25.4.2019 | Svátek má MarekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Kdy má zásah smyslŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 58, poslední: 14.2. 2019 23:37, přehled diskusí

Kvůli banánům se vojenské intervence nekonají:
Autor: M. Pivoda Datum: 14.2.2019 18:27

Žijeme už v roce 2019. Zachovejte proto klid, prosím.

Re: Kvůli banánům se vojenské intervence nekonají:
Autor: P. Han Datum: 14.2.2019 21:38

Byla tam nějaká zmínka o banánech? Je pravda, že v oboru AI není Venezuela na špičce, a ničemu jinému patrně nerozumíte. A mám pocit, že AI také moc ne. Maximálně na úrovni oboru Inovace.

Zbavme slovo loupež morálního břemene.:
Autor: B. Hamal Datum: 14.2.2019 13:33

Otázka přece nezní: „loupež" ano, či ne“. Musí znít: „za jakých podmínek má loupež smysl“. Ve Venezuele, nejbohatší na ropu, smysl má, je tam přece co ukrást.

Ovšem zasáhnout tam musíme ne kvůli ropě, ale abychom zastavili zlo.

Re: Zbavme slovo loupež morálního břemene.:
Autor: R. Langer Datum: 14.2.2019 15:27

Kdo MY?

Re: Zbavme slovo loupež morálního břemene.:
Autor: P. Han Datum: 14.2.2019 21:39

Hamal a jeho parta.

Re: Zbavme slovo loupež morálního břemene.:
Autor: J. Lepka Datum: 14.2.2019 17:14

Rozumím dobře, že podle vás nebyla loupeží krádež ropných polí zestátněním pučistou Chávezem, ale návrat potenciálním vlastníkům již je ? Co mi to sakra připomíná? Aha, rétoriku bolševiků!

Re: Zbavme slovo loupež morálního břemene.:
Autor: M. Kosejk Datum: 14.2.2019 19:46

Dobře jste to řekl. USA mají nezpochybnitelné právo na těžení ropy ve Venezuele. A proto mají jasné právo zasáhnout ve Venezuele ve prospěch svých těžařských firem (a i v jakémkoliv dalším státě, který nepřijme podmínky USA). :)

pozn.: ironie

Re: Zbavme slovo loupež morálního břemene.:
Autor: P. Han Datum: 14.2.2019 21:35

Značnou část venezuelské ropy těžily místní firmy, státní i nestátní. To - i daně zahraničních firem - bylo základem venezuelského bohatství. Ovšem za Chávezovy a Madurovy vlády, přestože (resp. protože) "znárodnili" ropný průmysl, to šlo jaksi všechno do kopru. Dosazení nekompetentního vedení a drancování ropných firem vedlo k témuž, co jsme měli možnost pozorovat u nás za vlády komunistů. Pouze výrazně rychleji, protože ropa byla prakticky jediná komodita, která držela Venezuelu nad vodou.

USA se samozřejmě snaží podporovat své okradené firmy, ale nejenom je. Snahou je zajistit stabilitu v regionu i u sebe doma. V rozvrácené Venezuele se pochopitelně začaly znovu zvedat narkomafie, které nyní podporuje i část armády, je to totiž momentálně jediný prosperující sektor. Ironizujte klidně dál, ale zkuste také myslet, momentálně jste těžce mimo mísu.

Kdy má zásah smysl:
Autor: J. Kindl Datum: 14.2.2019 11:25

Kdo mluvil o intervenci ve Venezuele byli novináři. V Afganistánu USA nebylo samo a není samo. Je tam z rozhodnutí rezoluce Rady bezpečnosti OSN. S tím souhlasilo i Rusko a Čína. Válku v Jugoslávii vyvolalo Srbsko. Genocidu v Kosovu kterou opět vyvolalo Srbsko nešlo diplomatickou cestou zastavit.

Zajímavé je, že když Srbové napadli např. Chorvatsko,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 14.2.2019 14:18

tak se nikdo nebouřil. A když Miloševič bránil územní celistvost Srbije, tak přišlo "humanitární bombardování".

