22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Další výmysly o EU?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 211, poslední: 24.1. 2019 20:12, přehled diskusí

Tedy, přečetl jsem tři stránky diskuse ..:
Autor: P. Grigar Datum: 22.1.2019 20:23

.. a mám toho "až nad stařečkovo". Nechcete si počkat do března, jak o dopadne? Nebo se tu kvůli kašpárkům sedláčkova formátu potlučete navzájem? V březnu i po něm bude materiálu nad hlavu a onačejšího! Žádné co by kdyby, ale tvrdá data.

Re: Tedy, přečetl jsem tři stránky diskuse ..:
Autor: M. Prokop Datum: 22.1.2019 21:20

V lepším případě (a numera by stejně byla až později). Pravděpodobnější je nic neřešící odklad.

Demokracie v EU:
Autor: V. Podracký Datum: 22.1.2019 17:43

EU žije v rozporu. Chce se integrovat až na úroveň federace. To by ovšem znamenalo všelidový parlament, ve kterém bychom měli zanedbatelný počet poslanců. Velké národy by vládli, nejvíce Němci, zcela demokraticky by malé přehlasovali. Mohla by nastat situace, která byla v Uhersku po dualismu - nebývalý útlak nemaďarských národů. Pokud neexistuje evropský národ, není jednotná identita, vždy existuje možnost převahy zneužívat. Každá nekontrolovaná moc se zneužije. Potom už nám nikdo nepomůže. Nebude Wilson a pod. Národ, který za svoji existenci tak dlouho bojoval, zanikne.

Co se týká utlačování menšin,:
Autor: M. Zima Datum: 22.1.2019 19:40

mají Češi bohatou tradici. No a jak s tím dopadli? Jsou moc rádi, že jsou dnešní Moravané přibližně takové bačkory, jako Skotové, že Čechům aspoň tu Moravu nechali.

BTW : Ve Spieglu se chaoticky rozčiluje český presidentský imitátor s kriminelními sklony nad údajnou "tajnou" dohodou z Aach. To s Vénou jeho ruští chlebodárci nebudou spokojeni, zase zachrápal.

Re: Co se týká utlačování menšin,:
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.1.2019 20:29

Děkuji za tento příspěvek. Už je jasné jaké názory splňují ty nejpřísnější Evropské požadavky na kategorii názor.

Re: Co se týká utlačování menšin,:
Autor: M. Prokop Datum: 22.1.2019 21:22

Kdyby byli EUrosoudruzi a EUrosoudružky magoři jako Zima, tak se to rozpadlo už dávno.

Takhle až za pár let.

Re: Co se týká utlačování menšin,:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.1.2019 22:31

Splňují je aspoň ve znalosti pravopisu. Víte, ne všechno evropské je "Evropské". Nejdřív si ujasněte tyhle zapeklitosti mateřského jazyka, a potom komentujte vyšší levely.

:-DDD

Re: Co se týká utlačování menšin,:
Autor: M. Prokop Datum: 22.1.2019 22:40

Zima mi zrovna nepřipadá jako "vyšší level".

Re: Demokracie v EU:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.1.2019 22:48

Národ, který za svoji existenci tak dlouho bojoval, by měl v první řadě dát rákoskou na holou tomu, kdo ve stáří napíše "Velké národy by vládli" s měkkým -i, a přitom se pokouší exhibovat psanými myšlenkami na veřejnosti.

Obsah úrovni autorovy češtiny plně odpovídá.

Re: Demokracie v EU:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2019 19:49

A v tom je ten fór! EU jako federace by mohla fungovat jen tehdy, pokud by lidé volili evropské konzervativce, evropské socialisty nebo třeba evropské komunisty. Ale oni budou volit němce, Italy, francouze nebo Řeky. Pak je samozřejmě namístě obava, že si velké národy upraví "federaci" ke svému prospěchu a jestli budou dbát ochrany menšin, pak menšiny černošské, LGBTQ, muslimské či arabské ale určitě ne menšiny české či maďarské.

Budoucí EU ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.1.2019 17:16

https://sux.cz/cb3c

Autor: M. Zima Datum: 22.1.2019 13:34:
Autor: A. Nový 840 Datum: 22.1.2019 16:44

Názor je výsledkem myšlenkového pochodu...

Kua Zimo, u vás ten pochod musí být hodně dlouhý a přes různé odbočky a močály, než se dobabráte k myšlenkám Marxe a béčkovým seriálům, ze kterých berete nikoliv myšlenky, ty tam nejsou, ale přiblblé rozumy.

