26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Důchodová iluzeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 59, poslední: 12.2. 2019 20:25, přehled diskusí

Pane Kovando:
Autor: L. Písařík Datum: 12.2.2019 17:27

jednou budete taky důchodcem a pak vám doporučuji prostudovat to, co jste dnes napsal a hlavně žít podle toho.

Gender sem, gender tam. Jde především o :
Autor: P. Harabaska Datum: 12.2.2019 13:57

penze a jejich výši obecně. Dosud mi nikdo neodpověděl na otázku, která se v souvislosti s penzemi a jejich financováním tváří v tvář všemu tomu horování pro robotizaci, nové technologie, x-tá průmyslová revoluce, inteligentní management hospodářství atd., jež všechny slibují produkci vyšší, efektivnější, prostě vytváření větších hodnot, jež bude mít "společnost" k dispozici. Kam se poděje ta slibovaná vyšší produkce a její hodnota? Zmizí někde v trezorech malé skupiny "kapitalistů", nebo ji lze použít k pokrytí právě toho, co chybí resp. bude chybět k financování penzí budoucích generací díky zhoršenému poměru penzistů a počtu osob aktivně pracujících? A to za situace, když současně některé země experimentují s tzv. zaručeným příjmem pro osoby, které se hospodářských procesů nijak nezúčastní? Pakliže ty hodnoty navíc (Mehrwert) má spolknout jen nějaká skupina "kapitalistů", vyplatí se celé "společnosti" se na té robotizaci atd. nějak podílet? Nevytvoří se jen paralela k tomu, co se v 19. století projevilo jako "rozbíjení strojů"?

Ono je to celé jinak!:
Autor: V. Petr Datum: 12.2.2019 14:43

Zvýšená produktivita práce umožňuje především obrovské zdanění, kdy stát živí veliké množství nemakačenků, tedy flákačů, migrantů a pracovníků parazitických neziskovek. Stále větší částky spolknou ideologicky motivované nesmysly, jako "boj proti globálnímu oteplování."

ALE uvědomte si, že jde li o poměr důchod/mzda, toto číslo bude vždycky relativní, tedy jde o to, kolik důchodců živí jeden, fiktivně i nefiktivně pracující.

U těch kapitalistů jde pak o to, kolik spotřebují a kolik investují. Zatím vyvádějí investice do třetího světa!

Re: Ono je to celé jinak!:
Autor: J. Pokoutný Datum: 12.2.2019 18:19

dovolil bych si upřesňující návrh: neziskovky neexistují. Existují jen nevládní organizace, dělící se na převážně neziskové (včelaři, sportovci na nižších úrovních) a sorošovky, výrazně ziskové a motající se zpoza plenty do politiky.

Re: Ono je to celé jinak!:
Autor: R. Chodovsky Datum: 12.2.2019 18:47

Také to trochu upřesním: Lidé zakládají spolky (včelaři, filatelisté..) protože jim to něco přináší, něco tím získávají. Tudíž jsou ziskové. Nejsou to přímo peníze, ale např. radost, pohoda a mnohé další výhody. Určitě by se získané výhody daly i vyčíslit penězi.

Neziskové organizace je pouze zavádějící název. Prostě to hezky zní a socialisté tím získali čas. Ten čas, kdy tomu spousta lidí uvěřila. Je to jen další socialistický podraz.

Pro P. Harabasku:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.2.2019 20:03

Technologický potenciál skutečně umožňuje vykompenzovat náklady s narůstajícím počtem důchodců. Tak to vidím já, který se tématikou technologického rozvoje zabývá nejméně 30 let.

To ale neznamená, že ten technologický potenciál bude využit právě k tomu pozitivnímu účelu. Vždy se najdou lidé, kteří budou chtít ten úžasný technologický potenciál využít jen sami pro sebe. Samozřejmě, že kromě toho přínossu se ukazují i úžasné možnosti zneužití technologií. Každá silná technologie je dvojsečná zbraň.

Jeden člověk (někdejší český disident) mne v e-mailu požádal o strategii, jak tomu zneužití zabránit. Sdělím ji tedy zde: "Zveřejnit jak ty pozitivní příležitosti, tak i hrozby - a nechat lidi o tomto tématu diskutovat." - Žádnou jinou strategii neznám. žádnému konkrétnímu člověkovi bych to nesvěřil.

