23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Sněžná Lidunka a levandulový král Kukulín.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 42, poslední: 21.1. 2019 16:53, přehled diskusí

Jenny:
Autor: E. Šusová Datum: 21.1.2019 13:43

Jéjéjééé, to se tak ale tak moc hezky čte a moc hezky se kouká na tu spokojenou dvojku. Myslím, že lepší řešení se najít nemohlo

věděla jsem, že se u tebe Lejdyna vyčábří....:
Autor: Š. Matyášová Datum: 21.1.2019 7:11

a Damíš, že získá sebevědoní domácího kocoura...a ono jo, tolik trpělivosti a lásky a pozornosti,neměli ani v původním domově...tihle dva mají skvělej domov a já jim ho moc přeju a Tobě taky jenny a moc ti za ně děkuju!!!!!

Jenny:
Autor: D. Ruščáková Datum: 20.1.2019 21:37

kdysi, po stěhování do Norska ses ujala mých koček a byly to tvoje milované kočky. Nikdy jsem ti za ně nepřestala být vděčná. (Od té doby se bráním jakékoliv myšlence na pořízení kočky - udělala jsem to v životě dvakrát a dvakrát se do roka stěhovala do zahraničí a hledala kočkám nový domov. Za mě stačilo:))

Věřím, že by ti Karolína byla stejně vděčná, jako jsem já. Navíc, kdo ví, třeba na vás odněkud z obláčku kouká a je šťastná, že jsou její kožíšci v láskyplném domově...

hezký zbytek neděle přeji:
Autor: M. Crossette Datum: 20.1.2019 17:39

u nás je chladno a zataženo, jen +4 a fičí nepříjemný vítr. Foukalo skoro celou noc, ještě, než jsme šli včera spát, varovali, že mohou být tornáda. Naštěstí u nás zůstalo jen u větru, severněji od nás ale tornado zpustošilo městečko Wetumpka, možná jste viděli ve zprávách. Naštěstí žádné ztráty na životech nejsou (zatím) hlášené, ale pohled je na to velice smutný.

Trixie už několik měsíců spí v noci na naší verandě ve své plátěné "boudě" a je tu moc spokojená. Ale hned jak ráno vstanu, odvedu jí na její zahradu, aby kočky mohly ven. Ona si tam většinou zaleze do své dřevěné boudy se slaměnou vystýlkou a pokračuje ve spaní. Když jsem jí odvedla dneska ráno, po chvíli jsem ji slyšela mohutně a vytrvale štěkat "směrem před dům". Tak jsem otevřela garáž a šla se podívat proč. U garáže za popelnicí máme zasunuté 4 veliké černé, plastické sudy na různý zahradní (zelený) odpad. Jenže silný vitr je povalil a rozfoukal před vjezdem do garáže. A jak se tam po betonu stále kutálely sem a tam, chudinka Trixie je asi považovala za jakási živá černá monstra, kterých se buď bála, nebo si myslela, že nás ohrožují a zuřivě proti tomu protestovala. Když jsem sudy postavila a pro jistotu zasunula do sebe, Trixie se hned uklidnila :)

Re: hezký zbytek neděle přeji:
Autor: Z. Lika Datum: 20.1.2019 18:15

Maričko, jsi hodná, i zlé popelnice přepereš! Trixie musí být otužilá, přece jen je hladkosrstá. Ale není nad spaní venku na vzduchu, v tom jí rozumím.

Držím palce pěsti, ať se tornáda rozpadnou dřív, než stačí uškodit.

Re: hezký zbytek neděle přeji:
Autor: M. Crossette Datum: 20.1.2019 19:37

Liko, jestli tím "vzduchem" myslíš verandu, tak ta je celá zasklená, okna teď zavřená a na noc jen pootevřené dveře, aby Trixie mohla ven. Má tam plátěnou "boudu" a přes ní přehozenou velkou prošívanou deku, aby jí síťovým oknem boudy přeci jen nefoukalo dovnitř. A teď v chladnu jsem navíc před vchodem do boudy postavila dvě židle přes které jsou také přehozené deky, aby vznikla jakási předsíň a z těch pootevřených dveří na ni netáhlo :))) Když ráno vejdu na verandu, Trixie spí jak zabitá a slastně pochrupává. Jak je teď chudinka už stářím silně nahluchlá, musím ji probouzet velice opatrně, jemným pošimráním packy, abych ji nevylekala. Ona pak na mně otevře ty krásné oči, špičkou jazyka si "navrlhčí rty", protáhne se a teprve pak se z té prohřátá boudy vyštrachá a jde ven :)) Takže až v té své dřevěné boudě se slámou dýchá přímý čerstvý vzduch :) Tu boudu asi před 6 lety vyrobil manžel Kris pro fenku Sadie. Jenže Sadie o ní vůbec nestála, tak ji Kris přivezla a nabídla nám pro Trixie. No první rok také zůstávala prázdná ale pak snad ze dne na den si ji Trixie zamilovala a miluje ji. A to tak, že naopak její velká garáž, kde má měkce vystalnou drátěnou klec (koberec na podlaze a vůbec sucho a teplo) zůstává osiřelá. Trixie tam ráno sice "cvičí" s manželem, ale jinak v ní je jen když ji zastihne silná bouřka a hřmění. Jeden aby se v psích libůstkách vyznal :)

