26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Vážně chceme rychlý rozvod?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 24.1. 2019 23:49, přehled diskusí

Rozvod:
Autor: A. Skrivanek Datum: 24.1.2019 20:55

Ja se ted rozvadim v Australii, podminkou je byt minimalne dva roky svoji a minimalne rok odlouceni. Jelikoz mame dve deti a zadost podavam jen ja tak se musim liceni zucastnit. Pokud bychom zadost podali dohromady ucast u soudu neni povina. Exmanzelka s detmi uz asi 5 mesicu bydli s pritelem. Jelikoz vse delam sam pres internetovy portal federalniho soudu tak me to stoji jen $900. Castka by samozdrejme markantne narostla pokud bychom pouzili sluzeb advokata. Soud resi jen rozvod nic jineho. Majetkove vyrovnani a pece o deti se resit nebude. My se verbalne dohodli a nemame zadny dokument ale zatim to funguje. Platim alimenty ktere my byly vymereny socialkou.

Placení alimentů státem:
Autor: D. Polanský Datum: 24.1.2019 17:48

pochopitelně vychovává k neodpovědnosti, to pochopí i ten, kdo má IQ 80. Jsem 41 ženat, ale neodvážím se tvrdit, že institut manželství je úplně super, vždyť se rozvádí 50 % manželství. Každý ať si vybere co chce, ale ať pak neotravuje stát, tedy nás, se svými problémy a netahá z nás love. Kupříkladu takzvané samoživitelky co žijí volně v jednom bytě s chlapem. Takových jsou tisíce. Důvod je přitom prostý, vytáhnout z nás love.

Nepotřeboval jsem ani rychlý, ani pomalý rozvod. Byl ....:
Autor: M. Bílý Datum: 24.1.2019 14:25

.... jsem ženatý 65 let. O zádušní mši za mou ženu řekl pan farář: "To se mi ještě nestalo, aby pozůstalý manžel prohlásil, kdybych se znova narodil, vzal bych si zase jenom ji. A to dělám faráře 35 let."

Měli jsme se ženou společné peníze od začátku do konce a nikdy (!) jsme se o ně nedohadovali. S výchovou dětí jsme neměli problémy. Dovolené jsme trávili zásadně společně (tuzemské i zahraniční). Pokud byly v našem soužití (nutně musely být) problémy, snadno jsme se dohodli.

Já jsem si svou ženu pečlivě vybíral a ona mne zřejmě též. Příklad našeho soužití: když jsme před padesáti lety rekonstruvali náš vinohradský byt na 4 + 1 první kategorie(110 m2), a zmínil jsem se, že mi nezbývá čas na výpočet tepelných ztrát u elážového vytápění pravila: " Půjč mi normu, já to nastuduju a vypočet provedu (ona ekonom)." Moc na ni vzpomínám, už pět let ji postrádám.

I manželství mých rodičů bylo dokonalé a v podstatě bezproblémové. Nikdy u nich nepadlo slovo rozvod.

Re: Nepotřeboval jsem ani rychlý, ani pomalý rozvod. Byl ....:
Autor: V. Kain Datum: 24.1.2019 17:20

Pane Bílý tu vaši idylku nemůžete přirovnávat k dnešní době.Dnešní mladí(ne všichni) jsou nejchytřejší,netolerantní,sobečtí,panovační,urážliví co si do ničeho nenechají mluvit.Když se dva takoví jedinci sejdou tak to nemůže jinak dopadnout než sprostými hádkami a rozchodem.

Dobrý večer, pane Kaine! Byla to idyla. Ale snad nejsem ....:
Autor: M. Bílý Datum: 24.1.2019 18:10

.... jediný v republice. Mé potomstvo (syn, dcera. tři vnučky, jeden vnuk a časem minimálně pět pravnoučat) už sice mé úrovně nedosahuje, ale takové, jak Vy shora píšete to ještě není. Čekám jestli se někdo ozve, kdo je (nebo byl) na tom podobně jako já.

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.1.2019 23:49

Ale houby ... můj tata když jsem něco výživného spáchal nebo byl frustrován dobou tvrdil před půlstoletím totéž o mé generaci. A nepochybuji, že jeho táta, můj děda, jehož jsem bohužel nezažil, vedl podobnou řeč o generaci mého otce, jenž byl ročník 1912. No a já pochopitelně jsa patřičně naladěn obdobně spílám svým potomkům, dnešním relativně mladým, jakož i oni budou takto spílat svým dětem.

Neboť mládež nectí starců a vysmívá se bohům, jak je hieroglyficky zvěčněno do kamene na staroegyptských stélách.

Asi jste si mohl vybírat,:
Autor: D. Polanský Datum: 24.1.2019 17:50

já jsem takový superman nebyl. Takže nevytahovat se! Příroda.

Dobrý večer, pane Polanský! (17:50) V žádném případě ....:
Autor: M. Bílý Datum: 24.1.2019 18:29

.... v sobě nevidím supermana. Měl jsem v životě štěstí a hlavně, snažil jsem se. A už vůbec můj diskuzní příspěvek není vytahováním. Vaši poznámku příroda si neumím dát do souvislosti.

