24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: My máme Čendu.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 40, poslední: 15.2. 2019 20:33, přehled diskusí

To je tak dobře,:
Autor: Z. Vave Datum: 15.2.2019 20:33

milá Liko, že Ti nedorazil článek a že jsi nám představila Čendíška. Už teď se těším na další pokračování a je moc dobře, když už jsi byla naznačila, že to bude dramatické, že jsi taky avizovala dobrý konec. Taky budu moc ráda, když napíšeš další článek o Myšánkovi. Může to každému kočkaři být někdy k užitku, když se dozví víc o nemocích a možnostech jejich léčby.

Čendíšek je krásný a roztomilý, prostě slaďouš. :) A evidentní ňuňánek, prostě kocourek, jak má být. :)

ahoj, :
Autor: Z. Jitur Datum: 13.2.2019 9:53

Čenda je opravdu "přítuláček" krásnej...

Jůů!:
Autor: L. Bláža Datum: 12.2.2019 17:12

Ahoj Čendíku!

Krásné kočky to jsou obě, tedy kocour a kočka. Tak hurá na pokračování! :)

Jej, Liko!!:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2019 12:25

Ty máš nový přírůstek! A takový roztomiloučký!! Připojuju se k Maričce a přeju to stejné, co ona. A.......... těším se na pokračování vyprávění.

Re: Jej, Liko!!:
Autor: Z. Lika Datum: 12.2.2019 14:47

Děkujeme za přání. Z přírůstku se opravdu vyklubala roztomilost sama :-)

Čenda je kocourek s pěšinkou,:
Autor: Z. Tečka Datum: 11.2.2019 18:45

opravdu se máte.Taky mám kočičku útulkovou a bez ocásku. Kde o něj přišla nikdo neví. Když ji v Chrášťanech útulkářky odchytily, vetka jen ránu ošetřila a začistila.

Alžbětka nějakou dobu bydlela ve výrobní hale v Chrášťanech, kde asi měsíc před odchytem porodila 4 koťata. Porodila je v pátek v hale, která se na víkend zavírá a zamyká, bohužel chlapi, kteří se o Bětušku v rámci možností starali to nevěděli a halu uzamkli. V pondělí ráno, jim bylo divné, že Bětuška zoufale pobíhá před zamčenou halou a tak po otevření za ní běželi a našli 4 koťátka už bohužel mrtvá.

A tak se Alžbětka dostala někdy v červenci 2016 do útulku. Ke mně přijela těsně před Vánoci 2017. A tak tu válčíme už víc než rok. A když píšu válčíme, tak je to někdy pravda. Kdepak, aby se tak hezky zabydlela jako Čenda. 3 dny trčela za sedačkou a hučela a syčela na každého, kdo se ze zvědavosti přiblížil. I pak byla dlouho ostražitá a moc se s nikým nekamarádila. Už se mazlí, dokonce teď chodí k ránu ke mně se přitulit, říká si o pohlazení a pak mi zabere půlku postele.

Ale dlouho trvalo, než jsem ji mohla pohladit tak, jako ostatní. Napřed jsem jí musela ukázat ruku.

Kapitola sama pro sebe je česání a stříhání cuchů. Někdy na sebe nenechá sáhnout a ožene se, včera třeba docela držela, jenže jsem stejně musela být opatrná. Je to samorost, někdy je až nebezpečně soběstačná a mám o ni strach.

Přeju ti Liko, aby se Čenda u vás dobře zabydlel, (vypadá to, že na tom pracuje fest), přeju dlouhý společný život. Chybějící kousek kocourka vůbec nevadí.

Re: Čenda je kocourek s pěšinkou,:
Autor: Z. Lika Datum: 11.2.2019 20:18

Tečko, tak to máš další dobrý skutek na kontě. Chudák Alžbětka, s těmi koťaty. Jsem ráda, že Ti začala důvěřovat a mazlí se. Vyrozuměla jsem, že je dlouhochlupatá? Podle těch cucků? Tak snad už bude dobře, i tomu česání přijde na chuť.

A jo, Čenda je takový náš zabydlovací pracant :D

Re: Čenda je kocourek s pěšinkou,:
Autor: M. Crossette Datum: 11.2.2019 21:34

Tečko, chudinka kočičí mama :((( Jsi hodná, že sis Alžbětuk vzala a moc ráda čtu, že přes její dlouhou nevraživost se přeci jen umoudřila a zjistla, že hlazení je véélice příjemné.

Liko, Čenda, Čeníšek je fešný kocourek:
Autor: M. Crossette Datum: 11.2.2019 18:35

a moc vám všem přeji aby to jeho "na dožití":))) bylo hodně dlouhé s spokojené. Takže hlavně hodně zdravíčka mu přeji. A Suzinka nakonec bude určitě ráda, že má zase "kamaráda svého druhu" :) Vlastně jste měli už napůl vyhráno, když jste si přinesli domů rovnou kočičího kliďasa :) Jó kočičí mazlíci je výhra (no u naší Woody bych se o takovou výhru klidně podělila s manželem,jenže ona je v tomto směru nesdílný sobec :)).

