25.4.2019 | Svátek má MarekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BREXIT: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 233, poslední: 22.2. 2019 11:14, přehled diskusí

Re: On to tentokráte blábol:
Autor: J. Schwarz Datum: 21.2.2019 7:54

Narozdíl od vás si, pane Stirský, myslím že služky a au-pair girls si pořizovali spíš kruhy, ze kterých se rekrutují "remainers" než naopak. Zvlášť když se prezentovalo že pro odchod byli zvlášť staří, dělníci a venkovani. Howgh.

Re: On to tentokráte blábol:
Autor: D. Stirský Datum: 21.2.2019 8:20

Nevím. Já slyšel vyprávění dvou "au pair" a byla to hrůza. Od historek typu "víte, jak se používá splachovací WC" až po zamykání potravin, čárky na lahvích atd. To mě připomíná spíše lidi neznalé světa a zblblé primitivní propagandou.

Re: On to tentokráte blábol:
Autor: J. Kulheim Datum: 21.2.2019 8:39

Myslím, že v Německu a Francii je to podobné.

V diskuzích na NP někteří diskutující, kteří žijí nějakou dobu v zahraničí, mají potřebu nás, kteří tady žijeme celý život, poučovat co je pro nás dobré a co špatné. Chtěl bych jim vzkázat, že my víme co je socialismus a cítíme ho na sto honů.

Myslím, že tím je jejich frustrace z toho, že za to, že se narodili v Čechách nebo na Moravě, se stydí a v Německu je za Němce nikdy považovat nebudou. Doma nejsou nikde.

Re: On to tentokráte blábol:
Autor: L. Severa Datum: 21.2.2019 14:45

No, nevím jak teď, ale byl jsem s kulturním kolektivem v Anglii roku 67 a měli jsme s tím WC opravdu potíže. Místo šnůry visel z nádržky pevný drát s rukojetí. Spláchnutí bylo vždy dílem náhody, když jsme se zatáhnutím tou rukojetí všelijak otáčeli.

Re: On to tentokráte blábol:
Autor: E. Derat Datum: 21.2.2019 7:57

A Turecko nemělo být v NATO apod. Je hezké když to říká někdo ze země, která byla v té době v područí SSSR. Jak Británie tak Turecko vykonaly pro demokracii západu v těchto organizacích velké věci, které je stály nemalé peníze. My se jenom vezeme ve vlaku, a ještě jako poloviční černí pasažéři, na které ostatní doplácejí.

Re: On to tentokráte blábol:
Autor: R. Chodovsky Datum: 21.2.2019 8:10

Dělat problémy složitější a dokola tvrdit jak nic není jednoduché. To dělají lidé, kteří chtějí vypadat nepostradatelně.

Ale kdo problém řešit chce, umí ho pojmenovat a rozčlenit na jednotlivé dílčí problémy, ten vše jednoduše vyřeší. Většinou tak, že konkrétní problém deleguje na skutečného odborníka. Ostatně odborníka na jednotlivé problémy poznáte právě tak, že je řeší s přehledem a snadno. Člověk, který si na odborníka hraje, vypráví kterak je problém mnohovrstevný a řešení nepředstavitelně složité.

Klasický blábol ruských vazalů z IVK:
Autor: M. Mařák Datum: 21.2.2019 6:03

Bruxel klauni jsou naprosto neschopní srozumitelně vyjádřit, co vlastně konkrétně chtějí. Dva roky se vyjednávala smlouva, kterou May označila za to nejlepší možné, aby ji poslanci zrušili, přičemž nejsou schopni se dohodnout na nějakém konkrétním návrhu.

Bruxel klauni jsou jak malé bezprizorní děti a s takovým materiálem má EU něco vyjednávat, to je jek u blbých... Již ať konečně vypadnou, bude to tak lepší pro obě strany. Brexit je nadějí EU.

GB Fuck Off!

EU First!

Re: Klasický blábol ruských vazalů z IVK:
Autor: R. Franc Datum: 21.2.2019 7:42

Výborný, pane Mařáku! Připomínáte mi jednoho důstojníka v roce 1976, který při PŠM (POLITICKÉ ŠKOLENÍ MUŽSTVA) ukazoval na politickou mapu světa (socialistické státy vybarvená červeně - SSSR, Čína, Kuba...) a rozohnil se tak, že volal "...a když se podíváte, soudruzi, tak vidíte, že celá třetina světa už je komunistická - a to se nezastaví, to nikdo nemůže zastavit, to bude čtvrtina, pětina, šestina..." - nedoceněnej prognostik.. Brexit je, jak říkáte, nadějí EU (já doufám, že spíš Evropy), a moc se mi líbí, jak k tomu přistupujete - čím menší, tím lepší (pevnější, zakalená, silnější, moudřejší). Jestli budete reagovat, buďte tak hodnej a vysvětlete nám hloupějším, jak vznikl název Bruxel klauni a kdo to je - já myslím, že ti z toho Brusele žádný klauni nejsou, protože nikoho moc nerozveselí, a to by u klaunů mělo bejt přece to hlavní, ne?

Brexit klauni,:
Autor: M. Mařák Datum: 21.2.2019 7:51

jsem se ráno spletl, sorry, ještě jsem nebyl pořádně probuzený.

:)

Re: Brexit klauni,:
Autor: I. Schlägel Datum: 21.2.2019 8:08

Váš svazácký výplod není důsledkem Vašeho nekoordinovaného probouzení, ale nekoordinovaného "přemýšlení".

