26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Pravicový holub na střeše...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 24.2. 2019 15:36, přehled diskusí

Jelínka ještě někdo bere vážně?:
Autor: I. Štípek Datum: 24.2.2019 15:10

Má zběhlou ruku a u prostého čtenáře zřejmě umí odvést pozornost od toho, co je opravdu důležité. Určitě není hloupý, a jako všichni dobře ví, že vinu za spolupráci ANO s komunisty jednoznačně nese ODS - tedy ta strana, která vůbec není pravicová, je prolezlá sluníčkářskými odpadlíky z dodělávající Topky, v čele má teoretika uspavače a nést název ODS si sotva zaslouží.

Re: Jelínka ještě někdo bere vážně?:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.2.2019 15:36

Máte pravdu.

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.2.2019 12:36

"ANO totiž může stokrát pošilhávat po průniku s programy pravicových uskupení, jež parně budou po příštích sněmovních volbách silnější než levice."

Ale houby - jediné uskupení, o němž lze se značnou dávkou tolerance říct, že je pravicové, je ODS. A to silnější než levice, i když do ní nezapočítám neurčitek hnutí ANO, určitě nebude. TOP09 a lidovci jsou natolik marginální, že netřeba je uvažovat; ostatně lidovci pravice taky nejsou. SPD i Piráti taky ne. A nějací Svobodní či Realisté se i se svými voliči dohromady vejdou do větší tělocvičny.

Jít do vládní koalice s ANO chce mít silný žaludek :
Autor: A. Reček Datum: 23.2.2019 17:52

Podpořit po volbách na funkci premiéra trestně stíhanou osobu, když něco takového před volbami zásadně se vylučovalo, dokázali bohužel jen socdemáci. Nedivím se novému vedení ODS, že takový názorový kotoul neudělalo. Také vědělo spolu s dalšími stranami, že partaj ANO je majetkem Babiše a její členové zvolení do parlamentu si naprosto nedovolí dělat něco proti jeho majiteli. Jenže socdemáci jsou názorově vrtošiví, tak sezobli Babišovou návnadu. A takové kotouly se obvykle vymstí. No a komouši za tichou podporu Babiše také dostali nějaké sliby a ty se snaží teď postupně vymáhat. Proto teď Babiš vypadá na politickém parketu jako sólo tanečník, který tančí na všechny strany dle muziky, kterou hrají strany v parlamentu. Přikloní se k té, která je hlasitější. A komouši hlasití být potřebují, protože nezadržitelně vysychají a bojí se o svůj osud.

Re: Jít do vládní koalice s ANO chce mít silný žaludek :
Autor: M. Mikulec Datum: 23.2.2019 19:21

Komousi se boji o svůj osud, proto není třeba se bát jich. Určitě si přece neznarodni ty polistopadové majetky. A podnikání jim kupodivu také z ideového Marx-leninskeho důvodu nevadí, vesele vykořisťuji, hezky převlékli kabáty.

ANO je banda levičáků a :
Autor: K. Janyška Datum: 23.2.2019 10:11

proto spolupracuje se socany a komouši... Dzp.

To je pro mě novinka,:
Autor: M. Mikulec Datum: 23.2.2019 9:48

ze v extremne levicové regulačne- buzeracni Evropské unii existují nejake pravicové strany. Pokud ano, už byly probruselskymi masmedii tak dehonestovány a onalepkovany, ze s nimi nikdo nemluví. Aby se neuspinil.

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.2.2019 12:38

No jo, i v Německu byla prý kdysi CDU pravicová strana ...

Re: :
Autor: M. Mikulec Datum: 24.2.2019 13:28

To ano, ještě za Helmuta Kohla, než ho vysachovala vsehoschopna Merkel.

Pane politologu,:
Autor: J. Karlík Datum: 23.2.2019 9:01

nebyla to náhodou právě ODS, které vítěz voleb nabídl několikrát koalici? A která několikrát, někdy až urážlivě, toto odmítla? Teď p. prof. nabízí své koncepty k projednání. Ale to už mohlo dávno běžet na vládní úrovni. Oni donutili vítěze voleb k této koalici, protože oni se přece neušpiní v koalici s trestně stíhaným premiérem. Pánové, ztrácíte glanc. Politika má sloužit občanům, ne tradičním stranám. Svými stále stejnými frázemi otravujete většinu národa.

