26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Orwell na plný plynŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 189, poslední: 20.2. 2019 22:05, přehled diskusí

Upozornění pí Bergmanové :
Autor: Ś. Svobodová Datum: 20.2.2019 18:34

by měli číst hlavně zákonodárci. Dokud je Plán prosazován "pouze" nátlakem, vydíráním a uplácením, je vymahatelný u těch kdo se nechají. Jakmile nastoupí cesta legislativy je třeba vzdorovat.

No:
Autor: V. Pavelka Datum: 20.2.2019 18:21

Začínám se dusit...

A co takhle Gatestone:
Autor: I. Mertl Datum: 20.2.2019 17:39

na plný plyn?

Re: A co takhle Gatestone:
Autor: V. Pavelka Datum: 20.2.2019 18:27

Jak za totáče,co si to dovolují ?!

Jestli někomu připadá Orwell:
Autor: J. Skotnica Datum: 20.2.2019 16:17

příliš pochmurný, doporučuji neskonale zábavnější, ale stejně černou a současnou knihu Stephena Clarke "Merde po evropsku". Nakonec i hořký smích je smích.

Re: Jestli někomu připadá Orwell:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 20.2.2019 16:25

A jestli chcete aby vás humor přešel, doporučuji ZERO od Elsberga. Teprve pak si uvědomíte, že Orwel je dávno překonaný čajíček.

Re: Jestli někomu připadá Orwell:
Autor: O. Tůma Datum: 20.2.2019 16:29

Přidávám se s doporučením a zevnitř IT firmy, jejíž někteří zákazníci takhle data svých uživatelů používají, potvrzuji konceptuální správnost knihy.

Mj. právě proto nejsem a nikdy jsem nebyl na Facebooku a vadí mi, že se jej Klaus ml. snaží de facto uzákonit jako jedinou možnost, která by přežila jím navržené sankce.

Re: Jestli někomu připadá Orwell:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 20.2.2019 18:27

Ono si mnoho lidí (vč. Klause) neuvědomuje, že existují mnohé další sítě, na kterých se nemaže a že jeho počínání je kontraproduktivní. Pokud by chtěl dát příklad, může se v rámci konkurenčního boje přesunout jinam. Je to podobná neznalost, jako když chtěl Babiš zakázat na úřadech telefony Huawei. :-)

Re: Jestli někomu připadá Orwell:
Autor: P. Aron Datum: 20.2.2019 20:03

Jo, jo Orwell by jen zíral.

Re: Jestli někomu připadá Orwell:
Autor: V. Kain Datum: 20.2.2019 17:39

Jenom to příjmení Mogherini a je mi šoufl.

Re: Jestli někomu připadá Orwell:
Autor: O. Mayer Datum: 20.2.2019 21:51

..jestli jste to špatně nepochopil. Tahle knížka si sice taky dělá srandu z neužitečnosti mnoha z toho, co se v Bruselu děje, ale v první řadě je namířená naopak proti některým zcela stupidním desinformacím, které se o EU tradovali v Británii a jak byly použity v případě Brexitu. To je koneckonců zřetelné z názvů (citátů z britského tisku) jednotlivých kapitol, např. "Eurobankovky způsobují u mužů impotenci", "EU zakáže Skotům dudy", "Brusel rozhodl, že ústřice musejí mít během přepravy povinné přestávky", a pod. Myslím tedy, že zrovna pro eurofobní scénu toto není zrovna doporučitelné čtení a mohlo by jim způsobit poměrně nepříjemné dežavů.

No a jinak mi přijde poměrně chucpe přirovnávat snahu bránit se desinformacím (sdělano pa eseseser)zrovna k Orwellovi, když evidetním snem jejich tvůrců je právě společnost, před kterou Orwell velmi explitně varoval. zrovna

Jen věda nám může říci, co si máme myslet.:
Autor: K. Janyška Datum: 20.2.2019 16:06

Jasný ? Více lidstvo neví. A to co víme ze škol, víme z ní a když si tam myslíme něco jiného, dostaneme pětku. Tedy z věd přírodních.

Velmi naléhavě však varuji před vírou v to, co tam ve skutečnosti marxističtí hlupáci rvou do hlav dětí a studentů z vědy společenské. Je to mnhdy právě opačné, než je skutečnost. Zejména děti a studenty připravují pro život v organizaci, čímž lidský svět není. Je právě jejím opakem. Je spontánním řádem lidské interakce, tedy konkurenčního kontaktu lidí... Dzp.

INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 20.2.2019 16:02

PROSTŘEDNICTVÍM EU ? NEMOŽNÉ !!!

Název, jak z hororu, co ? A přesto popisující realitu. Co se tedy děje ?

Lidský svět, coby celek, se snaží zorganizovat (já vím, že marně, ono to nejde ze známých důvodů, je navždy lidmi nezorganizovatelným spontánním řádem, který řídí je, ne oni jeho) skupina nejbohatších lidí světa, tedy špičkových socialistů. Ano, bohatí mentálně propadnou dojmu, že když umějí zorganizovat tak obří a výnosné firmy a majetky, že by to mohlo jít i z celým lidským světem. A tak pilně zasedají v různých světových podivných institucích a radí se, jak to udělat.

