28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

EVROPA: Reforma Evropské unie není možná

V souvislosti s volbami do Evropského parlamentu můžeme stále častěji slyšet slova o reformě EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 14.2.2019 9:30

Re: S Unií...

Vida. Pan Matějka ulovil prvního voliče.

J. Vlček 14.2.2019 9:41

Re: S Unií...

Pane Valento, nevnímal jsem a většinou nevnímám, kdo píše, ale o čem píše, a nad tím se zamýšlím. Vřele to doporučuji i vám.

J. Svoboda 14.2.2019 10:21

Re: S Unií...

No vy srovnáváte prosperující Evropu s krachujícím, hladovějícím Sovětským svazem. Co je na tom k zamýšlení?

J. Vlček 14.2.2019 10:34

Re: S Unií...

Já ji, pane Svobodo, nesrovnávám, jen poukazuji, kam vede cesta takového molocha jakým EU je, když dělá vše tak jak dělá. Cíl je podobný jaký dosáhl Sovětský svaz. Krach politiky a následný rozpad. Nic víc, nic míň.

M. Prokop 14.2.2019 10:46

Re: S Unií...

Jisté společné rysy jsou. Což je právě to k zamyšlení, aby EU nedopadla jak ten Sovětský svaz.

M. Valenta 14.2.2019 11:34

Re: S Unií...

Společné rysy máme kde s kým, i s prvoky.

J. Svoboda 14.2.2019 14:50

Re: S Unií...

Nic společného nevidím. Sovětský svaz byl držen pohromadě pouze násilím a Kremlem vnucenou ideologickou doktrínou. Rozpadl se kvůli bídě a hospodářskému propadávání, nikoli kvůli družbě internacionálního proletariátu... :-DD

P. Urban 14.2.2019 10:33

Velké státy převálcovaly malé

a vnutily jim své představy.

Jak to v praxi funguje, ukázal názorně osud přistěhovaleckých kvót. K žádnému převálcování nedošlo.

To na jednu stranu potvrzuje pochybnosti o funkčnosti EU dle představ architektů Lisabonské smlouvy. Na druhou stranu to znamená, že ten lisabonský chomout nemusíme brát moc vážně. A využívat oné "první myšlenky" spolupracujících států, která může - nebo nemusí - fungovat do jisté míry nezávisle na bruselském vládnutí a jeho dokumentech.

J. Vlček 14.2.2019 10:45

Re: Velké státy převálcovaly malé

Zatím můžeme jen doufat, pane Urbane, ve schopnosti a vůli našich politiků, umět v takto nastavených podmínkách v EU fungovat, bez újmy zájmů našeho státu.

M. Prokop 14.2.2019 10:47

Re: Velké státy převálcovaly malé

Hlavně tu vůli ...

Vzpomínám si na Topolánka ...

P. Zinga 14.2.2019 8:59

FactNews: Německo smí překračovat emisní limity.

https://www.augsburger-allgemeine.de/politik/Bruessel-kommt-Deutschland-bei-Streit-um-Fahrverbote-entgegen-id53477306.html

Blíží se volby a Brusel má naděláno: aby zabránil volební katastrofě v Německu (ale i jinde), povolil Německu překročení limitu o 10μg/cbm! Chtějí tím otupit na*ranost lidí, která by se mohla projevit tím, že by to hodili "nesprávným stranám".

Jó, čeho je moc, toho je příliš. I na Němce.

J. Kombercová 14.2.2019 9:58

Re: FactNews: Německo smí překračovat emisní limity.

Co na to akční němečtí Zelení? A budou je němečtí voliči volit? Budou.

P. Sinclair 14.2.2019 8:07

Naprostá ztráta času

Předseda Matějka (poslední volební výsledek necelé promile hlasů) nikdy nepochopí, že voliče víc zajímá stav silnic, výše důchodů, vymahatelnost práva, či zvůle exekutorů, než to, co si on myslí v mosteckém paneláku o článku 69 Lisabonské smlouvy.

T. Hraj 14.2.2019 8:31

Re: Naprostá ztráta času

Jak kde. V Anglii je asi víc zajímal ten článek 69.

A. Blok 14.2.2019 8:56

Re: Naprostá ztráta času

Hlavně naše ženy a naši muži potřebují klid na poctivou a trpělivou práci při budování ... čeho vlastně?

P. Zinga 14.2.2019 9:07

Re: Naprostá ztráta času

Stejné hovádko, Sinclaire, zajímající se pouze o plný žlab. A nevidící dále.

M. Prokop 14.2.2019 9:49

Re: Naprostá ztráta času

Což ovšem neznamená, že Matějka nemá pravdu a že problémy EU se částečně promítají i do stavu silnic, výše důchodů, vymahatelnosti práva, či zvůle exekutorů, už jenom proto, že se naši úředníci mají na co vymlouvat.

V. Petr 14.2.2019 10:56

Zvůle exekutorů opravdu nepřišla z EU, toto je domácí

"tvořivost."

Jinak ovšem máte pravdu.

P. Kubáč 14.2.2019 7:53

Náležitosti Euro-federace

Opakuji znovu - nezbytnou součásti každé federace je řádně volený, zákonodárnou iniciativou obdařený dvoukomorový parlament podobný "Sněmovně lidu" a "Sněmovně národů" bývalé ČSFR.

Druhou nezbytnou součástí je kompetenční seznam v ústavě alá 10 dodatek ústavy USA, který jmenovitě vypočítává federální kompetence a žádně jiné

Pokud EU směřuje ke státnímu útvaru bez těchto náležitostí pak to není demokracie, ale Sovětský svaz verze 2.0

P. Dvořák 14.2.2019 8:01

Re: Náležitosti Euro-federace

" . . . pak to není demokracie, ale Sovětský svaz verze 2.0."

