22.4.2019 | Velikonoční pondělíDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Orwell na plný plynŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 189, poslední: 20.2. 2019 22:05, přehled diskusí

Re: Už rozumím tomu,:
Autor: M. Prokop Datum: 20.2.2019 11:25

Rusko má své desinformace, pro doma i na vývoz.

Re: Už rozumím tomu,:
Autor: M. Mikulec Datum: 20.2.2019 11:56

Ať je to jakkoliv, tímto přestane byt osočováno z hackerství a ovlivňování voleb v Horní Lhotě.

Re: Už rozumím tomu,:
Autor: P. Grigar Datum: 20.2.2019 13:42

.. pouze Rusko? Už zase mají ti Ivani cosi extra?!

Totalita teď nastupuje za strany EU:
Autor: Senil Datum: 20.2.2019 9:13

Totalita teď nastupuje za strany EU. EU přichází k tvrdé akci a bude cenzurovat sociální sítě. Svoji úlohu v tom hraje i naše Jourová. Je mi z toho nablití.

http://www.epshark.cz/clanek/1088/eu-cenzura-internetu

Věta:
Autor: S. Netzer Datum: 20.2.2019 9:03

"Podle Evropské komise občané potřebují, aby jim někdo řekl, jak mají myslet a co si mají myslet" stačí, aby si soudný jedinec udělal představu o kvalitě článku. :-(((

Re: Věta:
Autor: R. Langer Datum: 20.2.2019 10:02

A tvoje příspěvky zde zase stačí na to, aby si soudný jedinec udělal představu o kvalitě tvého myšlení, Pátá kolono. :-D

Re: Věta:
Autor: P. Han Datum: 20.2.2019 12:26

To je pravda. Tak se nějakého soudného jedince zeptejte, když tápete.

No, kdyby ti blbci v EU znali kompozitivní teorii, skutečně:
Autor: K. Janyška Datum: 20.2.2019 8:57

by bylo možné ji odsud šířit. Ale jen chvíli. Ona totiž Evropskou unii popisuje jako zločin rudočerných socialistů světa na Evropanech... Dzp.

Jen k tomu nadpisu.:
Autor: M. Valenta Datum: 20.2.2019 8:20

To potřebuje většina občanů i bez EU.

Ale co je dezinformace?!:
Autor: V. Student Datum: 20.2.2019 8:11

Za situace, kdy se doporučuje mlčet např. o excesech migrantů, aby se nešířily negativní nálady (jak podobné kdysi našemu "chceme mít klid na práci!") je dezinformací už to mlčení. Oslavy úspěchů, mlčení o neúspěších. Minuta ticha a národní smutek za ty, kteří zahynuli v troskách domu, který se zřítil, a mlčení o těch, kteří zahynuli rukou teroristů. To není dezinformace?

Re: Ale co je dezinformace?!:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.2.2019 8:44

Asi tak.

Dezinformací bude všechno, co nemá štempl "Státního úřadu pro kontrolu informací". Historie se opakuje. Už vidím ty demokraty demokratické jak se přetrhnou, aby tam dosadili "kapacity morální".

Mám kolem sebe dost vítačů takových opatření, bohužel. Zapomněli, případně jsou úplně vytočení z toho, že si každý říká a píše co chce!!! Neplatí pro TVspacákovou, tam je veřejnoprávní pravda pravdoucí. Moravcova.

Re: Ale co je dezinformace?!:
Autor: V. Pavelka Datum: 20.2.2019 19:21

Moravec jede , Vyučuje středoškolskou mládež ,morálce..

Re: Ale co je dezinformace?!:
Autor: T. Hraj Datum: 20.2.2019 9:00

V té otázce je právě ten vtip: máte svobodu slova, ale jen pokud vyslovujete informace a nikoli dezinformace. Rozdíl určujeme my (EU).

Není to ale žádný bůhvíjaký trik nebo kamufláž. Povolené/zakázné informace by prostě znělo příliš explicitně, tak používají eufemizmy informace/dezinformace. Poslední dobou už na to jdou, kluci a holky, dost bez servítek.

A propos, pomalu se nám blíží výročí odhalení nadživotního kusu bronzu v Trevíru. Doufám, že džej sí tam pojede s projevem i letos. Nastartovalo by to takovou hezkou, novou, květnovou tradici.

Re: Ale co je dezinformace?!:
Autor: R. Langer Datum: 20.2.2019 10:03

Přesně!

Re: Ale co je dezinformace?!:
Autor: P. Grigar Datum: 20.2.2019 11:12

„O tom, co je krasné, rozhodujeme my, strana!“

© kpt.Ořech, politický důstojník

Re: Ale co je dezinformace?!:
Autor: P. Zinga Datum: 20.2.2019 10:08

Dezinformace je pravda, která se nám nehodí.

Re: Ale co je dezinformace?!:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.2.2019 11:33

Přesné a stručné!

Svobodu na Internetu - tak jako i jinde NEOMEZOVAT, i když:
Autor: J. Fridrich Datum: 20.2.2019 7:36

Svobodu na Internetu - tak jako i jinde NEOMEZOVAT, i když se v naší době velmi šíří dezinformace - a to i velmi nebezpečné.. Také se dá říci, že nám velké skupiny dětí, mladých lidí i lidí dospělých hloupne tím přívalem neuvěřitelných nesmyslů, které se na ně valí z médií všeho druhu. Omezovat sprostotu, dezinformace, evidentní a odporné lži a bezdůvodné urážení, nadávání a nactiutrhání mnohdy moudrých lidí jen proto, že mají jiný názor - není to ale lehké toto VYMEZIT.. Internet je skvělý prostředek komunikace a k POZNÁNÍ našeho Světa, ale jeho ANONYMITA je zneužívána lidskou spodinou k léčení si svých komplexů a zla v jejich duších..

