26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Evropské dotaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 51, poslední: 23.2. 2019 12:04, přehled diskusí

Celkem jsme v minusu:
Autor: K. Machala Datum: 22.2.2019 23:31

Protože: i kdybychom započítali některé dotace EU jako užitečné "pro všechny obyvatele ČR" (či pro většinu, což asi těžko, neznám vlastně osobně nikoho/žádnou rodinu, kdo by na dotacích EU měl čistou pozici), tak pokud od té čisté pozice odpočítáme všechny dotace, které škodí, a taky dotace, které jdou do kapsy jen vyvoleným třeba i zahraničním firmám, pak ty užitečné dotace jen velmi těžko mohou převyšovat náš příspěvek do EU. Přesměrování příspěvku do EU na ty užitečné dotace (pokud existují), zrušení vyplácení toho rozdílu, co dělá "čistou pozici", ale škodí, a k tomu bychom si mohli zrušit část těch velmi škodlivých regulací, neziskovek apod., tak celkově bychom asi byli v plusu bez tohoto systému. Pokud se takto nesmyslně nastavenou EU nepodaří reformovat, stejně se rozpadne. Tak, jak existuje teď, jen vytváří zlou krev mezi členskými státy, čili nepřispívá k míru a přátelství mezi národy.

:
Autor: R. Tichý Datum: 22.2.2019 20:11

BINGO. A takhle jsou nastaveny vsechny dotace- vyrobky jsou predrazene, marze konci "ve spravne" kapse.

Kdyby blbost nadnášela, eurofobové létají jak holubičky:
Autor: J. Václavíková Datum: 22.2.2019 19:20

Celý dopodrobna propočítaný příklad (byť i ty částky jsou tahány z palce) stojí bohužel zcela na vodě, protože neplatí základní premisa, na níž je argumentace vystavěna.

,, přispěchá právě ta hodná Evropská unie s dotací, říkejme jí třeba Zelená úsporám, a nabídne vám příspěvek na nový kotel nebo tepelné čerpadlo"

Zelená úsporám je dotační program Státního fondu životního prostředí, to nejsou evropské dotace. Takže i ty podmínky nastavuje náš stát. Asi byste měli své exitové ambice zaměřit na něj, protože drtivou většinu toho, co bývá kritizováno jako byrokratická buzerace, má na svědomí právě naše česká exekutiva.

Re: Kdyby blbost nadnášela, eurofobové létají jak holubičky:
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.2.2019 19:47

Kdybych neměl podobnou, přímou zkušenost s dotacemi na bioplynky, tak bych vaší snaze uvěřil. Ale protože to znám z vlastní zkušenosti, tak vím, že lžete. Ono je jedno jak budete těm dotacím říkat, zelená úsporám či červená úsporám. Ono je i jedno, kdo nastavuje dotační podmínky. Základ je stále stejný.

Prostě ten Západ potřeboval naše zcela prázdné trhy,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 22.2.2019 23:20

aby mohl dodávat své výrobky, o které západní občané přestávaly mít zájem.

Re: Kdyby blbost nadnášela, zelení magoři létají jak...:
Autor: L. Novák 475 Datum: 23.2.2019 10:14

Je to přesně systém institucionalizované zelené blbosti. Nesmyslné požadavky instalované z EU a... povinná certifikace výrobků z EU, na něž je možno dotace získat.

Není to zase tak dávno, co jsem se podivoval nad tím, jak je možné instalovat do všech autobusů MHD naprosto neergonomická a "klouzavá" sedadla, která jsou konstrukčně i designérsky naprostý odpad. Prý jsou dostupné jenom typy sedaček s certifikátem EU... 2 typy pro celou EU! Tak po tomhle jsem celý život toužil a hlasoval pro vstup do EU?!

Přitroublé zelené Václavíkové to nejspíš vyhovuje...

Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 14:41

Ještě poznámka k větě z článku, že někteří považují za hlavní výhodu EU čistý příjem z dotací. Osobně nikoho takového neznám, i když nevylučuji, že takoví lidé existují. Výhoda EU je v něčem jiném, když odhlédnu od jednotného trhu tak je to hlavně odsouhlasený závazný mechanismus jednání a dosahování dohody mezi státy, když nic jiného tak toto plně opravňuje existenci EU.

