23.4.2019 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VíP: Aneb víkendový pokecník - pohádkovýŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 17.2. 2019 22:50, přehled diskusí

Re: Jenny,:
Autor: Z. Jenny Datum: 17.2.2019 22:50

Díky mistře zkratky ! :-)) Dnes byly Tvoje papriky a mám vyřídit hlubosklon,B. se krásně nacpal a moc mu chutnalo! Mně taky. :-)

Re: LA:
Autor: M. Crossette Datum: 17.2.2019 19:19

Hihi,tohle podobně si prý stěžoval náš tatínek, když nám jen tak z paměti vyprávěl pohádky. Když jsme třeba o pár dnů vyžadovali tu samou, on už si přesně nepamatoval jak to šlo za sebou, zato jeho dvě ratolesti ano a opravovali ho :)

Re: Kouzelná pohádka :-):
Autor: M. Crossette Datum: 17.2.2019 19:15

Jé Miki, také jsme tuhle písničku zpívali, ale slova už bych dohromady nedala :)

Re: Moje oblíbená:
Autor: M. Crossette Datum: 17.2.2019 19:14

Bedo, děkuju za odkazy, zlákaly jste mě, asi se tu po něm kouknu, uvidím jak se mi orignální čtení bude líbit. Jinak jsem se koukla na net a našla jsem odkaz a Markem Ebenem - moc hezky čte (a zpívá).

https://www.youtube.com/watch?v=yHzKvg4s070

Jenny,:
Autor: Z. Nelina Datum: 17.2.2019 18:02

abys neměla něco úderného, a to i když jde o svět pohádkový

Re: Kouzelná pohádka :-):
Autor: Z. Jenny Datum: 17.2.2019 17:56

Zano, ten konec je ještě horší, je to na yotubu "O princezně a o hrádku" :-))

Re: Pohádky:
Autor: L. A Datum: 17.2.2019 17:04

Tenhle systém by u nás nešel, já si neumím rychle vymýšlet, pohádky zrají dlouho.

Re: Pohádky:
Autor: L. A Datum: 17.2.2019 17:01

Ale snadno by mohlo dojít k záměně s koněm. Kobelco - kobylka

Re: Vyprávívala jsem synovi:
Autor: Z. Lika Datum: 17.2.2019 16:37

To byla vyloženě výchovná pohádka. Naši mi polykání žvýkaček prostě zakázali s tím, že se mi budou dělat bubliny na opačném konci. Bez pohádky.

Re: LA:
Autor: Z. Lika Datum: 17.2.2019 16:34

No, předpokládám, že synek našel už hotovou kůži, ne že ji ze zmije serval... i když...

Re: Pohádky:
Autor: Z. Lika Datum: 17.2.2019 16:33

Bagřík je oblíbený. Občas vídám na stavbách takové ty pidibagříky, co si je řidič spíš obléká než do nich nasedá. Tak ten přímo k pohádkám vybízí :-)

Jinak z vyjmenovaných témat by bylo hezké drablato.

Re: ...pokračování:
Autor: A. Bytová Datum: 17.2.2019 14:58

Jak patrno, měla ́s uvědomělou babičku. Kdyby koťátko spadlo do barvy řekněme modré nebo bílé, dost možná, že by ho matka kočka i poznala. :D

Re: ...pokračování:
Autor: Z. Nítkovská Datum: 17.2.2019 14:52

Moje maminka měla taky pohádku o červeném koťátku - a mohla být hodně dlouhá. "Povídám povídám pohádku o červeném koťátku. Mám povídat dál?" A když dítě já přisvědčilo, opakovala již řečené. Byla to vlastně varianta příběhu o psovi, co jitrničku sežral. Milovala jsem to.

Vyprávívala jsem synovi:
Autor: A. Bytová Datum: 17.2.2019 14:10

jakousi dlouhou a složitou pohádku na pokračování, bylo to o syslíkovi, kterej měl tetu v Americe. A ta mu poslala žvejkačku, ale syslík byl holt sysel a nacpal si celej balíček do tlamičky, udělala se veliká bublina, zafoukal vítr a milýho syslíka to odneslo daleko až za čtvrtou mez. Pak následoval popis složité a dobrodružné cesty domů.