Což paradoxně včera podle tisku zkonstatoval i dobroser Soros.

J. Svoboda 14.2.2019 8:29

Re: Náležitosti Euro-federace

Sovetsky svaz byl proti dnesni EU hotovym rajem plnym zbozi z celeho sveta a bezmezne svobody. Se divim, ze vy, znalci pomeru, nevnimate podobu dnesni EU s nacistickou risi. Viden je dokonalou kopii Varsavskeho ghetta, my v Cesku trpime jako vezni v Dachau a Juncker je jako dvojce Hitlera!! Rychle pryc z te osklive EU a nefunkci tzv. Ceske republiky. At ziji mestske staty!! Byly tady pred staletimi, budou zase! Jedine mestsky stat Brno nebo Hradec Kralove muze suverenne vyjednavat s Cinou nebo Microsoftem... A ta sobestacnost!!! :-DD

T. Hraj 14.2.2019 8:44

Re: Náležitosti Euro-federace

Takže říkáte počkejme, až to bude stejné nebo horší než v CCCP a potom teprve analyzujme příčiny, jak se to mohlo stát.

Jaká schopnost (EU) vyjednávat, do háje pořád?! Malá, bezvýznamná ČR prokázala kdysi mnohem lepší schopnost jednat o vízové povinnosti (s USA) než následně mocná EU (s Kanadou). Jak je to možné? Snadno. EU totiž neměla ZÁJEM něco vyjednat. A o ten zájem právě jde. EU může mít při jednáních mnohem větší váhu než ČR, ale není vůbec jednoznačné, že tuto váhu použije v našem zájmu.

P. Zinga 14.2.2019 9:09

Re: Náležitosti Euro-federace

Svobodo, to má být ironie? Ironie je náročná, takže toho raději nech.

J. Svoboda 14.2.2019 10:07

Re: Náležitosti Euro-federace

Máš snad něco proti suverénním a soběstačným městským státům? Byly tady před tou slavnou EU, byly tady před neslavnou několikrát přejmenovanou republikou - a lidi žili! Křesťansky, s osvícenými vládci, samostatně a suverénně. Co se ti nelíbí??

Perryman 14.2.2019 10:31

Re: Náležitosti Euro-federace

Pochopil jsem to hned, ale jak vidím, ne všichni mají nadhled.

P. Dvořák 14.2.2019 9:26

Re: Náležitosti Euro-federace

JEŽIŠ!!!

Hoďte na něj síť!

M. Prokop 14.2.2019 9:52

Re: Náležitosti Euro-federace

Já bych dodal i nebo hlavně celofederální strany.

Z. Rychlý 14.2.2019 7:25

Vystoupení z EU ?

Bohužel nemožné, protože pomstychtivost s jakou bychom se setkali (viz chování EU k Britanii) by naši malou závislou ekonomiku položila velmi rychle. A EK je osud ČR ukradený, zase jeden stát lůzrů a východní chátry by spadl do totálního rozdělení, no a co, tím lépe se ekonomicky využívá.

Pokrytecká EU sice ničí národní státy, ale neumím si představit, že potlačí národovectví Frantíků, nebo Bošů. Takže nejspíš jde jen o ekonomické vítězství evropských hegemonů nad zbytkem evropských států a státečků.

EU je jen fíkovým listem pro rejdy evropských velmocí. Jako vždy pod vznešeným pláštíkem rovnosti, svobody a bratrství probíhají úplně opačné pochody.

Perryman 14.2.2019 7:54

Ano, pomsta EU vuci CR by byla strasna a museli bychom odolavat tlaku nadnarodnich korporaci a ruznym uzemnim narokum, napr. nemeckym. Zrejme bychom prisli i o nejake svobody, ktere jsme dostali jako odmenu za podvoleni se. Evropa je rozdelena na hegemony a chatru (prevazne vychodni). Musime ale opravdu cekat na to az se EU uexperimentuje ke konecnemu rozkladu?

J. Fridrich 14.2.2019 7:17

EU-EHS a v prvopočátku Unie uhlí a železa byla založena "

EU-EHS a v prvopočátku Unie uhlí a železa byla založena " Otci zakladateli " po II. světové válce s jasným a správným cílem - bezpečnost v Evropě bez válek a svobodný obchod se svobodným pohybem obyvatel. To, co z EU dělají její vůdci v posledních cca 10 létech je cesta k rozvratu a zkáze. Výsledkem je odchod Británie, která do té ještě dobře fungující EHS velmi chtěla, de Gaulle tomu bránil a po jeho odchodu Británie do ní vstoupila. My ještě v roce 2004 vstupovali také do jiné - "normální" EU a netušili jsme, kdo v ní uchopí moc a kam Evropu povede.. Byl jsem - a stále jsem zastáncem spolupracující Evropy. Nynější vedení EU se ale natolik odchýlilo od skvělých myšlenek poválečných Otců-zakladatelů EHS-EU ( - pánů K. Adenauera, W. Churchilla, de Gaullea, J. Monetta, R. Schumana, P.H. Spaaka, A. de Gasperiho ), že je nutné dát lidem všech členských zemí EU možnost se svobodně, tedy v národních referendech vyjádřit k zcela nepochopitelnému a protizákonnému otevření Evropy zcela nepřátelským, necivilizovaným hordám lidí, kteří v naprosté většině neprchají před útrapami války - oni přichází Evropu rozvrátit.. Také komandování a poručníkování jednotlivým zemím musí být omezeno.