Re: Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: R. Langer Datum: 22.2.2019 16:40

Dohoda mezi státy, jako že "tady máte naše ilegální běžence, a držte hubu, xenofobové, máte dotace"? Díky, o takové mechanismy opravdu zájem nemám. :-P

Re: Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 21:04

Jak vidíte, tak kvóty zavedeny nebyly, nebo máte jiné informace?. Pokud ovšem chcete mít "ring volný" s právem silnějšího, proč ne, volte SPD a podobné a třeba se dočkáte, osobně budu ale volit jinak.

Re: Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.2.2019 16:43

Pane Braune, žádný komunista by asi nenakladl lépe slova do takového nesmyslu, jaký vyšel vám ve vašem textu.

Re: Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 21:05

Co je na tom textu komunistického? Můžete být prosím konkrétní? Děkuji.

Re: Výhodou EU nejsou dotace:
Autor: J. Svoboda Datum: 23.2.2019 12:04

Věta "odsouhlasený závazný mechanizmus jednání a dosahování dohod mezi státy" - vám opravdu není k smíchu? V tom vidím tu komuistickou lež!

Je to jasné:
Autor: V. Povolný Datum: 22.2.2019 12:06

pravidla jsou nastavena tak, aby byla výhodná pro staré členské země EU a ne pro nováčky. Pro ty jsou ovšem pravidla vykládána tak, aby měli dojem, že vlastně dostávají něco zadarmo. Proti tomu samozřejmě nikdo neprotestuje. Tento výklad ovšem při bližším zkoumání neobstojí.

Za komunistů jsme podobné manipulaci říkali oční výtěr.

Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: M. Valenta Datum: 22.2.2019 10:56

a zažádejte si včas(dnes za Vás žádost vyřídí i dodavatelská firma) a můžete si třeba pořídit tepelné čerpadlo (vzduch / voda), vřele doporučuji. Je to ekonomické (zvláště s dotací!), bez kopání a vrtání, zcela automatické, tichého chodu a navrch nebudete sousedům smrdět pod nos a špinit prádlo na sušáku.

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: M. Prokop Datum: 22.2.2019 12:42

Článek jste nepochopil, nebo pochopit nechtěl?

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: E. Derat Datum: 22.2.2019 14:29

Nepochopil, pan Valenta je zcela mimo mísu jako obvykle. Včera vážně psal o neexistující britské ústavě. Poté o tom proč si UK nepodepíše již dnes obchodní bilaterární smlouvy s USA, když to pravidla EU neumožňují. Diskuse s ním, je ztráta času.

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: M. Valenta Datum: 22.2.2019 14:52

Máte pravdu tepelné čerpadlo funguje i bez ústavy, zato Britům to poslední dobou nějak nejde. A také mi pane Derate trochu připomínáte naší labradorku Emu, ta se tučné kosti také jen tak nepustí.

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: R. Langer Datum: 22.2.2019 16:42

O tučných kostech dotací na tepelná čerpadla tady snad píšete vy, ne?

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.2.2019 17:12

Svatá pravda, pane Valento. Pes se tučné kosti jen tak nepustí. Když si domyslíte na straně psa EU a na straně tučné kosti Británii, snad vám docvakne, proč to Britům poslední dobou nějak nejde.

Ten paskvil, který Británie s EU a pod tlakem EU zplodila, není zdaleka jen vinou Britů, ale hlavně bruselských komančů, kteří si Lisabonskou smlouvou dobře zajistili nereálnost odchodu.

Re: Nebuďte hloupí chlapci:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.2.2019 16:52

Pane Valento, udělal byste lépe, kdybyste před započetím psaní začal také myslet. Za takový blábol jako: "Je to ekonomické (zvláště s dotací)!" - mimochodem: jedná se o subvenci), byste si možná raději nafackoval, než ho napsal. Řekl bych, že jste už dost starý, abyste věděl, že subvence jsou tím největším svinstvem, jenž se na nás z EU hrnou.

Jednou na nějakém veletrhu nabízeli čerpadla s dotací:
Autor: J. Chaloupka Datum: 22.2.2019 23:22

cca za 12 tisíc Kč. K tomu připočtěte 360.000 Kč za 4 vrty a máte celkové náklady. Když jsem to počítal, tak ten pracovník od čerpadel s dotací nic neříkal. Raději.

podivná autorova matematika:
Autor: M. Šejna Datum: 22.2.2019 10:32

pokud dotované zahraniční čerpadlo stojí včetně instalace 200.000,- Kč, pak při dolní sazbě DPH 15% odteče do české státní kasy DPH ve výši 26.087,- Kč. A pokud to čerpadlo instaluje česká firma (kdo jiný, že?), tak navíc ta firma odvádí do státní kasy zisk.

Zahraničnímu výrobci zůstává jen cena za to čerpadlo.

