20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Neomarxisté ničí Amnesty InternationalŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 115, poslední: 17.2. 2019 9:26, přehled diskusí

Otázka pojmů:
Autor: M. Rozbořil Datum: 15.2.2019 0:07

Je možné, že pojem "neomarxismus" není nálepka. Nevím. Po, naštěstí krátkém a asi i zdefomovaném (1968), studiu marxismu jsem se do studia podobných věd již nikdy nepouštěl. Ale jsem ochoten se přít, že "neomarxista" v dnešní době nálepkou je, stejně jako "sluníčkář", "havloid", "kavárna" a další výplody lidí, kteří nejsou zpravidla schopni věcných argumentů. A těmi se diskuzní fóra na nejrůznějších serverech jen hemží. Viz níže: 5 příspěvků k věci a dál už jenom osobní výpady. A to NP patří k těm civilizovanějším.

:
Autor: V. Klíma Datum: 17.2.2019 9:22

Hmmm, jen zkuste diskutovat na nejakem webu, kde neomarxisticke (nebo dnes uznavanejsi vyraz "progresivisticke" ci "pokrokarske") nazory prevazuji.

To uvidite, jak "tolerantni" tito verozvesti slunickovych zitrku ve skutecnosti jsou. Rozdil je ovsem v tom, ze oni se jeste navic povazuji za intelektualni elitu a avantgardu lidstva, ktera uz z principu proste MUSI mit pravdu.

K smíchu nám AI:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.2.2019 20:07

možná bude, ale co s tím když jí stejně budeme platit prostřednictvím "grantů" poskytovaných "našimi" ministerstvy. Stejně jako platíme TI, Greenpeace, Gender Studies, "Ligu žen" a desítky "LGBTQ" iniciativ...

Čili co je to neomarxismus,:
Autor: D. Stirský Datum: 14.2.2019 19:01

neví nikdo. Neb nic takového oficiálně za filosofický či jaký směr určeno nebylo. Já vím, jsa věku vyššího, co je to marxismus. Co má býti neomarxismus a proč ten, kdo řekne např. "ne každý muslim je terorista", má býti neomarxistou, to už nechápu vůbec. Podle Kaniokové jsem pochopil, že ona neomarxismus považuje za pavědu a la lysenkismus. S tím plně souhlasím. Ona to není ani věda, ani pavěda, je to jen a jen nálepka. Pak ovšem těžko někdo může být neomarxista.

Re: Čili co je to neomarxismus,:
Autor: P. Grigar Datum: 14.2.2019 19:07

.. pane Stirský, tož co s námi, nevědoucími?! Snad by pomohlo z vaší strany definovat, co všechno neomarxismus není, tím se značně omezí výběr.. a my už se nějak chytnem. Děkuji předem.

Re: Čili co je to neomarxismus,:
Autor: R. Chodovsky Datum: 14.2.2019 22:55

Jo oficiálně... no tak to jo...

:
Autor: V. Klíma Datum: 17.2.2019 9:26

A vase uvaha ma nejakou oficialni nalepku?

Ja jen ze kdyby ano, tak si spousta normalnich lidi muze oficialne oddechnout, protoze tezko muze byt xenofob, rasista, sovinista apod., kdyz jsou to jen nalepky :-)

JIŽ staří Řekové určili, že má-li:
Autor: D. Stirský Datum: 14.2.2019 16:55

se vést rozumná diskuse, je nutné nejprve definovat pojmy. Jak je vidět, pod pojmem neomarxista si každý představuje něco jiného a řada diskutérů vůbec nic. Přesto tento pojem neustále používají. Čili znovu: Ani Mith, ani jiní zde, ve většině případů vůbec nevědí, o čem píší a mluví. Byl na to hezký český film: Děti se nekamarádí se spolužákem, protože je reakcionář. Učitele hrál Höger. Když se dětí zeptal, zda vědí, co znamená výraz reakcionář, ve třídě bylo ticho. Tady je to hodně podobné.

Re: JIŽ staří Řekové určili, že má-li:
Autor: R. Chodovsky Datum: 14.2.2019 17:08

Pane Stirský, vy tu definici pouze nechcete uznat a jako správný neomarxista pojmy zmást, relativizovat, zavádět.

