26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Ladislav Štoll – titán zašlých časůVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 7, poslední: 13.2. 2019 17:07, přehled diskusí

Všechno je o lidech a to platilo i za komunismu:
Autor: F. Žůrek Datum: 12.2.2019 6:14

I někteří komunisté byli slušní lidé. Ale po 21. 8. 1968 u nás se dostávali ke slovu ti "praví", takže v tom to vězí. Proč u nás pořád třeba překáží Miroslav Kalousek? Atd.

V té slavné současné české demokracii to není o mnoho lepší než tomu bylo před 30 lety, tj. za komunismu. Známosti jsou pořád více než peníze.

Současná pravice je mnohokrát horší než levice a také naopak. Takže jde na prvém místě zase o úspěch, o moc a o peníze. Do kolečka do kola.... Hlava se mě točí! Zazpívejme si po ránu, ale to asi není v Koránu. Atd.

Re: Všechno je o lidech a to platilo i za komunismu:
Autor: V. Heidlerová Datum: 12.2.2019 7:53

Takže ti někteří slušní komunisté, kteří byli u moci před 21.8.1968, by mne moc zajímali. Ti, co popravili Horákovou, Píku atd..... Ti, co se jezdili učit do Moskvy kroutit krky demokratům? Já žádného slušného komouše neznám, ale znám komouše napravené a pár statečných, kteří přiznali svůj omyl. Těm z duše odpouštím, ale je jich velmi málo. A nejhofrší jsou ti pomatení, kteří neví, co by, jak by, s. Žůrku.

Re: Všechno je o lidech a to platilo i za komunismu:
Autor: J. Lepka Datum: 12.2.2019 8:54

??? I někteří komunisté byli slušní lidé ???

Milý Žůrku, kdyby o byli slušní lidé, nebyli by komunisty, oxymoron jako prase hned v první větě. A proč jste do svého svatého rozhořčení zamotal Kalouska, ví asi jen svatý Lenin, že?

Re: Všechno je o lidech a to platilo i za komunismu:
Autor: P. Kmoníček Datum: 12.2.2019 9:01

Proč tam zamotal Kalouska ?

Re: Všechno je o lidech a to platilo i za komunismu:
Autor: P. Lenc Datum: 12.2.2019 9:25

Pane Žůrku, slušný komunista? To snad nemyslíte vážně...

Re: Všechno je o lidech a to platilo i za komunismu:
Autor: R. Langer Datum: 12.2.2019 14:54

To víte, když ONI to mysleli dobře... :-(

Re: Všechno je o lidech a to platilo i za komunismu:
Autor: O. Tůma Datum: 12.2.2019 16:41

Naopak: 21. srpen nám, společně s taktikou KSČ nevyhodit ze strany všechny jako v Maďarsku ale ohnout záda oportunistům, prokázal obrovskou službu: zcela zdiskreditoval myšlenku komunismu, a z totality (která fanaticky usiluje o totální převýchovu a niternou poslušnost jedince) se přeměnil na diktaturu (která usiluje hlavně o formální pořádek a poslušnost jen navenek a nechává jedince, ať si v soukromí dělá víceméně co chce).

Ti takzvaní "slušní komunisté" byli naopak ti nejhorší: ideologové, kteří z celé duše chtěli prosazovat myšlenku totalitní komunistické společnosti a vztekali se, že jim ji Husákovci a Brežňěvovci zdiskreditovali před celým světem.

Mnoho takových "slušných komunistů"-ideologických dogmatiků bylo rozčarováno, že takový čin už neokecají: "osmašedesátníci" v Paříži a Washingtonu, veškerá československá komunistická inteligence ad.

Invaze do Československa dorazila to, co destalinizace načala. Souostroví Gulag (vydané mimochodem konspirativně v Itálii za peníze CIA, protože žádný levicový intelektuál ze západních vykladatelství takovou herezi proti milovanému komunismu nechtěl vydat!) bylo už jen poslední ranou z milosti.

V reakci na to vzniklo něco, co českoslovenští komunističtí intelektuálové nazývali "eurokomunismem". A to máme dnes v Bruselu...