16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

NĚMECKO: Dvakrát měř, jednou zakazuj…

Iniciativa stovky německých plicních lékařů, kteří zpochybnili moudrost aktuálních limitů na oxidy dusíku a polétavý prach, vzbudila první reakce na nejvyšší úrovni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Vrána 3.2.2019 9:42

Měření a vyhodnocování

Měření čehokoliv v reálném světě je problém. Netýká se jenom emisí v ovzduší, ale i látek ve vodách.Také měření hluku je docela "zábavné". Kde měřit, jakou metodou, kolikrát, jaké statistické zpracování. Ani se nedivím tomu bordelu - zejména v EU.

L. Novák 3.2.2019 7:19

Německo: Nejtupější energetická politika na světě

Editorial amerického deníku The Wall Street Journal se jmenuje „Nejtupější energetická politika na světě“, čímž mají autoři na mysli energetickou politiku Německa, jež poté, co se vzdalo jaderné energie, hodlá opustit energii vyráběnou z uhlí.

http://jdem.cz/esg623

J. Fridrich 3.2.2019 6:24

Ono platí stále to staré dobré, že " když dva dělají totéž,

Ono platí stále to staré dobré, že " když dva dělají totéž, není to totéž " - to platí obecně na lidské činnosti, tedy i na uplatňování ekologie v praxi. Například ti ekologové, kteří v 50-60 tých létech v Německu přinutili vládu a firmy k " vyčištění " tehdy tak zvané " Stoky Evropy " - tedy Rýna a podobné důležité ozdravné akce které stály miliardy marek a to i v době poválečné obnovy Německa bylo velmi rozumné a záslužné..

To, co se tam v této oblasti děje nyní je ztráta zdravého rozumu..

M. Mikulec 3.2.2019 9:37

Re: Ono platí stále to staré dobré, že " když dva dělají totéž,

Všechno, co se vyznačuje zdravým rozumem, je v dnešní době nálepkováno jako krajně pravicové.

P. Zinga 2.2.2019 22:51

Dnes jsem čilej.

http://www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/klimapolitik-wenn-forschern-die-demokratie-laestig-wird-a-669398.html

"Když je "vědcům" (uvozovky ode mne) demokracie na obtíž.

Demokratickou cestou nejde Zemi zachránit.

P. Zinga 2.2.2019 22:08

Důležitá poznámka:

Furt se mluví o 40μg/m3, ale skoro se nemluví o tom, že se jedná o povolený roční průměr. Ten se počítá z řady naměřených hodinových hodnot a tyto nesmí přesáhnout 200μg/m3. Ještě jednou: maximální povolená hodinová hodnota činí 200μg/m3 a to 18 krt za rok.

Pane Pražáku,poproste manželku, ať Vám zapálí v obýváku vonnou svíčku (určitě ji doma máte): za chvíli tam budete mít 200 000μg/m3

smrtelných NOx a jsem přesvědčen, že si budete medit.

L. Novák 3.2.2019 7:46

Re: Důležitá poznámka:

... A tak je to pokaždé, když začnete ověřovat tvrzení zelených magorů, jestli to není nesmysl nebo lež. Obvykle jedno (z blbosti a neinformovanosti) nebo druhé (záměr klamat veřejnost), a často i současně obě možnosti.

P. Zinga 2.2.2019 21:50

Pražáku, lžete nebo se mýlíte?

Dopravní soud (!) v Goslaru konstatoval:Je totiž velkou otázkou, řekli tam shromážděni právníci, jestli mohou být skutečně města donucena k tomu, aby umístily měřící stanice tak, aby tyto registrovaly maximální hodnoty. V Goslaru bylo rovněž kritizováno, že neexistují žádné (žádné!) jednotné způsoby měření. Pravidla nechávají velký prostor při volbě stanoviště měřícího místa."

Takže měřáky jsou v Praze umístěny správně, pane Pražáku (pražáku?)

Pane Pražáku, "nejméně 25 m" znamená, že nesmí být blíže! Jak daleko, o tom se tam nemluví.

A v Německu zaznamenali desítky stanic přímo, ještě jednou, přímo u dopravních tepen. Konec-konců i ilustrační foto pana Kechlibara to dokazuje. Tak nedělejte ze sebe většího hlupáka, než jste.

