26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Důchodci a šedivění politikyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 15.3. 2019 3:12, přehled diskusí

No:
Autor: V. Pavelka Datum: 14.3.2019 19:49

Jsme jako mravenci,ale Socialismus, mír, přemnožení, náš život zbahnuje , to nejde do nekonečna.

Peníze na důchody jsou a budou.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.3.2019 18:44

Peněz je čím dál více, ale roztékají se nevhodnými směry. Jsou zde obrovské rezervy. Optimalizace daní, daňové ráje, průtok a odtok peněz do ciziny, atd., atd. Každý jen náznak malé změny ovšem vyvolá veliký řev. Dobrá taktika jak nic neměnit je strašení Bankrotem...

Re: Peníze na důchody jsou a budou.:
Autor: M. Prokop Datum: 14.3.2019 21:12

https://www.youtube.com/watch?v=7szXmyqA9Y4

Re: Peníze na důchody jsou a budou.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 15.3.2019 3:09

Jo, to už jsem někde stejnou pitomost slyšel... Špidla - ČSSD. Parta bankrotářů vládne Česku.

To nikoho z těch důchodových komisařů:
Autor: I. Novák 763 Datum: 14.3.2019 15:01

nenapadne, že není možné vyplácet důchod někomu, kdo se za své pracovní kariéry nepostaral o dodání plátce do společné důchodové kasy, ze které mu má být důchod vyplácen?

Pokud takové pravidlo reforma zavede, dosavadní systém poběží dál bez vady. Pracující "dítě" čtyřicet let odvádí čtvrtinu svého příjmu do fondu ze kterého je dvacet let rodičům - důchodcům vyplácena polovina průměrné mzdy. Vše v momentálně reálné hodnotě a čase. Odtud název systému jako průběžný.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2019 22:23

Ano.

Jen to dotáhnout do konce - děti ze svého sociálního pojištění nechť adresně platí svým rodičům - kdo dobře vychoval pilné dobře vydělávající a daně platící děti, bude profitovat. Kdo ne, bude tratit a kdo děti neměl, měl si na stáří ukládat ty prachy, co ušetřil na výchově dětí; ze společného má nárok leda jen na životní minimum. Ono nikdy nic není zadarmo.

Re: To nikoho z těch důchodových komisařů:
Autor: L. Novák 475 Datum: 15.3.2019 3:12

Princip "LETADLO"... Báječná věc... To teda jo!

Občané státu jako chovná stanice ovcí pro politiky? Ještě lepší...

Důchodci mladí a staří:
Autor: J. Ptáček Datum: 14.3.2019 10:05

Mluvit o nespravedlivě nízkých důchodech žen oproti (i tak směšným) důchodům mužů je nošení dříví do lesa. O nespravedlivě nízkých důchodech "starodůchodců" oproti "mladodůchodcům" se tolik nemluví. Ale mechanizmus je podobný, je přesně popsán v povídce Milana Kundery "Ať ustoupí staří mrtví mladým mrtvým". Ustupují jak staří mrtví, tak také staří důchodci. Pěkně podle věku.

Vidím to jinak:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.3.2019 10:04

Už mne nudí neustálé fňukání politiků a novinářů, že nebude na důchody a že vyplácení důchodů povede ke státnímu krachu. Nikdo totiž nepřipomíná, že Klaus vykradl důchodový fond, aby vylepšil hospodářské výsledky a Topolánek zdefraudoval peníze nachystané na náklady důchodové reformy. Nikdo se nezmiňuje, že v posledních letech přináší důchodové pojištění více peněz, než je na důchodech vypláceno. Tyto peníze mizí ve státním rozpočtu. Než se tedy začne lobovat za další formy důchodového pojištění u soukromých firem, měl by být zřízen důchodový fond, aby byly transparentní příjmy a výdaje. Druhým krokem by měly být osobní důchodové účty, aby si mohl průběžně zjistit a ověřit, jaký bude mít důchod.

Re: Vidím to jinak:
Autor: M. Prokop Datum: 14.3.2019 11:03

Kecáte.

Klaus nemohl vykrást něco, co neexistovalo a neexistuje dodnes.

Prachy na náklady reformy vykradl a reformu zrušil Bureš a ANO s oranžgutany.

:
Autor: M. Krčmář Datum: 14.3.2019 11:28

Máte pravdu pane Prokope,leč ten fond by jistě býti zřízen měl. Samozřejmě se nabízí otázka,za jak dlouho by byl tento též vytunelován.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 14.3.2019 21:13

Že by měl být, to souhlasím. Ale nebyl a není.

A co tedy byla ta "odložená spotřeba", kterou se Klaus:
Autor: J. Chaloupka Datum: 14.3.2019 14:10

oháněl, aby prodejem zaplnil ty díry ve státním rozpočtu.

