24.4.2019 | Svátek má JiříDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Evropské dotaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 51, poslední: 23.2. 2019 12:04, přehled diskusí

Re: Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: J. Svoboda Datum: 23.2.2019 12:04

Věta "odsouhlasený závazný mechanizmus jednání a dosahování dohod mezi státy" - vám opravdu není k smíchu? V tom vidím tu komuistickou lež!

Re: podivná autorova matematika:
Autor: L. Novák 475 Datum: 23.2.2019 10:19

To je Šejna. Mozková nedomykavost... :-P

Re: Kdyby blbost nadnášela, zelení magoři létají jak...:
Autor: L. Novák 475 Datum: 23.2.2019 10:14

Je to přesně systém institucionalizované zelené blbosti. Nesmyslné požadavky instalované z EU a... povinná certifikace výrobků z EU, na něž je možno dotace získat.

Není to zase tak dávno, co jsem se podivoval nad tím, jak je možné instalovat do všech autobusů MHD naprosto neergonomická a "klouzavá" sedadla, která jsou konstrukčně i designérsky naprostý odpad. Prý jsou dostupné jenom typy sedaček s certifikátem EU... 2 typy pro celou EU! Tak po tomhle jsem celý život toužil a hlasoval pro vstup do EU?!

Přitroublé zelené Václavíkové to nejspíš vyhovuje...

Celkem jsme v minusu:
Autor: K. Machala Datum: 22.2.2019 23:31

Protože: i kdybychom započítali některé dotace EU jako užitečné "pro všechny obyvatele ČR" (či pro většinu, což asi těžko, neznám vlastně osobně nikoho/žádnou rodinu, kdo by na dotacích EU měl čistou pozici), tak pokud od té čisté pozice odpočítáme všechny dotace, které škodí, a taky dotace, které jdou do kapsy jen vyvoleným třeba i zahraničním firmám, pak ty užitečné dotace jen velmi těžko mohou převyšovat náš příspěvek do EU. Přesměrování příspěvku do EU na ty užitečné dotace (pokud existují), zrušení vyplácení toho rozdílu, co dělá "čistou pozici", ale škodí, a k tomu bychom si mohli zrušit část těch velmi škodlivých regulací, neziskovek apod., tak celkově bychom asi byli v plusu bez tohoto systému. Pokud se takto nesmyslně nastavenou EU nepodaří reformovat, stejně se rozpadne. Tak, jak existuje teď, jen vytváří zlou krev mezi členskými státy, čili nepřispívá k míru a přátelství mezi národy.

A že je to nějakých úředníků. Každá obec má dnes:
Autor: J. Chaloupka Datum: 22.2.2019 23:27

oddělení pro čerpání dotací a firmy? Jen se zeptejte.

Jednou na nějakém veletrhu nabízeli čerpadla s dotací:
Autor: J. Chaloupka Datum: 22.2.2019 23:22

cca za 12 tisíc Kč. K tomu připočtěte 360.000 Kč za 4 vrty a máte celkové náklady. Když jsem to počítal, tak ten pracovník od čerpadel s dotací nic neříkal. Raději.

Prostě ten Západ potřeboval naše zcela prázdné trhy,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 22.2.2019 23:20

aby mohl dodávat své výrobky, o které západní občané přestávaly mít zájem.

Re: EU protlačuje celý "boj proti globálnímu oteplování":
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 21:09

Opakuji svoji otázku na těch 7 miliard, kdo je financoval, jakým neziskovkám a jak nám to EU vnutila, jak píšete výše. Předpokládám, že pro konkrétní údaj a konkrétníé tvrzení máte i konkrétní důkazy.

Také je ovšem možné, že jste si to jen tak vycucal z prstu, jak by nasvědčovala vaše snaha téma dalším příspěvkem místo odpovědi rozmlžit.

Re: Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 21:05

Co je na tom textu komunistického? Můžete být prosím konkrétní? Děkuji.