M. Mikulec 2.2.2019 17:49

Na jednu stranu

je EU tvrde na straně globalizace, masivního ničení planety za účelem ekonomického růstu, a na druhou stranu předstírá starost o ekologii tak hloupým způsobem, ze ji to snad nikdo nebašti. Je to výsměch. Samozřejmě se sankce dotknou těch nejchudších, a nejmenších daňových poplatníků. Ti mají na svých bedrech ekologické břemeno. Big Business je v klidu.

J. Vintr 2.2.2019 18:48

Re: Na jednu stranu

Na ničení planety se nemalou měrou podílí i takzvaný boj proti globálnímu oteplování. Díky němu je docela možné, že se sice do konce století oteplí jen o 1,99999 stupně místo dvou stupňů, o které by se oteplilo bez boje proti zlomocnému oxidu uhličitému, ale nebude co žrát, protože pole budou zničená řepkový hospodařením.

M. Mikulec 2.2.2019 20:39

Re: Na jednu stranu

Tak. A ještě ke všemu se neotepluje globálně, ale místně. V Británii jsou za posledních 15 let krutější zimy s více mrazy nejen v noci, ale i přes den. Na to nejsme zařízení.USA upi pod sněhem a mrzne.

Hlavně ze globalizatori bojují proti slunečnímu svitu a CO2, bez kterých se neobejde žádná fotosyntéza. Dopřejme rostlinám život!

J. Sinnreich 2.2.2019 15:53

Mereni emisi

Vzhledem k soucasne migracni, deportacni a asylove politice budou mit v Nemecku za deset let uplne jine starosti, nez kde umistovat merice znecisteni ovzdusi.

J. Kopis 2.2.2019 16:01

Re: Mereni emisi

A pokud v té době ještě bude fungovat Schengen, tak my s nimi!

V. Kolman 2.2.2019 16:40

Re: Mereni emisi

Připrchlíci, včetně dětí připrchlíky "vygenerovaných" se na nějaké limity CO2 a NOx zvysoka vychvístnou :-))

P. Zinga 2.2.2019 13:22

Po česku:

"Ve sporu o zákaz dieselů kvůli špinavému vzduchu dostali kritici sprchu z Bruselu. Příslušný EU-komisař životního prostředí Karmenu Vella v pátek zdůraznil, že že jedno, již v loňském roce odstartované přezkoušení,má vyjasnit, "jestli jsou (emisní) hodnoty dostatečně přísné, aaby byly dosaženy cíle naší politiky".

Karmenu napsal na Twitteru: "Ty limity, jestliže budou změněny, tak budou ještě přísnější".

V. Petr 2.2.2019 15:27

Ostatně soudím, že EU musí být zničena!

P. Zinga 2.2.2019 13:11

Rudozeleným (hnědým) nejde o čistotu ovzduší,

nýbrž o buzeraci lidí, o jejich ovládání. Ty emise jsou pouze součástí globálního projektu globální vlády: klimaalarm, migrace, gender a nejvíce tzv. lidská práva.

Neodvolávejte se na fakta, na přírodní a fyzikální zákony či dokonce na rozum: to pro užitečné idioty velké hry neplatí.

P. Zinga 2.2.2019 13:14

Re: Rudozeleným (hnědým) nejde o čistotu ovzduší,

A kdyby si někdo myslel, že kecám:

‚Im Streit um Diesel-Fahrverbote wegen zu schmutziger Luft bekommen Kritiker der Grenzwerte einen Dämpfer aus Brüssel. Der zuständige EU-Umweltkommissar Karmenu Vella machte am Freitag deutlich, dass eine bereits im vergangenen Jahr gestartete Überprüfung klären solle, „ob die Werte streng genug sind, um die Ziele unserer Politik zu erreichen“.

Karmenu schrieb auf Twitter: „Die Grenzwerte, wenn verändert, würden nur strenger“

V. Kříž 2.2.2019 12:36

je třeba dát šanci vydělat...

... výrobcům všelijakých filtrů a pohlcovačů a více buzerovat lidi. a to se těm kašparům z EU, díky předpřiposranosti našich politiků, daří skvěle.