Ano, namlsala jsi nás jen pár fotkami,takže se těším na "jak to bylo dál" s větším počtem fotek (ale samozřejmě i tyhle jsou moc hezké-výmluvné).

Mini ocásek mu převelice sluší i když se narodil s dlouhým. Já vím, že kočkám byly přiděleny ocásky, ale jak teď máme doma hned dvě, kterým ta správná délka od narození chybí...moc se mi to na nich líbí. Ano, poctivý ocásek se dokáže radovat, zlobit prostě mluvit. ALE když náš Bobík tím svým pahýlkem v radosti vibruje a pocukává..lidi, to je táák roztomilé ! A Rusty se zase radostí zachvěje celá prdelka. Už si je s poctivou délkou ocásku ani nedovedu představit. Hlavně Rusty má takový celkový medvědí tvar těla, že by jí dlouhý ocásek už ani neslušel. Jako malé kotě byl pahýlek vidět a slušel jí stejně jako Bobíkovi (ale už tehdy byl kratší, než má Bobby). Jenže Rusty rychle dorostla do větších rozměrů a prodloužil se jí kožich, takže celá zadní část je velice huňatá a ocásek není vidět vůbec. Když jsme s ní jeli nedávno na veterinu kvůli nachlazení, vet měl velký problém najít otvor, kam ten teploměr šoupnout - nemohl "nadzvednout ocas" jako vodítko :). S asistentkou, která Rusty držela oba rozhrnovali, rozhrnovali ale tu potřebnou dírku ne a ne najít. No smáli jsme se tomu všichni a dobrák Rusty držela tak skvěle, že asistentka prohálsila, že takhle pohodovou kočku tam ještě neměli.

Re: Liko, Čenda, Čeníšek je fešný kocourek:
Autor: Z. Lika Datum: 11.2.2019 20:22

Ocas jako vodítko! Maričko, tys to rozčísla :DD

Ale připadá mi to zrádné, tyhle krátké kočičí ocásky, a nejen kvůli teploměru. Totiž připadá mi pak spíš jako pejsek a mám tendenci číst i řeč ocásku po psím - že když se třepotá, má radost. Jenže tak je to u psů, u koček naopak. No, nevím, ale Čenda je takové dobračisko, že i moje radostné muchlování přijímá bez protestů, i když ocásek kmitá jen což.

Re: Liko, Čenda, Čeníšek je fešný kocourek:
Autor: M. Crossette Datum: 11.2.2019 21:44

Jo Liko, mají ty kočky s krátkým ocáskem trochu problém. Asi na konci ocasu mají sval silný, aby ho mohly vůbec nadzvednout (už jen kvůli dvojí potřebě, aby se nezašpinil)a pak ho dála rozpohybovat podle nálady. No a když mají jen zbytek, tak třepají jen tím silným svalem a je na nás, odhadnout, jak by pokračovali dál :) Jednou se Bobík něčeho venku lekl a celý naježil. Celý ocásek naježit nemohl, tak se jeho panýlek změnil na tlustou bambuli - fakt děsně legrační.

Re: Liko, Čenda, Čeníšek je fešný kocourek:
Autor: Z. Jenny Datum: 11.2.2019 23:03

Maričko, to je hezkýýý,kočičky bez oásku jsou skvělé a máš bezva veterináře. :-)

Čenda:
Autor: Z. Jenny Datum: 11.2.2019 17:59

bude mít určitě krásný život v dobré ,láskyplné společnosti.Je moc hezký,sluší mu to a jistě je dobře zabydlený. :-)

U nás taky dobrýýý,kočí si to užívají. Damík se úžasně adaptýroval a rozčiluje mne exkurzemi na Pepíčka,Lidunka dává ptáčkovi pokoj, jen leží u klece a čučí z okna.

Re: Čenda:
Autor: Z. Lika Datum: 11.2.2019 18:23

Ráda čtu dobré zprávy od vás. Tak hlavně ještě aby Pepa měl dostatečné možnosti ústupu, kočičí pracky umějí být strašně dlouhé. To má Pepa ty manželské starosti hodně zpestřené.

Re: Čenda:
Autor: M. Crossette Datum: 11.2.2019 18:42

Jenny, skvělé zprávy pokračují :) Což mít u klece lahev s vodou a rozprašovačem (natočenou na dlouhé stříknutí). A vždy, když se Damík ke kleci přiblíží, protě ho trefit proudem vody. Možná to bude chtít trochu číhání na pravý moment a několik přesně nasměrovaných zásahů, ale mělo by to pomoci. Nebo - pokud je místo - obstavit klec miskami s vodou, takže by Damík musel do vody šlápnout, aby se dostal blzko ke kleci. Pochybuji, že by se mu to líbilo :)

Re: Čenda:
Autor: Z. Jenny Datum: 11.2.2019 23:00

Ano Maričko, to přesně dělám ale on je jak duch :-)), nic, nic a najednou se zhmotní u klece, to už Pepa lítá z bidýlka na bidýlko a já letím jak torpédo na kocoura,než doběhnu tak on je už na schodech a normálně se mi směje. Pepa se schovává za zavěšenou útěrkou nahoře v kleci a mačká se svou družku, tam na něho kocour nevidí,kolem klece jsou zábrany.

