19.4.2019 | Svátek má RostislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Arogance - znamení dobyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 15.2. 2019 21:10, přehled diskusí

Existence a činnost člověka podléhá třem druhům pravidel:
Autor: K. Janyška Datum: 15.2.2019 21:10

chování. Instinktům, daným zejména geneticky, pravdilům organizačním a zejména pak tzv. pravidlům správného chování, které mu umožňují spolunažívat s ostatními. Všechny 3 druhy pravidel tvoří naši mysl a jejich prostřednictvím se přizpůsobujeme situaci, prostředí a budoucímu neznámému.

Z toho jasně vyplývá, že organizátor věcí, tedy dobrý manažer, módně řečeno, ovládá organizační pravidla lépe, než ostatní. Ale může to být totální blbec ve smyslu pochopení toho, jak funguje lidský svět jako celek. Když se podaří ztotožnit pověst dobrého firemního organizátora s tím, že musí být i dobrým politikem nebo dokonce znalcem pricipů, na kterých lidský svět vyrostl a stojí, je zle. Jde většinou dokonce o tragédii.

Viz dobrý vědec Albert Einstein, tedy organizátor vědního oboru a jeho esej Proč socialismus z jeho knihy Z mých pozdějších let. Nic z principu, na kterém stojí lidský svět nepochopil.

Tak to mají také bohužel prakticky všichni superhohatí lidé světa, kteří si myslí, že když dokáží zorganizovat své majekty, že to umějí i s lidským světem. On je však nezorganizovatelným spontánním řádem... Dzp.

Rockeři :
Autor: M. Mikulec Datum: 15.2.2019 12:59

se nikdy nedají obalamutit světlými zítřky! Pěkný článek.

Re: Rockeři :
Autor: M. Valenta Datum: 15.2.2019 13:17

... asi jako třeba Mišík, že.

Dobrý článek,:
Autor: P. Lenc Datum: 15.2.2019 10:39

vidím to podobně.

Činnost a existence člověka podléhá třem druhům pravidel:
Autor: K. Janyška Datum: 15.2.2019 10:21

chování. Intinktům, daným zejména geneticky, pravdilům organizačním a zejména pak tzv. pravidlům správného chování, které mu umožňují spolunažívat s ostatními. Všechny 3 druhy pravidel tvoří naši mysl a jejich prostřednictvím se přizpůsobujeme situaci, prostředí a budoucímu neznámému.

Z toho jasně vyplývá, že organizátor věcí, tedy dobrý manažer, módně řečeno, ovládá organizační pravidla lépe, než ostatní. Ale může to být totální blbec ve smalu pochopení toho, jak funguje lidský svět jako celek. Když se podaří ztotožnit pověst dobrého firemního organizátrora s tím, že musí být i dobrým politikem nebo dokonce znalcem pricipů, na kterých lidský svět vyrostl a stojí, je zle. Jde většinou dokonce o tragédii.

Viz dobrý vědec Albert Einstein, tedy organizátor vědního oboru a jeho esej Proč socialismus z jeho knihy Z mých pozdějších let.

Nic z principu, na kterém stojí lidský svět nepochopil. Tak to mají bohužel prakticky všichni superhohatí lidé světa, kteří si myslí, že když dokáží zorganizovat své mejekty, že to umějí i slidským světem. On je však nezorganizovatelným spontánním řádem... Dzp.

Moc tomu nerozumím:
Autor: M. Valenta Datum: 15.2.2019 9:49

Za tou mizérií co popisujete je těch 26 super bohatých nebo ty neziskovky?

A co když si za to můžeme všichni. Já bych řekl, že jo.

Př. My v Evropě jsme se už přelidnili a teď se kyvadlo i přes nářky politiků, duchovních, ekonomů .... pomalu začíná vracet. A Afrika? Tu to ještě čeká a v mnohem horší formě.

Arogance...:
Autor: P. Kopáček Datum: 15.2.2019 9:47

Vážený pane Dvořáku, děkuji Vám za článek! V několika úvodních bodech jste shrnul vše, co nestačí/neumí/nechce definovat armáda darmošlapů v čele státu!