Re: Pane politologu,:
Autor: P. Lenc Datum: 23.2.2019 13:47

Pane Karlíku, už podruhé na vás reaguji.ODS nejen že žádnou oficiální nabídku od Babiše mimo Babišovo prohlášení že by šel do koalice do koalice i s ODS.To zaprvé.Za druhé, ODS už před volbami prohlásila, že díky osobě Babiše nemůže s ANO spolupracovat. Holt ten "zaklínač hadů" Fiala a celá ODS je ta "nevěrohodná", že? Takže zase mohu napsat to, co jsem vám už dnes jednou napsal.Věřte lháři, estebákovi, prostě věřte...a hlavně když už něco píšete, tak si ověřte fakta.

Re: Pane politologu,:
Autor: L. Písařík Datum: 23.2.2019 14:23

Lenci, nejste vy ten člověk bez poskvrnky a hany? Když už na někoho kydáte, tak taky nějaký důkaz. A - vlastně - copak jste dělal vy před r. 89 ?

Re: Pane politologu,:
Autor: M. Mikulec Datum: 23.2.2019 15:22

Pisariku, proč by vám měl pan Lenc vykládat, kolik let mu bylo v roce 89 a co dělal? To se říká jen přátelům a ne takovým samozvaným kadrovakum jako vy. Co mají navíc připravenou jedovatou slinu.

Re: Pane politologu,:
Autor: L. Písařík Datum: 23.2.2019 15:48

Teď nevím, jak vás správně genderově oslovit, doufám, že vám "TO" bude vyhovovat. Psal jsem to panu Lenci. Nikoliv vám, asi nejste dostatečně zorietováno, ale uznávám v souladu s Vančurou, že jsou jisté rozpravy, které jsou ženskému rozumu nedostupné. Nevvztahujte to na sebe.

Re: Pane politologu,:
Autor: M. Prokop Datum: 23.2.2019 17:50

Napsal jste pitomost, Karlík také.

Re: Pane politologu,:
Autor: P. Lenc Datum: 24.2.2019 8:08

Pisaříku, v r.89 mě bylo 40 roků. byl jsem dělník, díky trestu za "protisocialistickou činnost" na černé listině.A co se týče "kydů a důkazů" tak jakých?Pokud si neumíte na netu vyhledat aspoň základní údaje, nebo vaše paměť je poněkud selektivní, tak to je pouze váš problém.Takže jděte i se svým "morálním" kázáním k čertu, takových "morálně uvědomnělých" jako jste vy jsem za svůj život už pár viděl a nikdy nebylo o co stát.

Re: Pane politologu,:
Autor: L. Písařík Datum: 24.2.2019 14:45

Dík za info, opakuji: pokud někoho očerňujete, měl byste věděl za co a co skutečně provedl a hlavně kdo to o něm napsal. Vy to tvrdíte a tedy podle logiky, je potvrzení zdrojů na vaší straně - to jste neudělal, chcete to po mně,což je poněkud podivné.Jsem ročník 43, syn nepřítele státu, student, pak zedník, znovu student atd. a hodně pamatuju. Nerad bych si o vás myslel, že jste pisálek najatý k

tomu, abyste očerňoval osobnosti.

Re: Pane politologu,:
Autor: M. Martinelli Datum: 24.2.2019 9:38

hlavně že ods mohla spolupracovat s odsouzeným kriminálníkem pekárkem na schválení církevních restitucí...

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.2.2019 12:53

To je holt něco jiného. To je praktická politika ... důležitý je výsledek ...

Re: Pane politologu,:
Autor: P. Lenc Datum: 24.2.2019 13:56

Jistě pane Martinelli, jste to co jste.Komunistický obhajovač loupeže nejen církevního majetku.A nějaký Pekárek na to nemá žádný vliv.A můžete třeba začít žgryndat o tom, že církvím žádný majetek vlastně "nepatřil",to jsem už také od takových jako jste vy slyšel.

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.2.2019 12:50

"Politika má sloužit občanům, ne tradičním stranám."

V ideálním státě jistě ano. Nicméně takový stát na celém světě širém není.

Pouze před volbami se strany i hnutí snaží vytvořit zdání, že právě a jenom oni, na rozdíl od těch druhých, budou sloužit občanům. A splní to, poněvadž opravdu slouží občanům, ovšem jen některým - politikům vítězných stran a na ně nabaleným kmotrům, neboť to jsou taky občané.

A specielně u nás dnes politika slouží netradičnímu hnutí.