Když jeho dcerka, synova ne syslova, dorostla do pohádkovacího věku, chtěl po mě, bych mu to sepsala. Nejen že si nepamatuju nic, ale ani tehdy jsem vlastně netušila, která bude příští věta.

Tak je moc dobře, že LA tu svou napsala, jednou přijde zase vhod. :D

Re: Kouzelná pohádka :-):
Autor: T. Zana Datum: 17.2.2019 12:56

Jasně, já jako dítě taky milovala "Povím vám smutnou baladu o princezně a o hradu...", kde princezna i princ končí jako "a leží tam tři mrtvoly a dávaj se do nich moli.

Hm, už nevím, čí byla ta třetí mrtvolka...

Kouzelná pohádka :-):
Autor: Z. Miki Datum: 17.2.2019 11:51

Já jsem svým dětem četla, většinou klasiku: Mikeše, O pejskovi a kočičce a tak. Ale nejnadšenější byli, když jim moje máma (šíleně falešně) zpívala "uspávanku", že "Na hrobě seděla příšera, zubama cvakala do šera...."a pak se z hrobu různě vynořovaly hnáty až nakonec vylezl celý kostlivec.To milovali. :-)

Re: LA:
Autor: T. Zana Datum: 17.2.2019 11:40

Jenny, to je hezká příhoda :-))

Nám takhle synek jako maličkej na chalupě přinesl svlečenou kůži z hada. Na první pohled jsme se fakt lekli, ono tam bylo dost zmijí :P

Pohádky:
Autor: Z. Tora Datum: 17.2.2019 11:39

jsem vymýšlela jak dětem, tak teď už i vnoučatům. Vždycky přečteme normální pohádku, pak se zhasne a děti vymyslí téma pohádky. A já vyprávím. Takže už jsme měli:

O princezně, co si ostříhala vlasy, O princezně, co chtěla vařit obědy, O bagříkovi, co ho poslali pro semtele, O autě, co pomohlo vláčkovi, O bagříkovi, co zachránil stavbu mostu, O zlobivém Leo Expresu, O bagříkovi, co zachránil celé město, O červené botičce, O zlých bílých botkách... a spoustu dalších, které jsem si nezaznamenala.

Ale jak tak koukám, o zvířatech nic. No jo, městské děti... :). Tak třeba někdy příště.

...pokračování:
Autor: Z. Jenny Datum: 17.2.2019 11:10

... a naše babí měla vlastní pohádku, úspěšnou. O červeném koťátku.

V podstatě šlo o to, že koťátko bylo nezodpovědné a mamince kočce se pořád ztrácelo,utíkalo a kolem různých fujtajblů šmejdilo. Jednou takhle spadlo do plechovky s neoblíbenou červenou až rudou barvou a maminka -kočka ho nepoznala a vyrazila kotě z domu. Naštěstí venku pršelo a barva se smyla, tudíž koťátko bylo opět pěkně mourovaté a mohlo se vrátit k matince-kočce, která ho už nyní poznala. Od té doby se neztrácelo, neutíkalo, nechodilo kolem popelnic etc. a byl z něho "hodňouš", což bylo přání babí i moje vůči synkovi. :-))Někdy to i fungovalo.

LA:
Autor: Z. Jenny Datum: 17.2.2019 11:03

moc hezké, je dobře, že si takhle dovedete povídat anebo číst. pohádky. Taky jsem čítávala a po přečtení pár řádku jsme se synem usnuli oba :-). Zato jako malé pachole jsem trápila babičky při čtení pohádek, ony přeskakovaly celé pasáže a já je otravně opravovala, že tak to tam není. :-) Totéž se pak samozřejmě opakovalo u synátora a mojí máti a mne a vnučky.

