25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Ať žije Fněmcie!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 51, poslední: 25.1. 2019 0:20, přehled diskusí

Verhofstadt: jedna evropská armáda, :
Autor: J. Kanioková Datum: 24.1.2019 20:25

která stojí proti Putinovi - https://voiceofeurope.com/2019/01/merkel-macron-and-verhofstadt-europe-on-its-way-to-one-european-army/#.XEi9mP8ME9Q.twitter

"Zdá se, že Evropa bude mít jednu evropskou armádu. Francouzský prezident Emannuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová, nejdůležitější vůdci v Evropské unii, se na tom dohodli."

Od první zmínky o dohodě jsem to předpokládala. To bude masírka vůči ostatním státům na kontinentu !

Z Verhofstadta mi naskakuje kopřivka.

Re: Verhofstadt: jedna evropská armáda, :
Autor: J. Kanioková Datum: 24.1.2019 20:35

https://twitter.com/Geztour/status/1088421224391364609

Re: Verhofstadt: jedna evropská armáda, :
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2019 20:39

Takže "evropská armáda" bude z Frantíků a z Feldvéblů ....

Možná studenti od Beka jásají.

My starší zajdeme do podnikové prodejny Sellier a Bellot. Vlašim. Pro zichr/jistotu. Tam mají i kulantní ceny.

Zkráceno.

Re: Verhofstadt: jedna evropská armáda, :
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 21:39

:-)) Takže Němci už byli zase přijati mezi lidskou rasu a mohou budovat ozbrojené složky. To je přece eurologika, nad kterou každý rozum zůstane stát.

Fněmcie:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2019 19:38

je evropská nebo štrasbruselská?

Pro mě docela podstatné. Vlastně ani ne. Jsem zabedněný, šovinistický Evropan - od Gibraltaru po Petrohrad. Bez směrnic Langšádlové a Teličky.

Nikomu nevnucuji, jen sleduji. Sleduji, jak mnozí jmenovali středem celé "naší" Galaxie/Země nějakou bezdětnou zoufalkyni z DDR.

Chybí mi zde radostný hlahol eurofilcek,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 24.1.2019 19:05

že dvourychlostní Eúnyje je konečně na světě ! A pokud mají ostatní chuť platit za multikulti experiment s dovozem afrických gynekologů, za klima politkorektnosti, kde se nedá ani zařvat, že král je úplně nahý, tak ti se klidně mohou přidat. Ovšem jenom k placení - to třeštění nejen slepě a nábožně poslouchat, ale ještě tomu freneticky tleskat!

Chudinky eu-pozůstvší budou jen bekat, jak nám tu Eúniji rozjebali, zabrali si to nejzachovalejší a nechali nám jen vybrakovanou slupku států-mátoh.

Ve světle toho, jak krysy opouštějí potajmu loď, je dopředu na vědomí daný Brexit opuštěním potápějící se lodi na poslední chvíli.

Pozitivní je, že celá ta bruselská suita dostala otevřenou facku po papuli, notorem Junckerem počínaje a naší paní komisařkou konče. Pro snílky o tom, že Eúnyji lze transformovat je to snad dostačující důvod k prozření. Dělat si naděje, že eurovolby něco změní je sci-fi. Polovina europoslanců stejně při pohledu na výplatní pásku provede názorový veletoč a ta druhá polovina budou Pospíšilové, Niemayerové a Dostálové, kteří budou dál bruselskému kléru leštit kliky a líbat pr... teda štědré ruce.

Už vidí Francouze, jak si nechávají od Němců, co:
Autor: J. Chaloupka Datum: 24.1.2019 18:08

něčeho mluvit.

:
Autor: J. Jurax Datum: 25.1.2019 0:16

A obráceně. Ovšem vzhledem k ekonomické síle Německa bude Francie jenom přicmrdovat.

Obě dvě strany:
Autor: J. Uzel Datum: 24.1.2019 15:50

se tímto snaží snaží "vyléčit"své problémy, ale akorát získají problémy cizí!!!

