20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Šílenosti doby korektní se prohlubujíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 28, poslední: 17.2. 2019 23:59, přehled diskusí

Všechno dobře dopadne. :
Autor: J. Kraus Datum: 17.2.2019 23:55

A i když ne, je dobře v sobě upevňovat vědomí, že ano. Stejné přitahuje stejné, to si lze ověřit na malém dítěti i němé tváři. Neprotivit se příliš boží hře a pokusit se hrát s ní, protože zemřít neusmířen je vstupenka do pekla. Odvěká otázka, co je vlastně dobře a co špatně. Staří i soudobí zřeci praví, že záleží jednak na úhlu pohledu, jednak na tom, z jaké úrovně hledíme. Člověk většinou vnímá jen děje na lidské úrovni (3D), lze hledět i z úrovní vyšších, a že těch úrovní je. Jak říká jeden současný zřec, a jiní říkají jinými slovy totéž, Země (Gaia) má nepříjemný pocit, že její slupka je jako starý špinavý, havětí prolezlý a svědivý kožich, kterého je třeba se zbavit. To ale není ve vyšším zájmu, protože s kožichem by vzalo konec všechno dávné snažení a pokusnictví, které ze Země stvořilo jakési museum, zoologickou a botanickou zahradu, která nemá široko daleko obdoby.

A teď z toho lidského konce. Bydlím na okraji Prahy a když kdysi naší ulicí mělo projet auto (bylo slyšet přes zpěv ptáků a kdákání slepic zdaleka), běžel jsem dopředu k plotu se podívat. Dnes je na sto dvacet metrů vzdálené křižovatce semafor a ráno od sedmi do devíti je fronta až před náš barák, mezi auty poloprázdné autobusy MHD. Odpoledne totéž s druhé strany, ani přes den radši mimo semafor nepřecházím. Autem se jezdí i po vsi, kdo jde pěšky, je socka. Totéž kdo ještě nebyl na Seychelách, nebo kam se právě lítá. Pole zabetonovaná stavbami. Rozdrásaná Země, ale snad nejhorší jsou vše prostupující vibrace toho všeho, nemluvě o elektromagnetickém smogu a podobně. Za to všechno je odpovědný bílý muž, který se odtáhl od transcendentna a přes prvotní ideály o pozvednutí všech se postupně soustředil na prosazení vlastní osoby a postupně nakazil celý svět. Jak říkal pan president Zeman, socialismus staví na první místo prospěch všech a na druhé prospěch jednotlivce, kapitalismus (volný trh) naopak. Kněží by to řekli arci trochu jinak, ale kdo by dnes bral vážně nějaké pedofily.

dokončení:
Autor: J. Kraus Datum: 17.2.2019 23:59

Je to všechno pochopitelně složitější, bílý muž jako nejschopnější byl do toho vmanévrován entitami nikoli nepřátelskými, ale živícími se negací, a bylo na něm, jak se zachová. Neobstál a co teď s tím. Zachránci Země nemohou zavést nějakou převýchovu jako kdysi Britové v Africe, tím by na sebe stáhli všechny naše viny. Je nutno, aby si to nezpůsobilí vyřídili sami mezi sebou. To je to, co kolem sebe vidíme a co začalo ve velkém po první světové válce s nástupem jazzu a podobně. Od té doby je propad stále rychlejší, cesta zpět není a zřejmě se blíží finále. Není ale v zájmu zachránců ani Země vyhubit všechny lidi. Dál už ani ti zřeci moc nevidí.

Počet lidí bude jistě omezen, asi dost výrazně. Každá bytost má něco, co oko nevidí, ale co vnímá řečené už malé dítě, pes i třeba kráva v ohradě. Mluví se o jemnějších nebo hrubších vibracích, byla snad určena jakási hranice mezi nimi a tato řítící se doba dává každému na výběr, kam se přikloní. Přeskočme kritické období a zkusme si představit, co bude pak. Bylo by příliš pěkné, aby, jak říkají někteří, byly těm zbylým "dobrým" dány pokročilé technologie včetně třeba volné energie, umožňující takřka okamžitě vyčistit Zemi. Takový skok není snad ani možný, Zemi vyčistí někdo jiný a třeba při té příležitosti upraví i ustrojení zvířat, aby se nežrala navzájem. To prý je taky pozemská specialita. Po rozpadu infrastruktury a převedení entit generujících a živících se lidskou negací jinam se bude muset začít odspoda, od úrovně jednotlivců. Není nepříjemná představa nějakých spolupracujících rodových občin spojených vzájemnou úctou i úctou k Matce Zemi a němé tváři, s božím okem nad sebou. Sem někam bychom měli přenést svoji představivost a tím pomoci tvořit budoucnost.

Nejsem si jistý, že tento diskusní příspěvek patří pod tenhle článek a snad by byla na místě i jakási omluva autorovi, kdo že se mu sem cpe. Ale napsáno to být mělo.

:
Autor: J. Jurax Datum: 16.2.2019 19:22

Politicky korektně mazat, abychom netápali a měli Klid Na Práci.