S "němkyní" máme příhodu, babi přeslicová hlídala synka a při pobíhání po zahradě synek nesl vítězně němkyny v ručce a volal na bábi, "podívej kupatej ptáček" pak mu němkyni sebrala naše boxerka, byli opráni v hypermaganu oba dva a babičce po zákroku zahnědla vana.:-)

Re: Synovi jsem hlavně četla :
Autor: T. Zana Datum: 17.2.2019 9:48

Připomněla jsi mi, že synek (jako už řekněme prvňák) miloval pohádky pana Nepila. A já taky :-)

Němkyně :-)):
Autor: Z. Iva Datum: 17.2.2019 9:14

http://www.pismak.cz/print.php?data=piece&id=266984

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 17.2.2019 6:51

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Mám radost, že ani po včerejším náročném výletu (často bruslil na ledových steznících s nohama do všech stran) Night neprojevuje žádné známky pajdání či těžkého zvedání.

Den vstává do dalšího slunečného dne

Ty chvilky,:
Autor: Z. Hanča Datum: 16.2.2019 20:32

kdy dítko leží v posteli (konečně!) a poslouchá pohádku před spaním, ať už čtenou nebo vyprávěnou, jsou moc hezké.

U našich holek hodně dlouho vedlo Povídání o pejskovi a kočičce, zejména Jak myli podlahu a Jak slavili 28. říjen. To jsme četli pořád dokola! Teď už si čtou samy, ale přesto se někdy ke společnému čtení vracíme. A pokud nečteme, tak chtějí před spaním vyprávět historky. Z dětství nás prarodičů, nebo tatínka a strejdy nebo jakékoliv jiné. Na přání benjamínka zase vymýšlím příběhy o policajtovi a policejním pejskovi. :-))

Re: Synovi jsem hlavně četla :
Autor: J. Hlavsová Datum: 16.2.2019 19:56

Pohádkové knížky jsem sbírala ještě před tím, než jsem měla dítě, české, německé, francouzské. On ovšem na dobrou noc chtěl vždycky jen Perníkovou chaloupku. Zkoušela jsem číst i jiné, ale po dvou větách mi vždycky oznámil, že chce tu Perníkovou chaloupku. A běda, když jsem třeba zkusila vynechat slovo. Později vzal na milost magnetofonové kazety, nejoblíbenější byly Pohádky z mechu a kapradí. Pohádky si nakonec odvezl, když se odstěhoval, co jsem nepustila z ruky, to jsou příběhy z Orlických hor. Nejoblíbenější jsou příběhy, spíš pověsti, než pohádky Lidé od Orlice, Pohádky ze Zapomenuté země a další. Mám v plánu pro Zvířetník dvě pozvánky na výlet, jedna je na putování Zapomenutou zemí, ale najít ten čas ...

Re: Synovi jsem hlavně četla :
Autor: L. A Datum: 16.2.2019 19:18

Zatím je nejoblíbenější četba Hledáme zvířátka, Hrajeme si se zvířátky a Zvířátka v pohybu. Básničky se neučí, zato umí pojmenovat zvířátka na obrázcích.

Re: Moje oblíbená:
Autor: Z. Iva Datum: 16.2.2019 18:20

Medvídka Pú jsem četla synkovi, ani jeho ani mě nenadchl.

Re: Synovi jsem hlavně četla :
Autor: T. Zana Datum: 16.2.2019 18:15

LA, dítě, které je zvyklé poslouchat pohádky, určitě zvládne Mikeše dřív. Myslím, že jsem ho synkovi četla tak ve čtyřech nebo pěti. Ale začínala jsem s Ladovým slabikářem, ten jde hodně brzo. A dítě si ty básničky strašně rychle zapamatuje :-)

Re: Moje oblíbená:
Autor: T. Zana Datum: 16.2.2019 18:12

Já jsem se s Púem setkala, až když jsem sháněla čtení pro synka. Je to pěkné... ale Lada to není :-))

Re: hádejte:
Autor: L. A Datum: 16.2.2019 18:07

Matysek je ulitly stejně, proto musela být kočička jakožto hlavní postava.