Zkuste ale o tomto tématu diskutovat zde na Neviditelném psovi. Musel jste si všimnout vysokého počtu nenávistných reakcí. Pomíjím ty negativní reakce z důvodu prostého nedorozumění, jde přece o radikálně odlišnou věc, s jakou se dnešní důchdci v životě dosud nikdy nesetkali. Jde mi o ty vyloženě zlomyslné reakce.

Závěrečné doporučení: musite prosadit, aby o nových technologiích a jejich důsledcích (jak pozitivních. tak negativních) bylo zde možné diskutovat. To je jediná životaschopná strategie.

Americká strategie pro obor umělé inteligence ze včerejška:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.2.2019 20:25

Trump launches the American AI Initiative. US president Donald Trump signed an executive order yesterday to make the development of artificial intelligence a national priority. For many in his administration this move has been long overdue as fears grow over the possibility of the US losing its technological leadership without concerted government support. In fact, the US is already lagging behind the national AI strategies of other countries like China, Canada, and France. ... While the goals are lofty, however, the details are vague, and experts have mixed opinions about whether it will be enough to keep up with international competition.

Maláčová, oficiálně samozvaně neomarxistka:
Autor: O. Tůma Datum: 12.2.2019 11:37

Cituji z rozhovoru s Maláčovou z Týdeníku Echo24 v září 2018:

«I když jsem z levicové rodiny a levicová jsem byla vždycky, v Německu jsem se ocitla v té velké éře vlády sociálních demokratů se zelenými. Navíc Frankfurt byl a je základna německé levice. Asi nemusím vysvětlovat, co je Frankfurtská škola, směr převládající v německé politologii a sociologii. To všechno vás utváří a ovlivní na celý život.

(...)

Já jsem ve Frankfurtu nejdřív studovala politickou teorii a pak jsem přešla na mezinárodní vztahy. A zatímco klasické politické vědy jsou tam skutečně levicové, neomarxistické, mezinárodní vztahy byly zrovna ve Frankfurtu spíš doprava.»

Re: Maláčová, oficiálně samozvaně neomarxistka:
Autor: J. Holíček Datum: 12.2.2019 12:15

Maláčová je neštěstí. Něco jako Janyška, coby znalec selektivní filozofie. :-))

Re: Maláčová, oficiálně samozvaně neomarxistka:
Autor: A. Nový 840 Datum: 12.2.2019 13:14

Maláčová ještě mohla dodat, že má šestitýdenní kurz na cirgulu s maturitou. :-))

Re: Maláčová, oficiálně samozvaně neomarxistka:
Autor: Š. Hašek Datum: 12.2.2019 14:11

Zakuckal jsem se u poledního piva. Trošku se mírněte.

Fakticky ale matematicky přesné, děkuji.

Re: Maláčová, oficiálně samozvaně neomarxistka:
Autor: P. Selinger Datum: 12.2.2019 14:39

Další z mnoha důvodů při volbách dát socanům méně než 2 % hlasů

Re: Maláčová, oficiálně samozvaně neomarxistka:
Autor: I. Vermis Datum: 12.2.2019 16:48

Akdo by si podle vás zasloužil víc?

Re: Maláčová, oficiálně samozvaně neomarxistka:
Autor: L. Písařík Datum: 12.2.2019 17:30

Víc by si zasloužil určitě, podle svého názoru, Fiala, ale ten by vám váš hlas nepřiznal, protože by tvrdil, že ten jeden hlas + je jeho zásluha.

Ono chtít:
Autor: P. Lenc Datum: 12.2.2019 9:59

po socialistech něco rozumného je jako chtít po absolventce "dvou prestižních univerzit" Maláčové vědět, jak se peníze vydělávají.Tato neomarxistka začíná být nebezpečnější než bolševici.

Re: Ono chtít:
Autor: Š. Hašek Datum: 12.2.2019 10:05

Zcela samozřejmě.

Navrhuji ukončit zde debaty o KSČM a věnovat se "silnějším, mladším a nebezpečnějším politickým gaunerům komunistického střihu". Můj názor. Nebrat doslova.

Re: Ono chtít:
Autor: J. Fridrich Datum: 12.2.2019 10:22

Pochvala pane Lenc, tu rozdávačku prostředků z cizího Maláčovou jste vystihl přesně. Na stříbrné pomyslné medaili je hned za ní v "závěsu" likvidátorka našeho školství a odpouštěčka dluhů našim dlužníkům socanka Valachová..

Re: Ono chtít:
Autor: P. Lenc Datum: 12.2.2019 10:47

Ano, ale kandidátů na nějakou medaili je na jeden příspěvek moc.