Re: Kdy má zásah smysl:
Autor: J. Farda Datum: 14.2.2019 14:41

Škipetaři snící (Es komt der Tag!) o Velké Albánii z Vás jistě mají upřímnou radost ... :-)

Re: Kdy má zásah smysl:
Autor: P. Han Datum: 14.2.2019 22:23

Jejda. Škipetaři hovoří německy. Ještě že se domluvíte. A co taková Makedonie? Jo, to jsou taky Škipetaři. Ještě že mám ty znalosti od Karla Maye. Ten to vlastně psal taky německy.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 17:32

Míníte albánskou genocidu Srbů nota bene na území Srbska?

Smysl???:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 14.2.2019 11:00

Tato podmínka pro intervenci by možná smysl měla: "Chceme jít do otevřené ekonomiky, chceme zvýšit produkci ropy. Většina výroby ropy, kterou chceme zvýšit, bude se soukromým sektorem." řekl venezuelský velvyslanec v USA Vecchio na tiskovce agentury Bloomberg.

Re: Smysl???:
Autor: M. Kosejk Datum: 14.2.2019 13:25

Ano, ano. Válka ve jménu byznysu korporací a globálního trhu - to je prostě paráda takhle hromadně zabíjet ve jménu tohoto. :))

Re: Smysl???:
Autor: P. Han Datum: 14.2.2019 22:19

Hmm. Vy byste patrně globálně zabíjel ve jménu něčeho, o čem jsem se domníval. že už je s tím konec. Zatímco ve jménu toho, o čem žvaníte, zabíjet není nutno. Snad by stačilo respektovat stávající zákony, což Madura ani vás nenapadlo.

-------:
Autor: M. Kosejk Datum: 14.2.2019 10:43

Pokud Američané prý odejdou z Afghanistánu, odejdeme taky. A jednoduše se přestane v Afghánu "bojovat za Prahu".A když třeba zítra Amíci vlítnou do Venezuely, tak se prostě "za Prahu" začne bojovat ve Venezuele. :)

A hlavně žádné otázky, jen naučené mediální fráze. Stát za USA je totiž to, o co kráčí. A naše zájmy? Naše zájmy evidentně spočívají v plnění zájmů USA.

A kauza "Huawei" ze stejného soudku tupé servility k USA. On nás špehuje úplně každý výrobce telefonů, operačních systémů, každý operátor, každý poskytovatel internetu, každý internetový vyhledávač a prohlížeč, skoro každý e-shop... atd. A všichni největší západní hráči spolupracují s orgány USA a s obřími korporacemi. Ale hlavně v klidu, jediný problém je prý Huawei - protože na něj ukázaly USA. Takže se ho zbavme - a víc neřešme. :)

p.s. Ten současný venezuelský režim tam vznikl v reakci na nenažranost amerických těžařských korporací. A dnešní extrémní chodoba tam je hlavně díky americkým sankcím. A teď někdo chce věřit, že USA jsou tím, kdo to tam má vyřešit?!

"A hlavně žádné otázky, jen naučené mediální fráze.":
Autor: M. Prokop Datum: 14.2.2019 10:52

Jo, to jste právě předvedl. Naučené před třiceti lety.

Re: "A hlavně žádné otázky, jen naučené mediální fráze.":
Autor: M. Kosejk Datum: 14.2.2019 13:19

Zkuste, pane Prokop, trochu argumetovat. A pomocí argumentů rozcupujte, co píšu. Pakliže to vůbec dokážete. :)

Re: "A hlavně žádné otázky, jen naučené mediální fráze.":
Autor: R. Langer Datum: 14.2.2019 15:29

Já myslím, že je to dobrý argument. Jako by na mě z vás zavanul duch dávných dob... :-P

Re: "A hlavně žádné otázky, jen naučené mediální fráze.":
Autor: M. Kosejk Datum: 14.2.2019 19:42

Ále, v munulých dobách bylo třeba odsuzovat USA a stát za Ruskem a Čínou - a dnes je to přesně obráceně. Stát za USA je tou pravou hodnotou správného člověka.

