26.4.2019 | Svátek má OtoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


UKRAJINA: Bandera, jaký je to vzor?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 95, poslední: 22.2. 2019 11:44, přehled diskusí

Re: Pavle Kopecký,:
Autor: P. Moravčík Datum: 21.2.2019 9:39

Mal by ste už konečne zabudnúť na komunistický výklad dějin.

Re: Pavle Kopecký,:
Autor: R. Brzák Datum: 21.2.2019 9:44

Víte, v této souvislosti byste musel s důsledností sobě vlastní požadovat označení vrah i pro mnohé papeže, například toho, který vyhlašoval svaté války i proti kacířům v Čechách, za které taxativně vyjmenoval i ženy a děti...

Re: Pavle Kopecký,:
Autor: R. Langer Datum: 21.2.2019 12:53

Ale to přece bylo z křesťanské lásky. Raději smrt, než navěky trpět v ohni pekelném. ;-)

Re: Pavle Kopecký,:
Autor: P. Svobodný Datum: 21.2.2019 12:37

touché

:
Autor: J. Jurax Datum: 21.2.2019 18:09

No, Žižka zemřel roku 1424 při výpravě na Moravu proti Albrechtovi Habsburskému, kdežto spanilé jízdy mimo země Koruny České se datovaly od roku cca 1425 s těžištěm v letech 1427 - 1433. To už byl u vesla Prokop Holý, původně katolický a pak radikální husitský kněz. Doučte se historii, ideová pevnost nestačí.

On Žižka spíš úspěšně čelil jednak české protihusitské opozici a hlavně křížovým výpravám, jež činily to co Vy popisujete zase v Čechách, samozřejmě též ku větší slávě Boží. On to byl tehdejší způsob boje - nepřátelská země se plenila jednak kvůli spížování, jednak kvůli kořisti a hospodářskému oslabení protivníka. Koneckonců válčilo se hlavně pro kořist, kříž nebo kalich tomu jen dodávaly ideologický podšprajc.

Banderovci:
Autor: K. Salajka Datum: 21.2.2019 9:06

měli po válce na území Československa asi 320 obětí mezi vojáky a četníky, kteří jim bránili v pochodu na západ. Srovnejte to s počtem československých občanů, které odvlekla RA do Gulagu, nebo zastřelila přímo u nás. Můžete uvést doložené počty obětí banderovců z řad civilistů na území ČSR? Například v době předválečné tedy v hlubokém míru měli čeští Němci na svědomí při přepadech na svědomí asi 120 obětí.

To, co označujete jako vnitřní konflikt Ukrajiny, začalo tím, že po zuby vyzbrojená pátá kolona s veliteli z řad armády sousedního státu napadla policejní stanice suverénního státu. Mohli tak učinit jen proto, že NATO nevyhlášenou válkou proti Jugoslávii, potvrdila odtržení Kosova.

Ve skutečnosti stále neukončený útok Ruska na Ukrajinu nemůže nic ospravedlnit, to byste zrovna tak mohl hájit Mnichovskou dohodu - Ukrajina terorizovala své Rusy právě tak málo jako my naše tehdejší Němce.

Představa, že RA nepáchala na Ukrajině stejná zvěrstva jako Banderovci, nemá logiku. Víme, že na předválečný hladomor zemřelo nejvíc lidí na Ukrajině a v Kazachstánu protože odtud odvezla Čeka všechno obílí včetně osiva pro hladovějící dělníky v Rusku. To si museli Ukrajinci fakt Rusy zamilovat.

Na základě Leninových dekretů, které jim toto právo přiznávaly, vytvořili Ukrajinci vlastní republiku - přišel masakr. Po válce jsme se o samostatné Ukrajině dozvídali 40 let jen ze zpráv o hlasování Rady bezpečnosti OSN.

Re: Banderovci:
Autor: K. Salajka Datum: 21.2.2019 9:08

Mám na mysli čs. občany především ukrajinského původu.

Vstup Ukrajiny do EU?:
Autor: M. Valenta Datum: 21.2.2019 9:01

EU udělala už dost blbostí, ale sebevrah opravdu není.

:
Autor: M. Krčmář Datum: 21.2.2019 10:40

Ale je,a v přímém přenosu. Brusel dnes bere vážně jen jedna evropská metropole, Brusel. A ani tím bych si nebyl jistý,neb jest paradoxem,že centrum unie leží v zemi (malé),kde když složí vládu,je z toho skoro státní svátek.

:
Autor: J. Vocilka Datum: 21.2.2019 8:24

Každý národ má své lotry a své hrdiny , každý stát období vzestupu a pádu. Tak to prostě chodí /zatím/ . Témat o kterých se nemluví je spousta ale je smutné že když je někdo zmíní je mu nasazována psí hlava . Bandera byl syčák a nic na tom nezmění proti komu a za jakých okolností které jeho zvěrstvům předcházely.