Dnes se celkem obecně shodneme, že adorovat hitlerovský nacismus je fuj - takže mazat. Ale adorovat komunismus od Stalina přes po Che Guevaru už tak fuj není a rozhodně se nemaže.

Jest mne mazat za to, že metoo aktivistky označuji co hysterické čarodějnice nebo propagátorky genderhovadin jako genderblbky?

Takže bych radši nemazal nic kromě dětského porna a návodů, jak vyrobit bombu z prášku na praní a vanilkového cukru.

A hate speech, výzvy k násilí - když vezmu nějakou skupinu S a zveřejním její doložené činy a názory, jež budou hovadné, je to hate speech? Nevím, ale vím, že některé skupiny S jsou hájené, kdežto jiné ne a do ještě jiných bych se měl strefovat přímo povinně.

A teď si za skupinu S dosaďte muslimy, katolíky, extrémní pravici, extrémní levici, zelené, feministky, homosexuály, muže, ženy, cikány, cyklisty, kuřáky, abstinenty, anarchisty, policisty, fanoušky Baníku, puberťáky, důchodce, bělochy, černochy, Rusy, Američany, Němce, Paraguayce, politiky, členy a voliče libovolné strany či libovolného hnutí, co jich jen u nás je, eurohujery, euroskeptiky, vládu, poslance tuzemské i putovního cirkusu EP, eurokomisaře, ekologisty, bohatce, socky, metalista, trampy, majitele nemovitostí, nájemníky, squattery a tak dál a podobně ...

Re: :
Autor: J. Kovaříček Datum: 17.2.2019 5:16

Pane Juraxi,

ve výčtu skupiny S jste zapomněl pojmenovat i Buddhisty. Ti vraždí nejvíce a s radostí, vždy ale v převelečení za muslimy.

:
Autor: J. Jurax Datum: 17.2.2019 12:35

????

:
Autor: L. Zach Datum: 17.2.2019 11:29

Trefné!

:
Autor: R. Tichý Datum: 16.2.2019 19:18

Dobre!

Ten pán poněkud neví o čem mluvi:
Autor: J. Vintr Datum: 16.2.2019 14:14

Svoboda slova buď je a nebo není. Jestliže se řekne, že se nesmí psát tohle a tohle, tak už je zaděláno na cenzuru. Tenhle problém pěkně pojednal Miloš Forman ve filmu Lid versus Larry Flint (mimochodem dnes by Larryho Flinta nepochybně zavřeli nejmíň na doživotí). Takže autor je na stejné straně jako ti, co zavádějí cenzuru a na opozici si jen hraje.

:
Autor: J. Jurax Datum: 16.2.2019 14:00

Dobře nakladená slova.

To je dobrý rozhovor.:
Autor: M. Mikulec Datum: 16.2.2019 13:31

Nedávno jeden bývalý politik udělal pokus: na Facebook napsal, ze Putin je gauner a mel by viset. Cenzoři si nenavistneho příspěvku ani nevšimli:-)) Takže pouze jednostranné otesavani svobod ve prospěch pofidernich eurohodnot. Ony jim to žluté vesty spočítají , věřím tomu. To neustále utahování šroubu skončí. Ale asi blbě.

Nejčr, furt by mě zajímalo:
Autor: M. Němec Datum: 16.2.2019 12:31

KDO bude určovat to, co ještě jde a co už je přes čáru. No a protože FB a ostatní sítě dost jedou, bude těch co to bude hlídat, jen v ČR tak 100.000.

Re: Nejčr, furt by mě zajímalo:
Autor: M. Němec Datum: 16.2.2019 12:32

budou hlídat...

:
Autor: L. Zach Datum: 17.2.2019 12:23

Kdo to bude hlídat? No AI...

:
Autor: L. Zach Datum: 17.2.2019 12:41

Pochopitelně, že není v lidských silách aby ve Facebooku procházeli každý publikovaný příspěvek (v angličtině, češtině, francouzštině, švédštině, arabštině, čínštině, barmštině, hebrejštině, maďarštině....) nebo obrázek či video. To dělá AI (Artificial Intelligence = Umělá inteligence / neboli software). Říkají mu

Rosetta.

Strojový překlad začátku článku:

-----

Moderátoři Facebooku se nemohou podívat přes každý obrázek, který se objeví na enormní platformě, takže Facebook buduje AI, aby jim pomohl. V příspěvku blogu dnes společnost Facebook popisuje systém, který je vybudován nazvaný Rosetta, který používá strojové učení k identifikaci textu v obrázcích a videích a poté jej přepisuje do něčeho strojově čitelného. Zejména Facebook hledá tento nástroj užitečný pro přepsání textu na memy.

----

https://www.google.cz/amp/s/www.theverge.com/platform/amp/2018/9/11/17846512/facebook-rosetta-meme-machine-learning-text-recognition-hate-speech

Více technicky:

https://code.fb.com/ai-research/rosetta-understanding-text-in-images-and-videos-with-machine-learning/

Pro strojový překlad co češtiny použijte Google translátor (vložte adresu článku a dostanete překlad stránky).