O, vy se máte:
Autor: T. Zana Datum: 11.2.2019 13:57

Když máte Čendu a dobře to dopadlo!

Parádní fotky :-)

Re: O, vy se máte:
Autor: Z. Lika Datum: 11.2.2019 18:24

Díky za pochvalu fotek, v tomto případě spíš modela, to se to pak fotí samo :-)

Čenda:
Autor: Z. Nítkovská Datum: 11.2.2019 13:56

Čenda jest kocourem velmi dekorativním, řečeno ponašem "hleďavým", a jak vidno, rychle se zorientoval, kde je jeho pravé místo.

Re: Čenda:
Autor: Z. Lika Datum: 11.2.2019 20:24

Ano, Čenda se zorientoval moc pěkně, tak to máme rádi.

A nevíš,:
Autor: A. Bytová Datum: 11.2.2019 13:35

Liko, jak asi Čeníšek přišel o ten ocásek?

Ale sluší mu velmi i ten kupírovanej. :D

Re: A nevíš,:
Autor: Z. Lika Datum: 11.2.2019 17:44

S ocáskem se neví. Prý už když přišel (byl přinesen, do útulku), měl ocásek zlomený, špatný. Tak ten kus ufikli, nestačilo to, skončilo to tím kousíčkem.

takhle nás namlsat??????????:
Autor: M. Beda Datum: 11.2.2019 11:55

no teda Liko, to se nedělá!!!!

jinak fotky jsou krásné, teda Čenda je krásnej a na první den pěkně oráchlej, chicht... nepíšeš KDY jste si tohoto kocourka "na dožití" přinesli, kdy bude slavit přineseniny (my jsme před pár dny slavily už třetí Myščiny)

nevím jak ostatní, ale já bych byla ráda, kdybys "dopsala" ty články o Myšánkovi, končily tehdy ještě nadějně :-((((((((

no a samozřejmě pokračování toho příběhu!!!! hodně pokračování!!!!!!!

Re: takhle nás namlsat??????????:
Autor: Š. Matyášová Datum: 11.2.2019 13:41

Bedo a nenapadlo Tě, že se napřed Lika musí smířit s Myšánkovým odchodem? Ty jsi se nevyrovnala s odchodem Nyný do dneška...a po Lice chceš články....

Re: takhle nás namlsat??????????:
Autor: Z. Yga Datum: 11.2.2019 16:15

Ale lika sama napsala, že pokud budeme chtít, napíše i o odchodu Myšánka ...viz její věta "O tom případně můžu napsat jindy, pokud by byl zájem." Není třeba se vždy do bedy navážet. A i já si to přečtu, může to potkat každého z nás, tak ať víme.

Re: takhle nás namlsat??????????:
Autor: Z. Lika Datum: 11.2.2019 17:40

Bedo, v článku je vlastně napsáno, kdy jsme si Čendu přinesli - "fotky jsou z prvního dne 31. 5. 2018".

Re: takhle nás namlsat??????????:
Autor: Z. Lika Datum: 11.2.2019 17:50

Máte pravdu všechny - o Myšánkovi jsem slíbila, že v případě zájmu napíšu. A ano, trvalo mi opravdu hodně dlouho, než jsem se z toho zbráchala - totiž to "zašmodrchání" s Čendou bylo hodně drsné, a všechno to nakupení najednou mě stálo hodně sil, k psaní se dokopávám ať teď, pomalu.

Jo a tento pidičlánek o Čendovi vznikl jen kvůli tomu, že jsem včera v noci čekala skoro do uzávěrky, jestli nedorazí jeden poloslíbený článek, a když ne, tak jsem vyfikla tohle :-)

Milá liko:
Autor: Z. Yga Datum: 11.2.2019 11:03

tak ti musím říct, že na fotkách mne nejprve zaujaly parkety, ty jsou opravdu luxusní! (:o))

Jinak Čeněk je opravdu krásný kocourek. Podle všeho bylo u vás ještě veselo, ale jsem ráda, že se vše v dobré obrátilo a už se máte dobře. Těším se tudíž na další Čendovi lapálie (odvozeno od Boříkových, anžto tam byl Čenda nejlepší Boříkův kámoš - a teď si uvědomuju, že jméno Čeněk jsem poprvé zaznamenala právě v těchto kouzelných příbězích).

OTéčko - a tady je únorový pátek z jihu Jižní Moravy. http://yga.rajce.net/2019_Zacal_unor

Re: Milá liko:
Autor: Z. Lika Datum: 11.2.2019 17:46

Aj, Ygo, to je lino. Ale hezké :-)

Čenda děkuje za pochvalu!

Re: Milá liko:
Autor: M. Crossette Datum: 11.2.2019 18:46

YGO, bohužel mi fotky nechtějí naskočit, zkusím později. Tedy otevřu tvá alba, ale fotky pod nimi nejsou. Zkoušela jsem i ty spodní z psí výstavy, take nic. Možná je to nějaká chyby u nás, doufám, že dočasná.