25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Kolem plotuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 21.1. 2019 10:30, přehled diskusí

Obdiv JF k Trumpovi...?:
Autor: J. Svoboda Datum: 20.1.2019 23:51

Pana Fištejna dlouhodobě uznávám a rád ho čtu i poslouchám, proto jsem lehce v šoku, že mu imponuje egoistický a buransky se chovající synek miliardáře, který kromě toho, že zdědil majtetek, tak nedokázal za sebe nic, jenom se celoživotně předvádět a machrovat. Trump působí pologramotně, za sebou má nejasné pozadí pří výhře v prezidentském souboji s Hillary, uráží lidi a nabubřelost a papalášismus snoubený s blbostí se u něho projevuje stejně jako u Zemana, Erdogana nebo Orbána.

Podporovat Trumpa znamená charakterový návrat nejsilnější světové demokracie někam do předminulého století snad, obnovu rasismu, šovinismu a protekcionismu.

Podporovat Trumpa znamená taky uměle vyvolanou mezinárodní nejistotu, nesnášenlivost v cíleně rozdělované společnosti, dehonestování inteligence a špiček národa, vyvolávání nepřátelství mezi dříve spřátelenými a spojeneckými zeměmi, hrozba likvidace NATO, podpora rozbití EU, zvýšení devastace životního prostředí, odklon od mezinárodní ochrany lidských práv, atd.

Snad se u pana Fištejna nedočkáme podobných profesionálních konců jako u nebohého pana Petránka, jehož vysvětlování všech okolností, které donutily Putina zabíjet desetitíse lidí v nedaleké Ukrajině odmítám dosud jakkoli akceptovat...!

Re: Obdiv JF k Trumpovi...?:
Autor: J. Vintr Datum: 20.1.2019 23:55

Baví vás veřejně demonstrovat svou hloupost?

Tern Putin je ale borec!:
Autor: M. Hoblík Datum: 20.1.2019 11:28

Až jde z té jeho pověsti strach, co ten už všechno nezavinil!

:
Autor: I. Spálený Datum: 20.1.2019 3:00

Trump jim na měsíce zavře kohoutky, pokud to promile ročního rozpočtu USA na zeď nedostane. A pak neochotou parlamentu zdůvodní nasazení armády a jejích peněz. Objevily se i snahy vybrat soukromé peníze. Ale to je složité, většina Američanů nemá finanční rezervu ani v hodnotě přesahující 10000 korun. To si Trump poťapal sám. Snižováním daní miliardářům jen urychluje převody majetku do daňových rájů.

Re: :
Autor: J. Vintr Datum: 20.1.2019 23:58

Nepletete si to trochu? Není to náhodou tak, že snižování daní naopak zmenšuje motivaci převádět zisky do ciziny?

Re: :
Autor: I. Spálený Datum: 21.1.2019 10:30

Ne, to je běžný omyl. Podobně jako je černá díra příliš velká hvězda, která světlo už hlavně polyká, tak i příliš velká firma daně neplatí, protože má dostatečné prostředky na udržení mezinárodního propojení do nepřehledných sítí firem položených přes daňové ráje. Tyto firmy pak v USA dodaňují nulovou sazbou při vyhlášení daňových prázdnin pro volné peníze v zahraničí, což bývá každých pár let. O dopadu takto přerostlé firmy na konkurenci a kupování zákonů na míru ani nemluvím.

Vejce do kolplotu!:
Autor: M. Jandáková Datum: 20.1.2019 0:09

https://1url.cz/LMEB9

Pane Fištejne,:
Autor: Š. Hašek Datum: 19.1.2019 19:56

byly doby, kdy bylo zajímavé číst Vaše poznámky k Rusku. A bylo vidět, že jste v obraze (detaily nepodstatné). Chápu, že byste musel nyní všechno přepsat a omluvit se čtenářům ...... a začít si vážit znovuzrozené, carské, tisícileté otčiny, gospoda Putin. No nic.

Mezi USA a Ruskem je "dosti daleko". Tak se věnujete plotu??? Plotu, který brání tomu, aby každý, každý kdo chce, dostal za týden status občana žijícího v zemi po pět generací.

Zkuste tohle na Rusi, dostanete na budku. Zkuste tohle v brusele, jste šéfem komise pro "novou krev Evropy".

V září budu v Solotvinu a Rachově. Zas. A snad nikoliv naposled.

Re: Pane Fištejne,:
Autor: P. Pavel Datum: 19.1.2019 21:55

Nebo-li haškovy dojmy cestujícího prstem po mapě na téma současného nacistického rusácka a jeho zlodějských vládců. Jinak nikdo nepochybuje, že v rusácku dosti ruských novinářů zařvalo jen proto, že se odvážili dělat skutečnou novinařinu a nikoli jen puťkovu podržtašku.

Re: Pane Fištejne,:
Autor: J. Fridrich Datum: 20.1.2019 6:56

Souhlas pane Pavel - ale na rusomilku s. Haška je to slabá káva. Tomu nevadí ani těch 20 milionů obětí v sovětských gulazích, které uvedl Andrej Dmitrijevič Sacharov, který byl přední sovětský fyzik, disident a obránce lidských práv, nositel Nobelovy ceny míru - on je s Jakovem Zeldovičem otec ruské vodíkové pumy, která z SSSR udělala světovou velmoc - a s pomocí našeho zdarma dodávaného uranu..