Myslím, že zakopaný pes je jinde.:
Autor: D. Stirský Datum: 20.2.2019 7:26

Kdysi, jak říkal Werich, když se jeden král dozvěděl, že druhý o něm řekl, že je vůl, to trvalo dlouho. Dnes se to dozví dříve, než to ten první řekne. Prostě informace se šíří rychlostí blesku, odlišit balast, polopravdy, lži od pravdy je někdy těžké. Informacemi lze vést klidně válku, ovlivňovat jimi výsledky jinak demokratických voleb. A my, lidé, nevíme, co s tím technika předstihla naše staleté ba tisícileté způsoby uvažování, jednání... Sociální sítě, mobily, elektronizace všeho, to je větší revoluce než zavedení parního stroje. Zatím si s tím hlavně hrajeme, ale co bude dál? To, čemu se říká mediální výchova, potřeba je. Ať už to bude zajišťovat EU (ta má nyní nahnáno z voleb, za což si může hlavně sama - bohužel)nebo kdokoli jiný.

Re: Myslím, že zakopaný pes je jinde.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 20.2.2019 7:51

Ano je potřeba uvažovat, přemýšlet. Nezavírat oči a uši před žádnou informací a dle životních zkušeností vyhodnocovat. Například netvrdit, že slovo neomarxismus neexistuje, že nic neznamená a že je bez obsahu. Tím boji proti nepravdám nepomůžete.

Ostatně, tak jako všeobjímající spravedlnost, neexistuje ani všeobjímající rovnost (už vůbec ne rovnost příležitostí). A neexistuje ani všeobjímající pravda. Prostě občané nejsou chovné stádo. Z těchto důvodů je snaha institualizovat boj proti lžím naprostá hloupost.

Re: Myslím, že zakopaný pes je jinde.:
Autor: D. Stirský Datum: 20.2.2019 9:21

Netvrdím, že něco jako neomarxismus neexistuje. Já jen tvrdím, že ti, co jej zde často používají, nevědí, co znamená. Já to třeba nevím a různých definicí a výkladů jsem již slyšel tolik, že je považuji jen za floskuli - obyčejnou nálepku. Stačí říci: Ne každý muslim je terorista a hned jsem neomarxista. Čili tento výraz já považuji hlavně za nálepku, za floskuli.

Re: Myslím, že zakopaný pes je jinde.:
Autor: R. Langer Datum: 20.2.2019 10:07

Hm, to není pravda.

Re: Myslím, že zakopaný pes je jinde.:
Autor: J. Kombercová Datum: 20.2.2019 10:16

Předposlední věta není celá. Ne každý muslim je terorista, ale každý terorista je muslim. Takže jste předvedl příklad té "správné" informace.

Re: Myslím, že zakopaný pes je jinde.:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.2.2019 12:11

Jenže tohle je přesně ta věta, kterou když vezmete doslova, uděláte ze sebe hlupáka. Protože ne každý terorista je muslim. Viz onehdy ten chlap, co se pokusil vykolejit vlak nebo co to bylo. Nakonec se vlastně nic nestalo a dokonce ho podezírám, že mu za krkem sedělo jeho slušné já a zabránilo mu to udělat pořádně, ale JE to teroristický čin a ten chlap je terorista. Že se soud vymluvil na to, že si to nechal nakecat od Okamury, aby ho nemusel zavřít pořádně, mám za dobrý skutek na správném místě.

Možná trochu odbočím, ale: sleduju fotbal a dost mi vadí, že i v evropských týmech (Francie mezi všemi) převažují černoši. Připomínám: absolutně nic proti kterémukoliv z nich. Vrabci na střeše mi tvrdí, že co černoch, to imigrant a co imigrant, to muslim. A onehdy jsem viděl jednoho takového, co - vbíhaje na hřiště - se pokřižoval. Obávám se, že budu muset zase jednu nezvratnou pravdu přehodnotit.

Re: Myslím, že zakopaný pes je jinde.:
Autor: J. Kombercová Datum: 20.2.2019 12:52

Balda není žádný terorista, Balda je debil.

Re: Myslím, že zakopaný pes je jinde.:
Autor: R. Langer Datum: 20.2.2019 15:07

Přesně tak.

Re: Myslím, že zakopaný pes je jinde.:
Autor: P. Grigar Datum: 20.2.2019 11:05

.. se svou nevědomostí o tom, co je neomarxismus, se opakujete, pane Stirský. Nedávno jsem na vám v diskusi předložil první( z mnoha..) definičních bodů neomarxismu, nijak jste ho nepřipomínkoval, nezpochybnil ani nevyvrátil. Jistě, nejste tím nikomu povinován, ale v takovém případě vaše "nevědění" je pouhým účelovým tvrzením bez další diskuse.. čili prd, nula od nuly pošlá.

Re: Myslím, že zakopaný pes je jinde.:
Autor: J. Pokoutný Datum: 20.2.2019 14:03

Když to jako kachna vypadá, jako kachna to chodí a jako kachna to kváká, tak to holt kachna je!

"Zvyšování uvědomělosti občanů"...ha, ha, ha, ha:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.2.2019 5:31

Anticharta LP 2019 ?

Re: "Zvyšování uvědomělosti občanů"...ha, ha, ha, ha:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.2.2019 8:16

Přesné.

Blíží se volby, strach z toho, že každý čte co chce!!! Že se nečte povinně jen .......... A tak zbývá vymyslet, aby tam nebylo přímo slovo cenzura. Je nahraženo slovy "pravdivé informace".