Re: Brexit klauni,:
Autor: M. Moravcová Datum: 21.2.2019 8:27

přesně, takhle blbne pořád

Re: Brexit klauni,:
Autor: M. Mařák Datum: 21.2.2019 8:33

Běžte brexit klaunům poradit, ať již se na něčem rozumném konečně v parlamentu shodnou...

Re: Brexit klauni,:
Autor: I. Schlägel Datum: 21.2.2019 8:42

Pokud neexistuje možnost shody, tak se lidé prostě neshodnou. Stav, který se stává i mezi dvěma lidmi, natož mezi stranami v parlamentu. Chápu, že je to na Vás příliš složité.

Re: Brexit klauni,:
Autor: M. Mařák Datum: 21.2.2019 8:46

Nemohu za to, že jsou brexit klauni a jejich čtyři nesmiřitelné parlamentní frakce tak blbí.

Re: Brexit klauni,:
Autor: I. Schlägel Datum: 21.2.2019 9:07

Za to opravdu nemůžete, za to může nejspíš příroda.

Re: Brexit klauni,:
Autor: Z. Lapil Datum: 21.2.2019 9:12

Připomínám, že jednou z klasických vyjednávacích taktik je "tohle mi šéf neschválí".

Vsadím se, že k dohodě dojde v den odchodu ve 23:59 a příštích půl roku se bude řešit, jestli to platí i pro EU, když to bylo podle londýnského času.

Re: Brexit klauni,:
Autor: J. Sedlář Datum: 21.2.2019 22:50

Vysvětlujte to někomu, kdo je zvyklý na jednomyslné schválení.

Re: Brexit klauni,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 21.2.2019 11:52

Parlament rozhodně nikde smlouvy nesjednává. On je jen schvaluje. V Britanii proto, aby platily i pro britské občany. Vláda jejího veličenstva může sjednat smlouvu a královna ji podepsat, ale pak platí jen pro britské vládní a úřední instituce. Smlouvy potvrzené parlamentem platí pro každého, tak jako zákon. Proto je většina mezinárodních smluv v Britanii postoupena k souhlasu i parlamentu.

Re: Klasický blábol ruských vazalů z IVK:
Autor: E. Derat Datum: 21.2.2019 8:50

V UK je parlamentní demokracie, kterou dalo světu. A tak je logické, že jsou v jejich parlamentu různé názory, proudy na tak závažné rozhodnutí. U nás by to vypadalo podobně. Kdyby Babiš řekl, že nějáká smlouva je to nejlepší možné, tak by hned vyskočil Fiala, Kalousek, Gazdík atd., že je to prohra apod. Problém není v UK, ale v tom, že modří šmoulové z Bruselu sice dali do LS článek o možném vystoupení, z časovým horizontem. Ale, zřejmě tam zcela chybí postup co se bude dít, krok po kroku atd. po vystoupení členského státu. Za těch cca 30 co podnikám jsem podepsal desítky různých smluv, ale v každé bylo obsaženo co bude následovat druhý den potom když jedna strana smlouvu vypoví.V takovém případě by opozice nemohla dělat takové obstrukce jako je tomu dnes. "Kuchařka" by byla všem jasná i před referendem o brexitu vč. voličů, a i pro ostatní státy které by chtěly vystoupit. Ano, zbyl by tam asi problém Irska, ten je jistě specifický. Ale, byl by to jediný bod, který by se musel řešit individuálně. Modří šmoulové z Bruselu zřejmě vůbec nepočítali s tím, že by skutečně někdo chtěl ten obskurní spolek opustit. A to je jádro pudla. Parlamentní demokracie má svá úskalí, ve Francii kde toho času pobýváte se president pokálí, až za ušiska z ŽV, a slíbí jim hory doly, i když to Francii bude stát 10 miliard euro každý rok. Což v jejím dnešním zadlužení, které se blíží jižnímu křídlu EU, není opravdu to pravé ořechové. U nás by to Zeman slíbit nemohl. Ano, brexit je nadějí pro Evropu, ukáže cestu všem evropanům, jak je možné ten obskurní spolek opustit. A toho se všichni modří šmoulové a eurohurvínci obávají. UK FIRST !

Jste si jist? :
Autor: V. Šedivý Datum: 21.2.2019 0:33

Jste si jist, že export zásadně nepoklesne? Británie nám sice žádné sankce nevyhlásí, ale touha ztrestat Brity a varovat kohokoli, kdo by jen koutkem duše pomyslel na exit, ta z brusele hned tak nevyvane.

Re: Jste si jist, že umíte číst? :
Autor: P. Dvořák Datum: 21.2.2019 1:11

Já tedy čtu: ". . . kdyby najednou zcela ustal náš export do Británie. Neustane."

O tom, že si je Ladislav Jakl jist, že export nepoklesne (píšete dokonce "zásadně" - to je jako co?), jsem tam nenašel ani písmenko.

Re: Jste si jist? :
Autor: P. Veselý Datum: 21.2.2019 7:33

On nam může Brudel nakazovat i to, že nemáme dál s Británií obchodovat?

Re: Jste si jist? :
Autor: M. Moravcová Datum: 21.2.2019 8:25

asi na chvíli poklesne, ale oni si obchodníci k sobě najdou cestu a budou vesele obchodovat dál. Pokud zhrzená EU nevyhlásí sankce, jak to umí.