Ještě jednou díky!!!

Re: Arogance...:
Autor: F. Kusák Datum: 15.2.2019 10:02

Jak to říkal kdysi Churchill, že..... Tak navrhněte něco lepšího a sám běžte příkladem. Mlátit prázdnou slámu umí každý, ale přesvědčit ty ostatní je těžké, moc těžké. A shromažďovat obecné pravdy, to při troše inteligence, dokonce i té umělé, taky není problém. Navrhnout, ale hlavně prosadit nějaká řešení, to abys pohledal.

Re: Arogance...:
Autor: M. Mikulec Datum: 15.2.2019 12:58

Systém kráčí směrem, aby jedinec, nebo i malá země, neprosadili nic! Je to tak těžké pochopit? https://www.youtube.com/watch?v=ITGRH4qENwE Demokratický deficit = nedemokratické poměry.

Zajímavé čtení.:
Autor: Š. Hašek Datum: 15.2.2019 9:46

Ano, mám na život:
Autor: R. Langer Datum: 15.2.2019 9:19

podobný názor, pane autore. Proto jsem na tu manipulaci také velmi, citlivý...

Já vašemu apelu rozumím, ale :
Autor: V. Student Datum: 15.2.2019 8:56

...ale považovat zrovna bezdomovce, tedy někoho kdo se o svůj život postarat nedovede, za znalce života, to mi přijde trochu utažené. Potulní filozofové nebo chudí mniši, to bývala trochu jiná sorta lidí.

Re: Já vašemu apelu rozumím, ale :
Autor: J. Schwarz Datum: 15.2.2019 9:07

Autor netvrdil, že bezdomovec je znalcem života ale že není o nic horším znalcem života než manažer nadnárodní firmy, co tráví denně 14 hodin v práci, je stále "online" a co týden někam letí přes půl zeměkoule.

Re: Já vašemu apelu rozumím, ale :
Autor: R. Langer Datum: 15.2.2019 9:11

A ten s tím bezdomovcem, co se ráno válí na pláži a kolem něho jde do práce úspěšný bohatý manažer znáte? ;-)

plno bolestných výkřiků - a mohu souhlasit, že mnohé:
Autor: R. Brzák Datum: 15.2.2019 1:21

z toho, co popisujete, tak "zvonku vyzerá"

Ale Váš závěr si zaslouží rozmetat. Protože manipulace je nám vrozená. Dítku je nepohodlně a pláče - matka přiběhne a vyřeší problém. Takto se dítě snaží "řešit svůj problém" přirozeně i nadále. Což je v miminkovském věku přirozené. Ale tento model se zapíše do naší zkušenosti - a vždy, když se dostaneme do nové situace, máme-li tu možnost "plakat" - naše podvědomí nás k tomu vybídne... A co jiného, než možnost plakat, je sociální stát, či stát samotný?

Takže ve skutečnosti jen zůstáváme stále déle nedospělými - a to přísně v souladu se závislostí na státu...nic nového se tedy neučíme, pane autore.

Re: plno bolestných výkřiků - a mohu souhlasit, že mnohé:
Autor: M. Krátký Datum: 15.2.2019 1:40

a mladým mužům chybí vojna a tak se co nejdéle schovávají pod sukně své mámy, která se nechce vdávat a tak má jedináčka až do své poslední chvíle.

Re: plno bolestných výkřiků - a mohu souhlasit, že mnohé:
Autor: V. Kotas Datum: 15.2.2019 6:08

A o tom to je.

Re: plno bolestných výkřiků - a mohu souhlasit, že mnohé:
Autor: J. Schwarz Datum: 15.2.2019 9:10

To je pravda - jen oproti minulosti je jaksi těch "dospělých nemluvňat" čím dál víc. Zřejmě si jiní docela libují v roli "otců a matek", jen namísto svých ratolestí "pečují" o cizí dospělce za jejich vlastní peníze.

On totiž,:
Autor: M. Jandáková Datum: 15.2.2019 0:16

kdo nemanipuluje, jsme manipulováni!-)

Máte pravdu. Máte jasno. Máte přehled.