavatelství patří někomu s nich a novináři v nich jsou schopní psát lži na objednávku. Řešení ? Nevím,ale každý hrnec jednou přeteče a pak to většinou není hezký pohled.

Re: Hrnec jednou přeteče:
Autor: I. Vermis Datum: 14.3.2019 10:54

... jen jestli tento hrnec není děravý ... takový hned tak nepřeteče...

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2019 12:15

Asi tak ... nemohu se ubránit dojmu, že mínění sprostného lidu, s nímž je nezřídka těžko se neztotožnit, je, že politika je špína, že všetci kradnú - ale úplně všetci! - a že volby na tom vcelku kulové změní.

Takže se čeká - marně - na toho Godota, jenž ve skutečnosti nikdy nepřijde, neboť každý, kdo se jím na chvíli zdá být, je jen chiméra stvořená zmarnělými nadějemi a dobrým píár.

Politika vždycky byla až na nečetné výjimky bojem o moc, prachy a koryta, akorát to dřív maskovala fanglemi nějakých idejí. To již bylo jako zastaralé odvrženo, dnes stačí voliče omámit sliby a zblbnout profesionálními PR agenturami.

Zkušenost s blbnutím vyvolá protireakci vždy.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.3.2019 9:45

Sluníčkáři a neomarxáni budou vývojem zase zrušeni. Jen co se na školách začne vyučovat kompozitivní teorie... Dzp.

Re:Vysvětlit tento fakt:
Autor: K. Bečka Datum: 14.3.2019 9:36

je velice obtížné, podle mně nejdůležitější příčinou je obecná lenost mysli,uvedu malý příklad z našeho domova seniorů. Budovu A, ve které bydlím, se mnou sdílí devadesát sedm dalších klientů.

Máme tu několik aktivit, poslech vážné hudby, cvičení paměti, dílnu, keramickou dílnu. Těchto aktivit se zúčastňuje cca deset procent klientů, o něco lepší je poměr u tělesných cviků. Ostatní se programově nezúčastňují ničeho, pokud je jim přes devadesát let,chápu, je to někdy velice obtížné, ale mnoho z nich jsou jinak čilí nebo čilé. Obávám se ovšem, že podobně se vyvíjí i mladší část populace.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2019 12:26

Lenost mysli - obávám se, že z vyjmenovaných aktivit bych si taky nevybral, neb mne bytostně nebaví a nikdy nebavily. Leda snad to cvičení fyzické a možná paměti, neboť u toho druhého nevím, co si pod tím mám představit.

Ale ještě v domově seniorů nejsem ... :-)

Kdo dnes věří novinářům?:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.3.2019 9:32

Co je na těch aférách nepochopitelného? Společným jmenovatelem je, že o nich sáhodlouze a vytrvale psali novináři. Ale novináři ve stejné době psali o desítkách dalších afér, ze kterých se vyklubalo velké nic. Lidé zprávy a komentáře sdělovacích prostředků sledují a jejich důvěryhodnost je stejná jako béčkových seriálů nebo filmů společnosti Assylum. Až se těmito aférami začaly zabývat orgány činné v trestním řízení s podstatně vyšší důvěryhodností, pak se veřejné mínění obrátilo. U Babiše je hlavním problémem, že ho Chovancovo komando obviňuje z machinací kolem Čapího hnízda. Oligarcha by ale měl být obviněn z privatizačních podvodů, při kterých získal nekalými metodami svůj majetek. To by ovšem znamenalo odkrývat temná zákoutí kuponové privatizace a dnešní elity nedovolí hromadný pád kostlivců ze skříní.

Re: Kdo dnes věří novinářům?:
Autor: M. Martinelli Datum: 15.3.2019 13:51

přesně jste to vystihl pane Navrátil, jenom bych ještě doplnil, že ani nemá kdo ty zákoutí kuponové privatizace rozkrývat - buď se na tom podíleli, nebo byli odejíti...a tak dneska jenom zloděj křičí chyťte zloděje...

Pravdu máte, pane Rychlý.:
Autor: J. Kříž Datum: 14.3.2019 9:24

Z. Rychlý Datum: 14.3.2019 5:44 ...tak to prostě chodí. Se džbánem pro vodu. Až.

Jj, když to v lidech přeteče, pak se dějí věci. Zákonitost je jen jedna - nic netrvá v světě věčně a poté přijde zase jiný problém: jak ten předchozí rozumně vysvětlit a hlavně neopakovat. To se ale bohužel daří jen zcela výjimečně.

Vysvětlit tento jev taky:
Autor: Z. Rychlý Datum: 14.3.2019 5:44

neumím. Pokud nad tím přemýšlím napadá mě toto. Jsou lidé, kteří mají vliv a mlčí, ač by měli řvát. Na druhé straně jsou lidé, kteří mlčí, protože vliv nemají a jsou odkázáni na novináře, kteří .....

Nebo: lidé znají pravidlo, že čím více se do lejna šťourá, tím více smrdí. a proto se této nepříjemné činnosti podvědomě vyhýbají a čekají na Godota.

Nebo se v tom galimatyáši nevyznají, prohlásí něco o Augiášově chlévě, odplivnou si a jdou řešit vlastní problémy, které se jich dotýkají bezprostředně?

Nebo obyčejná pohodlnost? Nevím, ale tak to prostě chodí. Se džbánem pro vodu. Až.