26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Zima proti jaruŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 20.2. 2019 7:22, přehled diskusí

Maláčový by ČSSD zabila - sama se hlásí k neomarxismu:
Autor: O. Tůma Datum: 19.2.2019 11:51

Tradiční sociální demokracie na Západě umírá proto, že se zcela zpronevěřila svým voličům a snaží se zalíbit ideologickým extremistům z "progresivní levice", tj. vyznavačům thesí Theodora Adorna, Herberta Marcuse ("Frankfurtské školy") a občanské války chtivých teroristů od "Weathermanského manifestu". Tedy populárně zvané neomarxistické ideologii.

V ČR toto křídlo v ČSSD nejviditelněji představuje právě Maláčová, která o sobě v rozhovoru pro Echo 24 jasně řekla, že když studovala ve Frankfurtu, dominovalo tomu učení Frankfurtské školy.

V ČR jsou ovšem stranou takových "levicových progresivistů", vyznávajících neomarxistické these, Strana zelených.

Vážený autore, víte, kolik dostali Zelení hlasů v posledních volbách? Když by ČSSD ovládla Maláčová & spol., SocDem by dostal amximálně dvakrát tolik - a to ještě jen ze setrvačnosti.

Jak znechutit voliče sociální demokracie:
Autor: F. Navr8til Datum: 19.2.2019 10:26

S úsměvem sleduji zlomyslnost politických komentátorů, kteří vyzvedávají význam Petříčka a Maláčové. Dokonce jim přejí, aby zasedli ve vedení sociální demokracie. Přitom si musí dobře uvědomovat, že Petříček není nic jiného, než hlásná trouba europoslance Pocheho a patří ke skupině hrobařů sociální demokracie, která ze strany zaměstnanců hodlá udělat stranu městských liberálů. Maláčová se jako jurodivá kněžka obklopila parazitickými neziskovkami a právě z jejich kadlubu pochází většina bláznivých nápadů, které odrazují tradiční voliče sociální demokracie.

:
Autor: J. Jurax Datum: 19.2.2019 15:58

Máte jistě pravdu, nicméně nic není nemožné ... chápejte, o voliče jde až v poslední řadě a jenom jednou za čtyři roky. Primárně jde o zákulisní čachry a boj o koryta a vliv, přičemž na špici je obé větší a zvyšuje to možnost manipulovat společnost ve smyslu byť i pitomých až zvrácených ideologií, jimž ten který politik holduje.

Maláčová,:
Autor: P. Lenc Datum: 19.2.2019 9:34

tato "absolventka dvou prestižních zahraničních univerzit" je přesně to , co pomáhá k potopení socialistů.Jde vidět, že autor je na úrovni právě takové Maláčové, to znamená, že je naprostý mimoń.

Civilizace obchodem je procesem přeměny divochů v občany a :
Autor: K. Janyška Datum: 19.2.2019 9:01

občanů v čím dále tím zodpovědnější a samostatnější občany. Je tedy procesem "pravicovým". A tzv. levice se tomu nedokáže přizpůsbit, neboť je to skupina nejzaostalejších lidí... Dzp.

Re: Civilizace obchodem je procesem přeměny divochů v občany a :
Autor: L. Hančar Datum: 19.2.2019 9:15

To Vaše nekonečné pábení obyčejně přeskakuji, ale dnes učiním výjimku: souhlas.

Bohužel v současné době ( kralují média a obžerství ) tato skupina nejzaostalejších vyhrává volby a dává tak prostor mafii STB a jejich ( genetických ) pohrobků. Tato mafie ale zaostalá není a tuto neděli dostala noty k evropským volbám.

Re: Civilizace obchodem je procesem přeměny divochů v občany a :
Autor: K. Janyška Datum: 19.2.2019 9:30

Děláte chybu, to není moje pábení, ono je nejotevřenějších mozků lidstva. Více lidstvo neví... Dzp.

Levice je na ústupu?:
Autor: P. Čech Datum: 19.2.2019 7:43

Že zveřejnilo obdobný komentář Forum24.cz se nedivím. Tento internetový plátek neschopného Pavla Šafra píše samé hovadiny. Na nic rozumného nemá. Jeho jediným motem je antiBabiš.Ale zpět k článku. "Tradiční evropská levice je na ústupu"? Na ústupu je nejen ta tradiční levice, ale i pravice, střed atd. Škatulky politických ideologií, které se za dobu své existence ukázaly být neschopné k tomu, aby jejich vyznavači řídili státy. Skutečná pravice v Evropě již téměř neexistuje a levice ji úspěšně následuje.Občané států již prohlédají a chtějí něco zcela jiného, než co jim jsou schopny nabízet politické strany z jakékoliv části politického spektra. Chtějí v zastupitelských orgánech s v é skutečné zástupce, zástupce občanů a ne zástupce politických stran. Politických stran, jejichž členové a příznivci v ž d y tvoří naprostou a trapnou menšinu ze všech občanů. A o tom to všechno je. Politické strany, pravé i levé, jsou vzajetí svých vlastních ideologií a zásadně nejsou schopny reagovat na měnící se požadavky občanů. Občanů, jimž jsou ve většině případů cizí jakékoliv politické ideologie. Všechno je to o skutečné zastupitelské demokracii, ve které v zastupitelských orgánech zástupci zastupují tyto občany a ne politické strany a hnutí.