S pozdravem Samozvanec a Zaprodenec - toho času ruský i čínský agent, který má za úkol podkopat důvěru v naše pokrokové kapitalistické zřízení a našeho zámořského bratra. :)))

Re: "A hlavně žádné otázky, jen naučené mediální fráze.":
Autor: P. Han Datum: 14.2.2019 22:26

Máte těch synonym zbytečně moc. Blbec pro vás bude stačit.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 17:37

Špehován jste a budete. Zvažte tedy, zda je pro Vás lépe být špehován USA nebo Čínou.

A jinak - což kdybyste svá tvrzení taky nějak doložil? Vaše jistě dobře míněné přesvědčení zde nestačí.

Re: :
Autor: M. Kosejk Datum: 14.2.2019 19:39

No, normální člověk by nechtěl, aby ho špehovali - jak z Číny, tak například z USA. A rozumný člověk nevěří mocnostem a korporacím - ať už jsou z Číny, USA či od jinud. Když například uživatelé fízloidního Facebooku řeší Huawei, tak se musím smát.

A kolik vystrašenců z Huawei v klidu používá Microsoft Win10, který pravidleně odesílá firmě data o počítačích uživatelů, to je další věc k smíchu.

Nebo bych mohl zmínit Google a jeho "analytické" nástroje, které umí personifikovat každého uživatele - a jeho data pak využívá jak pro sebe, tak pro prodej 3.stranám (přečtěte si jeho smluvní podmínky - i když tam tvrdí, že vás fízluje jen kvůli zkvalitnění služeb pro vás)

Nebo jste si někdy položil otázku, co dělá Apple s daty uživatelů, která sbírá? A nebo proč Apple vybavuje své přístroje komponenty, které firmě umožňují dálkový přístup do každého přístroje?

.....a tak dále a tak dále.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 20:35

No vždyť říkám, špehován jste a budete. Tomu neutečete, ledaže byste se odřízl od počítače i mobilu, neužíval platební karty a pro sichr ani GPS přístroje ... takže je pro Vás lépe být špehován USA nebo Čínou?

Re: :
Autor: M. Kosejk Datum: 14.2.2019 20:47

Nevidím mezi velmocemi žádný zásadní rozdíl - všem velmocem jde jen o své zájmy (a USA ty své zájmy hájí momentálně nejextenzivněji - a to po celé planetě). Strach je třeba mít ze všech.

Ale USA jsou ve špehování světovou jedničkou - a mají největší ekonomickou i vojenskou moc - takže největším potenciálním nebezpečím jsou dnes USA.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 21:26

Takže je pro Vás lépe být špehován Čínou nebo USA?

Re: :
Autor: M. Kosejk Datum: 14.2.2019 21:32

Nechápete psaný text? :) Ten, kdo řeší Huawei - a k daleko masivnějšímu špehování od západních korporací se staví tak stoicky jako vy, je dle mého pokrytec nebo ignorant.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 23:37

Vědomě se vykrucujete a okecáváte, abyste nemusel odpovědět, nebo jste jenom intelektuálně zakřiknutý a nechápete jasně položenou otázku?

Takže - špehován jste byl, jste a budete. Můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno co můžete. Nic s tím nenaděláte.

Můžete to omezit - ne zcela - pouze poustevničením v hlubokých lesích bez pouličních kamer, bez počítače, mobilu, bez platebních karet a účtů v bance.

A tedy znovu zvažte - je pro Vás lépe být (pro Vás pro sichr zdůrazním že elektronicky) špehován Čínou nebo USA?

Re: -------:
Autor: J. Kindl Datum: 14.2.2019 11:39

USA do Venezuele dováží ropu, která se míchá s jejich ropou. USA ropu s Venezuele nepotřebuje. Samo USA je schopno ropu vyvážet. Ropu si ve Venezuele těží státní společnost a peníze ji půjčuje Ruský Rosfnět. Nedávno USA proběhl soud se společností Apple, která byla vyzvána aby umožnila vstup CIA do mobilního telefonu Apple, který použil vrah ve škole.CIA se nemohla do telefonu dostat a přehrát si jej. "Huawei" je státní telefon, který byl určen pro armádu a je to telefon státní. Všude, kam "Huawei" přišel byl obviněn ze špionáše. Ať to byla Afrika, Australie, Nový Zéland, Kanada, Polsko, USA, Německo a další země. Takže nic nového.