M. Malovec 2.2.2019 11:23

Intoxikace

Zuzanou Navarovou bodla, díky.

J. Kanioková 2.2.2019 19:20

Taky fajn ..... Za 100 let -

https://www.youtube.com/watch?v=cEYLdntVBdM&feature=youtu.be

J. Pražák 2.2.2019 10:15

Záměrné nedodržování metodiky

Umístění měřicích stanic imisí z dopravy v Praze (a nejen tam) neodpovídá požadavkům předpisů EU. Proto výsledky měření udávají podstatně lepší kvalitu ovzduší, než ve skutečnosti dýcháme. Nejzávažnější je, že hodnoty, naměřené chybnými postupy, jsou vstupní hodnoty do modelového hodnocení kvality ovzduší pro připravované stavby (rozptylové studie), které podléhají zákonu 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí. Tato posouzení jsou tedy nevěrohodná. Podle směrnice EU- 2008/50/EG Evropského Parlamentu a Rady z 21. 05. 2008 o Kvalitě vzduchu a čistějším vzduchu pro Evropu musí platit: pro všechny znečišťující látky nesmí být vzorkovací místa měřidel související s dopravou vzdálena více než 10 metrů od okraje silnice, která se má měřit.

U dopravou zatížených křižovatek musí být vzorkovací místa měření související s dopravou nejméně 25 metrů od okraje křižovatky. Dopravou zatížená křižovatka je ta, která přerušuje tok dopravy a způsobuje kolísání emisí (díky provozu stop-and-go) ve srovnání se zbytkem silnice. Výška vzorkovací místa související s dopravou musí být ve výšce mezi 1,5 a 4 m nad povrchem. Bližší naleznete přímo ve směrnici: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/PDF/...

V Praze 6 ČHMÚ umístil měřící stanice do parku v Břevnově a do Suchdola, tedy do míst, která nejsou vůbec ovlivněna dopravou a nově v areálu letiště Ruzyně. I tak dochází k překročení zákonem stanovených maximálních hodnot škodlivin. Kolikanásobně by byly překročeny mezní limity na Evropské, Patočkově, Svatovítské,..., kdyby byla měřicí místa umístěna tak, jak to nařizuje směrnice EU?

Uvedená směrnice EU také nařizuje povinné informování veřejnosti.

V Praze radnice výsledky měření zatajuje. Asi ví proč....

L. Novák 2.2.2019 10:39

Re: Záměrné nedodržování metodiky

Jenom jestli nekecáte.

Když mám měřit emise rovnoměrně rozptýlené v ovzduší města (kde občané tento vzduch hromadně vdechují), tak je nebudu měřit ve vzdálenosti do 10m od výfuků aut na ulici.

Takže dokud tady bude skupina motivovaných zelených magorů a lhářů, kteří metodu měření upraví tak, aby jim spolehlivě vyšlo to, co předem chtějí dokázat, rozumných a srovnatelných výsledků se nedočkáme.

F. Houžňák 2.2.2019 10:57

Jak tady takoví jako vy, a možná i vy osobně radíte

v jiných případech ("tak se do toho Ruska odstěhujte!"), tak vám poradím i já: odstěhujte se z Prahy někam na vesnici a máte to.

V. Petr 2.2.2019 13:27

Možná proto, že by je občané příště NEZVOLILI...

V. Hošek 3.2.2019 8:06

Re: Záměrné nedodržování metodiky

Blbe. ČHMU rozmisťuje stanice tak, aby stanice vytvářeli matematicky rovnoměrné zastoupení.

R. Gramblička 2.2.2019 9:41

ééé

Jakým způsobem by měl CO unikající ze sporáku zvedat emise NOx mi nějak uniká. Třeba mi dá na to někdo odpověď

L. Novák 2.2.2019 10:43

Re: ééé

Asi jste špatně pochopil obsah textu. NOx se zvýší otevřeným hořením plynu, a nepatrný obsah CO tam bude měřitelný navíc...

R. Gramblička 2.2.2019 12:00

Re: ééé

máte pravdu, špatně jsem přečetl poslední odstavec

V. Hanus 2.2.2019 9:12

On se ten vzduch potvora jedna hýbe.

Proudění vzduchu je třeba normalizovat ! Nebo zakázat?