Re: Ono chtít:
Autor: O. Tůma Datum: 12.2.2019 11:29

V rozhovoru pro Echo24 se Maláčová zcela oficiálně a nonšalantně přihlásila k Frankfurtské škole i neomarxismu. Že je prý studovala v Německu.

Kde jsou ty doby, kdy progresivní levice tvrdila, že žádný neomarismus neexistuje a "frankfurtská škola" je jen nacionalistická konspirace...

Re: Ono chtít:
Autor: Š. Hašek Datum: 12.2.2019 13:49

Jasně.

Pokud bych potkal na Brdech hrocha, ve sněhu, divil bych se méně, než nad nápady študovatelky "novověd". Mein lieber Gott, tu bych rád potkal osobně ....... to fluidum!!!

Já fakt myslel, že fantazie vesmíru skončila u Marksové/Marxové/Engelsové/Leninové (Kubera). Neskončila, vstanou noví bojovníci. Hodně subjektivní, zkráceno.

V těchto diskuzích mně :
Autor: J. Cyrany Datum: 12.2.2019 9:56

chybí průnik plného náběhu všech těch G5, umělých inteligencí, robotů , internetu věcí a dalších lahůdek, které bezesporu zvýší počty neproduktivních lidí.

Tento nesmysl se šíří už nějakých 200 let.:
Autor: V. Petr Datum: 12.2.2019 10:48

Problém nezaměstnanosti NIKDY nebyl v tom, že by nebylo co dělat, ale v tom, že určitou práci nešlo v rámci dané situace ZAPLATIT! Klasickým příkladem byl soudruh Hitler, který jednak snížil průměrné reálné mzdy (ono se to neví, ale kupní síla sumy platů v roce 1938 byla v Německu stejná, jako v roce 1933), jednak Německo zadlužil. A Němci jásali, protože měli práci. Jeho sociální experiment ztroskotal na tom, že peníze na potřebné dovozy si natisknout nemohl a tak rozpoutal válku.

Problém neproduktivních parazitů, přisátých na státní rozpočet existoval dokonce už ve starověku!

Churchill nejen k důchodcům:
Autor: J. Ptáček Datum: 12.2.2019 9:53

Neexistuje nic, co by ti vláda dala, aniž by ti to předtím vzala.

Winston Churchill, cynický, ale přesný jako vždy.

Re: Churchill nejen k důchodcům:
Autor: Š. Hašek Datum: 12.2.2019 9:58

Dobrá připomínka! Co dobrá, přesná, vynikající!

Re: Churchill nejen k důchodcům:
Autor: M. Valenta Datum: 12.2.2019 10:16

To je sice hezké úsloví, ovšem Ti kteří si život zařídili tak šikovně, že jim nebylo co vzít, se při pohledu na důchod celoživotně pracujícího souseda a na ten svůj, musí usmívat.

Re: Churchill nejen k důchodcům:
Autor: R. Chodovsky Datum: 12.2.2019 11:56

Po přečtení Vašeho příspěvku mne napadají dvě myšlenky.

Jedna je: Plha se hlásí.

Další je: Proč něco říci jednoduše, když to jde i složitě? No aby bylo jasné, že "to" není tak jednoduché. A jasně a průhledně hovoří pouze populisté.

Re: Churchill nejen k důchodcům:
Autor: M. Valenta Datum: 12.2.2019 15:44

Při úrovni místní diskuze to není zas tak špatný výkon: "no jo dvě myšlenky"

Re: Churchill nejen k důchodcům:
Autor: R. Chodovsky Datum: 12.2.2019 17:10

A navíc srandista...inu, pokuste se úroveň zvednout a napište něco, co vyvolá myšlenek více.

Re: Churchill nejen k důchodcům:
Autor: P. Harabaska Datum: 12.2.2019 14:03

No vidíte. Tohle se přesně vztahuje na to zvýšení penzí o v průměru 900 korun. Co těm penzistům dali, to už si dávno vzali. A to nejméně desetkrát. A vzápětí po první výplatě té zvýšené penze jim hned sdělili, co všechno se zdraží: pečivo, zelenina, elektřina, plyn, ... Prostě akce F = fšechno.

Také se Churchillovi připisuje výrok: kdo není ve dvaceti:
Autor: J. Chaloupka Datum: 12.2.2019 14:23

levičák, nemá srdce. Kdo je jím ve čtyřiceti, nemá rozum.

Asi proto chtějí někteří snížit tu věkovou hranici pro volby na 16 let.