Špičkou a centrem takového celosvětového radění, tedy socialistického řádění, je Bilderberg. Na něm se tajně, naposledy na konci minulého roku na 3 denním jednání, domlouvají. Kdo to nechce vidět - nevidí, stačí však vyhledat všechno na netu a jen ignorant si myslí, že na tajném jednání si porovnávají, kdo má dražší slipy nebo hodinky. Dohodnou se a konají. A samozřejmě, že v první řadě ovlivňují politické dění všude ve světě tak, aby to jejich záměrům vyhovovalo. A jedním z jejich hlavních zájmů je samozřejmě Evropa.

Mimochodem, Macron pracoval přímo v administrativě Bilderbergu a tak není divu, že náhle z ničeho nic získal takovou podporu Francouzů prakticky neznámý člověk, když mu Bilderberg patřičně pomohl. Totéž platí o předsedovi francouzské vlády, který byl účastníkem Bilderbergu také. Také, o podle všeho vydírané, Merkelové. Každý si pamatuje, když vypukla aféra s tím, že ji sledovala roky tajně polostátní americká agentura, jak rychle změnila názor na jí před tím tolik kritizovaný mulitikulturalismus.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 20.2.2019 16:03

Německo a Francie se dohodly pod tlakem svých mocenských choutek, tažených inspirací socialismem, který má ve Francii své "vědecké" rodné hnízdo a kterým se Němci velmi rychle nakazili už dávno. Dokonce přes linie první světové války se hádaly, řečeno s mistrem Hayekem z jeho slavné Kontrarevoluce vědy, kdo z nich lépe ovládá umění socialismu, tedy kdo umí lépe zorganizovat lidský svět. No a taková ideologická nálož v obou národech se Bilderbergu velmi hodila a hodí. Tlačí je už roky k založení jednoho evropského velkostátu, který by mohli mocní lépe svými penězi ovládat. EU ničím jiným, než takovým zárodkem, neustále se vyvíjejícím v tomto směru, není.

Ale vraťme se k tzv. integraci Evropy, tedy neustále omílanému termínu, jakoby vůbec nešlo o pohlcení malých velkými a likvidaci národních států a dokonce národů na evropském kontinentu. Ano, tzv. integrace Evropy nic jiného neznamená. Kdo si pod takovým termínem představuje něco jiného, měl by to vyložit. Já, coby znalec kompozitivní teorie, to nedokáži. Kdo potom jiný, mi není jasné.

Momentální model EU podle LS, jak jinak, byla přijata za předsednictví Německa, je skvělým nástrojem pro tak zločinný úkol. Vždyť z ní vycházející euorgány neslouží ničemu jinému, než podřízení všeho v EU Německu, coby nejsilnějšímu jeho členovi. Každý vidí, že za EU v případě skutečně velkých věcí jedná Merkelová, ne ty loutky, které Německu v čele EU slouží. Mimochodem, Německo už těží z EU a eura teď. Má největší přebytek státních financí na světě, přestože růst HDP jen průměrný.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 20.2.2019 16:03

A intergrace, tedy podřízení národních států a národů Evropské unii prostřednictvím tzv. implementace tzv. evropského práva, čti evropského, tedy vlastně novoněmeckého, příkaznického práva, postupuje. Někdy tempem až závratným. Najednou se mluví o Evropanech, o Evropě jako státu, o evropanství a populismu těch, kteří se odmítají takovému vývoji podřídit. A Macron do toho přijde na poradě se svojí rupočernou německou soudružkou s návrhem na urychlení integrace a zapojení do této nelidskosti dalších a dalších oblastí tak, aby evropský stát skutečně vznikl, a to co možná nejrychleji.

Neznikne však. Vznikne jen strašné napětí, které může skončit obřím krveprolitím při zpětném osvobozování národů a národních států z područí tohoto zločinného molochu. Návrhy na evropskou armádu a společnou policii a zdanění nejsou ničím jiným, než dalšími střípky do mozaiky euvýstavby, tedy v budoucnu podřízení Evropy tomu nejsilnějšímu, tedy v posledku právě Německu. To, že si to Francouzi a další neuvědomují, není vůbec důležité. Prostě jim chybí vzdělání stran spontánního řádu lidského světa.

Nemá cenu nikoho o takovém vývoji přesvědčovat. Pro sečtělého je však až neuvěřitelně a nápadně shodný s vývojem a koncem SSSR a pěstováním tzv. sovětského člověka, mimochodem, u nás Čechoslováka a v EU teď tzv. Evropana, které tak krutě a přirozeně selhalo. Stalo se to proto, že se to stát muselo. Spontánní řád lidského světa nic jiného nedovolí a už vůbec ne lidskou hloupost a nadutost ve věcech, které náleží jen a jen jemu, coby nezničitelné neosobní spontánní řídící struktuře všeho ve vesmíru, tedy i lidského světa. Je jedinou možností existence lidstva... Dzp.