Úspěch ANO u důchodců:
Autor: A. Bocek Datum: 14.3.2019 10:03

spočívá v okamžitém profitu jednotlivých skupin: ANO sebere výdělečně činným MLADÝM 2000,- Kč měsíčně na daních navíc, z toho 1000,- Kč dostanou DUCHODCI, 500,- Kč spotřebuje BABIS na dotace pro VELKÉ, 500,-Kč spotřebuje STÁTNÍ ÚŘEDNÍK. Kruh se uzavře když DUCHODCI dají svým MLADÝM 500,- Kč na přilepšenou.Zdánlivě jsou spokojeni všichni , ale jinak je to na hlavu.

Re: Úspěch ANO u důchodců:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.3.2019 18:50

ANO daně nezvyšuje, natož mladým. Už teď má každý mladý od nich 500 kč měsíčně navíc. Také rodičovská se zvyšuje. Silně podfinancovaní Důchodci a státní zaměstnanci dostali přidáno z lepšího výběru daní, zamezení rozkrádání a z vyšších odvodů, nikoliv ovšem zvýšených. Kruh se uzavřel akorát ve vaší hlavě. Toš tak, pane Boceku...

Re: Úspěch ANO u důchodců:
Autor: A. Bocek Datum: 14.3.2019 20:16

Stát není nic jiného než suma našich daní, ve skutečnosti konečným plátcem daní jsou tvůrci hodnot,tj. firmy a jejich pracovníci. Nebo si snad myslíte, že to dal Babiš ze svého ?

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2019 22:32

Ano.

Jenže přijde hospodářská recese, daní bude míň a systém se dostane do potíží, protože důchody se nesníží a platy státních zaměstnanců taky ne, to by nebylo politicky průchodné.

Navíc důchodci jsou stejně podfinancováni, neboť ze zákona se důchody zvyšují o inflaci a polovinu růstu mezd; náhradový poměr průměrného důchodu vůči průměrné mzdě se stále snižuje.

Reformy penzí tato levičácká vláda zrušila a teď neví co :
Autor: K. Janyška Datum: 14.3.2019 9:35

s tím. Čert vem levičáství superbohatých a chudých. Je o tomtéž, o kolektivismu... Dzp.

Pojištění je daň ze mzdy:
Autor: Jcch Datum: 14.3.2019 6:26

O výši důchodu by měla rozhodovat pouze odpracovaná léta. Bohužel rozhodují politici, takže žena, která od roku 1990 byla 20 let nezaměstnaná, dostala stejný důchod jako muž, který odpracoval 45 let.

Vývoj důchodů je takový divný i s ubíháním času.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 14.3.2019 6:00

Když jsem v roce 2012 odcházel do důchodu, měl jsem ho, vzhledem k tomu, že jsem hodně vydělával a také hodně platil pojištění o 4 tisíce menší, než byl v té době plat průměrný. Dnes (tedy ve 4Q 2018) mám důchod o čtrnáct tisic menší, než je plat průměrný. V novinách čtu, jak mi přidávají. Nějak mi to nesedí s tvrzením, že důchody se valorizují. Oni písí, že mi přidávají, já vidím, že mi přes rostoucí číslo ve skutečnosti ubírají, protože čísla, která musím platit, rostou nějak rychleji.

Souhlas!:
Autor: V. Petr Datum: 14.3.2019 13:57

Sdělovací prostředky jsou plné "zvyšování platů" a nikdo neřekne, že jde o PRACHSPROSTOU INFLACI!

Jó, v takovém Německu r. 1923 rostly platy vskutku obrovským tempem...

Re: Souhlas!:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 14.3.2019 16:50

No, já si myslím, že inflace není jen růst životních nákladů, ty rostou rychleji, a že platy rostou přece jen rychleji než inflace a pracující se přece jen mají lépe a lépe, což se důchodců netýká, protože ti mají, dle údajů, přes valorizace, stale menší a menší procenta z průměrného platu.

Už v práci se počítaly peníze na důchod nějak divně, od určité částky se na důchod počítala jen desetina z příjmů, vem to čert, pak při zvyšování důchodů se zvyšovala nějaká část všem stejně a zase se jen část zvyšovala dle platu. Takže kolikrát vlastně víc vydělávající platí solidární podíl, když nakonec ani ta valorizace není valorizací příjmů.

Na plnou hubu říkám mladým. Na důchody plaťte číšníckým způsobem, spořte od mlada, přebytky do jiných forem, než do důchodových fondů. Třetinu do fyzického zlata, zbytek do nemovitostí a modlete se, abystě na to zlato nemuseli sáhnout. Na papírky, noviny a politiky nedejte.

Solidarita, chápu. Ale tolikrát? A proč jsou do ní zapojeni i tí, co měli vždycky málo. Aby zaplatili nekonečně budovaného Galilea a teď i unijní letadlovky. V několika významech toho slova. A teď nakonec i tu německo francouzskou, co před svým koncem jako historický odkaz bezdětných vymyslela Merkelová.