26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Nejen BrunschweigerováŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 59, poslední: 15.3. 2019 13:39, přehled diskusí

Já to vidím pozitivně:
Autor: P. Vavruch Datum: 15.3.2019 13:39

Dosud se nesmělo říkat, že naši planetu bezpochyby zdevastuje stále rostoucí "lidstvo". I když jsou tu dobré zprávy jako vymírající Evropa, USA i Čína, Afriku nic nezastaví.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2019 22:36

"slabší povahy to vzdají a - uvěří ..."

Slabší možná, ale hlavně zbabělejší, línější a blbější.

!K zvrácenosti světa..:
Autor: J. Cimbalnik Datum: 14.3.2019 15:30

Ta chudinka Greta Thunberg (to je ta 16letá aktivistka ze Švédska,co vyvolala páteční stávky dětí za ochranu klimatu) je "Ženou roku" a nově navržena na Nobelovu cenu míru.

Re: !K zvrácenosti světa..:
Autor: J. Kombercová Datum: 14.3.2019 20:14

Ale přejte jí ji, vedle Arafata či Obamy, co ji dostal snad jen za barvu kůže, bude v dobré společnosti.

Re: !K zvrácenosti světa..:
Autor: J. Cimbalnik Datum: 14.3.2019 20:34

https://www.lidovky.cz/domov/stredoskolska-stavka-studenti-chteji-demonstrovat-za-lepsi-klima-po-vzoru-svedske-aktivistky.A190313_170952_ln_domov_mber

Re: !K zvrácenosti světa..:
Autor: J. Cimbalnik Datum: 14.3.2019 20:59

Ivan Brezina:

Takže si to hezky shrňme: 1. mentálně postižená šestnáctiletá Švédka Greta Thunbergová si bůhvíproč usmyslí, že nadchází konec světa, 2. nabalí se na ni tisíce dalších dětí ze středních škol včetně českých, 3. ke zfanatizovaným záškolákům se přidají stovky českých vědců, 4. a pak se ukáže, že je to celé totální nesmysl, protože mentálně postižená holka holt je mentálně postižená holka a blbě si to přečetla.

Dětem to vyčítat nelze, ale všichni ti čeští vědci jsou teď za idioty. To by člověk nevymyslel. Přesně takhle začínala nacistická i komunistická totalita. Někdo zfanatizoval děti a elity tomu nejen nezabránily, ale pochodovaly s nimi pod praporem s hákenkrajcem

Re: !K zvrácenosti světa..:
Autor: J. Vintr Datum: 14.3.2019 21:53

Je mylná představa, že "vědec" rovná se automaticky inteligentní člověk. V laboratoři se blbec schová daleko snáze, než třeba s zednickou lžící v ruce. Zvlášť v době internetu a kouzelné klávesové kombinace "ctrl c, ctrl v" není problém s minimální námahou a invencí splácat povinné penzum "vědeckých" prací. Proto tolik "vědců" svorně vyje na téma globálního oteplování.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2019 22:39

Ano.

Do společnosti Arafata, Obamy a Ala Gora ta magorka docela zapadne.

A Žena roku ... no, nanejvýš puberťák roku, a pěkně blbej ...

:
Autor: M. Krčmář Datum: 14.3.2019 11:42

I já se odmítám dále množit,jsem totiž takové hovado,že víc takových hovad by tato planeta již neunesla.

haba haba

blb se vyjadřuje k blbce...:
Autor: J. Richter Datum: 14.3.2019 11:24

vše...

Re: blb se vyjadřuje k blbce...:
Autor: J. Vlček Datum: 14.3.2019 15:54

A dál? Čekám na to vaše vyjádření k té blbce.

Tak mě napadlo...:
Autor: B. Rameš Datum: 14.3.2019 11:07

Po "sexuální revoluci" máme dnes na pořadu dne "sexuální kontrarevoluci".

Re: Tak mě napadlo...:
Autor: M. Šejna Datum: 14.3.2019 11:34

:-D

výstižné

:
Autor: J. Anděl Datum: 14.3.2019 12:57

Sexuální revoluce souvisí s antikoncepcí, tedy dostatkem sexu bez nechtěných dětí.