No a je směšné že i článek p. Kohouta v někom vyvolává pocit že se fandí Rusku. Co by vyvolal článek o genocidě indiánů v Americe ? Vocilka

:
Autor: J. Vocilka Datum: 21.2.2019 8:27

Pardon Kopeckého V.

Re: :
Autor: J. Pokoutný Datum: 21.2.2019 14:06

Co by vyvolal článek o genocidě Jakutů na Sibiři, Vocilko? Těch knih o ušlechtilých rudoších v Americe včetně Kanady jsem četl spoustu (a nejen Maye). Kolik jste četl vy knih o původním obyvatelstvu Sibiře? Já našel od sovětského autora 1 (slovy jednu).

Ti co tady oslavují Banderovce jako:
Autor: E. Derat Datum: 21.2.2019 8:19

bojovníky proti Rusku, si zřejmě neuvědomují, že SSSR v té době byl spojencem západní koalice pod vedením USA. Tímto bojem tedy oslabovali úsilí všech spojenců, o co nejrychlejší zastavení německé vražedné mašinerie.

Re: Ti co tady oslavují Banderovce jako:
Autor: V. Heidlerová Datum: 21.2.2019 9:31

Co to je za žvást?

Re: Ti co tady oslavují Banderovce jako:
Autor: V. Novák Datum: 21.2.2019 10:12

To je pravda, žvastalko.

Re: Ti co tady oslavují Banderovce jako:
Autor: T. Jiřík Datum: 21.2.2019 14:03

Banderovci byli sprostí vrazi, kteří pod pláštíkem "svobodné Ukrajiny" neváhali na místě a bestiálně povraždit statisíce Volyňských Poláků, tisíce Volyňských čechů a jiných národů a to i starců, dětí a žen.. K židům se chovali hůř než nacisté. Ty ostatní kecy , co tady někteří melou nejsou důležité. A dále že z hrdlořezů UPA udělali hrdiny - veterány zasloužících si důchod jen ukazuje ubohost národa. I Němci se dokázali s historií vyrovnat lépe!!!

Západ se pragmaticky spojil s jedním masovým vrahem:
Autor: V. Petr Datum: 21.2.2019 10:34

proti jinému masovému vrahovi. Je zajímavé, že v jiných případech Západu podobné jednání vyčítají právě ti, kteří toto adorují....

A je opravdu pozoruhodné, že boj proti prvému z vrahů, kterému byla za "odměnu" přenechána půlka Evropy, včetně nás, dotyční dokonce odsuzují...

:
Autor: J. Jurax Datum: 21.2.2019 18:35

No, Západ se spojil - v době útoku na SSSR čelila Velká Británie už rok sama samotná Německu a Itálii řekněme s tichou podporou izolacionistických USA (Jugoslávii přejeli Němci za týden a Řecko bylo spojencem vyžadujícím pomoc a tehdy už bylo obsazeno). Takže obrat na východ byl pro Británii darem z nebes a pragmatický jinak zavilý antikomunista Churchill se podle hesla nepřítel mého nepřítele je mým přítelem spojil se Stalinem a činil vše pro to (relativně okamžitými dodávkami zbraní a vojenského materiálu), aby udržel SSSR ve válce co nejdéle, ač se ke schopnosti sovětů odolat německému vpádu tehdy stavěl skepticky.

Pro ilustraci - podle https://www.valka.cz/14066-Ekonomicka-situace-SSSR-v-prubehu-1941-42-a-spojenecka-pomoc-Lend-Lease-dil-10- "Prvních 15 Hawker Hurricane dorazilo do SSSR již 15. srpna 1941 v rámci konvoje Dervish (ze sovětských dokumentů máme i potvrzené první jednotky s americkými stroji koupenými UK z USA - již 12. října 1941 operoval 126. stíhací letecký pluk s letadly Tomahawk Mk. II)".

Pan autor to zlehčuje. ČT to hlásala jako fakt.:
Autor: J. Cyrany Datum: 21.2.2019 7:29

Ukrajinská tajná služba šířila zábavný postoj, že za francouzským hnutím „žlutých vest“ a jejich násilím stojí Kreml.

Re: Pan autor to zlehčuje. ČT to hlásala jako fakt.:
Autor: V. Novák Datum: 21.2.2019 10:14

No jo... naše-vaše spacáková...

poznámka:
Autor: J. Babicka Datum: 21.2.2019 2:39

Poláci měli za války přímo či nepřímo na svědomí životy 200 000 Židů.

Kolik Ukrajinců, nikdo přesně neví.

Ukrajinci za sověteské vlády prošli genociidou.. Za druhé svetové Rudá Armáda na "osvobozeném" uzemí masově znásilnovala ukrajinské ženy a rabovala co zbylo.Pokud se z některých lidí na Ukrajine stali zvířata,, divme se.

I zvěrsta co dělali poláci nebo češi je těžko odsuzovat, pokud je vidíme v souvislosti.A tak kdo jsi bez vinny hod kamenem

Nicméně se mi zdá, že autor nenápadné nahání vodu na ruský mlýn.

