25.4.2019 | Svátek má MarekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Reforma Evropské unie není možnáŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 143, poslední: 15.2. 2019 13:07, přehled diskusí

Matematický model,:
Autor: M. Mikulec Datum: 15.2.2019 13:07

jak může ČR ovlivnit rozhodování v EU: pravděpodobnost se limitně blíží nule. Nejlepší alternativa k EU je její neexistence.

https://www.youtube.com/watch?v=ITGRH4qENwE

Re: Možné je vše, co dovolí spontánní síly:
Autor: P. Horak Datum: 15.2.2019 0:06

V jakemze vednim oboru byl F. A Hayek povazovan za vedce? Pak Vaclav Klaus je take povazovan za vedce? Styl vyptaveni obou je velmi podobny. Vedci byli, namatkou Einstain, Bohr, Heyrovsky......... Jejich precisni vedecke prace vysvetluji postatu sveta a jsou schopne v jejich oboru presnych predpovedi.

Hayekovy predpovedi v ekonomice (coz neni veda) absolutne selhaly uz ve tricatych letech minuleho stoleti. Ani by se slovo Vedec v souvislosti s panem profesorem Hayekem nemelo pouzivat. To ze nekdo studuje deni ve financnictvi, bankovnictvi nebo treba ucetnictvi a potom o tom pise beletrii s nekonecnym vyronem bezobsaznych frazi z nikoho nedela vedce.

Re: EU-EHS a v prvopočátku Unie uhlí a železa byla založena ":
Autor: Z. Rychlý Datum: 14.2.2019 21:29

Ale kdeže, my jsme ten nejobyčejnější národ v centru Evropy, který si dovolil úspěšně přežít mezi dvěma mlýnskými kameny. Jsme pragmatici, trochu lokajové, ale to je dáno situací, není to nic špatného.

Ale německý šlechtic, ten si o sobě myslí, že je nad všechny. Tenhle pocit hodně pomáhá pozvednout vlastní ekonomickou situaci, a tím i celého národa. Někteří z toho usoudí, že jsou opravdu nadřazení. Frantíci si o sobě myslí něco podobného - a jestli si myslíte, že se tyhle národy pobratřily a jejich občané se stali jednotným evropským národem, protože otcové zakladatelé, bla, bla - pak nemá smyslu vám vykládat něco o národním cítění, o krajanech, atd, atp. Být pyšný na své spoluobčany, co něco dokázali není nic zavrženíhodného. Vím, že vy to vidíte podobně, ale trochu jste mě neprávem osočil z podceňování vlastních spoluobčanů, tak se nedivte. Nejsme ani andělé, ale ani pekelníci. Moje životní zkušenosti říkají, že jak mi začne někdo předestírat zářné obzory, tak vidím především rudou záři nad Kladnem. Děkuji, zaujmu předběžnou opatrnost i vůči těm slavným jménům. Myslíte, že Kohl byl bytostný demokrat a že sjednocuje Německo s cílem vytvořit pevnost demokracie? Výsledkem je, že wessis anektovali ossis. Já to vidím jako dějinný fakt, který nastal, a který asi musel nastat, ale proč to halit do těch vzletných frází?

Re: Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.2.2019 20:03

To by záleželo na míře vlastenectví nebo naopak prodejnosti našich odborníků. Pokud jde o montovny, tak ty ať si klidně převedou třeba do Běloruska. Ale na odbornou práci by museli přetáhnout i lidi.

Re: Tak ono celý Západ jde špatným směrem:
Autor: V. Církva Datum: 14.2.2019 19:21

Já s Vámi souhlasím, že to co je v Číně už není socialismus. Je to jakási diktatura, pro mne nijak obdivuhodná. Jen jsem chtěl na příkladu ukázat, že reformovat jde téměř všechno.