Vy jděte do háje, :
Autor: K. Janyška Datum: 16.2.2019 11:49

poskoku... Dzp.

Článek :
Autor: P. Lenc Datum: 16.2.2019 10:41

jsem četl už včera, souhlasím.

Svobodu na Internetu - tak jako i jinde NEOMEZOVAT.. Omezova:
Autor: J. Fridrich Datum: 16.2.2019 6:55

Svobodu na Internetu - tak jako i jinde NEOMEZOVAT.. Omezovat sprostotu, dezinformace, evidentní a odporné lži a bezdůvodné urážení, nadávání a nactiutrhání mnohdy moudrých lidí jen proto, že mají jiný názor. Internet je skvělý prostředek komunikace a POZNÁNÍ našeho Světa, ale jeho ANONYMITA je zneužívána lidskou spodinou k léčení si svých komplexů a zla v jejich duších..

Re: Svobodu na Internetu - tak jako i jinde NEOMEZOVAT.. Omezova:
Autor: M. Němec Datum: 16.2.2019 12:35

Kdo to bude hlídat, jak to bude omezovat, kolik jich bude, těch hlídačů ?

:
Autor: J. Jurax Datum: 16.2.2019 14:16

To máte těžký.

Radši necenzurovat:
Autor: J. Jurax Datum: 16.2.2019 14:30

I když i necenzurovat má taky i zápory.

Dnes se celkem obecně shodneme, že adorovat hitlerovský nacismus je fuj - takže cenzurovat a mazat. Ale adorovat komunismus od Stalina přes po Che Guevaru už tak fuj není a rozhodně se necenzuruje a nemaže.

Jest mne mazat za to, že metoo aktivistky označuji co hysterické čarodějnice nebo propagátorky genderhovadin jako genderblbky?

Takže bych radši nemazal nic kromě dětského porna a návodů, jak vyrobit bombu z prášku na praní a vanilkového cukru.

A hate speech, výzvy k násilí - když vezmu nějakou skupinu S a zveřejním její doložené činy a názory, jež budou po mém soudu hovadné, je to hate speech? Nevím, ale vím, že některé skupiny S jsou hájené, kdežto jiné ne a do ještě jiných bych se měl strefovat přímo povinně. A teď si za skupinu S dosaďte třeba muslimy, katolíky, feministky, cikány, homosexuály, fanoušky Baníku, komunisty, eurohujery, euroskeptiky, kuřáky, Rusy, Němce, Američany, Uruguayce, levičáky, pravičáky, socky či bohatce, vegany, zelené, jakoukoliv politickou stranu či hnutí a její představitele, příznivce a voliče ...

:
Autor: J. Jurax Datum: 16.2.2019 19:26

Ach jo ... tohle patří jinam, redakční systém zase zablbnul ...

Re: Svobodu na Internetu - tak jako i jinde NEOMEZOVAT.. Omezova:
Autor: J. Vintr Datum: 16.2.2019 14:30

Tak například evidentní a odporné lži provozují všechna oficiální média. Třeba ohledně nebezpečí, plynoucího z islámu a muslimských migrantů v Evropě, nebo co týká sprostych pomluv s lží na adresu prezidenta Trumpa. A nikdo nevolá po jejich zákazu.

Re: Svobodu na Internetu - tak jako i jinde NEOMEZOVAT.. Omezova:
Autor: J. Fridrich Datum: 16.2.2019 14:37

Ano - a to jr chyba naší doby a civilizace.. Je otázka, zda rozumné koncepce vývoje našeho - Západního světa vyhrají - a nebo prohrají... Uvidíme..

Volit ho nebudu,:
Autor: M. Prokop Datum: 16.2.2019 0:10

ale tohle je dost rozumné.

Re: Volit ho nebudu,:
Autor: P. Dvořák Datum: 16.2.2019 3:12

Kde se můžu seznámit s kandidátní listinou, abych už dnes věděl nebo alespoň mohl přemýšlet, koho volit budu a koho ne?

Re: Volit ho nebudu,:
Autor: P. Lenc Datum: 16.2.2019 10:40

Ano Petře, ale je to přece IN vědět už dopředu kdo bude na "kandidátce".

Re: Volit ho nebudu,:
Autor: V. Kain Datum: 16.2.2019 11:36

Bude to čím dál horší,neboť na místa kde se bude rozhodovat co se smí a co se nesmí se dostávají lidé sice otitulovaní,ale nebezpeční svými jedinými správnými názory a navíc naprosto nepoužitelní pro jakoukoliv prospěšnou činost.Když potom posloucháte takového žvanila,tak byste ho nejraději přetáhli hadicí.

Re: Volit ho nebudu,:
Autor: M. Němec Datum: 16.2.2019 12:28

Tak hadici už sem si pořídil, pane Kain.

Přiďte dneska ve čtyři hodiny na Venclsplac, ke koňovi.