20.4.2019 | Svátek má MarcelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FACEBOOK: Jde o lidská práva, nebo o moc?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 45, poslední: 15.2. 2019 21:40, přehled diskusí

:
Autor: J. Jurax Datum: 15.2.2019 21:01

No, ono jde existovat zcela plnohodnotně i bez ksichtoknihy ...

.:
Autor: M. Jandáková Datum: 15.2.2019 19:58

Na pana es Tůmu nejde reagovat. Podobného člověka jsem nedávno potkala na lidovkách.cz. Také pod něj nešlo vložit reakci. )

Čtvrtý test:
Autor: M. Jandáková Datum: 15.2.2019 19:51

test

takže chronologicky je asi takto.:
Autor: J. Kalina Datum: 15.2.2019 16:40

- facebook pro všechny a pro všechno - Čína a jiné režimy FB omezují, chtějí aby cenzuroval některé jim fuj názory a FB vyhovuje, aby mohl na čínský a jiný trh. Toto od lidí alá autor chváleno! - FB omezuje "pravicové", protiimigrační a jiné nenávistné názory na nátlak "pokrokových" skupin všeho zabarvení. Toto od lidí alá autor opět chváleno! - Klaus mladší nejprve navrhuje nemazat a posléze navrhuje tresty za mazání - autor se může najednou podělat do vejšky a s ním kde kdo.

To je logika! Opatřením je nemazat.

Představme si, že na špičkového politika 14 dní před volbami policie zveřejní něco hrozně ošklivého a pravdivého, co mu sníží preference. Pokud by autor článku tomuto politikovi fandil, rozčiloval by se, že policie zasáhla do voleb. Faktem je ovšem to, že kdyby to policie zveřejnila 14 dní po volbách, zasáhla by do voleb taktéž, ovšem autorovi článku by to snad ani nedošlo a šlo taktéž o zásah mu vůbec nedochází neb to vlastně poškodilo toho komu nefandí a to je o.k.. Tak asi tak se staví kde kdo k dění v politice a vůbec. Fandovský princip, který nemá s rozumným pohledem na věc nic společného.

Plivají Havlovi do obličeje:
Autor: M. Jandáková Datum: 15.2.2019 15:37

domnívajíce se, že dehonestují Klause.

Názorová totalita je především prostě totalita. :
Autor: M. Jandáková Datum: 15.2.2019 15:36

Názorová totalita není vítězstvím pravdy (nejvíce pravdy je v názorové odkrytosti) a už vůbec ne lásky. Je důsledkem nesnášenlivosti ke svobodnému světu. Tají svět, jaký je, omezuje pravdivý pohled na něj, vytvářením tmavých sklepů pro umlčené lidi. Je výsledkem nelásky k pravdě.

.:
Autor: M. Jandáková Datum: 15.2.2019 15:27

Žádný majitel v EU ani v Americe nesmí již odmítnout, ve své "provozovně", v tomto století, sebevíce podivínské klienty.

.

Žádný majitel provozovny není oprávněn odsuzovat a trestat domnělá porušení zákona, od toho máme NEZÁVISLÉ SOUDY, majitel diskuzní je pouze oprávněn iniciovat trestní stíhání.

.

Re: .:
Autor: M. Jandáková Datum: 15.2.2019 15:40

Majitel soukromé firmy či koncernu nestojí, v nefašistické společnosti, nad jejími zákony.

Re: .:
Autor: O. Tůma Datum: 15.2.2019 17:55

Ústava ČR, LZPS, článek 2, odstavec 2:

"Každý občan smí dělat vše, co není zákonem zakázáno."

To znamená, že majitel provozovny klidně může zakázat hostům kukat, a když zakukají tak s nimi vyrazit dveře, protože KOHO PROSTOR, TOHO PRAVIDLA a žádný zákon majiteli provozovny nezakazuje nastavit si pravidla pro vstup v JEHO PODNIKU tak, že zakazují kukání. To je překvapení, co?

Jen mizerní komunisti mají pocit, že se mohou kamkoli vetřít a donutit majitele, aby jim strpěl libovolné chování.

Pohříchu se opět ukázalo, že mezi Čechy jsou mizerných komunistů desítky procent.

Ale to je fuk, lidi jako vy to stejně nepochopí a budou si myslet, že můžou všude dělat všechno a nikdo jiný, než policajt, jim to nemůže zakázat.