Re: Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: J. Kostelanský Datum: 14.2.2019 19:13

Samozrejme nie vojensky, ale ekonomicky. Stačilo by, aby nemeckí a francúzski politici "požiadali" nemecké a francúzske firmy, aby od nás začali pomaly sťahovať svoje firmy do inej členskej krajiny, napr. Poľska, Rumunska, Bulharska či dokonca na Ukrajinu. Brusel by možno tú Ukrajinu za pár "neposlušných" štátov z V4 vymenil...

Re: :
Autor: V. Braun Datum: 14.2.2019 18:42

Proč esperanto? Už roky říkám, že by tady někdo měl vyhlásit program, že dejme tomu do 15 až 20 let bude možné vyřešit veškeré úřední úkony jak v češtině tak i angličtině.

Re: Reforma EU dle přání pana Matějky není možná:
Autor: V. Braun Datum: 14.2.2019 18:31

Tak schválně otázka, je to chyták, může za ekonomické problémy Řecka a Itálie EU nebo vlády národních států?

Re: Tak ono celý Západ jde špatným směrem:
Autor: M. Prokop Datum: 14.2.2019 17:35

Omyl. Ekomomika Číny nemá s komunismem nic společného. Dokud měla, neměli Číňani rýži ani na rýži.

Bez politického národa jednotná struktura nefunguje.

Re: Pane Matějka, nebylo by lepší se zamyslet:
Autor: M. Prokop Datum: 14.2.2019 17:32

V Česku? Zrušit všechny zhovadilosti prosazené socany (dtto v EU). Pak by Česko i EU mohly fungovat.

EU na LS nedovolí lidská mysl. Ona je produktem :
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 16:37

kulturní evoluce a je kontaktním a adaptačním uzlem člověka, vygenerovaným spontánním řádem lidského světa. Její vnitřní ustrojení nelze změnit, neboť nelze změnit podstatu všeho lidského, právě onen spontánní řád. Nelze ho zorganizovat, neboť by zanikla možnost lidí přizpůsobovat se prostředí, situaci a budoucímu neznámému tak, aby při této činnosti nenaráželi do ostatních. Cílů jejich chování je totiž nekonečné množství... Dzp.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 16:35

Ani ne tak platy jako sociální zabezpečení i těch imigrantů, co nepracují.

Re: Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: J. Tachovsky Datum: 14.2.2019 16:32

Jak by si nas Brusel podal ? Vzdyt Nemecko uz nema funkcni armadu.

Re: Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: I. Vermis Datum: 14.2.2019 16:31

Vystupovat je program pro ty, jejichž heslem je:" Republiku si rozkrádat nedáme, stačíme to udělat sami!"

Re: Tak ono celý Západ jde špatným směrem:
Autor: J. Tachovsky Datum: 14.2.2019 16:30

co se tyce lidskych prav, tak se EU k Cine priblizuje. V Cine se situace pomalu lepsi, v EU rychle horsi. Jednou se sejdeme na stejne urovni.

Re: Možné je vše, co dovolí spontánní síly:
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 16:30

Kompozitivní teorie je vědou nadoborovou. Tedy skladnou, tedy kompozitivní. Ano, spontánní řád prostupujue všemi obory a lidé o tom nemají ani tušení, respektivce, všechno, co ony studují jsou jen oblasti snontánního řádu vesmíru, tedy i toho na Zemi... Dzp.

Ne, není možná:
Autor: I. Vermis Datum: 14.2.2019 16:29

stejně jako není možné dostat se "Straně nezávislosti" do parlamentu ...

Re: Pane Matějka, nebylo by lepší se zamyslet:
Autor: J. Tachovsky Datum: 14.2.2019 16:29

My za nicim nezaostavame. Zapadni cast EU je v tezke krizi. GB ji opousti, Francia a Nemecko ma problemy s imigraci, Italie a Spanelsko je pred bankrotem. Fakt nevidim zadny prinos tohoto spolku

Re: Tak ono celý Západ jde špatným směrem:
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 16:27

Je to právě obráceně. Čína se reálného socialismu zbavila, proto prosperuje. Nic jiného ji ani nezbývalo. Zaostává stále za ostatními dalek předaleko. HDP na hlavu je kdesi na 70 - 90 místě na světě... Dzp.