Re: podivná autorova matematika:
Autor: R. Langer Datum: 22.2.2019 16:43

Jo, ale vtip je v tom, že nedotované stojí polovinu. Stejně jako ty kotle. A netvrďte, že to není pravda.

Re: podivná autorova matematika:
Autor: L. Novák 475 Datum: 23.2.2019 10:19

To je Šejna. Mozková nedomykavost... :-P

Re: podivná autorova matematika:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.2.2019 17:03

Pane Šejno, ať dostanu do držky, hlavně, že se peru, že? Jednak instalační firma neodvádí zisk, ale daň ze zisku a kdybyste si pečlivě přečetl článek, než na něj začnete házet hnůj, zjistil byste, že právě v ceně toho čerpadla je ten zádrhel. To však nemůže dojít zfamfrněnému eurohujerovi, to uznávám.

Naprostý SOUHLAS:
Autor: V. Petr Datum: 22.2.2019 9:50

Ostatně, jen zákon 180/2005Sb o "podpoře OZE" nás vyjde na 50 miliard ročně. Škodící politické neziskovky, jejichž vliv u nás VYNUCUJE EU nás jen na přímých nákladech stojí 7 miliard ročně a jimi způsobené škody stojí několikanásobek této částky.

Takže jen tyto dvě položky zajišťují, že jsme ve vztahu k EU de fakto v minusu.

O snaze vnutit nám migranty, představující přímé ohrožení existence českého národa nemluvě!

Ostatně soudím, že EU musí být zničena.

Re: Naprostý SOUHLAS:
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 14:49

Zákon jsme si schválili sami, pokud si pamatuji byla to jakási poslankyně socialistů, co pozměňovacím návrhem znemožnila racionálně upravovat cenu vykupované elektřiny.

Jinak máte odkaz na zdroje o jakých 7 miliard pro jaké neziskovky se jedná a jak ty neziskovky VYNUCUJE EU? Děkuji.

EU protlačuje celý "boj proti globálnímu oteplování":
Autor: V. Petr Datum: 22.2.2019 20:10

a PRÁVĚ TEĎ zvýšila (s přímým dopadem na české domácnosti!) ceny "povolenek na CO2" které by tady nebyly, kdyby EU tady NEBYLA. A zákon 180/2005Sb (ostatně opsaný od Němců) by tu též nebyl, kdyby EU tady nebyla, řekl to i jeden z jeho předkladatelů Urban.

Je to EU, která si, pod hrozbou odebrání dotací, VYNUTILA moc zelených nad výstavbou naší dopraví infrastruktury, následky čehož vidíme na dálnici D1 (a přetím D5, D8...).

A je to EU, ktrá nám vnucuje "Istanbulskou úmluvu," která přímo zahrnuje požadavek na financování neziskovek ze státního rozpočtu.

Re: EU protlačuje celý "boj proti globálnímu oteplování":
Autor: V. Braun Datum: 22.2.2019 21:09

Opakuji svoji otázku na těch 7 miliard, kdo je financoval, jakým neziskovkám a jak nám to EU vnutila, jak píšete výše. Předpokládám, že pro konkrétní údaj a konkrétníé tvrzení máte i konkrétní důkazy.

Také je ovšem možné, že jste si to jen tak vycucal z prstu, jak by nasvědčovala vaše snaha téma dalším příspěvkem místo odpovědi rozmlžit.

Když ptáčka chytají.......:
Autor: L. Hančar Datum: 22.2.2019 9:31

K příspěvku mě donutila tato věta:

a to čerpadlo vás přijde na cca 100 000 Kč, což vás předchozí kotel stál de facto také.........

Předchozí kotel kolem 15kW nebude stát 100 000, Dakon 14kW seženete za 20 480,-Kč vč. DPH, v minulosti byl o dost levnější. Všechno na něm si opravíte sám, případně pomůže soused ( nemusí zůstat jen u kotle). Topíte tím nejlevnějším palivem, žádná úprava kotelny ( nové řada kotlů mají identické připojovací rozměry). Dotovaný kotel: zapomeňta na kutilské opravy, o ceně pořízení hovoří autor článku. Masivní úprava kotelny, vše musí ( také kvůli dotačním podmínkám) udělat odborná firma.

Tím to nekončí: prakticky doživotně se upíšete k používání velice drahých ekologických paliv.

A malá poznámka: moderní kotle, aby dodržely ekologické podmínky a pracovaly účinně, musí makat pořád naplno = masivní investice do akumulačních nádrží. Začarovaný kruh.