Re: Pane Fištejne,:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.1.2019 9:52

No, já jen, že i Jefim Fištejn vzal na milost Trumpa, který chce stavět plot. Článek snad byl o demokratech a Trumpovi.

Pokud někdo neodpoví k věci, nemá argumenty a vytáhne gulagy .... Nemáte nakonec dojem, že jsem je i plánoval a stavěl??

Re: Pane Fištejne,:
Autor: J. Fridrich Datum: 20.1.2019 12:52

" No, já jen, že i Jefim Fištejn vzal na milost Trumpa, který chce stavět plot " - píšete s. Hašku, no a ten plot, čili ochrana hranic suverénního státu proti nelegálním, nepřátelským a nechtěným nezvaným lidem je něco špatného ?

Re: Pane Fištejne,:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.1.2019 19:28

Právě, že nikoliv!

A já jen poznamenal, že by Putin jednal stejně (na rozdíl od bruseláků) a už byl oheň na střeše!

A dále jsem se podivil, že pan Fištejn se již nevěnuje Rusku ....... protože by musel "odlišit státníka Putina od ožraly Jelcina". Věc názoru, samozřejmě.

Re: Pane Fištejne,:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.1.2019 9:56

Docela obohoučké. Dávejte si pozor na pravopis, cestujte po mapě ....

Slohově a jazykově, ehm, takové neotřelé. Nabídněte Respektu.

Re: Pane Fištejne,:
Autor: P. Pavel Datum: 20.1.2019 15:43

Co se týče pravopisu, tak u tebe si rozhodně příklad brát nehodlám. Spíš bych tvou charakteristiku nabídl nějakému medikovi, který se specializuje se na psychiatrii. Mohl by tě zahrnout do své disertační práce.

Program Demokratu:
Autor: J. Sinnreich Datum: 19.1.2019 18:43

Nastupujici radikalne levicova protitrumpovska Demokraticka Strana. Program: Legalizace milionu ilegalu. Prakticke otevreni hranic. Hranice , plot, jsou "nemoralni". Zruseni ochrany hranic ICE (Immigration and Customs Enforcement).

Re: Program Demokratu:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.1.2019 22:39

Je to šílené a doufám, že v tom Demokraté prohrajou. Držím Trumpovi v tomto palce, i když jinak mi jeho vystupování neladí. Ale doufám, že Ameriku dovede opět ke Zdravému rozumu.

A tzv. Demokraté, nechť se jdou klouzat.

Re: Program Demokratu:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.1.2019 9:56

Souhlas.

Janyska a USA.:
Autor: P. Horak Datum: 19.1.2019 17:59

Je zcea irelevantni, koho pan Janyska v USA chce nebo nechce.

Pokud je neco pravdiveho na pruzkumech verejneho mineni v USA tak ho nechce vetsina volicu - pro ty je to relevantni.

Souhlasi s nim jenom asi tretina volicu. To je skupina volicu kteri, at se delo co se delo, podporovali G. W. Bushe az do konce jeho obdobi. I pote co se Bushove vlade podarilo zdevastovat ekonomiku a vylhanymy informacemi zahajit katastrofalni valku v Iraku - s devastaci na Blizkem Vychode, pokracujici do dneska.

Podporu ma u stejne dementni skupiny americkeho naroda, jako je ta, ktera u nas stale voli soucasne anebo byvale komunisty.

Re: Janyska a USA.:
Autor: J. Vintr Datum: 21.1.2019 0:05

Trump má podporu lidí, kteří pracují a vytvářejí hodnoty. Nesnáší ho paraziti, které socanští demokraté naučili žít na úkor těch prvních. Bohužel se jim takových podařilo v Americe "vychovat" hodně. Hlavně mezi mládeží. Jak odcházejí staří pracovití blbci a nahrazuje je právě tahle líná, zblblá a zpovykaná mladší generace, je čím dál méně pravděpodobné, že v zemi vyhraje zdravý rozum, jako v případě Donalda Trumpa.

Hraniční plot:
Autor: V. Kain Datum: 19.1.2019 12:28

Trump se měl zachovat jako prolhaná Merkel.Otevřít hranice a buďte vítani.Těch hladových krků by se jim tam navalilo podstatně víc než v Evropě.Západní Evropa je díky levicovým politikům ztracena a pořád jim to nestačí.

Nenávist,:
Autor: P. Lenc Datum: 19.1.2019 10:13

to je jediné, co demokraté jsou schopni vyprodukovat.Jenom aby se soudruzi nepřepočítaly.

Re: Nenávist,:
Autor: V. Podracký Datum: 19.1.2019 11:39

Pokud Trump zeď neprosadí, zřítí se z tribuny. Pokud Demokraté nezabrání postavení zdi, jsou čučkači. Těžko si vybrat.

Komunisty v USA nechci.:
Autor: K. Janyška Datum: 19.1.2019 9:47

To raději kohokoliv jiného. Trumpova politická cukatura zatím funguje dobře... Dzp.