Co nechápete na tom, že jde o politický či filozofický směr, který vychází z učení Marxe? Podrobněji Vám to popsal pan Tůma. Cožpak jste to nečetl?

Chápete význam slova politika? Nebo význam slova filozofie? Víte kdo byl Marx? Znáte jeho myšlenky? Nebo všechna tato slova slyšíte prvně a prostě se vůbec nemáte čeho chytit.

Re: JIŽ staří Řekové určili, že má-li:
Autor: V. Církva Datum: 14.2.2019 19:05

Je to tak neomarxisté, jako pan Stirský zmátli svět pojmy jako xenofobie. Ta není totožná s medicínskou chorobnou fobií, a dokonce je většinou zneužívána v případech kdy nejde o strach z cizinců, ale o pragmatické a rozumové odmítnutí multikulturalismu.

A tito se budou hloupě (přesto netvrdím, že ve zlém) ptát co je neomarxismus, případně se od něj snažit distancovat. Dobře přitom ví co je pod pojmem neomarxismus míněno.

Re: JIŽ staří Řekové určili, že má-li:
Autor: J. Kombercová Datum: 14.2.2019 19:58

Pan Stirský možná cítí, že je také neomarxista, a různými kličkami od sebe odvrací pozornost. :))

Proč obviňujete druhé, když nejste lepší ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.2.2019 17:21

Neomarxismus - https://zemavek.sk/liberalny-neomarxisticky-homofascism/

Marxismus, neomarxismus a islám -https://vojtekova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=568028

NEOMARXISMUS V TEORII A PRAXI - http://www.tedeum.cz/3_2010/neomarxismus_032010.htm

O neomarxismu hovoří brilantně ve svých přednáškách prof. Jordan Peterson - https://www.youtube.com/watch?v=qqi0jHn_7-I&t=181s

Pojem "neomarxismus" se používá běžně jako synonymum k výrazu "nová levice" - https://goo.gl/9CJAFN

Re: Proč obviňujete druhé, když nejste lepší ?:
Autor: S. Netzer Datum: 14.2.2019 17:28

Zem a vek - obzvlášť hodnověrný odkaz. https://dennikn.sk/1159635/co-siri-konspiracny-casopis-zem-a-vek-ktory-billa-uz-nechce-viac-predavat-odomknute/

Taktéž blogerka Vojteková: "Neomarxismus je v podstatě snaha o co největší uvolnění morálky".

Takové odkazy si strčte někam.

Re: Proč obviňujete druhé, když nejste lepší ?:
Autor: H. Lukešová Datum: 14.2.2019 17:46

Rozhodně lepší, než ty vaše levičácké, neomarxistické...Ty si strčte do...... vy.

´Á sekta Netzer v plné polní..:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.2.2019 17:47

Alexandr Solženicyn řekl: ,,Abyste zničili národ, musíte nejprve zpřetrhat jeho kořeny.” To, co se dnes v Evropě děje, je přesně tím zpřetrháváním kořenů pod taktovkou neomarxistické ideologie.

Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, že se stalo obětmi ideologického vymývání mozků. Právě proto, že neomarxistická revoluce přichází pozvolna a zatím nepoužívá drastické totalitní metody. Zatím je to tzv. měkká totalita, ale podle Gramsciho systém založený na židovsko-křesťanských naukách a hodnotách nejde svrhnout, dokud tyto kořeny nebudou přerušeny.

Jedním z hlavních nástrojů neomarxismu je tzv. kritická teorie. Jedná se v podstatě o destruktivní kritiku všech hlavních prvků západní kultury včetně křesťanství, autority, morálky, hierarchického uspořádání, vlastenectví, tradice, kapitalismu, loajality, sexuálních zábran, dědictví, konzervatismu, národního uvědomění, atd.

Podle Adorna je potřeba děti ve školách formovat k odmítnutí sociálních a mravních přesvědčení svých rodičů jako rasistických, sexistických a homofobních. Děti mají přijmout “novou” morálku. Adorno prohlašoval, že pro děti není podstatné, aby se na školách naučily faktům, ale aby si zformovaly ty “správné” postoje.