Re: Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 21:04

Jak vidíte, tak kvóty zavedeny nebyly, nebo máte jiné informace?. Pokud ovšem chcete mít "ring volný" s právem silnějšího, proč ne, volte SPD a podobné a třeba se dočkáte, osobně budu ale volit jinak.

Re: Není to solidarita, ta se týká, a musí týkat, výhradně :
Autor: K. Janyška Datum: 22.2.2019 20:50

Ano, i to je pravda... Dzp.

:
Autor: R. Tichý Datum: 22.2.2019 20:11

BINGO. A takhle jsou nastaveny vsechny dotace- vyrobky jsou predrazene, marze konci "ve spravne" kapse.

EU protlačuje celý "boj proti globálnímu oteplování":
Autor: V. Petr Datum: 22.2.2019 20:10

a PRÁVĚ TEĎ zvýšila (s přímým dopadem na české domácnosti!) ceny "povolenek na CO2" které by tady nebyly, kdyby EU tady NEBYLA. A zákon 180/2005Sb (ostatně opsaný od Němců) by tu též nebyl, kdyby EU tady nebyla, řekl to i jeden z jeho předkladatelů Urban.

Je to EU, která si, pod hrozbou odebrání dotací, VYNUTILA moc zelených nad výstavbou naší dopraví infrastruktury, následky čehož vidíme na dálnici D1 (a přetím D5, D8...).

A je to EU, ktrá nám vnucuje "Istanbulskou úmluvu," která přímo zahrnuje požadavek na financování neziskovek ze státního rozpočtu.

Re: Kdyby blbost nadnášela, eurofobové létají jak holubičky:
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.2.2019 19:47

Kdybych neměl podobnou, přímou zkušenost s dotacemi na bioplynky, tak bych vaší snaze uvěřil. Ale protože to znám z vlastní zkušenosti, tak vím, že lžete. Ono je jedno jak budete těm dotacím říkat, zelená úsporám či červená úsporám. Ono je i jedno, kdo nastavuje dotační podmínky. Základ je stále stejný.

Kdyby blbost nadnášela, eurofobové létají jak holubičky:
Autor: J. Václavíková Datum: 22.2.2019 19:20

Celý dopodrobna propočítaný příklad (byť i ty částky jsou tahány z palce) stojí bohužel zcela na vodě, protože neplatí základní premisa, na níž je argumentace vystavěna.

,, přispěchá právě ta hodná Evropská unie s dotací, říkejme jí třeba Zelená úsporám, a nabídne vám příspěvek na nový kotel nebo tepelné čerpadlo"

Zelená úsporám je dotační program Státního fondu životního prostředí, to nejsou evropské dotace. Takže i ty podmínky nastavuje náš stát. Asi byste měli své exitové ambice zaměřit na něj, protože drtivou většinu toho, co bývá kritizováno jako byrokratická buzerace, má na svědomí právě naše česká exekutiva.

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.2.2019 17:12

Svatá pravda, pane Valento. Pes se tučné kosti jen tak nepustí. Když si domyslíte na straně psa EU a na straně tučné kosti Británii, snad vám docvakne, proč to Britům poslední dobou nějak nejde.

Ten paskvil, který Británie s EU a pod tlakem EU zplodila, není zdaleka jen vinou Britů, ale hlavně bruselských komančů, kteří si Lisabonskou smlouvou dobře zajistili nereálnost odchodu.

Re: podivná autorova matematika:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.2.2019 17:03

Pane Šejno, ať dostanu do držky, hlavně, že se peru, že? Jednak instalační firma neodvádí zisk, ale daň ze zisku a kdybyste si pečlivě přečetl článek, než na něj začnete házet hnůj, zjistil byste, že právě v ceně toho čerpadla je ten zádrhel. To však nemůže dojít zfamfrněnému eurohujerovi, to uznávám.

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.2.2019 16:52

Pane Valento, udělal byste lépe, kdybyste před započetím psaní začal také myslet. Za takový blábol jako: "Je to ekonomické (zvláště s dotací)!" - mimochodem: jedná se o subvenci), byste si možná raději nafackoval, než ho napsal. Řekl bych, že jste už dost starý, abyste věděl, že subvence jsou tím největším svinstvem, jenž se na nás z EU hrnou.