Po druhé světové válce:
Autor: B. Hamal Datum: 24.1.2019 15:47

evropští kolonizátorští predátoři ztratili jednotlivě imperiální glanc a pokusili se vytvořením Evropské unie spojit zbývající síly a vycpat si svaly připojením ostatních evropských zemí. Ani tak, navíc jako vazalové USA, však na pozici rovnocenného globálního hráče nemají. Fněmcie je nejspíš nový pokus ze zoufalství. který jen přispěje k urychlení definitivního konce nadvlády té naší ušlechtilé západní civilizace.

Jsou to zoufalci:
Autor: J. Uzel Datum: 24.1.2019 15:36

M+M. Merkelová pochopila, že preferovat cizí kulturu(nebo spíš civilizaci) na úkor domorodců dlouhodobě nelze, Makron zase, že vládnout Francouzům je práce pro vraha. Oba k tomuto spojenectví vede bezvýchodnost jejích politiky.

Odhodím-li růžové ideologické brýle,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 24.1.2019 15:09

pak nelze nevidět, že ideologické sloučení národů Evropy pod jednou střechou zřejmě selhává a tudíž se dvě zbývající mocnosti rozhodly spojit. Takové spojování do os, dohod a spolků bylo v Evropě vždycky. Pravda mezi Francií a Německem je to teprve podruhé. EU evidentně nemá perspektivu, tak se dvě poslední jakeš takeš mocné ekonomiky hodlají propojit.

Nic proti tomu, jenže vzniká otázka - nad kým chtějí získat výhodu? Co bývalí spojenci, kterým se mazával med kolem huby? Pravda mohou se v tom tavícím frankoněmeckém kotli roztavit a zcela rezignovat na národní cítění svých občanů. Na tom už dávno EU silně pracovala, ale vytvoření univerzálního euroobčana se nějak nedaří. Troufám si tvrdit, že Frankoněmci, či Němcofrantíci taky hned tak nevzniknou.

Tatínek Mikron a maminka Merlice naštěstí odmítají mít děti takže tahle "rodinka" nebude trvat věčně. Tahle svatební veselka jednoznačně ukázala evropským národům jejich místa v koutě. Ještě je jim zapotřebí dát mnoho příležitostí, aby nepromeškaly tu správnou příležitost držet hubu.

Re: Odhodím-li růžové ideologické brýle,:
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 15:38

Ano. A Česká Republika zná své místo v potravinovém řetězci.

Žluté vesty:
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 11:44

kandiduji do Evropského parlamentu. Našla jsem seznam 10 jmen.

Kdepak Fněmcie.:
Autor: R. Langer Datum: 24.1.2019 11:07

Jenom Němcie. ;-)

Však Němci Francii zase přepadnou a bude po Němcii.:
Autor: K. Janyška Datum: 24.1.2019 9:17

Mají to v krvi. Byl jsem v Osvětimi dvakrát... Dzp.

Vraťte se do Osvětimi, Janyško!:
Autor: M. Pivoda Datum: 24.1.2019 10:10

Budoucnost bude totiž podstatně jiná, než byla minulost.

Re: Vraťte se do Osvětimi, Janyško!:
Autor: R. Chodovsky Datum: 24.1.2019 10:28

To nejde.

Re: Vraťte se do Osvětimi, Janyško!:
Autor: P. Lenc Datum: 24.1.2019 10:33

Pouze technicky Pivodo, pouze technicky.Lidi zůstávají stále stejní.

Pro Petera Lence:
Autor: M. Pivoda Datum: 24.1.2019 11:20

Souhlasím. Lidé se mění jen velmi pomalu, pokud vůbec.

Jenže klíčová technologie pro naši budoucnost se vyvíjí exponenciálním tempem. To destablizuje společenský organismus, podobně jako destabilizují exponenciálním-tempem-se-rozvíjející rakovinné buňky v lidském těle.

