26.4.2019 | Svátek má OtoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


JUSTICE: Sedlání mrtvých koníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 13.2. 2019 16:06, přehled diskusí

Prostě ta kost, za kterou by běžela celá smečka, nebyla:
Autor: J. Chaloupka Datum: 13.2.2019 16:06

dost lákavá. Tou smečkou myslím "prodavače emocí" dříve nazývaných novináři.

Re: Divím se, že:
Autor: M. Valenta Datum: 13.2.2019 12:11

Zařazovat do kontextu je sice chválihodné, ale ke změně to nepomůže.

Re: Je to tak!:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.2.2019 12:03

Již dávno jsem si odnesl dojem, že jedním z mnoha problémů zpravodajství TVspacákové je pan Moravec.

Kdy naposled bylo možno slyšet presidenta republiky v TVspacák? Celé věty. Souvětí. Zatím slyšíme týdně asi tři hodiny všelikých redaktorských pocitů z presidenta.

Proč jsem se jen ve škole učil, že vedle vyprávěnek/poezie také existuje matematika/fakta!?

kauza Zadeh:
Autor: L. Čapatý Datum: 13.2.2019 11:59

... údajného nátlaku prezidenta republiky a jeho kancléře na justici... :-(

škoda, že s takovým to přístupem pan Jemelík shazuje své dřívější pozitivní působení. Pokud by nějaký politik loboval stejným způsobem třeba v kauze Zadeh, myslím že by na něm pan Jemelík nenechal nit suchou :-(

Divím se, že:
Autor: O. Prokop Datum: 13.2.2019 11:33

autor článku má k nějakým otázkám V.M. komentář. Jednoduše řečeno: M.Zeman se nezměnil, má stejnou poruchu osobnosti jako před léty, nyní navíc akcelerovaná jeho chorobami, na kterých má jasný podíl jeho stravování, alkoholismus a nikotin. Co udělá nebo co řekne, je potřebné zařadit do tohoto kontextu.

Dodržování zákonnosti:
Autor: B. Holubec Datum: 13.2.2019 11:11

Vcelku dobrý článek až na úvahu o současném postavení a úloze Nejvyššího státního zástupce. Tak v §2 odst.2 zákona o státním zastupitelství je uvedeno, že "Státní zastupitelství při výkonu své působnosti dbá, aby každý jeho postup byl v souladu se zákonem, rychlý, odborný a účinný; svoji působnost vykonává nestranně, respektuje a chrání přitom lidskou důstojnost, rovnost všech před zákonem a dbá na ochranu základních lidských práv a svobod."

Jaká je skutečnost: brutální úniky z trestních spisů v tzv. "veřejném zájmu" vybraným sdělovacím prostředkům, které dokonce vedly Parlament ČR v září 2017 mj. ke konstatování (téměř 100% poslanců), že úniky informací z trestních spisů ohrožují ústavnost našeho státu. A co pan Nejvyšší? Nic. Velké nic. Když už je vysoce postavený brutální únikář informací z jeho rezortu - Šereda - označen - dostižen, tak pan Nejvyšší nic. Národ se dozví o intimních telefonických hovorech Nagyové s Nečasem, na pokračování vychází deník MUDr. Dbalého a adresa bytu, ve kterém se schází Pelta s jakousi náměstkyní. To pan Nejvyšší asi nevidí, byť, jak vyplývá z býše uvedeného ustanovení zákona o státním zastupitelství nejen vidět má, ale měl by i konat, k čemuž má také kompetence. Nekoná.

Chtěl jsem jen poupravit názor uvedený v článku a poukázat na skutečnost, že zapouzdření NSZ není takové, aby se věci ne daly, ale aby se měly zlepšovat. Takže změna legislativy by měla nastupovat, až se ukáže zákon nefunkční. Legislativního prostoru má NSZ dost - stačí jen konat důsledně podle stávajících zákonů.

Je dobré připomínat si ztropené psí kusy:
Autor: E. Jank. Datum: 13.2.2019 10:07

Bez toho bychom taky mohli zapomenout třeba i na to, co byl holokaust. Opilecký mandarín na Hradě opravdu není hlavním problémem státu, je ale přičinlivým sypačem písku do jeho soukolí. To na jedné straně. Na druhé straně alespoň ukazuje, kde má soukolí slabá místa.

Každá mince má dvě strany a každý krajíc chleba dvě kůrky ...

Souhlas s větou - " Do druhé části Otázek Václava Moravce dn:
Autor: J. Fridrich Datum: 13.2.2019 9:50

Souhlas s větou - " Do druhé části Otázek Václava Moravce dne 10.února 2019 si moderátor pozval trojici rozumných lidí: ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, soudce Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu a předsedu Unie státních zástupců Jana Latu." Pánové Lata a hlavně Baxa svým vystoupením potvrdili, že jsou to správní a rovní lidé v této oblasti - justici.. No a Zeman už vyřadil všechny brzdy a řádí..

Re: Je to tak!:
Autor: M. Valenta Datum: 13.2.2019 9:32

Jeden z hlavních.

Je to tak!:
Autor: P. Hlosta Datum: 13.2.2019 8:11

Běžný člověk si z diskuze u Moravce odnesl jen dojem, že hlavní problém státu je Zeman. Vše ostatní o justici jednak nedokázal do důsledku chápat. Účel byl splněn.