P.S.

Ještě jste mi neodpověděl na otázku, jak je to s tím prodejem pozlacených iridiových cihel US National Bank. :-))

Vy zase upadáte do staré role, ale:
Autor: M. Zima Datum: 22.1.2019 19:45

Vy mi nemůžete nic nařizovat a vyslýchat mě. Chápu, že Vám to chybí, když nic jiného neumíte, ale já, jako každý jiný Vás mohu poslat tam, kam se nemůžete kousnout a to taky tímto činím.

Re: Vy zase upadáte do staré role, ale:
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.1.2019 20:10

Vy jste opravdový pokrokář a slovní žonglér.

Když se vás někdo na něco zeptá, začnete to vydávat za výslech, tudíž je to estébák.

Když s vámi někdo nesouhlasí, prohlásíte, že jeho názor vlastně není názor, protože nesplňuje EU požadavky na kategorii názor.

Dejte ještě něco...

Re: Vy zase upadáte do staré role, ale:
Autor: M. Prokop Datum: 22.1.2019 21:27

Třeba jak chtěl platit markami na českém parkovišti ... - kabaret jedna báseň.

Re: Vy zase upadáte do staré role, ale:
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.1.2019 21:31

To mi nějak uniklo... můžete to dát k dobrému?

Re: Vy zase upadáte do staré role, ale:
Autor: M. Prokop Datum: 22.1.2019 22:43

Hledal jsem, nenašel. Už je to dávno, na starém Psovi. Zima se děsně rozčiloval, že přijel na parkoviště v nějaké české vísce, chtěl platit v DM a byl poučen, že se tam platí v Kč. Děsně ho to vzalo, taková česká "zaprděnost". Pořád stejný magor, Němci na něj (IMHO důvodně) serou, tak si tu vybíjí mindráky.

EU neprosperuje a není svobodná? Tvl.!!!:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.1.2019 15:51

EU také není žádnou oázou svobody a demokracie - to může napsat skutečně jenom lhář a hlupák. Na to lze těžko nějak slušně argumentovat a ztrácet s takovým kecálkem -šiřitelem takovéto hlouposti- čas.

Zajímavé. Črnáct let může Čech na základě rovnoprávné spolupráce jednat, konat, myslet a činit jako plnoprávný Evropan - tak on radši začne obdivovat despotickou, a vůči nám stále zaostalou Čínu nebo zásadně zaostalé Rusko.

V Rakousku už s razítkem v pasu, chlebem a salámem neobdivuje friťáky za výlohou, Rakušák po něm ani nechce pas - a ejhle, Čech ihned zjišťuje, že "EU také není žádnou oázou svobody a demokracie".

Děláte nám hanbu vy pomatenci typu autora této zhovadilosti, který se jenom uboze naváží do p. Sedláčka a EU.

Re: EU neprosperuje a není svobodná? Tvl.!!!:
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.1.2019 16:06

Doporučuji se za všechny pomatence a zkrachovance stydět. Tím tu hanbu smyjete a uděláte kus práce pro stabilitu EU a rozvoj ČR.

Re: EU neprosperuje a není svobodná? Tvl.!!!:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.1.2019 22:44

No už za Mikulovem vždycky začínám cítit, že s těmi nevěstinci, Zemany a Babiši něco není v pořádku ... až pak si pokaždé uvědomím - no jo, hanba!! Normálně se stydím za ty ubožáky.

Re: EU neprosperuje a není svobodná? Tvl.!!!:
Autor: J. Zima 869 Datum: 23.1.2019 0:21

To jste si nevybral zrovna dobrý příklad. Na rozdíl od ČR jsou nevěstince v Rakousku uznávané jako živnost.

Re: EU neprosperuje a není svobodná? Tvl.!!!:
Autor: J. Ticháček Datum: 22.1.2019 17:51