Tak pane Tůmo,:
Autor: M. Jandáková Datum: 15.2.2019 19:52

po dvaceti minutách marné snahy vložit reakci na Vaše mýlky mám k Vaší fabulaci o mé povaze jen toto:

Re: Tak pane Tůmo,:
Autor: M. Jandáková Datum: 15.2.2019 19:57

Tak nic, sem nic nevložím, zřejmě jste nedotknutelný. Tak si jen přečtěte článek Ústavy, který jste sem vložil a meditujte nad ním. )

:
Autor: J. Jurax Datum: 15.2.2019 21:10

Jenže není ani zákona, jenž by zapovídal kukání v soukromé provozovně, a jak správně pravíte, "Každý občan smí dělat vše, co není zákonem zakázáno." ... :-)

No comment ...:
Autor: I. Hendrych Datum: 15.2.2019 11:52

Klaus ml. je demagogický syčák první třídy.

Re: No comment ...:
Autor: R. Langer Datum: 15.2.2019 15:07

No comment vypadá trochu jinak než to, co jste napsal. Je vidět, že jste evidentně trochu zmatený a rozpolcený. ;-)

:
Autor: V. Klíma Datum: 15.2.2019 20:29

Neco jako "toto tema je mi ukradene a zasadne se k nemu nevyjadruju" :-)

Facebook byl vždy politikum a ovládli ho "progresivisti":
Autor: V. Církva Datum: 15.2.2019 10:47

Veškerá sociální činnost, tedy sociální sítě jsou vlastně politika. Že se na facebook cpou neziskovky, politici, politické strany je naprosto logické. Pokud chce někdo nastavit facebook aby ukazoval jen prdy miminek a nový makeup maminek, stejně by se vytvořila nová platforma, která by byla o problémech společnosti.

Takže problém je, že veřejný prostor, Západ ovládli progresivisté. A je třeba je pacifikovat. Pokud si protlačili zákony o hate speach a proti tzv nacismu a xenofobii, šlo to! Nechápu jak někteří hlupáci můžou tvrdit že nejde mít opačný zákon - na podporu svobody.

Re: Facebook byl vždy politikum a ovládli ho "progresivisti":
Autor: O. Tůma Datum: 15.2.2019 18:00

Podporovat svobodu tím, že zavřete někoho do vězení je velmi kreativní. Nenapadlo vás podporovat svobodu třeba tím, že zrušíte zákony zakazující hate speech?

Skutečně vám přijde lepší na zákony z jedné strany zareagovat vytvořením zákonů, které provozovatele diskusí zmášknou z druhé strany, takže je nakonec tak jako tak zavřou?

Lidi jako vy asi nikdy nepochopí, jaké to je být v roli "provozovatele internetové platformy", kterému hrozí odnětí svobody za jakékoli moderování, co?

Jenže stejně jako platí, že komunisti tak dlouho šikanují podnikatele, až zavřou krám a plebs se jde klouzat, tak platí, že tak dlouho budou lidi jako vy šikanovat provozovatele diskusí, až se na to všichni raději vykašlou a zruší vám je. Pokud by Klausův legislativní potrat prošel, já zruším veškeré diskuse okamžitě protože se nenechám zavřít.

To budete ještě koukat, jak se vám tahle šikana podnikavých lidí na kterých parazitujete vymstí.

:
Autor: V. Klíma Datum: 15.2.2019 20:33

Jenze jako "socialni platformu" se (uz neprilis uspesne) snazi FB prezentovat Zuckerberg. Ale tak to neni a na FB proste uz nelze nazirat jako na "platformu". V realu jde spise o hybrid internetoveho media a socialni platformy. Navic prokazatelne preferujici progresivisticke nazory.

Tzv. lidská práva jsou pitomou politickou deklarací:
Autor: K. Janyška Datum: 15.2.2019 9:56

rudočerných a nemají žádnou váhu. Prý právo na život a na práci. To může vymyslet jen nevzdělaný hlupák, tedy rudočerní... Dzp.

Jo a jeden zelený (Praha 3) chce znárodňovat byty pod:
Autor: J. Chaloupka Datum: 15.2.2019 10:27

záminkou, že střecha nad hlavou je lidské právo. Na to odpovídám: každý gauner má lidská práva, jen daňový poplatník musí vše zaplatit.

Re: Tzv. lidská práva jsou pitomou politickou deklarací:
Autor: O. Tůma Datum: 15.2.2019 18:03

Janyško, jste ignorant. Lidské právo na život je zakotveno v Ústavě USA a hovoří o něm všichni klasičtí liberálové jako Bastiat, Hayek a další.

"Lidská práva" jsou totiž negativně vymezena, tj. "právo na život" znamená pouze to, že vás nikdo NESMÍ jen tak života zbavit, stejně jako "právo na práci" znamená pouze to, že vám nějaký kádrovák nesmí bránit ucházet se či nastoupit do určitého zaměstnání.