Re: hezký zbytek neděle přeji:
Autor: Z. Lika Datum: 20.1.2019 20:49

Maričko, tak to má Trixie luxusní stan, to je dobře, že jí nenastydnou záda :-)

Re: hezký zbytek neděle přeji:
Autor: T. Zana Datum: 20.1.2019 18:42

Taky na vás myslím, ať se počasí umoudří!

Trixie si vás dobře hlídá (no a občas neškodí, když jí s tím pomůžeš :-)))

Tady kupodivu nakonec nebylo tak špatně - byli jsme v Klánovicích (to je ještě Praha, ale už jsou to spíš vily v lese) a byly jen dva stupně pod nulou, nefoukalo - na procházku to nebylo špatné (no a taky jsme byli patřičně nabalení :))

Re: hezký zbytek neděle přeji:
Autor: M. Crossette Datum: 20.1.2019 19:39

Zano, no jak jsem otevřela garáž a viděla ty velké černé povalující se sudy, taky jsem se docela lekla :)

Ráda čtu, že jste se hezky prošli, ale jistě to byla frišná procházka :)

Ještě k Lidunce:
Autor: Z. Lika Datum: 20.1.2019 12:01

Všimla jsem si, že se před Jenny nejenže vyvaluje, ale má zavřené oči - známka nejvyšší důvěry! Jenny, jsi její, je tvoje :-)

Re: Ještě k Lidunce:
Autor: Z. Jenny Datum: 20.1.2019 13:31

Jo!!! :-)

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 20.1.2019 7:23

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Rychle klušem ven, na oběd dorazí Trpajzlíci...

Re: hezký den:
Autor: T. Zana Datum: 20.1.2019 10:43

My se chystáme za chvíli - doufala jsem, že se ukáže sluníčko, po krásném včerejšku jsem mu to naplánovala, ale asi nemám tu sílu osobnosti :-(

Je zima (-4) a šedivo, nepatrné zbytečky sněhu...

Milá Jenny,:
Autor: Z. Vave Datum: 19.1.2019 23:22

číst Tvé vyprávění a koukat na fotky spokojených kočičáků je jak pohlazení. Mám velkou radost, že se kočenky dostaly do vlídného a láskyplného prostředí a jsem přesvědčená, že je jim teď nejlépe v životě. Navzájem jste si pomohli a to je to nejlepší, co se mohlo stát. Přeju vám hodně zdraví a hodně pohodových dnů.

Re: Milá Jenny,:
Autor: Z. Jenny Datum: 20.1.2019 13:31

Vave, díky!

Milá Jenny:
Autor: M. Crossette Datum: 19.1.2019 20:08

úplně mě dojal pohled na tu "zabydlenou" kočičí dvojku. Moc hezky jsi je přejmenovala a je radost vidět drive se stranící Lidunku, s jakou samozřejmostí se teď rozvaluje na počítači (a zaléhá ho, přetékaá přes něj no prostě "je její"). Znám to moc dobře od našich koček a v ten moment jim prostě počítač ( u mne prostor před PC na stole) patří, nelze kočku odechnat. Britky se mi vždycky moc líbily - jejich chundelatost a kulaťoučké hlavičky a bílá navíc to je jak mít doma maličkého sněhuláčka :) A Kukulínovi to také náramně sluší mastáteně usazenému na stole. Je to krasavec!

Moc a moc vám oběma současný klid a pohodu přeji, zasloužíte si je jak vy, tak Lidunka a Kukulín. Chtěla bych být na chvíly u vás moucha na zdi a sledovat kočko-psí frmol (umí se moucha usmívat od ucha k uchu?). Mně se pozorování spokejných zvířat nikdy, nikdy neomrzí !

Re: Milá Jenny:
Autor: Z. Jenny Datum: 19.1.2019 22:05

Maričko díky! Od tebe mne to těší a to hodně! Jsou to zlatíčka! A je zajímavé, jak Lidunka ze začátku si přivlastnila MLP a na mne dost kašlala. Já jsem ji tedy splnila přání a tak trochu jsem ji ignorovala, ona však pořád pozorovala jak se mazlím s Kuklínkem a pak najednou přišla sama a začala se šmajchlit a ležet u mně. Hned jsem toho využila a ukázala dost lásky, takže dnes už v pohodě chodí za oběma. Kukulín si nejraději hraje a hraje, vydržel by to hodinu a pak se jde vysílen hrou nacpat, to je jako odměna pro mně neb vidí jak jsem ráda. :-)

Re: Milá Jenny:
Autor: Z. Lika Datum: 20.1.2019 13:02

Kukulín je obětavec, co on pro tebe neudělá, viď :-)

Re: Milá Jenny:
Autor: Š. Matyášová Datum: 21.1.2019 7:15

no jo ječnny, když její první byl chlap,.přivedl babu,musel apryč,protože baba si přitáhla pitbula, dostala se k další babě, ta jí odešla,pak dočasně útulek,pak u mě.další baby, hned se lísala,hned byla skvělá a já ji dal ak Tobě, dostala s ek další babě a všechny ty baby si ji jen předávaly, asi přestala na chvíli ženskejm věřit, prpoto byl aráda, že s eu těbe vynořil chlap! Jsem ráda, že to všechno přestála...