To je pravda, třeba Češi zvěrsky zavraždili Němcům:
Autor: F. Houžňák Datum: 21.2.2019 6:47

jejich milovaného houslového virtuosa, nějakého Heydricha. Jenom tak, bezdůvodně, asi Němcům záviděli tu hru na housle.

:
Autor: J. Willow Datum: 21.2.2019 7:07

V Americe zase střílíte černochy. To býval takový vtip zamlada. Řeč je o banderovcích, Babicka to přetahuje na Rusko a Čechy a Poláky. Babicka je asi Ukrajinec, anebo Štětina. Kdo jiný by obdivoval banderovce?

Re: :
Autor: V. Heidlerová Datum: 21.2.2019 9:34

Já. Protože studuju pozadí všech událostí.

Re: :
Autor: T. Jiřík Datum: 21.2.2019 14:09

Babička je především b.b

Re: poznámka:
Autor: I. Polák Datum: 21.2.2019 7:44

O banderovcích mi vyprávěli rodiče a nebyly to pěkné věci, rovnítko nikoliv s wermachtem,ale s SS. Tenkrát to byla ještě živá kausa,nikoliv převyprávěná nějakým Babičkou,kterému leží na srdci hlavně zvěrstva páchaná Čechy.

Re: poznámka:
Autor: V. Církva Datum: 21.2.2019 8:37

Přesně tak Babička otáčí dějiny na ruby, podobně komunisté "měnili" nejen budoucnost ale i dějiny. Podobnost s křížem otočeným je asi náhodná.

Možná že si někdo plete Banderovce s Vlasovci. Vlasovci jsou kontroverzní ale jejich počínání vždy vycházelo ze zoufalosti. Bandera je naopak jednoznačný terorista. Nejdřív vraždili Poláky, pak Rusy a nakonec zase Poláky i Čechoalováky. Jediný kdo perzekvoval je byli Němci a Rusové.

Polsko za 2 sv. války ztratilo 1/5 obyvatel z toho 1/2 Židů. Plácat nesmysly že mají na svědomí Židy může jen blázen. Samozřejmě že někteří Poláci se podíleli na likvidaci Židů, jako naprosto všude v Evropě, (možná dokonce včetně Židů samotných). Je to ale jako by napsal, že všechny národy za 2.světové války páchaly sebevraždu, protože někteří Rusové zabíjeli Rusy, Poláci Poláky a Češi Čechy.

Jinak téměř všechny armády znásilňovaly ženy. A jak v předchozím V porovnání s vyvražďováním Ukrajiny Němci.... Rozumní lidé na Ukrajině vyčítaní Rusům především hladomor a komunismus. Pak se dá i pochopit že chtějí pryč od Rusů, kde dodnes polovina Rusů hodnotí Stalina pozitivně. Jen to dělají hodně divně. Comeback korupčnice Timošenkové je noční běs. Ukrajina především potřebuje vyléčit psychiku národa z dědictví nacismu, komunismu i antisemitismu.

Re: poznámka:
Autor: K. Salajka Datum: 21.2.2019 10:01

Pro přesnost - výběr a přípravu osob do transportů si musely orgány židovské samosprávy provádět samy, to z nich ale nedělá podílníky na vlastní genocidě. Polsko bylo a je silně katolický stát a protižidovské nálady tam byly intenzivní a projevovaly se pogromy, hlavně po smrti Pilsudkého / 1935/. Nešlo o výjimku v Evropě. Doporučuji zájemcům, aby si přečetli poznámky Vítězslava Hálka z cesty do Haliče prosycené antisemitismem, který ostatně sdílel s přítelem Nerudou. Útlak židů na ruském území byl tak velký, že i po vyhlášení Norimberských zákonů (1935) se z Ruska přesouvali na západ a gheto v Lodži pro ně nejdříve představovalo přijatelnější variantu než přímé vyhlazování v Rusku.

Agresivní německý útlak a sociální zbídačení jistě vykonaly své ale antsemitské podhoubí v Polsku vždy bylo.

POGROMY V POVÁLEČNÉM POLSKU:
Autor: A. Nový 840 Datum: 21.2.2019 11:30

pogrom v Krakově - srpen 1945

Pogrom v Kielcích - červenec 1946

https://www.holocaust.cz/dejiny/udalosti/pogromy-v-povalecnem-polsku/

Re: POGROMY V POVÁLEČNÉM POLSKU:
Autor: V. Církva Datum: 21.2.2019 15:47

Jasně. Lidový antisemitismus byl a je v Polsku i na Ukrajině vždy silný. O tom že by Poláci vraždili Židy mezi dvěma světovými válkami ale čtu poprvé. Váš odkaz je asi pravdivý a hrůzný. Přesto 6milonů Židů zabitých za války je proti těm desítkám malý (samozřejmě, škoda každého života) . A tak podporuje co jsem napsal, v každém národě byli násilníci a to co se zůčastnili holokaustu. Nicméně kvůli tomu nelze hodit holokaust na Poláky. Tím spíš že v Polsku za války zemřelo téměř tolikPoláků, jako Židů.