Re: ´Á sekta Netzer v plné polní..:
Autor: S. Netzer Datum: 14.2.2019 17:54

"Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, že se stalo obětmi ideologického vymývání mozků."

Pravda, vy sama jste dokonalý příklad takového vymytého mozku.

Že bych vám konkurovala ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.2.2019 17:57

Re: Že bych vám konkurovala ?:
Autor: S. Netzer Datum: 14.2.2019 18:09

Těžko.

Nekonzumuji totiž "alternativní média".

Ale nejsem fanatik vašeho kalibru...:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.2.2019 19:59

Oproti vám jsem realista

Re: ´Sama máte vymytý mozek neomarxismem:
Autor: H. Lukešová Datum: 14.2.2019 17:59

a nejste schopna ani odsoudit brutální vraždu izraelské dívky palestinským teroristou, čehož byl pan Sinclair schopen, vy však ne.

Re: ´Sama máte vymytý mozek neomarxismem:
Autor: P. Grigar Datum: 14.2.2019 19:17

.. mordyje, to musí bavit, pokoušet se o konstruktivní diskusi se Sybilluší Síťovanou. Něco jako diskutovat v noci na naší zahradě s naším pejskem.. žádnou vaši námitku by vám neuznal, je na to vycvičený. Stejně jako Sybéllie... ovšem jinak dokáže být velmi milý, v tom se odlišuje od výše jmenovaného "stvoření".

Chichichi, a mluvíte s ním česky ? :):
Autor: J. Kanioková Datum: 14.2.2019 20:01

Re: Proč obviňujete druhé, když nejste lepší ?:
Autor: R. Chodovsky Datum: 14.2.2019 17:49

To Váš odkaz na vyvrácení dezinformace, to je ukázka, to je evropská hodnota. Tam se dozvíme vše o dezinformacích. Jen přehled o informacích neposkytne žádný... tak nějak chybí.

Když jsem se ráno zeptal, co to vlastně ten:
Autor: D. Stirský Datum: 14.2.2019 16:25

neomarxismus je, rozproudila se bouřlivá diskuse,z níž jsem se dozvěděl, že jsem bl..ec, že to nevím. Ovšem definic, názorů, výkřiků, filosofických pojednání atd. bylo tolik, že se mně jen potvrdilo, co si myslím už dlouho: Obyčejná nálepka bez jasného obsahu používaná lidmi zcela bezduše, stejná floskule jako třeba výraz "elity."

Re: Když jsem se ráno zeptal, co to vlastně ten:
Autor: R. Chodovsky Datum: 14.2.2019 16:37

Vy jste prostě srandista. Víte alespoň jaký význam se skrývá pod nálepkou "máma"?

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 16:54

Dobře.

Když si za výraz neomarxismus dosadíte výraz "koncentrované blbství", budete poučen. Neboť uvedený výraz není nálepkou, nýbrž konstatováním skutečnosti.

Re: :
Autor: D. Stirský Datum: 14.2.2019 16:58

Opravdu zdůvodnění a vysvětlení hodné voliče SD nebo čtenáře Blesku či PL. Ani nevíte, jakou mám radost, neb neustále se mně potvrzuje, že jde o prachobyčejnou nálepku, kterou lidé bez špetky inteligence a naopak s inteligencí značnou používají. Je to pro mne stejný výraz, jako mezinárodní židovstvo, imperialisté s volštrýtu atp.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 17:25

Aha ... no nic, studujte tedy.

Za nějaký rok dospějete k podobnému stručnému shrnutí jako já.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 17:27

Dodatek k předchozímu - možná dospějete. Nechci Vás přeceňovat.

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 14.2.2019 17:29

Mezinárodní židovstvo, vybral jste si pěkný příklad... Stejně jako Putinův šváb a stejně jako slovo nálepka svůj obsah mají. Ten obsah se nám nemusí líbit, může se nám zdát pejorativní a urážlivý, matný, podstatu nevystihující. Ale z tohoto pytle neomarxismus není.

Neomarxismus můžete srovnávat např. s úslovím Frankfurtská škola. A začít se posměšně ptát kolik má ta škola pater? Jenže když chcete opravdu vést dialog, pak nebudete rozmělňovat tyto pojmy. Budete diskutovat myšlenky, principy ... ale vám nejde o dialog.