Jenny!:
Autor: T. Zana Datum: 19.1.2019 18:10

Čtu až teď a raduju se, jak se to u vás všechno pěkně vyvrbilo! Jsi skvělá a šikovná a je dobře, že už zase dvojkočičí :-)

Re: Jenny!:
Autor: Z. Jenny Datum: 19.1.2019 22:06

Zano, díky! Taky jsem ráda, že se mi koče tak nějak vrátily. :-)

Děkuji za milé:
Autor: Z. Jenny Datum: 19.1.2019 18:02

a vlídné ( to mám od Liky"vlídné, člověk na to krásné slovo skoro zapomene při současných jevech) komentáře! Ano, jsme fakt spokojeni,snad nám to vydrží neb všeho už bylo na mne a MLP dost. Dnes jsem tady měla kamarádku po mozkové příhodě a tak děkuji Všehomíru, že ještě držím a mně zas držíte vy a zvířata.

Krása,:
Autor: Z. Hanča Datum: 19.1.2019 17:33

tohle číst! Je vidět, že pod láskyplným vedením Jenny panuje spokojenost u všech členů smečky. Jen drobnou připomínku bych měla - vůbec by mi nevadilo, kdyby fotek bylo daleko, daleko víc. Na ty spokojené chlupace se totiž tak pěkně kouká! :-)

Re: Krása,:
Autor: A. Rgova Datum: 21.1.2019 16:53

těší mne číst o pohodě co u vás vládne a je úžasný jak se u vás kočičáci zabydleli a jak zvládají mezidruhovou domácnost. Že i Lidunka zvládá psy, vlastně feňule. Kéž pohoda trvá dlouho a dlouho a dlouho ....

Milá Jenny:
Autor: Z. Yga Datum: 19.1.2019 16:37

Přes různé peripetie svého života Lidunka-Lejdynka i Kulíšek-Damíšek konečně zakotvili. Jsem ráda, že si tak hezky žijete.

ach Sněžná:
Autor: M. Beda Datum: 19.1.2019 14:18

pro Lejdynku Lidunku (nevím jestli si na to jméno zvyknu) mám slabost a teď jsou tu tak krásné fotky!!!! no a Damíšek Kulíšek, toho jsem znala od kotěte a teď je z něj statný kocour - však on časem asi pochopí, že není nutno statečně prchat nahoru :-)))))))

Jenny, díky ti za ně, jsem moc ráda že se jim u tebe dobře daří - a tobě možná zalátali díru v srdíčku

Díky, Jenny:
Autor: Z. Tora Datum: 19.1.2019 13:43

Jsem ráda, že našli tak krásný domov. Vypadají naprosto spokojeně. My v dobách, kdy se to řešilo, byli v největších problémech, já pomoci nemohla, i když mě to mrzí. Ale jsem ráda, že všechny kočky našly své doma. Díky, Jenny.

Je to jasný,:
Autor: A. Bytová Datum: 19.1.2019 12:28

pobývat u Jenny, to jsou jasný Lourdy! Pro zvířenu všeho druhu.

Krásné:
Autor: L. Bláža Datum: 19.1.2019 12:21

kočičky to jsou Jenny :)

Posílám všem pozdravení, já mám teď v lednu nějak pozvolnější rozjezd, práce spíš hlavou, než rukama, ale inspirace přichází, tak se těším, až se s ní potkám :)

Tak Lidunka:
Autor: Z. Lika Datum: 19.1.2019 10:34

Dobře ví, jak se chovat :-) Vypadá jako krásná bílá závěj - však taky způsobila počítačovou kalamitu. Moc vám to sluší. Kukulín kuliočko se taky časem vykulí v nebojácného macana, až se sám bude divit :-)

Jenny, ještě jednou za tu zvěř děkuju. Není nic příjemnějšího, než člověka na pohovce obloží různí chlupatci, a teď tu různě přede, myje si to ušiska, pochrupuje... a nejlepší je, když si začnou usilovně ta ušiska drbat, hnedle je z pohovky i masážní vibrační lůžko. Jsou to prostě užitečná zvířata.

Blíží se úplněk, takže se vyjasnilo, a jelikož máme zimu, tak se omrazilo. Ráno jsem slyšela sýkorky, krmítka mám plná.