22.4.2019 | Velikonoční pondělíDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: UblíženostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 109, poslední: 20.2. 2019 17:12, přehled diskusí

No comment :
Autor: I. Hendrych Datum: 19.2.2019 13:57

Velmi dobrý comment ...tak to v české kotlině přesně je.

Re: No comment :
Autor: V. Kain Datum: 19.2.2019 15:42

Autor by se měl z toho snu o vychvalování EU a jejího pozititivného vlivu pro naši zem rychle probrat.Nebudu rozebírat čím vším škodí EU naší zemi,ale jedno je jisté jako facka.Dneska už ani zdaleka si nemůžete říkat co byste chtěli a nebo kritizovat to,co je špatné v mnohých Evropských zemích.Dneska musíte držet hubu a krok.Už se nedovíte pravdu o to se postarají bdělí cenzoři.Pohádka o demokracii v záp.Evropě skončila.

Technologický socialismus nebo technologický feudalismus?:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.2.2019 13:40

Drápal píše o Česku, členské zemi EU: "... Je to ráj na zemi? Určitě ne, a nikdy před druhým příchodem Spasitele nebude. ..."

Přátelé, ještě před druhým příchodem Spasitele se zde na Zemi budete muset rozhodnout, zda preferujete technologický socialismus před technologickým feudalismem. A budete se muset rozhodnout již velmi brzy. Existují totiž i horší alternativy pro lidstvo.

Proč? Stávající kapitalismus totiž již brzy skončí, například diskutované zdanění robotů záchranu kapitalismu nevyřeší. Ráj na zemi (ve smyslu biblickém) zatím není v dohledu. Proč? Had našeptávač se totiž již blíží k Evě i Adamovi. A je již velmi blízko.

Vězte, že i další vývoj na Zemi půjde přes nám dosud známé, ale technologicky poněkud aktualizované historické společenské formace, tj. přes otrokářství a feudalismus.

Pokud stávající kapitalismus skončí:
Autor: P. Urban Datum: 19.2.2019 17:09

což je možné, pak bude úplně jedno, pro co se rozhodneme. Bude to něco podobného, jako když se bezdomovci rozhodují mezi dovolenou na Kanárech a dovolenou v Kanadě. Ať už zvítězí cokoli, ve skutečnosti nepojedou nikam. Místo toho ser budou snažit přežít ve světě, který na jejich volby bere jen minimální zřetel.

Pro Pavla Urbana:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.2.2019 20:38

Deset let jsem se přiživoval výukou předmětu Inovace a před cca 30 lety jsem se v Česku snažil protlačit aplikaci té nejvýkonnější technologie. Z této své životní pozice vám sděluji, že vaše rezignace na budoucí osud není vůbec na místě. A pokud jste takový životní pesimista, proč tedy ztrácíte svůj životní čas diskusí na Neviditelném psovi?

Hlavní budoucí problém spočívá v tom, že ty technologické prostředky (v dohledu na obzoru) jsou extrémně silné. To, co je ve výhledu, se nedá srovnat s žádnou minulou technologií. A každou technologii lze využit nebo zneužít. Bohužel.

Zvítězí to užití, o které bude většina lidí usilovat. Ale usilovat včas!!! Již zítra může být pozdě. (Sarkasticky pro pamětníky: V zemi, kde zítra, již znamená včera.)

Naivně jsme naleteli:
Autor: M. Mikulec Datum: 19.2.2019 13:39

na to, ze Západ v roce 1990 byl svobodný. Moc jsme se té svobody nestačili nadechnout, a už zase regulace a buzerace a jediný správný názor. Politická korektnosti je doma na západě, nikoliv u nás nebo v zemích V4. Po Maastrichtske a Lisabonské smlouvě jsou voliči odstřihnuti od rozhodování. Navíc Evropský parlament nemá zákonodárnou iniciativu. Česká Republika musí přijímat direktivy (směrnice) a implantovat je do svého právního radu, a včas, jinak jsme pokutování.. Už 52% všech zákonu ČR je z vůle EU! Tomu říkám mít Evropu na kolenou bez jediného výstřelu.

Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: V. Student Datum: 19.2.2019 12:25

Na rozdíl od pana Drápala já jsem byl pro vstup do EU všemi deseti, a dneska jsem spíš "protiunijní", mohu-li použít jeho slovník. Jak jsem se z článku dozvěděl, je to proto, že v sobě mám pocit ublíženosti a že se bojím, že budu k cestování zase potřebovat výjezdní doložku.

Tak tedy, mám obyčejný strach, že nás EU svými hloupými rozhodnutími přivede do neštěstí, jako do něj občany některých svých zemí už přivádí. A mnoho energie využívá na to, aby v této věci mlžila, asi každý ví, o čem mluvím zejména.

A vzhledem k tomu kolosálnímu oblbování, jdoucímu stále častěji ruku v ruce s dehonestováním a dokonce snahou o kriminalizování těch, kteří s oficiálními tezemi nesouhlasí, mi stávající EU prostě návrat komunismu připomíná, to ať se na mě nikdo nezlobí.

Copak že "EU se mnohdy zabývá blbinami, kterými by se zabývat neměla", jak píše autor. Horší je, že se často nezabývá zásadními oblastmi, kterými by se zabývat měla.

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: V. Student Datum: 19.2.2019 12:33

Pardon, oprava:

"...a nevadí mi, že budu k cestování zase potřebovat výjezdní doložku".

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: S. Netzer Datum: 19.2.2019 12:39

Jste schopen ty země které "EU přivedla do neštěstí" konkrétně jmenovat a uvést důvody?

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: V. Student Datum: 19.2.2019 12:47

Německo. Fyzická napadání ze strany migrantů, zejména žen, v poslední době noži (za minulý týden dva zveřejněné případy, kolik celkově, Bůh suď)

Francie. Podřezání faráře při mši, teroristické útoky - klub Bataclan 130 mrtvých. Nepamatujete? Já vím, je to dávno, v roce 2015.

Švédsko a další země v důsledku neřízené migrace nárůst útoků noži a znásilnění o téměř 400%. Noviny nečtete, na zprávy nekoukáte? Možná jo. Na ČT, tam se o tom, pravda, příliš nehovoří.

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: S. Netzer Datum: 19.2.2019 13:50

Zřejmě si pod "uvedením země do neštěstí" představujeme každý něco jiného.

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 19.2.2019 14:40

No bodejť, co to je za neštěstí pár mrtvol...

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: J. Vlček Datum: 19.2.2019 14:46

No, jistě, paní Netzerová. Vy máte představu o neštěstí asi takovou, že na příslušnou zemi spadne nějaký meteor, podobný velikostí minimálně tomu tunguzskému, že.

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: K. Salajka Datum: 19.2.2019 20:50

Když přijde šestý, tak už si to možná ta znásilněná hezky užívá.

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.2.2019 0:25

A co si pod tímto sloganem představujete Vy? Poučte nás, ať netápeme!

Za poslední tři dny minimálně jedenáct případů napadení:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.2.2019 22:54

nožem, ve všech případech útočníkem muslim. Viz politikversagen.net , a tam nemají všecko.

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: J. Vlček Datum: 19.2.2019 13:06

Paní Netzerová, jste schopna panu Studentovi vyvrátit uváděná fakta? Pakliže ne, strčte si vaše moudré řečičky za klobouk, pokud ovšem nenosíte burku.

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: M. Valenta Datum: 19.2.2019 13:41

Přivést do neštěstí celou zem, jednotlivé občany či skupiny občanů, což je na denním pořádku ve 100% států světa a jinak to asi nikdy nebude, je přeci jenom značný rozdíl a to si také myslím, že to Německo s migrační politikou značně zvojtilo.

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: J. Vlček Datum: 19.2.2019 14:05

Pane Valento, dokážete dohlédnout dál, než rok dopředu? To, co se v těch uvedených zemích děje dnes, je takový nesmělý začátek toho, co bude mít závažné pokračování dále. Ale na to váš mozek nestačí a rozum to nezajímá, že.

Re: Máme to oba trochu obráceně.:
Autor: M. Valenta Datum: 19.2.2019 15:10

Už na Vás reagovat nebudu. Hezký den.

Nárůst zločinnosti na úroveň, kdy se někde nedá ani :
Autor: V. Petr Datum: 19.2.2019 16:02

vyjít na ulici za neštěstí nepovažujete?

Pak se ale nedivte, když si někdo řekne "za Hitlera by toto bylo nemyslitelné."