Toto je ale nepřesná analogie. Technologie totiž může mít i velmi pozitivní dopady na lidstvo, nejen negativní. Ale zatím je ta extrémně silná technologie plně v rukou lidí, kteří se od dob antiky prakticky nezměnili. Každou technologii lze využít, ale i zneužít. Jedinou obranou do budoucnosti je o těch možnostech veřejnost informovat. A doufat.

Re: Vraťte se do Osvětimi, Janyško!:
Autor: R. Langer Datum: 24.1.2019 11:08

Ha ha ha. UI Pivoda promluvila.

:
Autor: J. Jurax Datum: 25.1.2019 0:17

Ano. Ale opakuje se.

Ať žije lidstvo! Nejen Francie. :
Autor: M. Pivoda Datum: 24.1.2019 8:40

Petráček: "Ale... jak by dohodl třeba energetickou politiku, když Francie na jaderné energii staví, ale Německo od ní prchá jako od ďábla?" --- Toto je jen detail.Sice důležitý, ale v celém kontextu událostí jen detail. Osobně se domnívám, že Francouzi již brzy pochopí dominantní inovační technologické trendy a přejdou na německý přístup.

Nejdůležitější je to, že vstupujeme do doby, kdy bude třeba rozsáhlejší integrace lidstva, nejen Němců a Francouzů. Proč? Nikdy v historii lidstva neexistovaly tak silné možnosti zničit celé lidstvo, jako jsou ty dnešní a přicházející budoucí. Celý svět se musí domluvit jinak může velmi snadno skončit.

Stále sice někam vstupujeme (pamatuji si například, jak se z ČSR náhle stala ČSSR, z přesvědčení tehdejšího prezidenta, komunisty Novotného), ale tentokrát se rýsuje zcela nová realita. Teď je v sázce existence všech. A asi právě proto se na českém Neviditelném psovi diskutují jen nepodstané ptákoviny.

Re: Ať žije lidstvo! Nejen Francie. :
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 9:28

Co ještě Macron nestačil zmrsit, Merkelova mu v tom pomůže. Evropa začíná byt neklidný kontinent.

Macron a Merkelová:
Autor: M. Pivoda Datum: 24.1.2019 10:08

Můj odhad (v oboru, ve kterém se necítím být expertem) je ten, že k neklidu dojde až odejdou ze scény Makron a Merkelová. Ti dva sice ví docela přesně, co pozitivního chtějí, ale není mi jasné, zda to budou vědět i jejich nástupci.

Re: Macron a Merkelová:
Autor: A. Nový 840 Datum: 24.1.2019 17:27

Co pozitivního ti dva chtějí? Makron (bankéř Banque Rothschild & Cie) EU armádu, které bude velet a Merklová (vých.něm.svazačka FDJ) islám, jak řekla, že patří do Německa. :-))

Sice ví,:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.1.2019 19:30

ale těžko se shodnou

:
Autor: J. Jurax Datum: 25.1.2019 0:20

Možná i vědí, co chtějí, akorát nejspíš každý něco jiného. A pozitivní to bude jak pro koho. Třeba pro nás zaručeně ne.

Re: Ať žije lidstvo! Nejen Francie. :
Autor: Z. Lapil Datum: 24.1.2019 9:45

Domluvit se zdaleka není totéž, co integrovat. Zatím vždycky platilo, že dobré ploty dělají dobré sousedy. A být siamským dvojčetem taky nikdy nebyla zrovna výhra.

Re: Ať žije lidstvo! Nejen Francie. :
Autor: Z. Rychlý Datum: 24.1.2019 10:09

Ten váš pohled do dáli! To vlahé oko! Jako na bývalé stokoruně - světlé zítřky za rohem. Realita je nic. Kolektivní snění je in.

Vpálila to Mikronovi jedna demonstrující dobře do ksichtu. "Vy se pane prezidente obáváte konce světa, my se bojíme konce měsíce".