Re: Dobrý večer, pane Polanský! (17:50) - pokračování.:
Autor: M. Bílý Datum: 24.1.2019 18:38

Pokud jde o to vybírání, tak je možné stále, jen to mnozí neumějí, ale to se lze snadno naučit.

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.1.2019 14:23

"A známkou dospělosti a samostatnosti je schopnost převzít odpovědnost za své kroky. Placení alimentů za neplatiče (podobně jako odpuštění dluhů), podpora jednočlenných domácností či rozvod drive in o nic podobného ani neusiluje."

Naprosto souhlasím. Tohle není prorodinná politika.

Osobně si nejsem jist,:
Autor: M. Prokop Datum: 24.1.2019 12:37

zda protahování procedury může způsobit nápravu, nebo spíš ještě větší hádky a nenávist.

Vlastní zkušenost nemám a stejně to bude asi dost individuální.

Snaha státu rozbít rodiny:
Autor: A. Alda Datum: 24.1.2019 11:40

a zcela atomizovat společnost postoupila na další vyšší stupeň. Na vrcholu schodiště bude zákaz sňatků a pronásledování kněží, kteří i přesto budou různopohlavní dvojice oddávat.

Proč je tolik rozvodů:
Autor: M. Rozbořil Datum: 24.1.2019 9:40

V podstatě jde o další projev obecné neochoty nést za něco/někoho zodpovědnost. Politická garnitura nám to předvádí již skoro 30 let. A národ se to rychle učí. Bohužel, přesvědčení, že rozvod je normálním, potažmo nejjednodušším řešením partnerských problémů, se šíří. Zatím, naštěstí, ne řadou geometrickou (spousta rozvádějících se má jenom jedno dítě), ale obecně začíná být rozvod považován za nepříjemnost, srovnatelnou s bolením zubu. Takže bychom měli začít uvažovat o nějaké jiné instituci spolužití, třeba by to vyřešilo i problémky genderově nestandardních párů.

Rozvod má být co možná nejpomalejší a nejnepříjemnjější, :
Autor: K. Janyška Datum: 24.1.2019 9:11

aby jeho brzda, tedy smluvně uzavřené manželství, dostalo co nejvíce šancí na uzdravení.

Je nás 9 sourozenců, rozvedl se jen jeden a to mu utekla žena a už je zase 25 roků ženatý, a ostatní drží. A to třetí nejstarší sestra už bude slavit diamanotnou svatbu a další měla vloni zlatou. Vím tedy o čem mluvím... Dzp.

Zapuzuji tě!:
Autor: M. Klas Datum: 24.1.2019 8:02

Rychlý rozvod je nutný ukotvit legislativně zejména z důvodu kompatability práva Šaria s právem EU.Právo ČR je samozřejmě jen odvozené od práva EU!Dle práva Šaria(= islámské zvykové právo) stačí muži 3 x pronést k nehodné manželce slova: Zapuzuji tě! A je rozvod hotový.Nějak se s tím budeme muset vyrovnat, u nás to tedy bude probíhat alespoň přes notáře,což je velký pokrok!!Těšme se na další novinky práva Šaria,zejména tresty třeba nevěrníků kamenováním tak podobně. V ČR by parlament toto mohl opět nějak vylepšit,třeba by stačilo jen švihání kopřivami nebo tak něco........Vždyť to bylo potřeba kameniva,to by bylo velmi nehospodárné,kopřivy jsou zdarma a tresty by probíhaly jen sezonně.

Re: Zapuzuji tě!:
Autor: Z. Lapil Datum: 24.1.2019 9:39

Inspiroval jste mě k představě, že to zapuzená manželka dá k soudu s odůvodněním, že není nehodná. Jistě to nemusím podrobněji rozebírat.

Re: Zapuzuji tě!:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2019 10:37

No to by si měli naši zákonodárcové přichvátnout, neboť ani právo sharía nestojí stranou pokroku a lze se rozvést pomocí SMS.

Re: Zapuzuji tě!:
Autor: M. Klas Datum: 24.1.2019 16:01

Když zatím nemáme islám jako státní náboženství,nemůžeme mít tedy za svědka Aláha (Boha nejvyššího v islámu).U nás nevěřících psů musíme mít tedy notáře.Jinak samozřejmě lze ale konvertovat na islám,pak to jde ráz na ráz a stačí i ta SMS

Inu, prostě je nová doba. :
Autor: R. Langer Datum: 24.1.2019 6:14

Manželství je dnes holt dobré jenom pro buzeranty. ;-)

Re: Inu, prostě je nová doba. :
Autor: J. Fridrich Datum: 24.1.2019 6:42

Pochvala pane Langer - skvěle jste mne pobavil svou velmi vtipnou a současnou poznámkou. Souhlas i s paní Kovářovou, opět vyváženě uvedené klady a zápory tohoto opatření..