No vidíte. Já znám spoustu lidí, kteří se dodnes stydí. A to i když nemusí ukazovat ani pas, ani boky. Ono i v tom Rakousku je to tak, že jejích průměrný příjem je stále o patro výše, nežli náš. A z toho vycházejí i ceny. Ono stačí v alpských zemích kouknout třeba do cykloobchodu. A člověk zjistí, že základní modely tam se jaksi rovnají špičkovým modelům tady. A lidé, kteří nebydlí v centru Prahy, ale někde na okraji, nebo někde na vsi, či v okresních městech, a patří svýma příjmy někam do průměru, se občas trochu stydí i v zemích, kde ten pás ukázat musí. Ona totiž lehká večeře i na chudém Balkánu. Já kašlu na ukazování pasu. Jen si za pětadvacet let, během kterých cestují po Evropě, a během let, kdy po Evropě vozím turisty, stále častěji uvědomuji jakýsi nepoměr. Náš průměrný příjem je podobný, jako sociální dávky bezdomovcům kousek za jakoukoli hranicí. Vždyť i "zaostalí" Poláci si pochvalují, jak je tady lacino. Dítě na lyžích s instruktorem za šest stovek? Češi řvou vztekem, Poláci nadšením. Šoupněte dítě instruktorovi v Rakousku. A ani nemusíte ukázat pas.

Nebrečte tady,:
Autor: M. Zima Datum: 22.1.2019 19:51

ale poděkujte V. kLausovi. Národ chtěl být okraden a chtěl být zemí nízkých mezd. Máte, co jste chtěli.

Zalkněte se tou Klausofobií:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.1.2019 19:57

Re: Nebrečte tady,:
Autor: J. Zima 869 Datum: 23.1.2019 0:25

To se velmi mýlíte. Výprodej do zahraničí a investiční "pobídky" pro zahraniční investory zahájil masivně (včetně bank) Zeman. Klaus byl přece kritizován, za tzv. českou cestu privatizace.

Re: EU neprosperuje a není svobodná? Tvl.!!!:
Autor: J. Svoboda Datum: 22.1.2019 22:27

A co jste si uvědomoval před těmi, řekněme, dvadvaceti lety? To jste se cítil bohatší než Rakušáci?

Já taky kašlu na pas, ale je rozhodně skvelé ho nepotřebovat.

Dnes se možná liší modely, dřív se lišila většina sortimentu. Zapomněl jste na obdiv k nakrájené šunce ve výloze ve Švýcarech, nebo nasvícené výlohy na Maria Hilfer Str., živý ananas, u nás sehnatelný výhradně z protekce a v plechovce? Zapomněl jste na vydýchané Homolky v autobusech před deseti-patnácti letys řízky v ruce, na cestě do Chorvatska nebo Itálie, kteří očurávali keře u motorestů na rakouských dálnicích, páč šetřili půl eura za záchodky?

Tím spíš buďmě rádi za jednotnou dnešní EU, prosperitu a demokracii v naší krásné zemi, a neposlouchejme bludy dvou hodně starých lidí se špatnými charaktery - Klause a Zemana.

"Tím spíš buďmě rádi za jednotnou dnešní EU,":
Autor: M. Prokop Datum: 22.1.2019 22:48

Zas ten EUnijní češtinec ...

Za prosperitu vděčíme mimo jiné i onomu proklínanému Klausovi. Tehdy navrhované alternativy jeho řešení byly podstatně horší.

Re: "Tím spíš buďmě rádi za jednotnou dnešní EU,":
Autor: J. Svoboda Datum: 22.1.2019 22:55

Co přesně vám chybí? Člověk by měl na chvíli vypnout nenasytnost a uvědomit si, že patříme mezi třicet - čtyřicet nejlepších zemí k životu na světě. Vám je to málo? Vy budete asi tak nasolenej z těch reklam na Viagru a různý prsatice, co vám tam non-stop sype Soukup mězi sebou a sebou. Co? Přiznejte, dědo... No to ale není vina EU! :-DDD

Re: EU neprosperuje a není svobodná? Tvl.!!!:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2019 20:06

I když pominu fakt, že před dvaadvaceti lety žádná EURa nebyla, mohl byste vysvětlit proč je pro nás draho i v Chorvatsku, Slovinsku, na Islandu - zemích, které prakticky nic neprodukují? Jak se uživí domácí, co nedělají do turismu a nepronajímají nemovitosti?

Re: EU neprosperuje a není svobodná? Tvl.!!!:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2019 20:00

On totiž ten Rakušák nechce nic hlavně po divných příchozích zcela bez dokladů, od hlavy k patě zahalených do dcizokrajných hadrů... A rovnoprávně čech jednat může, jen pokud řekne že podobná individua u sebe doma nechce, je hned oheň na střeše. Rovnoprávně mohl Čech konat a myslet před Lisabonem, teď ať si EU strčí své friťáky někam i s ntím šuntem co nám sem přes celou Evropu vozí zatímco zničili "evropskou zemědělskou politikou" domácí zemědělství...