A ještě drobnost: Neusálé a opakující se:
Autor: D. Stirský Datum: 20.2.2019 14:27

příměry s Orwellem už začínají být nudné. Byť je to kniha geniální, tak velmi časté odkazy na ni již začínají být dobré tak do Blesku či na nějakou super komerční TV.

Re: A ještě drobnost: Neusálé a opakující se:
Autor: R. Langer Datum: 20.2.2019 14:42

Ani ne, ony ty "odkazy" jsou totiž dneska realita.

Re: A ještě drobnost: Neusálé a opakující se:
Autor: J. Kombercová Datum: 20.2.2019 14:46

Orwel byl tak dokonale vizionářský, až je to holt některým nepříjemné. Takhle se trefit do budoucnosti.

Re: A ještě drobnost: Neusálé a opakující se:
Autor: O. Mayer Datum: 20.2.2019 22:05

.. opravdu? Četl jste vůbec tu knížku? Pokud vám připadá, že žijete v prostředí románu 1984, musím vám bohužel oznámit, že jste pravděpodobně paranoik.

Tak například, pokud byste žil v podobné společnosti (a pohříchu je jich na světě stále bohužel víc než dost) především byste vůbec nepochopil, v čem vlastně žijete (a nejspíše ani nevěděl, že nějaký román 1984 někdy někdo napsal a o čem vlastně je) A také už jenom za těch 9 slov co jste napsal byste frčel do sklepa Ministerstva lásky. Takže se nerouhejte a buďte rád že si můžete zcela svobodně třepit pysk na podobných forech (což platí 2x také pro paní Judith).

Re: A ještě drobnost: Neusálé a opakující se:
Autor: M. Mikulec Datum: 20.2.2019 15:15

Jistě, pane Stirský. Pravdy bývají hnusné a měly by se dávkovat opatrně. Prokládány polopravdami jsou přijatelnější? :-)

Re: A ještě drobnost: Neusálé a opakující se:
Autor: M. Prokop Datum: 20.2.2019 15:59

No jo, ale to řekněte soudruhům a soudružkám v Bruseli. Když nebudou blbnout, nebudou ani příměry (nebo budou jiné příměry).

Re: A ještě drobnost: Neusálé a opakující se:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 20.2.2019 16:27

Hm. Tak odkazuji na zcela současný román ZERO od Elsberga. Po přečtení na Orwela zapomenete a odstěhujete se mimo civilizaci.

Re: A ještě drobnost: Neusálé a opakující se:
Autor: P. Aron Datum: 20.2.2019 20:06

No jo nějak je ta kniha současným mocipánům nepříjemná. Zkritizovat si jí nedovolíte abyste se před svými intelektuálními přáteli moc neshodil, tak je aspoň nudná. Ale jo pravda je někdy nudná. Zvláště ta co nám nevyhovuje.

Stále více se mi potvrzuje:
Autor: I. Novák 763 Datum: 20.2.2019 14:14

překvapivé poznání, že i v "šíření informací" byli komunisté pouzí nedokonalí břídilové, kteří proto nevyhnutelně dokonalejšímu systému podlehli.

Menšinové kmeny,:
Autor: M. Valenta Datum: 20.2.2019 13:44

tak výstižně označil nesmiřitelnou bitvu mezi czexitáři a obháci EU pan Honzejk z HN. Czexitářů, kterých je asi 5% a jejich počty se ca shodují s klausovými preferencemi, které se zase téměř překrývají s těmi Okamurovými a obhájců EU, kterých je zhruba stejně (ti zase splývají s Top 09), a když k tomu přičtu bolševika, tak to dohromady dělá asi 10-15%. Zbytku populace je to šuma fuk. A to také hezky vysvětluje "úspěchy" Svobodných, Robejška či proevropské drobotiny.

Re: Menšinové kmeny,:
Autor: R. Langer Datum: 20.2.2019 14:44

Tak czexitářů prý 5 %, jo? Přání otcem myšlenky? Tak to referendum udělejme, ať se pravda ukáže! Máte bobky, co? .-D

Re: Menšinové kmeny,:
Autor: M. Valenta Datum: 20.2.2019 15:13

Nepoměřujte vše podle Psa či PL. Jde o průřez populací.

Re: Menšinové kmeny,:
Autor: I. Kellner Datum: 20.2.2019 18:18

Tak k tomu máme přiříznout co? DeníkN..?

Re: Menšinové kmeny,:
Autor: R. Langer Datum: 20.2.2019 19:40

A podle čeho to tedy poměřujete vy? :-D

Re: Menšinové kmeny,:
Autor: M. Prokop Datum: 20.2.2019 16:01

Tak třeba slavné € nechce víc než polovina zdejšího občanstva.

Pan Honzejk je dost známý EUroHujer.