Re: Levice je na ústupu?:
Autor: M. Prokop Datum: 19.2.2019 11:02

Až budou mít ty SVÉ "skutečné" zástupce, tak uvidí, že je to stejná verbež, jako jejich zástupci via politické strany.

To už je taková lidská i politická zákonitost.

Viz ANO, to je názorný příklad.

Re: Levice je na ústupu?:
Autor: P. Čech Datum: 19.2.2019 13:00

ANO 2011 sice není politickou stranou, ale občanským hnutím, nicméně v této věci není výjimkou až na skutečnost, že nemá žádnou ideologii, ale snaží se být hnutím pro všechny občany. Svou politiku tomuto přizpůsobuje a také jen to je odlišuje od politických stran. Každopádně ovšem v zastupitelských orgánech nezastupuje a ani nemůže zastupovat občany. Občany v zastupitelské demokracii (i parlamentní) musí zastupovat jejich konkrétní zástupci - fyzické osoby, občany přímo volené. Tito zástupci ovšem musí být občany ze svých postů odvolatelní, pokud se ukáže, že tyto zastupují špatně a v rozporu se zájmy těchto občanů.Takto vivím skutečnou zastupitelskou demokracii a v ní zástupce občanů.

Re: Levice je na ústupu?:
Autor: P. Čech Datum: 19.2.2019 13:01

Omlouvám, správně má být : "....Takto vidím.....".

Re: Levice je na ústupu?:
Autor: V. Braun Datum: 19.2.2019 19:45

Ta odvolatelnost, jak by to fungovalo? Mohli by odvolávat politiky všichni voliči v daném okrsku, i ti, kteří je nevolili, nebo jen ti, kteří jim dali hlas? A co by nálsedovalo po dovolání?

Re: Levice je na ústupu?:
Autor: P. Čech Datum: 20.2.2019 7:21

Odvolávání pomocí refrenda v daném okrsku.To říká vše.

Re: Levice je na ústupu?:
Autor: P. Čech Datum: 20.2.2019 7:22

Po odvolání? Nová volba jiného zástupce občanů.

Re: Levice je na ústupu?:
Autor: O. Tůma Datum: 19.2.2019 11:57

Mluvte laskavě za sebe, já vaše zájmy nesdílím. Já požaduji politickou stranu, která bude konsistentně (tj. nikoli bezpáteřně "podle měnících se zájmů") prosazovat konzervativně-pravicovou politiku "servisního", nikoli "chůvičkovského" státu, který své občany v prvé řadě nechává na pokoji.

Tzn. neříká jim jak mají žít své životy, nemontuje se jim do života neustálými zákazy "pro obecné blaho", nesnaží se je převychovávat, nesnaží se jim ukrást co nejvíce majetku aby jej mohl "přerozdělit" a uplatit jím jiné skupiny voličů jízdenkami "zdarma", atd.

Stranu, která si bude naprosto vědoma rozdílu mezi "demokracií", ve kterém si Pepa a Honza mohou "přímou demokracií" odhlasovat, že legálně oloupí a popraví Tomáše - a mezi "republikou", kde Ústava a Ústavní soud nekompromistě vymáhají, že každý jedinec má NEZCIZITELNÁ negativně vymezená práva, která mu žádná, ani sebevětší, většina nemůže sebrat.

Re: Levice je na ústupu?:
Autor: P. Čech Datum: 19.2.2019 13:08

Mluvím za sebe a s Vámi zásadně nesouhlasím. To, co zde prosazujete je typická diktatura politické strany (jedné). Jakkoliv s vámi souhlasím v odstavci druhém,, odlišji se v pohledu na zastupitelskou demokracii jako takovou. Aby však zastupitelská demokracie mohla být zastupitelskou, musí být především demokracií, t.j. vládou občanů. Nikoliv vládou některých občanů, ale vládou většiny občanů. Na tom totiž stojí a s tím i padá jakákoliv demokracie. V té se totiž musí jakákoliv menšina vždy dobrovolně podřizovat většinové občanské vůli, přičemž musí mít možnost se tou většinou stát. O nic jiného mi nejde.

Re: Levice je na ústupu?:
Autor: A. Nový 840 Datum: 19.2.2019 15:03

Typicky okamurovská ideologie. Ani v tom za příklad dávaném Švýcarsku to tak nefunguje. :-))

Re: Levice je na ústupu?:
Autor: P. Čech Datum: 19.2.2019 17:51

ve Švýcarsku je to velice podobné a do nedávna to bylo stejné.

:
Autor: J. Jurax Datum: 19.2.2019 21:49

Souhlas