Jistě, děly se mnohem horší hrůzy, ale byla válka. R. 1938 to ještě tak zlé nebylo.

On to napsal už Machiavelli, anarchie přináší právě tolik zla, jako despocie a lidé se pak mohou uchýlit k "mocnému a všeobecně váženému muži, kterému svěří vládu. Jeho následník se pak třeba zvrhne v tyrana..."

Západ se přivádí do neštěstí sám a chce to rozšířit:
Autor: V. Petr Datum: 19.2.2019 15:52

i k nám. Stačí seznam Němců a Němek, povražděných migranty. Je tam dokonce už i jedna Češka, paní Naďa Čižmárová.

Škody, které EU způsobila Česku svým "bojem proti globálnímu oteplování" už převyšují částky, které z EU ZATÍM dostáváme!

V Německu teď noviny uveřejňují články, po útoku:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.2.2019 12:18

na Finkelsteina, jak je ve Francii rozšířený antisemitismus, že byl vždycky, že za to můžou křesťani a zlí pravičáci, kteří rozšiřují nenávist proti Židům, že v posledních letech byla ve Francii zavražděna řada Židů za to, že jsou Židi, a že nejlepší prostředek proti tomu je "regulace sociálních médií". Nikde se nevyskytuje slovo islám nebo muslim. Prostě ve Francii žádný muslimský antisemitismus neexistuje a nikdy neexistoval a za všechno můžou hnusní pravičáci. A Žluté vesty, to je samý antisemita a přívrženec spikleneckých antisionistických teorií. Takové drápalovské články.

Re: V Německu teď noviny uveřejňují články, po útoku:
Autor: S. Netzer Datum: 19.2.2019 12:28

Další "mediální expert" s přehledem přes veškerá německá média ("Nikde se nevyskytuje slovo ..."). Je vás tu jako naseto.

Alespoň už oproti včerejšku víte, že ten "nějaký Žid" kterého ta hovada napadla, byl Alain Finkielkraut.

Re: V Německu teď noviny uveřejňují články, po útoku:
Autor: V. Student Datum: 19.2.2019 12:38

No ne, od kdy v případě napadení někoho na ulici používáte termín "hovada"? Už vím - vy ten termín máte vyčleněný pro případy, kdy se takového jednání dopustí neimigrant. V ostatních případech používáte obrat "ubozí běženci", pokud se o tom tedy vůbec bavíte, že?

Re: V Německu teď noviny uveřejňují články, po útoku:
Autor: S. Netzer Datum: 19.2.2019 12:41

Jinak se cítíte být zdravý?

Re: V Německu teď noviny uveřejňují články, po útoku:
Autor: V. Student Datum: 19.2.2019 12:51

No s vámi zrovna se o svém zdraví budu bavit!

Ovšem Finkelsteina napadli právě muslimové,:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.2.2019 12:42

podle francouzských novin. Nikoliv zlí pravicoví Francouzi

Re: Ovšem Finkelsteina napadli právě muslimové,:
Autor: S. Netzer Datum: 19.2.2019 13:06

„Das ist die Rhetorik der Islamisten“ - https://www.welt.de/politik/ausland/article188980051/Alain-Finkielkraut-zu-Antisemitismus-Das-ist-die-Rhetorik-der-Islamisten.html, totéž jako

Ce sont des gens qui ont crié “Palestine”, qui m'ont traité de sioniste. Il y en a un avec une légère barbe qui me dit “Dieu va te punir”: ça n'est pas tout à fait le langage de l'extrême droite, c'est même la rhétorique islamiste.» - http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2019/02/17/01016-20190217ARTFIG00064-alain-finkielkraut-injurie-une-enquete-ouverte-un-suspect-identifie.php

Re: V Německu teď noviny uveřejňují články, po útoku:
Autor: J. Vlček Datum: 19.2.2019 12:48

Mediálním expertům šéfujete vy, paní Netzerová, to je každému jasné. Vaše příspěvky jsou toho dokladem. Ještě se nestalo, že byste ukázala na islám, či muslimy, jako na příčinu většiny malérů v západní společnosti. Prostě pravá liberální demokratka, s příslušným vzděláním. Doufám, že tuto vizitku nosíte na vašem klobouku.