Re: podivná autorova matematika:
Autor: R. Langer Datum: 22.2.2019 16:43

Jo, ale vtip je v tom, že nedotované stojí polovinu. Stejně jako ty kotle. A netvrďte, že to není pravda.

Re: Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.2.2019 16:43

Pane Braune, žádný komunista by asi nenakladl lépe slova do takového nesmyslu, jaký vyšel vám ve vašem textu.

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: R. Langer Datum: 22.2.2019 16:42

O tučných kostech dotací na tepelná čerpadla tady snad píšete vy, ne?

Re: Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: R. Langer Datum: 22.2.2019 16:40

Dohoda mezi státy, jako že "tady máte naše ilegální běžence, a držte hubu, xenofobové, máte dotace"? Díky, o takové mechanismy opravdu zájem nemám. :-P

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: M. Valenta Datum: 22.2.2019 14:52

Máte pravdu tepelné čerpadlo funguje i bez ústavy, zato Britům to poslední dobou nějak nejde. A také mi pane Derate trochu připomínáte naší labradorku Emu, ta se tučné kosti také jen tak nepustí.

Re: Naprostý SOUHLAS:
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 14:49

Zákon jsme si schválili sami, pokud si pamatuji byla to jakási poslankyně socialistů, co pozměňovacím návrhem znemožnila racionálně upravovat cenu vykupované elektřiny.

Jinak máte odkaz na zdroje o jakých 7 miliard pro jaké neziskovky se jedná a jak ty neziskovky VYNUCUJE EU? Děkuji.

Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 14:41

Ještě poznámka k větě z článku, že někteří považují za hlavní výhodu EU čistý příjem z dotací. Osobně nikoho takového neznám, i když nevylučuji, že takoví lidé existují. Výhoda EU je v něčem jiném, když odhlédnu od jednotného trhu tak je to hlavně odsouhlasený závazný mechanismus jednání a dosahování dohody mezi státy, když nic jiného tak toto plně opravňuje existenci EU.

Re: Když ptáčka chytají.......:
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 14:35

Tím nejlevnějším palivem, což je předpokládám hnědé uhlí, to pěkně v okolí zasmrdíte. Také jsme tím kdysi topili, vím o čem mluvím. Pak táta přešel částěčně přes plyn na topení dřevem plus ta akumulační nádrž, kterou mu tedy svařil bratranec, takže náklady únosné. Vše bez dotací. Kdybych si teď stavěl rodinný domek o tepelném čerpadle, možná země/voda, bych reálně uvažoval, dotace nedotace.

Jinak myslím jsou i čeští výrobci tepelných čerpadel, nedíval jsem se do žádných dotačních podmínek, ostatně ani autor na žádné odkaz nedal, ale předpokládám, že mají také schválené výrobky.

P.s. Teď si vzpomínám, že známý na Ostravsku instaloval kotel za kotlíkové dotace a možná to bylo i na to hnědé uhlí, tak možná nějaké modernější, ale dražší, technologie jsou i na to uhlí.

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: E. Derat Datum: 22.2.2019 14:29

Nepochopil, pan Valenta je zcela mimo mísu jako obvykle. Včera vážně psal o neexistující britské ústavě. Poté o tom proč si UK nepodepíše již dnes obchodní bilaterární smlouvy s USA, když to pravidla EU neumožňují. Diskuse s ním, je ztráta času.

Re: Dotace jsou lumpárna.:
Autor: Š. Hašek Datum: 22.2.2019 12:51

Já myslel ty nahoře, pane Brzáku. Ale ti nahoře jsou drženi těmi frontami lidiček na nějakou dotaci ...

Re: Dotační průmysl:
Autor: M. Prokop Datum: 22.2.2019 12:43

Ovšemže ne.

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: M. Prokop Datum: 22.2.2019 12:42

Článek jste nepochopil, nebo pochopit nechtěl?