Je to tedy spíš další krok sexuální revoluce. Návrh udělat z možnosti ctnost.

Jinak já být ekoterorista jako ta paní, chtěl bych vlastní děti, které mohu od malička indoktrinovat k boji proti cizím dětem, ať budu slabý a starý a mrtvý.

:-P

Proč:
Autor: V. Povolný Datum: 14.3.2019 11:06

evidentní extrémistka vyučuje děti a dostává takový prostor v médiích?

:
Autor: J. Anděl Datum: 14.3.2019 13:00

Prostor dostává proto, že je to tak praštěné, že o tom národ spontánně mluví už několik dní, až málem zapomíná na Babiše se Zemanem :-)

Chtěl byste to cenzurovat?

Re: :
Autor: V. Povolný Datum: 14.3.2019 13:48

Cenzurovat, to by mě vůbec nenapadlo. Je to ale tak neuvěřitelně blbé, že to deklasuje všechny, co se kolem toho motají. Za pozornost ovšem stojí fakt, že je to učitelka. Tady bych až tak smířlivý nebyl. Blbost je nakažlivá.

Pozoruhodné ovšem je, že prostor dostane bučící krávovina i s její nosiletkou, zato rozumné a střízlivé názory prostor nedostanou ani náhodou, protože nepatří do oficiálního mainstreamu. Zato krávovina ano. To je blbé, to se bude líbit.

Re: :
Autor: J. Anděl Datum: 14.3.2019 14:24

Co píšete v poslední větě, platí zcela, protože se pohybujeme v (bavíme se o) prostoru podnikání s pozorností.

Co se týče toho učitelství: to je jediná oblast, kde jsem ochotný diskutovat o nějaké regulaci, ovšem z jediného prostého důvodu: základní vzdělání je povinné. Vyhýbání se škole vyvolá represi. Pokud mě tedy stát nutí dát dítě do školy, je to má povinnost, cítím právo víc se jako občan vyjadřovat k tomu, co se tam učí. A tady bych byl pro maximální možnou (což neznamená stoprocentní) eliminaci propagace ideologie.

V reálu to ale stejně moc nejde. Takže by zbývalo jenom prohlásit, že její kliha porušuje zákon a z tohoto důvodu nemůže učit ve škole (třeba, něco v tom smyslu), a tím se oklikou dostáváme k té cenzuře zase zpět.

Jako rodič se moc netrápím s tím, jakou ideologii dětem valej do hlav. Myslím teď, konkrétně v ČR, ve školkách či škole, se kterými mám zkušenosti. Je to celkem v cajku, rozumné, přijatelné. A na názory dětí mají stejně větší vliv youtubeři, než učitelé.

Re: :
Autor: J. Vintr Datum: 14.3.2019 22:04

S těma školka, školáka a univerzitami si asi všímáte hodně špatně. Té mládeži je rafinovaně vymýván mozek a plněn sebevražednou ideologií v míře víc než velké. Moje děti už jsou přes deset let ze školy venku a pozoruji to na nich velmi silně.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2019 22:44

Deset let? Tak to už pomalu budou brát rozum a moudřet. Jde to ale pomalu (soudím i podle sebe), počkejte si ještě tak aspoň dalších deset let.

Re: :
Autor: J. Anděl Datum: 15.3.2019 6:21

To dokazuje jen to, že je těžké soudit všeobecný stav podle jedné své izolované zkušenosti.

Pak taky záleží, jak chápete lidskou mysl a proměnlivost generačních náplní této mysli. Ne nadarmo přišli duchovní mistři už před tisíciletími s praktikami, jak se dospělý člověk může i v dospělosti naučit (zase) vidět pravdu a očistit se od přijatých předpokladů. Už před tisíciletími byla totiž lidská mysl stejná a náchylná přijímat předžvýkané názory.