No A ???:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.2.2019 16:21

tak proč tu lezete ?

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 16:10

Esperanto má jednu vadu - prakticky nikdo jim nemluví.

Re: EU-EHS a v prvopočátku Unie uhlí a železa byla...":
Autor: K. Salajka Datum: 14.2.2019 16:09

Pokud EU místo ochrany vnější hranice nabízí jako řešení registraci příchozích Frontexem, nezbývá než chránit hranici vlastní.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 16:09

A taky Němci u nás se snažili - za císaře pána i za třetí říše, v níž plánovali i to odstranění uživatelů.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 16:04

Ano.

V Irsku se referendilo tak dlouho, dokud Irové nerozhodli "správně". Povedlo se jim to už napodruhé.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 16:01

Kde je vůle, tam je cesta. Kde vůle není, tam je howno.

Pane Matějka, nebylo by lepší se zamyslet:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 14.2.2019 16:00

co by se mělo reformovat v ČR, abychom za tou nereformovatelnou EU stále více a více nezaostávali? Kdybyste se nad tím zamyslel, bylo by to užitečnější než ty vaše věčné plky o EU !!!

Re: Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: V. Církva Datum: 14.2.2019 15:49

Taky bych zkusil zatím cestu zkusit změnu zevnitř (v praxi vyhledem k tomu že nás nikdo neposlouchá) to znamená vyčkávat. Přece jen jsme země s minimálním kapitálem.

Alternativa by přesto byla - vystoupit a vytvořit něco jako Hong-Kong či Las Vegas. Tedy společnost velmi liberální kde by nebylo nic z hrůz Západu. Žádní Muslimové, žádná podpora gendrových kvót, svoboda podnikání s malými daněmi a hlavně malou buzerací státu.

Jak vidět především z toho posledního, není u nás síla, která by to dokázala prosadit. To by musel celý národ volit Svobodné či Realisty...

Tak ono celý Západ jde špatným směrem:
Autor: V. Církva Datum: 14.2.2019 15:42

Místo svobody ekonomiky gendrové kvóty, dotace kamarádíčkům. Místo zaměření na ekonomiku se stará EU o podporu Islámu, multikulturalismu a feminismu. EU je jen obrazem ideologií Západní Evropy. Lisabonská Smlouva byla naprostý nesmysl.

Jinak ale úspěšné státy jsou dnes USA a Čína, mají totiž moc trh, vojenskou sílu... Je jasné že jediná šance Evropy, především menších států je tvořit jednotnou strukturu. A není to nic nového. Byla tu Římská říše, ale i později i Svaté Říše Římská a později Rakousko. I když nám někdo tvrdí opak, fungovaly poměrně dobře. Svatá Říše Římská bylo poměrně volné, téměř až demokratické společenství států kde jedním z mála kurfiřtů byl i český král.

Komunismus je nereformovatelný ale Čína na jeho základě vytvořila funkční ekonomiku. Co se týká EU je jasné, že nějaké demokratické společenství je potřeba. Možností je radikální reforma což znamená mnohem větší změna a to především zpátky než Lisabonská Smlouva nebo rozpat a vytvoření nové. Není mezi tím až tak výrazný rozdíl. Problém je ten, že se zatím nic neděje!!!

V historii je podobných příkladů plno. Ve 14. století bylo trojpapeží a lidé si mysleli že reforma shora je nemožná. Proto přišla reformace (reforma zespoda rozpad EU) i reforma katolické církve (reforma EU).

Re: Blbé na to všem je, že všichni melou o jakýchsi reromách:
Autor: V. Vlach Datum: 14.2.2019 15:38

Reromy nevím co jsou, ale co se týče reforem tak je jasné, že k žádným dojít nemůže - viz znovu text p.Matějky.

Re: vystoupit, ale kam:
Autor: V. Vlach Datum: 14.2.2019 15:35

Já vám to řeknu asi takto pane Svobodo: Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

S takovými jako jste vy se zřejmě nikdy nic nedokáže.