Socialisté od Sobotky po Okamuru si samozřejmě "lidská práva" pletou s nároky, ale že si je pletete i vy a prohlásíte Otce Zakladatele USA (Jeffersona, Franklina, Madisona, Washingtona ad.) za "nevzdělané hlupáky, tedy rudočerné", to už je opravdu příliš.

Re: Tzv. lidská práva jsou pitomou politickou deklarací:
Autor: R. Langer Datum: 15.2.2019 18:48

No, ono je to trochu jinak...

:
Autor: V. Klíma Datum: 15.2.2019 20:36

"Lidske pravo" (na cokoliv) bylo aktivisty bohuzel znetvoreno v - paradoxne velmi bezohledny - nastroj politickeho boje.

Re: Tzv. lidská práva jsou pitomou politickou deklarací:
Autor: K. Janyška Datum: 15.2.2019 21:04

Nemáte pravdu, vzdělanče. Hayek je kritizuje. Mám to od něho a hlavně, jsem už lepší, než on... Dzp.

Bylo by možná úsměvné,:
Autor: P. Lenc Datum: 15.2.2019 9:45

kdyby nešlo o jasnou politickou cenzuru, což pan autor přechází omáčkou nic neříkacím slovním průjmem.A nedávné vyjádření Jourové přímo nabádající k udavačství panu autorovi samozřejmně nic neříká.My pamětníci si dobře pamatujeme tu "jedinou pravdu", která se znovu prosazuje i cenzurováním "závadných příspěvků".Kam to došlo, to si pan autor asi nepamatuje, možná kvůli věku.

Vždyť je to jednoduché::
Autor: D. Stirský Datum: 15.2.2019 8:45

Myslím, že FB skutečně nebyl zamýšlen jako "politikum". Je to stále hlavně zábavná síť pro lidi, kteří zde zveřejňují své fotky z výletu, odkaz na zajímavý článek, příhodu z cesty do práce, pozvánku na akci atd., atd. Bylo na to už dost vtipů.:-) Je fakt, že mnozí jsou FB posedlí, rozechvěně sledují počet "lajků", "přátel..." Byl jsem svědkem hlasité hádky party mladých (křik, dupot, jekot, nadávky). Důvod? Jeden si jiného smazal z FB přátel. Čili V.K. mladšímu nic nebrání založit si vlastní stránky (nemá-li je), tam mu nikdo nic mazat nebude. Koneckonců, on sám má prostoru pro své názory víc než dost. Je také řada sítí, kde může své rádoby politicky nekorektní názory zveřejňovat a nikdo mu nic mazat nebude. Já sám se začnu ozývat, až mně bude někdo mazat příspěvky z mých vlastních stránek nebo až mně začne blokovat přístup na to či ono. To pak bude cenzura!

Re: Vždyť je to jednoduché::
Autor: R. Langer Datum: 15.2.2019 15:17

Ono to není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Já samozřejmě uznávám, že na SVÉ sociální síti si může majitel mazat, co se mu zlíbí, ovšem dobré by bylo, aby to, co bude mazat ZVÝRAZNIL v podmínkách používání služby, a to KONKRÉTNĚ, a hlavně aby potom navíc naopak ještě netvrdil, že se jedná o nějakou svobodnou síť. Mimochodem, rozum by měli mít zejména uživatelé takové služby, a pokud se jim chování majitele nelíbí, měli by ji prostě bojkotovat. Ono k tomu už pomalu dochází, a to tempo se bude zrychlovat, uvidíte...

Re: Vždyť je to jednoduché::
Autor: O. Tůma Datum: 15.2.2019 18:11

Ale vždyť přesně tak to je. Facebook má sekci "community standards" kde naprosto jasně píše, co vám zakazuje psát. Jsou toho mraky. A vytvořením si a pokračováním v existenci uživatelského účtu jasně podepisujete právní smlouvu, že se zavazujete těmi "community standards" se řídit.

Facebook není a nikdy nebyl svobodnou platformou. Tou jsou jen privátní sociální sítě s přístupem veřejnosti, o kterých jsem tu ve středu psal článek jako ke konkurenci Facebooku, kterou by ovšem Klausův zákon paradoxně zničil už v zárodku ("Klaus už není konzervativec").

Akorát že 90% diskutujících jej nepochopilo. Halt Gaussova křivka je neúprosná.

Re: Vždyť je to jednoduché::
Autor: R. Langer Datum: 15.2.2019 18:47

Kdepak je tam v podmínkách, že se nemůže negativně psát o migrantech? Najdete tam takový bod?

:
Autor: V. Klíma Datum: 15.2.2019 20:41

Ale no tak... Dobre vite, ze na "vyvolavani nenavisti" se da navlect naprosto jakykoliv negativni prispevek o komkoliv.

Tento "ideozlocin" by mel byt z pravniho systemu okamzite vyjmut.