Však taky píšu celkem v cajku, nikoliv skvělé. To však od školy ani neočekávám. Škola je instituce k předávání předpřipravených pohledů na svět. V porovnání, co občas čtu ze světa, ze školy nenosí pohádky o dvou zamilovaných princích. Mají klučičí a holčičí koutek ve třídě. Neřeší gender, role, ba ani nějak zásadně náboženství či přehnaně ekologii (slovo přehnaně je důležité a jistě chápu, že je velice relativní, tedy je to můj pohled). Což oceňuju.

A poslední bod, jsme na začátku základky. A nechodí jenom do školy, chodí taky na nějaké zájmové kroužky, sport, plus zatím se ještě ptají doma a s omezenou trpělivostí je ještě baví poslouchat, co si o tom myslím já. I když i to je přijímání mnou předžvýkaných "pravd". A vidí, že o některých tématech si myslím něco jiného já, něco jiného matka, něco jiného prarodiče, něco jiného paní učitelka. Což není na škodu. Nejtvrdší vymývání nastane, když všichni, s kým se setkají, říkají totéž.

Najít si vlastní pohled je výzva pro každého dospívajícího a pak dospělého, co svět světem stojí.

Trdlo:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.3.2019 10:05

Napsat knížku nestačí. Chtělo by to osobní radikální řešení.

Re: Trdlo:
Autor: J. Kombercová Datum: 14.3.2019 10:32

Jj. příklady táhnou.

pan Bartoň nerozlišil ...:
Autor: M. Šejna Datum: 14.3.2019 9:56

pan Bartoň nerozlišil, že zatímco jeho kolega nechtěl zplodit dítě do totality, protože to dítě chtěl uchránit, tak ta zelená blbka nechce mít dítě proto, aby ochránila sama sebe před "oteplováním". Jinými slovy je ona sobec, zatímco on se obětoval.

Zde je fotka té alarmistické krávy:

cdn1.spiegel.de/images/image-1404138-860_poster_16x9-tssp-1404138.jpg

Všimněte si pečlivého makeupu, obarvených vlasů, náušnic atd. Všechna tahle úprava jejího ksichtu vyžadovala hromadu "uhlíkové" energie.

Včera na tuhle "energetickou náročnost" ženské existence upozornil v televizi Jan Kraus. Celkem bezelstně oznámil, že uhlíková stopa žen je větší, než u mužů, protože narozdíl od mužů vyprodukují ženy mnohem více odpadu jen proto, aby vypadaly dobře. Nakonec i šatník žen byvá tak asi třikrát rozsáhlejší, než šatník mužů. A výroba oblečení je také výrazná uhlíková stopa.

Re: pan Bartoň nerozlišil ...:
Autor: J. Kavalír Datum: 14.3.2019 11:02

Tak podle té fotky už svůj čas už stejně promeškala, tedy jestli jí ty úpravy ksichtu neměly spíš udělat starší. Vypadá jak zachovalá padesátnice. :-)))

Re: pan Bartoň nerozlišil ...:
Autor: P. Han Datum: 14.3.2019 20:41

Je jí tuším 39, ale to víte, ty starosti se světem...

Re: pan Bartoň nerozlišil ...:
Autor: J. Poláček Datum: 14.3.2019 12:20

Já jsem to pochopil tak, že existuji lide jejichž argumentace je debilní a je jedno jestli je to blbost natřená na zeleno nebo na červeno. L. Frýbort tomu nasadil korunu a přímo vyzval zachránce klimatu toho typu aby..... vzali provaz a šli se oběsit.

Re: pan Bartoň nerozlišil ...:
Autor: J. Vintr Datum: 14.3.2019 21:59

Proč by ta rada byla špatná. V každém případě by si ušetřili to zklamání, až jejich oteplovací víra, pro kterou bije jejich srdce, bude veřejně odhalena coby 3,14čovina na entou.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2019 22:47

Ale to je dobrá rada. Ekologickou sebevraždou definitivně eliminují svou uhlíkovou stopu!

To se nedá komentovat.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.3.2019 9:36

Na to musejí nastoupit psychiatři. Ale jak, když neznají kompozitivní teorii, to nevím... Dzp.